2020-06-06   17:04:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:16.21   
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:16.63   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  2:19.44   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:19.94   
515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:19.94   
477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:22.04   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:22.06   
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:22.51   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:23.86   
10  285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:24.05   
11  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:24.73   
12  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  2:26.48   
13  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  2:27.08   
14  391  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  2:29.80   
15  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  2:29.86   
16  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  2:30.33   
17  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  2:30.64   
18  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:31.36   
19  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:31.41   
20  203  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  2:31.45   
21  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:31.62   
22  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:31.82   
23  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:32.32   
24  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  2:32.71   
25  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  2:33.33   
26  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:34.89   
27  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  2:35.05   
28  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  2:35.43   
29  431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  2:36.38   
30  367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  2:37.90   
31  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:38.08   
32  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  2:38.19   
33  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  2:38.23   
34  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  2:38.29   
35  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:38.59   
36  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  2:38.70   
37  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  2:39.28   
38  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  2:41.50   
39  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  2:42.44   
40  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  2:43.04   
41  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  2:43.94   
42  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  2:44.07   
43  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  2:44.65   
44  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  2:44.92   
45  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:45.81   
46  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  2:47.38   
47  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  2:48.01   
48  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  2:49.35   
49  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  2:49.79   
50  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  2:50.30   
51  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  2:51.79   
52  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  2:53.16   
53  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  2:56.52   
54  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  2:58.06   
55  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  2:58.57   
56  433  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  2:58.67   
57  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:59.12   
58  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  2:59.46   
59  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  2:59.48   
60  33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  2:59.94   
61  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  50 m  3:04.95   
62  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  3:05.97   
63  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  3:06.92   
64  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  3:07.49   
65  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  3:08.37   
66  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  3:08.90   
67  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  3:09.65   
68  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  3:10.51   
69  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  3:12.17   
70  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  3:15.11   
71  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  3:16.52   
72  348  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  3:21.59   
73  344  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  3:24.39   
74  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  3:40.00   
75  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  3:40.00   
76  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner