2020-06-06   17:21:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  59.63   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  1:00.37   
480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:01.12   
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  1:02.19   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:03.63   
690  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  1:03.82   
520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:04.51   
277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  1:04.63   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  1:04.82   
10  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  1:05.57   
11  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  1:05.74   
12  392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  1:05.92   
13  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  1:05.97   
14  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:06.19   
15  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:06.24   
16  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:06.30   
17  478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:06.31   
18  648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  1:06.34   
19  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:07.24   
20  260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:07.60   
21  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:07.84   
22  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:07.86   
23  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  1:08.17   
24  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:08.37   
25  477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  50 m  1:08.67   
26  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:08.74   
27  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  1:09.01   
28  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:09.09   
29  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  1:09.33   
30  465  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:10.22   
31  350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  50 m  1:10.23   
32  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:10.38   
33  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  1:10.46   
34  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:10.62   
35  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  1:11.78   
36  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:12.52   
37  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:13.65   
38  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:14.12   
39  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:14.41   
40  404  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  1:14.50   
41  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:15.14   
42  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  50 m  1:15.23   
43  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:15.97   
44  204  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m  1:16.20   
45  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  1:16.30   
46  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:16.93   
47  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:17.16   
48  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:17.43   
49  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:17.51   
50  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:18.31   
51  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  1:19.09   
52  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:19.66   
53  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  50 m  1:20.36   
54  660  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  1:20.95   
55  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:21.59   
56  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:22.52   
57  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  50 m  1:25.70   
58  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  1:27.36   
59  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:28.32   
60  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  50 m  1:29.46   
61  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:30.91   
62  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  1:31.66   
63  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  25 m  1:32.00   
64  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:33.61   
65  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:35.00   
66  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:40.91   
67  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:41.59   
68  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:42.56   
69  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:46.48   
70  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  2:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner