2021-04-17   03:31:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
423  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  25 m  2:10.60   
349  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:10.62   
506  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  2:11.64   
196  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  2:13.25   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:13.90   
528  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  2:14.96   
434  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  2:15.00   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:16.06   
233  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:16.15   
10  280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  2:16.45   
11  488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:17.35   
12  418  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  2:17.86   
13  263  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  2:18.90   
14  265  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  2:18.90   
15  292  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  2:19.15   
16  514  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:19.69   
17  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  2:20.14   
18  492  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:20.17   
19  231  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  2:20.51   
20  294  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  2:21.42   
21  473  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  2:21.64   
22  335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  2:21.95   
23  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:22.40   
24  270  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  2:23.00   
25  283  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  2:23.30   
26  529  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:23.36   
27  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  2:23.62   
28  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  2:25.26   
29  495  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:25.30   
30  509  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  50 m  2:25.33   
31  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  2:26.05   
32  518  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  2:26.06   
33  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  2:26.31   
34  467  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  2:26.71   
35  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  2:27.04   
36  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:27.57   
37  211  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  2:27.60   
38  218  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  2:27.93   
39  267  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  50 m  2:28.17   
40  686  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  25 m  2:29.09   
41  249  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  50 m  2:29.11   
42  387  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  2:29.15   
43  Granholm Jemina  2002  BOTK-RÖNN  BB9802  25 m  2:29.42   
44  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  2:29.99   
45  250  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  2:30.55   
46  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  2:30.69   
47  676  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  2:30.99   
48  479  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  2:31.41   
49  359  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  2:32.33   
50  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  2:32.63   
51  395  Frejd Maja  2004  SÖDERTÖRN  BL8404  50 m  2:32.72   
52  234  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  2:33.04   
53  386  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  50 m  2:33.41   
54  383  Aspberg Michelle  2002  SÖDERTÖRN  AT8402  25 m  2:33.50   
55  361  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  2:34.00   
56  376  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  2:34.30   
57  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:35.60   
58  Hemmälin Pernilla  2001  BOTK-RÖNN  AO3801  25 m  2:36.83   
59  287  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  2:37.57   
60  215  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  2:37.81   
61  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  2:38.16   
62  223  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:38.74   
63  746  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  50 m  2:39.86   
64  10  Nordström-Renlund Lollobelle  2005  BOTK-RÖNN  AZ4205  25 m  2:39.96   
65  209  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  2:40.28   
66  673  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  50 m  2:40.62   
67  655  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  2:40.75   
68  225  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  2:41.20   
69  281  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  50 m  2:41.77   
70  370  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  2:41.97   
71  288  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  2:42.08   
72  256  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  2:42.23   
73  336  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  2:42.26   
74  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  2:42.94   
75  102  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  50 m  2:43.47   
76  466  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  2:43.69   
77  666  Jonsson Anna  2002  SS04  BP6602  25 m  2:43.72   
78  195  Dahlén Cornelia  2004  SALTSJÖB  AX1404  25 m  2:43.78   
79  416  Nygren Elin  2003  SÖDERTÖRN  BP3203  50 m  2:44.19   
80  363  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  2:44.22   
81  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  2:45.85   
82  462  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  2:46.34   
83  252  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  2:47.25   
84  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  50 m  2:48.84   
85  435  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  2:49.22   
86  100  Glifberg Elin  2004  LIDINGÖ SK  AW4804  25 m  2:50.87   
87  290  Uddeholt Lisa  2005  SPÅRVÄGEN  AX6405  25 m  2:52.45   
88  Kantoluoto Julia  2005  BOTK-RÖNN  AQ2605  25 m  2:52.57   
89  689  Velden Alice  2005  SS04  AO2405  25 m  2:53.53   
90  221  Nelson Stella  2004  SKURU IK  BR4204  25 m  2:56.14   
91  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  50 m  3:00.46   
92  661  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  25 m  3:02.32   
93  355  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  3:08.79   
94  103  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  3:09.56   
95  255  Geaney Jennifer  2005  SPÅRVÄGEN  AS9805  25 m  3:10.42   
96  692  Wärn Emma  2004  SS04  BT7404  25 m  3:12.89   
97  743  Araya Deborah  2002  ÄLVSJÖ SF  BU9802  25 m  3:14.91   
98  247  Brodin Jennifer  2003  SPÅRVÄGEN  BH6603  25 m  3:18.99   
99  278  Nivenius Karolina  2005  SPÅRVÄGEN  BC8405  25 m  3:20.26   
100  222  Nilsson Frida  2004  SKURU IK  BP8604  25 m  3:33.46   
101  11  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m     
102  390  Camacho Felicia  2004  SÖDERTÖRN  BL9404  25 m     
103  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m     
104  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m     
105  753  Jonsson Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BY3404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  59.63   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  1:00.37   
480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:01.12   
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  1:02.19   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:03.63   
690  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  1:03.82   
520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:04.51   
277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  1:04.63   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  1:04.82   
10  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  1:05.57   
11  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  1:05.74   
12  392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  1:05.92   
13  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  1:05.97   
14  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:06.19   
15  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:06.24   
16  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:06.30   
17  478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:06.31   
18  648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  1:06.34   
19  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:07.24   
20  260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:07.60   
21  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:07.84   
22  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  1:07.86   
23  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  1:08.17   
24  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:08.37   
25  477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  50 m  1:08.67   
26  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:08.74   
27  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  1:09.01   
28  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:09.09   
29  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  1:09.33   
30  465  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:10.22   
31  350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  50 m  1:10.23   
32  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:10.38   
33  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  1:10.46   
34  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:10.62   
35  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  1:11.78   
36  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:12.52   
37  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:13.65   
38  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  1:14.12   
39  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:14.41   
40  404  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  1:14.50   
41  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:15.14   
42  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  50 m  1:15.23   
43  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:15.97   
44  204  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m  1:16.20   
45  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  1:16.30   
46  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:16.93   
47  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:17.16   
48  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:17.43   
49  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:17.51   
50  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:18.31   
51  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  1:19.09   
52  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:19.66   
53  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  50 m  1:20.36   
54  660  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  1:20.95   
55  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:21.59   
56  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:22.52   
57  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  50 m  1:25.70   
58  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  1:27.36   
59  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:28.32   
60  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  50 m  1:29.46   
61  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:30.91   
62  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  1:31.66   
63  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  25 m  1:32.00   
64  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:33.61   
65  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:35.00   
66  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:40.91   
67  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:41.59   
68  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:42.56   
69  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:46.48   
70  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  2:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:14.10   
105  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  1:14.83   
495  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:15.55   
388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:15.74   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  1:16.48   
502  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:17.39   
375  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  1:18.30   
296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  1:18.41   
385  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  1:20.27   
10  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:20.40   
11  454  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  1:21.06   
12  280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  1:21.22   
13  289  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  1:21.23   
14  659  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:21.28   
15  402  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:21.77   
16  532  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  1:21.79   
17  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  1:22.17   
18  249  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  1:22.48   
19  283  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  1:22.79   
20  490  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m  1:22.83   
21  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  1:22.88   
22  518  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  1:22.91   
23  679  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  1:24.06   
24  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:24.95   
25  267  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  1:24.97   
26  288  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:25.36   
27  270  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  1:25.47   
28  466  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  1:25.65   
29  361  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  1:25.86   
30  252  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  1:27.28   
31  211  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:27.61   
32  510  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:28.01   
33  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:28.22   
34  673  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:28.23   
35  665  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  25 m  1:28.50   
36  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:28.60   
37  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  1:28.77   
38  292  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  1:28.80   
39  256  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  1:29.62   
40  472  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:29.86   
41  287  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  1:30.63   
42  666  Jonsson Anna  2002  SS04  BP6602  25 m  1:31.26   
43  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m  1:31.63   
44  336  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  1:32.18   
45  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  1:32.71   
46  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  1:32.87   
47  386  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  1:33.02   
48  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  1:33.18   
49  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:33.68   
50  475  Öberg Sandra  2001  TYRESÖ SS  BG0401  25 m  1:33.78   
51  363  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  1:34.14   
52  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:34.28   
53  209  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:34.47   
54  655  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:34.68   
55  471  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  1:36.09   
56  681  Palmqvist Maja  2001  SS04  BM0401  25 m  1:36.13   
57  225  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:36.53   
58  100  Glifberg Elin  2004  LIDINGÖ SK  AW4804  25 m  1:36.61   
59  103  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  1:36.62   
60  355  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  1:36.66   
61  246  Brandt Thilde  2003  SPÅRVÄGEN  BK8203  25 m  1:37.48   
62  476  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:37.59   
63  281  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  1:37.68   
64  278  Nivenius Karolina  2005  SPÅRVÄGEN  BC8405  25 m  1:38.54   
65  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:38.61   
66  394  Ehn Gabriella  2003  SÖDERTÖRN  BE5403  25 m  1:39.10   
67  749  Hojlas Amna  2002  ÄLVSJÖ SF  BS2602  25 m  1:39.46   
68  460  Jacobsson Alva  2005  TYRESÖ SS  AJ1605  25 m  1:40.79   
69  11  Nygren Ida  2004  BOTK-RÖNN  BL2404  25 m  1:41.19   
70  429  Somers Laura  2003  SÖDERTÖRN  BW6603  50 m  1:41.97   
71  462  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  1:42.04   
72  221  Nelson Stella  2004  SKURU IK  BR4204  25 m  1:42.56   
73  219  Lundberg Emma  2005  SKURU IK  BR0405  25 m  1:43.21   
74  692  Wärn Emma  2004  SS04  BT7404  25 m  1:43.71   
75  357  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  1:44.03   
76  38  Lannér Elvira  2005  GUSTAVSBER  BA8405  25 m  1:44.37   
77  102  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  1:45.44   
78  216  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m  1:46.23   
79  381  Zoubairi Josefine  2003  SÖDERTÄLJE  BT7203  25 m  1:46.98   
80  390  Camacho Felicia  2004  SÖDERTÖRN  BL9404  25 m  1:47.91   
81  290  Uddeholt Lisa  2005  SPÅRVÄGEN  AX6405  25 m  1:48.13   
82  377  Yelda Bibo Jenny  2004  SÖDERTÄLJE  BS7604  25 m  1:50.71   
83  745  Bolander Karolina  2002  ÄLVSJÖ SF  BW1202  25 m  1:51.05   
84  255  Geaney Jennifer  2005  SPÅRVÄGEN  AS9805  25 m  1:52.82   
85  247  Brodin Jennifer  2003  SPÅRVÄGEN  BH6603  25 m  1:55.91   
86  428  Somers Hanne-Lore  2005  SÖDERTÖRN  BP3205  25 m     
87  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m     
88  755  Manoukian Sylvia  2002  ÄLVSJÖ SF  BY6602  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
391  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  2:29.51   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:36.44   
517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:36.47   
367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  2:37.43   
683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:42.28   
431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  2:45.66   
245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  2:46.20   
239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  2:46.21   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:46.94   
10  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:47.63   
11  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  2:48.67   
12  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:49.94   
13  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:53.91   
14  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:54.39   
15  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  2:54.71   
16  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  2:56.00   
17  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  2:56.68   
18  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  2:57.11   
19  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  2:58.15   
20  660  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  2:58.71   
21  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  3:00.33   
22  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  3:01.94   
23  269  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m  3:02.19   
24  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  3:02.41   
25  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  50 m  3:06.79   
26  31  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  3:08.51   
27  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  50 m  3:09.39   
28  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  3:18.71   
29  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  25 m  3:19.63   
30  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  3:20.00   
31  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  3:23.33   
32  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  3:27.00   
33  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  3:29.41   
34  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  3:32.34   
35  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m  3:39.93   
36  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m     
37  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m     
38  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m     
39  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  5:14.11   
393  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  5:16.13   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  5:25.36   
507  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  5:26.85   
196  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  5:35.09   
294  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  5:35.33   
524  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  5:38.84   
528  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  5:38.97   
296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  5:41.10   
10  674  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  5:46.69   
11  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  5:50.98   
12  374  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  5:55.00   
13  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  6:02.93   
14  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  6:10.00   
15  358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  6:10.15   
16  32  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  6:15.00   
17  41  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  25 m  6:20.00   
18  336  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  6:20.83   
19  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  6:28.91   
20  357  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  6:40.00   
21  503  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  50 m  6:49.01   
22  341  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  7:00.00   
23  377  Yelda Bibo Jenny  2004  SÖDERTÄLJE  BS7604  25 m  7:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
213  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  16:58.10   
493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  17:53.48   
203  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  18:07.86   
392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  18:21.70   
201  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  18:45.67   
396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  19:15.00   
533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  20:40.00   
348  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  26:25.23   
269  Lehtonen Hebert Alexander  2002  SPÅRVÄGEN  AO9102  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  9:09.86   
527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  9:41.44   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  9:46.75   
210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  9:49.50   
515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  50 m  9:58.80   
412  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  10:00.00   
350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  10:00.40   
670  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  10:03.00   
481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  10:05.80   
10  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  10:08.77   
11  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  10:15.00   
12  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  10:30.00   
13  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  10:37.81   
14  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  10:46.12   
15  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  10:53.10   
16  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  10:55.00   
17  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  10:55.00   
18  230  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  11:01.16   
19  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  11:10.00   
20  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  11:36.93   
21  354  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  25 m  15:30.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
353  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  2:23.57   
388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:28.36   
375  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  2:37.40   
674  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  50 m  2:47.50   
467  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  2:50.26   
374  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  2:55.00   
340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  2:57.97   
744  Björklund Elin  2005  ÄLVSJÖ SF  AS7205  25 m     
747  Dellmark Sophie  2001  ÄLVSJÖ SF  AO8801  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:16.21   
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:16.63   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  2:19.44   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:19.94   
515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:19.94   
477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:22.04   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:22.06   
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:22.51   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:23.86   
10  285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:24.05   
11  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:24.73   
12  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  2:26.48   
13  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  2:27.08   
14  391  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  2:29.80   
15  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  2:29.86   
16  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  2:30.33   
17  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  2:30.64   
18  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:31.36   
19  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:31.41   
20  203  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  2:31.45   
21  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:31.62   
22  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:31.82   
23  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:32.32   
24  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  2:32.71   
25  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  2:33.33   
26  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:34.89   
27  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  2:35.05   
28  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  2:35.43   
29  431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  2:36.38   
30  367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  2:37.90   
31  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:38.08   
32  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  2:38.19   
33  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  2:38.23   
34  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  2:38.29   
35  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  2:38.59   
36  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  2:38.70   
37  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  2:39.28   
38  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  2:41.50   
39  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  2:42.44   
40  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  2:43.04   
41  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  2:43.94   
42  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  2:44.07   
43  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  2:44.65   
44  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  2:44.92   
45  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:45.81   
46  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  2:47.38   
47  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  2:48.01   
48  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  2:49.35   
49  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  2:49.79   
50  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  2:50.30   
51  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  2:51.79   
52  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  2:53.16   
53  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  2:56.52   
54  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  2:58.06   
55  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  2:58.57   
56  433  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  2:58.67   
57  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:59.12   
58  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  2:59.46   
59  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  2:59.48   
60  33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  2:59.94   
61  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  50 m  3:04.95   
62  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  3:05.97   
63  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  3:06.92   
64  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  3:07.49   
65  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  3:08.37   
66  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  3:08.90   
67  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  3:09.65   
68  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  3:10.51   
69  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  3:12.17   
70  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  3:15.11   
71  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  3:16.52   
72  348  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  3:21.59   
73  344  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  3:24.39   
74  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  3:40.00   
75  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  3:40.00   
76  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
423  Roloff Wilma  2000  SÖDERTÖRN  BA7600  25 m  4:31.98   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  4:43.01   
233  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  4:43.33   
349  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  4:46.55   
528  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  4:47.40   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  4:50.59   
263  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  4:53.32   
294  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  4:53.48   
488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  4:53.76   
10  280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  4:54.13   
11  265  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  4:56.08   
12  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  4:56.41   
13  358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  4:58.06   
14  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  5:01.15   
15  335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  5:03.86   
16  193  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  5:06.79   
17  479  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  25 m  5:08.83   
18  192  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  5:09.99   
19  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  5:13.85   
20  452  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  5:14.62   
21  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  5:16.27   
22  218  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  5:17.73   
23  223  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  5:21.07   
24  486  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  5:21.45   
25  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  5:24.13   
26  491  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  5:24.40   
27  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  5:24.89   
28  677  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  5:27.24   
29  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  5:30.39   
30  376  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  5:34.73   
31  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  5:39.01   
32  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  5:40.73   
33  758  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  25 m  5:43.09   
34  503  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  25 m  5:43.44   
35  370  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  5:47.96   
36  361  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  50 m  5:49.80   
37  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  50 m  5:55.13   
38  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  6:05.96   
39  41  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  50 m  6:06.10   
40  386  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  25 m  6:11.90   
41  490  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  6:16.50   
42  371  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  6:44.02   
43  343  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  7:00.00   
44  231  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m     
45  288  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m     
46  746  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  25 m     
47  754  Lyrberg Olivia  2005  ÄLVSJÖ SF  BF8205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  1:00.59   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  1:00.79   
350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  1:02.12   
425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:03.53   
654  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:03.69   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  1:06.07   
245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:07.18   
420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:08.12   
493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:08.15   
10  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:08.59   
11  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  1:09.08   
12  671  Levander Per  2002  SS04  AD8702  25 m  1:09.38   
13  392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  1:09.60   
14  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:09.61   
15  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:12.09   
16  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:12.69   
17  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:13.26   
18  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:13.36   
19  458  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:13.54   
20  752  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m  1:13.62   
21  431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:14.20   
22  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:14.63   
23  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:14.75   
24  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  1:14.79   
25  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  1:15.08   
26  748  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  1:16.56   
27  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:16.61   
28  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:16.69   
29  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  1:16.74   
30  230  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:17.58   
31  406  Kettisen Malcolm  2002  SÖDERTÖRN  AX6302  25 m  1:18.23   
32  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:19.21   
33  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:19.44   
34  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:19.45   
35  31  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:19.49   
36  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:20.06   
37  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:20.71   
38  433  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  1:21.89   
39  461  Johem Alexander  2002  TYRESÖ SS  AF6502  25 m  1:21.97   
40  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:22.60   
41  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  1:23.16   
42  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:23.54   
43  194  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  1:24.01   
44  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:24.33   
45  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:24.68   
46  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  1:25.66   
47  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:26.09   
48  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:27.13   
49  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  50 m  1:29.69   
50  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:30.10   
51  33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:30.14   
52  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  50 m  1:32.66   
53  354  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  50 m  1:33.59   
54  217  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:34.15   
55  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:34.60   
56  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:35.27   
57  42  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  1:36.84   
58  652  Aglert Gustav  2004  SS04  AY4304  25 m  1:37.18   
59  344  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  1:37.76   
60  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  1:38.53   
61  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  50 m  1:38.86   
62  352  Johansson Ludvig  2003  SÖDERTÄLJE  AQ0703  25 m  1:39.35   
63  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  1:40.00   
64  455  Brandt Maximus  2005  TYRESÖ SS  AP2105  25 m  1:40.06   
65  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:42.33   
66  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  1:53.02   
67  750  Holjas Adi  2005  ÄLVSJÖ SF  AV1705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
196  Gipperth Linnea  2003  SALTSJÖB  AA6403  25 m  2:19.02   
434  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  2:24.22   
507  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:24.54   
335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  2:28.07   
192  Boij Du Rietz Thea  2002  SALTSJÖB  AC9602  25 m  2:28.24   
292  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  2:28.55   
677  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  2:30.46   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:30.67   
529  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:30.86   
10  270  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  2:32.66   
11  524  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  2:32.94   
12  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  2:34.27   
13  674  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  2:34.57   
14  411  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  50 m  2:35.31   
15  435  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  2:35.74   
16  492  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  2:37.28   
17  265  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  2:38.49   
18  402  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  2:39.17   
19  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  2:39.31   
20  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  2:39.49   
21  383  Aspberg Michelle  2002  SÖDERTÖRN  AT8402  25 m  2:42.24   
22  510  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  2:42.33   
23  291  Vaamonde Belize  2004  SPÅRVÄGEN  AI5404  25 m  2:42.70   
24  271  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  2:43.22   
25  473  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  2:43.37   
26  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  2:44.88   
27  375  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  2:45.11   
28  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:45.45   
29  234  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  2:48.25   
30  394  Ehn Gabriella  2003  SÖDERTÖRN  BE5403  25 m  2:49.03   
31  675  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  50 m  2:49.91   
32  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  2:53.26   
33  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  3:04.22   
34  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  3:05.72   
35  686  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  25 m  3:07.03   
36  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  3:08.85   
37  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  3:10.00   
38  32  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  3:12.02   
39  209  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  3:21.26   
40  387  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m     
41  390  Camacho Felicia  2004  SÖDERTÖRN  BL9404  25 m     
42  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m     
43  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m     
44  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m     
45  691  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m     
46  753  Jonsson Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BY3404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  54.43   
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  55.36   
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  55.39   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  56.17   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  56.82   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  57.01   
412  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  57.23   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  57.27   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  57.30   
10  477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  57.34   
11  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  57.59   
12  690  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  57.91   
13  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  58.07   
14  392  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  25 m  58.10   
15  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  58.17   
16  350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  58.29   
17  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  58.39   
18  480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  58.58   
19  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  58.64   
20  Karlsson Daniel  2001  BOTK-RÖNN  AL0901  25 m  58.79   
21  493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  59.16   
22  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  59.17   
23  404  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  25 m  59.22   
24  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  59.37   
25  367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  50 m  59.73   
26  517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  59.74   
27  Esbjörnsson Juan  2002  BOTK-RÖNN  AQ6902  25 m  59.75   
28  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  59.89   
29  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:00.05   
30  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  1:00.18   
31  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:00.32   
32  338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  1:00.53   
33  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:00.58   
34  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  1:01.13   
35  285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:01.31   
36  228  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  50 m  1:01.47   
37  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:01.59   
38  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:01.81   
39  458  Falk Shane  2002  TYRESÖ SS  AP8502  25 m  1:02.49   
40  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:02.53   
41  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  1:02.69   
42  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:02.77   
43  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:02.78   
44  227  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:02.87   
45  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  1:03.18   
46  671  Levander Per  2002  SS04  AD8702  25 m  1:03.41   
47  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  1:03.50   
48  201  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  1:03.53   
49  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:03.53   
50  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  1:03.88   
51  752  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m  1:03.99   
52  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:04.21   
53  Agnorelli Erik  2001  BOTK-RÖNN  AX5101  25 m  1:04.24   
54  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  1:04.44   
55  465  Lundwall Tim  2001  TYRESÖ SS  AP7301  25 m  1:04.45   
56  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:04.55   
57  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:04.64   
58  Hedlund Marcus  2002  BOTK-RÖNN  AT1902  25 m  1:05.22   
59  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:05.22   
60  204  Bergman Nils  2001  SKURU IK  AX2901  25 m  1:05.28   
61  220  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:05.28   
62  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:05.30   
63  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:05.50   
64  456  Brunn Simon  2004  TYRESÖ SS  AH9704  25 m  1:05.71   
65  748  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  1:05.89   
66  239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  1:05.90   
67  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:06.01   
68  438  Åslund Albin  2003  SÖDERTÖRN  AT1103  50 m  1:06.22   
69  31  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:06.29   
70  12  Serti Robin  2001  BOTK-RÖNN  AS4501  25 m  1:06.35   
71  512  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:06.40   
72  406  Kettisen Malcolm  2002  SÖDERTÖRN  AX6302  25 m  1:06.45   
73  230  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:06.72   
74  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  1:06.75   
75  Moreno Mattias  2002  BOTK-RÖNN  AX5302  25 m  1:06.93   
76  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  1:07.03   
77  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  1:07.05   
78  668  Khan Tiger  2002  SS04  AY5102  25 m  1:07.06   
79  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:07.19   
80  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  1:07.50   
81  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:07.67   
82  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:09.21   
83  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:09.73   
84  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  1:10.19   
85  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:10.46   
86  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:10.50   
87  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:10.70   
88  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  1:10.79   
89  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:10.80   
90  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:11.27   
91  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:11.40   
92  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:11.65   
93  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  1:12.87   
94  251  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:13.06   
95  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:13.22   
96  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  1:13.57   
97  459  Hedman Pontus  2002  TYRESÖ SS  BA3102  25 m  1:14.29   
98  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  50 m  1:14.47   
99  461  Johem Alexander  2002  TYRESÖ SS  AF6502  25 m  1:14.70   
100  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:14.76   
101  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  1:15.50   
102  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:15.96   
103  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:15.99   
104  194  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  1:16.16   
105  433  Wennerström Elliot  2005  SÖDERTÖRN  AK2105  25 m  1:16.49   
106  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  1:16.80   
107  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  1:16.88   
108  415  Noe Glaser Felix  2003  SÖDERTÖRN  AS5903  25 m  1:17.58   
109  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  50 m  1:17.59   
110  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:18.07   
111  42  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  1:18.62   
112  354  Köndell Lennon  2004  SÖDERTÄLJE  AO3104  50 m  1:18.70   
113  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  1:19.74   
114  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:19.92   
115  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:20.80   
116  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  1:20.84   
117  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  1:22.48   
118  344  Engqvist Arvid  2005  SÖDERTÄLJE  AM6505  25 m  1:25.06   
119  352  Johansson Ludvig  2003  SÖDERTÄLJE  AQ0703  25 m  1:27.18   
120  217  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:27.95   
121  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  1:30.00   
122  455  Brandt Maximus  2005  TYRESÖ SS  AP2105  25 m  1:31.85   
123  652  Aglert Gustav  2004  SS04  AY4304  50 m  1:33.57   
124  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  1:36.13   
125  750  Holjas Adi  2005  ÄLVSJÖ SF  AV1705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  1:59.48   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:04.03   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:04.46   
477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:05.19   
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:05.21   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:05.30   
520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:05.60   
347  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  2:05.80   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:05.83   
10  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:06.19   
11  413  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  2:07.53   
12  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  2:08.11   
13  517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:09.45   
14  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  50 m  2:10.17   
15  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  2:10.73   
16  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:11.08   
17  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  2:11.20   
18  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  2:11.95   
19  493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:12.14   
20  232  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  2:12.19   
21  197  Hallenborg Arvid  2002  SALTSJÖB  AM1902  25 m  2:12.55   
22  264  Holmström Jesper  2003  SPÅRVÄGEN  AO4903  25 m  2:12.88   
23  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:13.14   
24  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  2:15.56   
25  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  2:17.02   
26  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  2:17.44   
27  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  2:18.61   
28  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:19.31   
29  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  2:22.10   
30  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  2:22.24   
31  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  2:22.68   
32  362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:22.69   
33  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  50 m  2:22.93   
34  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:23.47   
35  670  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  2:24.34   
36  235  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  2:24.88   
37  438  Åslund Albin  2003  SÖDERTÖRN  AT1103  25 m  2:25.53   
38  481  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  2:25.53   
39  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  2:26.11   
40  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  2:26.76   
41  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  2:30.42   
42  512  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  2:30.93   
43  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  2:31.91   
44  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  2:35.00   
45  657  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  2:35.82   
46  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  2:36.29   
47  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  2:36.91   
48  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  2:37.75   
49  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  2:40.33   
50  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  2:41.36   
51  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  2:43.00   
52  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:43.71   
53  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  50 m  2:44.69   
54  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  2:45.00   
55  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  2:47.02   
56  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  2:48.10   
57  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  2:49.69   
58  101  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  2:52.34   
59  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  2:54.42   
60  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  2:56.68   
61  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  2:56.93   
62  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  2:57.67   
63  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  50 m  3:02.53   
64  198  Hallenborg Axel  2004  SALTSJÖB  AO5504  25 m  3:05.16   
65  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  50 m  3:06.12   
66  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  3:10.33   
67  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  3:15.21   
68  352  Johansson Ludvig  2003  SÖDERTÄLJE  AQ0703  25 m  3:19.23   
69  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m     
70  750  Holjas Adi  2005  ÄLVSJÖ SF  AV1705  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
353  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  1:03.08   
388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:06.18   
421  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  50 m  1:06.68   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  1:06.84   
375  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  1:08.19   
393  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:08.79   
492  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  25 m  1:08.84   
418  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  1:08.99   
674  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:09.53   
10  506  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:09.57   
11  529  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.12   
12  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  1:10.13   
13  280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  1:10.28   
14  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:10.36   
15  241  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  1:10.39   
16  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  1:10.83   
17  414  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  1:12.17   
18  291  Vaamonde Belize  2004  SPÅRVÄGEN  AI5404  25 m  1:12.23   
19  452  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  1:12.24   
20  243  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  1:12.93   
21  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  1:13.38   
22  467  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:13.66   
23  105  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  1:13.69   
24  488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:13.72   
25  295  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  1:14.36   
26  276  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  1:14.71   
27  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  1:15.17   
28  211  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:15.18   
29  751  Hägesten Matilda  2000  ÄLVSJÖ SF  AF1400  25 m  1:15.52   
30  486  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:16.11   
31  249  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  50 m  1:16.31   
32  677  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  1:16.42   
33  336  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  1:16.59   
34  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  1:16.59   
35  263  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  1:16.75   
36  372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  50 m  1:16.92   
37  405  Jönsson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BN5403  25 m  1:17.40   
38  231  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  50 m  1:17.43   
39  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:18.22   
40  676  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  1:18.33   
41  374  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:18.34   
42  376  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  1:18.34   
43  358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:18.45   
44  199  Johansson Elin  2004  SALTSJÖB  BB5404  25 m  1:18.59   
45  387  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:18.60   
46  294  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  1:18.65   
47  252  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  25 m  1:18.77   
48  518  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  1:19.00   
49  679  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  1:19.06   
50  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  1:20.54   
51  503  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  25 m  1:20.68   
52  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:20.89   
53  509  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:21.16   
54  223  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  1:22.14   
55  746  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  25 m  1:22.27   
56  215  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  1:24.31   
57  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:24.56   
58  288  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:24.94   
59  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  1:26.34   
60  234  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:27.80   
61  491  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:29.46   
62  651  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  1:30.00   
63  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  1:32.31   
64  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  1:33.40   
65  355  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  1:34.09   
66  32  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:34.22   
67  100  Glifberg Elin  2004  LIDINGÖ SK  AW4804  25 m  1:34.34   
68  225  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:34.67   
69  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:36.76   
70  341  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  1:40.00   
71  474  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m  1:41.92   
72  343  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  1:43.09   
73  650  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  1:43.35   
74  457  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  25 m  1:48.11   
75  254  Färm Alina  2005  SPÅRVÄGEN  AV3605  25 m  1:54.19   
76  368  St. Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  CB4403  25 m  2:00.00   
77  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m     
78  501  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m     
79  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  1:09.42   
391  Charlton Markus  2001  SÖDERTÖRN  AD7701  25 m  1:09.70   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  1:11.23   
285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  1:11.31   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  1:11.41   
517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:11.59   
367  Soume Sebastian  2001  SÖDERTÄLJE  AE2901  25 m  1:11.63   
239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  1:12.64   
431  Söderberg Malte  2004  SÖDERTÖRN  AL1904  25 m  1:12.97   
10  396  Fridh Theodor  2002  SÖDERTÖRN  AT3302  25 m  1:13.23   
11  683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  1:13.23   
12  520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:13.75   
13  515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:14.77   
14  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  1:14.98   
15  521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:15.42   
16  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  1:15.77   
17  480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:16.69   
18  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:16.97   
19  425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  1:17.26   
20  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  1:18.19   
21  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:18.44   
22  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  1:19.09   
23  410  Lundberg Max  2001  SÖDERTÖRN  AQ8301  25 m  1:19.63   
24  648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  1:19.87   
25  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:19.94   
26  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:20.53   
27  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m  1:20.67   
28  662  Eknor Tobias  2000  SS04  AL1300  50 m  1:21.96   
29  654  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  50 m  1:22.17   
30  257  Hansson Dylén Adam  2003  SPÅRVÄGEN  AP6103  25 m  1:22.64   
31  658  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  50 m  1:23.69   
32  286  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:23.89   
33  228  Sjöborg Noah  2001  SKURU IK  AY9501  25 m  1:24.10   
34  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  1:24.23   
35  346  Fällman Oscar  2003  SÖDERTÄLJE  AM5103  25 m  1:24.63   
36  240  Annas Markus  2004  SPÅRVÄGEN  AF1704  25 m  1:25.42   
37  688  Weis Shore Nicholas  2002  SS04  AY2102  25 m  1:25.72   
38  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:26.15   
39  645  Claesson Max  2004  ÖSMO SS  AB1904  25 m  1:26.74   
40  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  1:27.60   
41  202  Sjöqvist Gustav  2001  SALTSJÖB  AD2701  25 m  1:28.39   
42  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  25 m  1:28.99   
43  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:30.19   
44  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:30.61   
45  364  Pyötsiä Rafael  2003  SÖDERTÄLJE  AL2103  25 m  1:30.86   
46  227  Sjöborg Adam  2001  SKURU IK  AY8501  25 m  1:30.94   
47  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:31.56   
48  432  Vainio Lucas  2004  SÖDERTÖRN  AN2504  25 m  1:32.14   
49  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  1:33.33   
50  214  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:34.70   
51  403  Hägglund Filip  2004  SÖDERTÖRN  AV5304  25 m  1:34.94   
52  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m  1:38.37   
53  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  50 m  1:38.96   
54  334  Agarwal Daniel  2002  SÖDERTÄLJE  AU2302  25 m  1:39.25   
55  282  Räni Wilmer  2005  SPÅRVÄGEN  AM0705  25 m  1:39.74   
56  400  Hamzehnejad Alvin  2004  SÖDERTÖRN  AV9304  25 m  1:40.94   
57  407  Kilander Alexander  2003  SÖDERTÖRN  AS6903  25 m  1:42.20   
58  262  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:43.38   
59  464  Lundvall Love  2004  TYRESÖ SS  AK8504  25 m  1:44.83   
60  101  Jelagin Maxim  2005  LIDINGÖ SK  AJ9505  25 m  1:44.91   
61  342  Cabanne Adrian  2004  SÖDERTÄLJE  AY6504  25 m  1:45.00   
62  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  1:45.08   
63  259  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  1:51.10   
64  351  Johansson Joakim  2005  SÖDERTÄLJE  AK7105  25 m  1:52.46   
65  217  Lanestrand Mikael  2005  SKURU IK  AI7705  25 m  1:58.68   
66  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  50 m  2:01.01   
67  406  Kettisen Malcolm  2002  SÖDERTÖRN  AX6302  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
241  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:36.01   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:42.09   
393  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  2:43.86   
488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:44.47   
358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  2:44.61   
335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  2:45.48   
502  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:46.40   
388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:47.29   
495  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:48.89   
10  296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  2:52.06   
11  105  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  2:52.90   
12  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:55.63   
13  434  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  2:56.64   
14  659  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  2:56.65   
15  454  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  50 m  2:56.94   
16  532  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  2:57.90   
17  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  2:58.07   
18  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  2:59.25   
19  289  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  50 m  3:05.11   
20  673  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  3:08.01   
21  490  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  3:08.61   
22  675  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  50 m  3:13.64   
23  510  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  3:13.92   
24  256  Granhällen Johanna  2002  SPÅRVÄGEN  BO5202  25 m  3:18.52   
25  252  Eriksson Alexandra  2002  SPÅRVÄGEN  BM8602  50 m  3:20.25   
26  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  50 m  3:20.38   
27  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  3:22.81   
28  215  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  3:24.48   
29  254  Färm Alina  2005  SPÅRVÄGEN  AV3605  25 m  3:27.89   
30  355  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  3:28.82   
31  100  Glifberg Elin  2004  LIDINGÖ SK  AW4804  25 m  3:29.57   
32  341  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  3:30.00   
33  411  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  25 m  3:30.74   
34  651  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  3:35.00   
35  457  Ebert Westerberg Freya  2005  TYRESÖ SS  BB3805  25 m  3:36.19   
36  224  Nyberg Borgelin Olivia  2003  SKURU IK  BT5603  25 m  3:49.64   
37  650  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  50 m  3:51.03   
38  41  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  25 m     
39  216  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m     
40  385  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m     
41  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m     
42  694  Zwinkels Julia  2004  SS04  BM4404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  4:52.10   
285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  5:11.22   
253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  25 m  5:15.72   
362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  5:18.78   
513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  5:21.26   
522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  5:23.85   
338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  5:24.20   
239  Annas Gustav  2003  SPÅRVÄGEN  AL0303  25 m  5:36.80   
496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  5:37.06   
10  478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  5:38.52   
11  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  25 m  5:39.00   
12  670  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  5:49.47   
13  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  5:50.00   
14  30  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  5:55.00   
15  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  5:57.16   
16  242  Backlund Nils  2002  SPÅRVÄGEN  AX9302  50 m  6:06.79   
17  33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  6:10.00   
18  39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  6:10.00   
19  35  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  6:20.00   
20  348  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  7:00.00   
21  412  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m     
22  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
233  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  18:23.04   
274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  19:35.61   
295  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  20:41.01   
218  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  21:06.35   
266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  21:11.33   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
422  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  25 m  9:14.64   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  9:44.36   
528  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  9:46.67   
349  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  9:58.63   
373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  10:24.94   
473  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  10:25.19   
296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  10:32.04   
294  Westermark Eliane  2003  SPÅRVÄGEN  AX4603  25 m  10:35.44   
358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  10:39.93   
10  674  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  50 m  10:45.11   
11  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  10:48.73   
12  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  11:00.00   
13  359  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  11:03.90   
14  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  11:06.94   
15  32  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  11:10.00   
16  41  Pettersson Ella  2002  GUSTAVSBER  BR8202  25 m  11:10.00   
17  223  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  50 m  11:13.03   
18  421  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  25 m  11:35.45   
19  751  Hägesten Matilda  2000  ÄLVSJÖ SF  AF1400  25 m  11:36.74   
20  376  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  25 m  11:50.67   
21  361  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  11:56.41   
22  470  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  12:01.34   
23  758  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  50 m  12:03.38   
24  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  12:05.58   
25  363  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  12:10.95   
26  225  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  12:18.82   
27  370  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  50 m  12:32.66   
28  341  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  15:00.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
690  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  2:25.89   
362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:28.78   
515  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:35.23   
293  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  25 m  2:37.47   
520  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:38.04   
338  Bergstrand Erik  2002  SÖDERTÄLJE  AD3102  25 m  2:41.29   
748  Guvenius Pijus  2003  ÄLVSJÖ SF  AO0303  25 m  2:46.25   
33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  2:50.00   
39  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  2:50.00   
10  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:53.49   
11  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  3:10.00   
12  397  Gunnarsson Emil  2004  SÖDERTÖRN  AM0504  25 m     
13  752  Jernberg Nicolas  2001  ÄLVSJÖ SF  AU4301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  2:16.44   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  2:25.82   
393  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  2:25.95   
241  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:29.43   
335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  2:29.84   
388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:30.59   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  2:33.49   
418  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  2:34.15   
358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  2:34.30   
10  280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  2:34.45   
11  421  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  25 m  2:34.49   
12  488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  2:34.98   
13  296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  2:35.50   
14  105  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  25 m  2:35.69   
15  507  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:35.74   
16  492  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  2:36.11   
17  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  25 m  2:36.41   
18  452  Angerfelt Tea  2004  TYRESÖ SS  AJ7404  25 m  2:37.66   
19  435  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  2:37.72   
20  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  25 m  2:38.28   
21  291  Vaamonde Belize  2004  SPÅRVÄGEN  AI5404  25 m  2:38.33   
22  233  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:38.48   
23  495  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  25 m  2:39.11   
24  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  2:39.40   
25  679  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  2:39.87   
26  677  Montes Elvira  2004  SS04  AS3804  25 m  2:40.46   
27  454  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  25 m  2:40.77   
28  295  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  2:41.02   
29  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  2:41.34   
30  747  Dellmark Sophie  2001  ÄLVSJÖ SF  AO8801  25 m  2:41.92   
31  518  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  2:42.07   
32  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  2:42.70   
33  467  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  2:43.44   
34  411  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  25 m  2:43.59   
35  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  2:43.83   
36  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  2:43.84   
37  243  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  2:44.13   
38  509  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  2:44.27   
39  414  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  2:44.82   
40  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  2:45.25   
41  289  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  2:45.59   
42  283  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  2:46.15   
43  249  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  25 m  2:46.27   
44  276  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  2:46.85   
45  402  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  2:47.94   
46  486  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  2:48.12   
47  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  2:48.42   
48  267  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  2:49.17   
49  466  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  2:49.60   
50  359  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  2:49.62   
51  491  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  2:50.69   
52  675  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  2:51.88   
53  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  2:52.03   
54  691  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  50 m  2:52.07   
55  673  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  2:52.41   
56  374  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  2:52.49   
57  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  2:52.64   
58  94  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  25 m  2:52.72   
59  470  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  2:52.80   
60  268  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  2:53.23   
61  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  50 m  2:53.45   
62  751  Hägesten Matilda  2000  ÄLVSJÖ SF  AF1400  25 m  2:54.45   
63  336  Bengtsson Frida  2003  SÖDERTÄLJE  AY2803  25 m  2:54.49   
64  211  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  2:55.00   
65  510  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  2:55.12   
66  758  Wennerstrand Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BL1604  25 m  2:56.69   
67  463  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  2:56.90   
68  223  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:57.62   
69  250  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  2:58.19   
70  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  2:58.54   
71  287  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  3:00.10   
72  281  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  25 m  3:01.91   
73  339  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m  3:02.54   
74  97  Dombos Alice  2004  LIDINGÖ SK  BI7804  25 m  3:02.71   
75  490  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  25 m  3:03.00   
76  462  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  3:03.53   
77  102  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  3:03.84   
78  215  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  3:05.29   
79  666  Jonsson Anna  2002  SS04  BP6602  50 m  3:05.69   
80  98  Dombos Vilma  2004  LIDINGÖ SK  BI5804  25 m  3:06.12   
81  200  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  3:06.42   
82  363  Porling Evelina  2002  SÖDERTÄLJE  BH9202  25 m  3:06.82   
83  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  3:07.00   
84  96  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  50 m  3:07.63   
85  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  3:08.00   
86  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  3:08.03   
87  225  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  3:08.23   
88  370  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  3:09.48   
89  471  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  3:10.60   
90  687  Svanberg Sigrid  2004  SS04  BT9404  25 m  3:10.72   
91  99  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  50 m  3:11.55   
92  355  Landegren Wilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL1404  25 m  3:12.03   
93  343  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  3:12.19   
94  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  3:13.29   
95  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  3:13.75   
96  754  Lyrberg Olivia  2005  ÄLVSJÖ SF  BF8205  25 m  3:15.35   
97  685  Selling Tilda  2003  SS04  BX4203  25 m  3:15.69   
98  357  Lange Oliwia  2004  SÖDERTÄLJE  BS6604  25 m  3:16.82   
99  290  Uddeholt Lisa  2005  SPÅRVÄGEN  AX6405  25 m  3:18.99   
100  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  3:19.12   
101  366  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  3:20.00   
102  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  50 m  3:20.37   
103  254  Färm Alina  2005  SPÅRVÄGEN  AV3605  25 m  3:20.60   
104  229  Thylin Annie  2002  SKURU IK  BQ9402  50 m  3:21.31   
105  651  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  50 m  3:24.38   
106  474  Wallman Frida  2005  TYRESÖ SS  AQ6405  25 m  3:25.31   
107  650  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  3:25.40   
108  501  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  3:27.24   
109  744  Björklund Elin  2005  ÄLVSJÖ SF  AS7205  25 m  3:28.46   
110  255  Geaney Jennifer  2005  SPÅRVÄGEN  AS9805  25 m  3:33.23   
111  278  Nivenius Karolina  2005  SPÅRVÄGEN  BC8405  25 m  3:34.79   
112  380  Zander Angelina  2005  SÖDERTÄLJE  AS7405  25 m  3:41.24   
113  224  Nyberg Borgelin Olivia  2003  SKURU IK  BT5603  25 m  3:49.73   
114  104  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m     
115  385  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m     
116  387  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m     
117  390  Camacho Felicia  2004  SÖDERTÖRN  BL9404  25 m     
118  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m     
119  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m     
120  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m     
121  669  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m     
122  672  Lindström Isabelle  2003  SS04  CA7203  25 m     
123  678  Muhic Melissa  2004  SS04  BT6404  25 m     
124  694  Zwinkels Julia  2004  SS04  BM4404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  4:19.94   
477  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  4:24.60   
521  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  4:25.12   
412  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  25 m  4:25.93   
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  4:26.78   
275  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  25 m  4:32.95   
347  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  4:36.39   
683  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  4:36.45   
413  Mikker Oskar  2000  SÖDERTÖRN  AQ7100  25 m  4:38.61   
10  517  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  4:41.25   
11  534  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m  4:43.19   
12  277  Nilsson Herman  2002  SPÅRVÄGEN  AH7702  25 m  4:44.06   
13  420  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  4:44.38   
14  201  Neuman Rasmus  2002  SALTSJÖB  AI2302  25 m  4:46.63   
15  527  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  4:48.36   
16  297  Ölund Gordon  2002  SPÅRVÄGEN  AT1102  25 m  4:54.54   
17  484  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  4:54.59   
18  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  4:54.63   
19  253  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  4:54.88   
20  203  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  50 m  4:55.19   
21  401  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  4:57.00   
22  670  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  4:59.37   
23  648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  5:00.09   
24  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  5:03.00   
25  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  5:12.90   
26  533  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  5:13.87   
27  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  50 m  5:16.07   
28  649  Mardeni Zain  2001  ÖSMO SS  AY0501  25 m  5:25.58   
29  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  25 m  5:28.46   
30  642  Andrée Michael  2004  ÖSMO SS  AX7904  25 m  5:40.00   
31  516  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  5:46.58   
32  508  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  5:52.84   
33  499  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  6:02.13   
34  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  6:12.00   
35  33  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  6:21.31   
36  237  Alverfors Ludvig  2004  SPÅRVÄGEN  AT8104  25 m  6:25.68   
37  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  6:44.49   
38  348  Huerta Spencer  2004  SÖDERTÄLJE  AV5504  25 m  7:00.70   
39  206  Bränström Manfred  2005  SKURU IK  AI6705  25 m     
40  273  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
434  Widmark Alwa  2002  SÖDERTÖRN  AN4402  25 m  1:06.21   
507  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:08.16   
292  Vaamonde Zafira  2001  SPÅRVÄGEN  AU9601  25 m  1:08.45   
270  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  1:09.50   
372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:09.98   
529  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:10.36   
524  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  1:10.45   
335  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  25 m  1:11.22   
411  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  50 m  1:11.86   
10  435  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  1:12.09   
11  375  Welin-Berger Nadia  2002  SÖDERTÄLJE  AU4402  25 m  1:13.28   
12  243  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  1:13.29   
13  291  Vaamonde Belize  2004  SPÅRVÄGEN  AI5404  25 m  1:13.33   
14  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:13.46   
15  388  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:13.69   
16  510  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  25 m  1:13.69   
17  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  1:14.15   
18  402  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:14.23   
19  268  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  1:14.83   
20  271  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  25 m  1:14.86   
21  295  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  1:15.43   
22  276  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  1:15.55   
23  472  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:16.02   
24  491  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:16.14   
25  518  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  1:16.25   
26  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:16.46   
27  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:16.59   
28  686  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  25 m  1:16.85   
29  234  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:16.99   
30  479  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  1:17.17   
31  689  Velden Alice  2005  SS04  AO2405  25 m  1:17.51   
32  359  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  1:17.70   
33  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:17.84   
34  394  Ehn Gabriella  2003  SÖDERTÖRN  BE5403  50 m  1:17.90   
35  250  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  1:18.26   
36  395  Frejd Maja  2004  SÖDERTÖRN  BL8404  25 m  1:19.21   
37  231  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:19.65   
38  339  Bethiso Jennifer  2003  SÖDERTÄLJE  BT5203  25 m  1:19.80   
39  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  25 m  1:20.44   
40  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:20.83   
41  659  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:20.94   
42  530  Svensson Ida  2002  TÄBY SIM  BR3402  25 m  1:21.03   
43  655  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:21.29   
44  200  Neuman Filippa  2004  SALTSJÖB  AP4204  25 m  1:21.45   
45  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:21.75   
46  288  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:22.29   
47  104  Torell Johanna  2005  LIDINGÖ SK  AD9205  25 m  1:22.36   
48  430  Srikkanth Tara  2005  SÖDERTÖRN  AP6405  25 m  1:22.61   
49  463  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:22.79   
50  94  Andersson Amanda  2003  LIDINGÖ SK  AS6603  25 m  1:22.87   
51  390  Camacho Felicia  2004  SÖDERTÖRN  BL9404  25 m  1:23.35   
52  209  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:23.44   
53  97  Dombos Alice  2004  LIDINGÖ SK  BI7804  25 m  1:23.49   
54  99  Engström Eleonora  2004  LIDINGÖ SK  AR9404  25 m  1:23.59   
55  416  Nygren Elin  2003  SÖDERTÖRN  BP3203  25 m  1:23.64   
56  290  Uddeholt Lisa  2005  SPÅRVÄGEN  AX6405  25 m  1:23.95   
57  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m  1:23.97   
58  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  1:24.15   
59  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  50 m  1:24.89   
60  222  Nilsson Frida  2004  SKURU IK  BP8604  25 m  1:25.06   
61  218  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  1:25.28   
62  195  Dahlén Cornelia  2004  SALTSJÖB  AX1404  25 m  1:25.43   
63  437  Zhang Desiree  2004  SÖDERTÖRN  BR0404  25 m  1:25.86   
64  370  Sörensen Ella  2004  SÖDERTÄLJE  BO6604  25 m  1:26.05   
65  343  Englund Alice  2005  SÖDERTÄLJE  AS4205  25 m  1:26.13   
66  471  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  1:26.63   
67  462  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  1:26.81   
68  476  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:26.98   
69  526  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:27.16   
70  98  Dombos Vilma  2004  LIDINGÖ SK  BI5804  25 m  1:27.79   
71  644  Claesson Linn  2002  ÖSMO SS  AE6402  25 m  1:28.30   
72  489  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:28.33   
73  32  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:28.67   
74  653  Andreasson Linnea  2003  SS04  BQ1603  25 m  1:28.84   
75  487  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  1:28.98   
76  661  Darvish Adéla  2003  SS04  BX0203  25 m  1:29.14   
77  341  Bäckstrand Cheyenne  2005  SÖDERTÄLJE  AY8205  25 m  1:29.24   
78  193  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  1:29.41   
79  221  Nelson Stella  2004  SKURU IK  BR4204  25 m  1:29.41   
80  650  Marsten Elsa  2002  ÖSMO SS  AJ2602  25 m  1:29.93   
81  687  Svanberg Sigrid  2004  SS04  BT9404  25 m  1:30.43   
82  103  Liljeberg Beata  2003  LIDINGÖ SK  BV1803  25 m  1:31.18   
83  371  Teglöf Emilia  2005  SÖDERTÄLJE  AQ3205  25 m  1:32.32   
84  669  Klang Fornehed Gabriella  2003  SS04  BO2403  25 m  1:33.76   
85  366  Seeliger Marit  2005  SÖDERTÄLJE  AP7205  25 m  1:35.50   
86  216  Hägbom Tilda  2005  SKURU IK  AI5205  25 m  1:36.69   
87  651  Marsten Tyra  2004  ÖSMO SS  AE9404  25 m  1:37.03   
88  244  Berg Agnes  2003  SPÅRVÄGEN  CA1803  25 m  1:37.31   
89  745  Bolander Karolina  2002  ÄLVSJÖ SF  BW1202  25 m  1:37.82   
90  429  Somers Laura  2003  SÖDERTÖRN  BW6603  50 m  1:38.74   
91  749  Hojlas Amna  2002  ÄLVSJÖ SF  BS2602  25 m  1:38.89   
92  756  Söderberg Emma  2005  ÄLVSJÖ SF  AQ8405  25 m  1:39.97   
93  380  Zander Angelina  2005  SÖDERTÄLJE  AS7405  25 m  1:41.08   
94  224  Nyberg Borgelin Olivia  2003  SKURU IK  BT5603  25 m  1:41.21   
95  381  Zoubairi Josefine  2003  SÖDERTÄLJE  BT7203  25 m  1:42.00   
96  692  Wärn Emma  2004  SS04  BT7404  25 m  1:42.23   
97  368  St. Clair Maitland Nicola  2003  SÖDERTÄLJE  CB4403  50 m  1:44.55   
98  743  Araya Deborah  2002  ÄLVSJÖ SF  BU9802  25 m  1:46.61   
99  219  Lundberg Emma  2005  SKURU IK  BR0405  25 m     
100  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m     
101  678  Muhic Melissa  2004  SS04  BT6404  25 m     
102  753  Jonsson Elsa  2004  ÄLVSJÖ SF  BY3404  25 m     
103  755  Manoukian Sylvia  2002  ÄLVSJÖ SF  BY6602  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
260  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  25 m  2:11.50   
350  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  25 m  2:13.74   
478  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  25 m  2:16.48   
480  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:17.84   
425  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  25 m  2:19.70   
654  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:19.71   
648  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  25 m  2:23.84   
362  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  2:25.17   
360  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  2:27.07   
10  493  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  50 m  2:27.41   
11  285  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  25 m  2:28.60   
12  245  Bernhardsson William  2002  SPÅRVÄGEN  AI4702  25 m  2:29.59   
13  513  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  2:29.61   
14  210  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:31.85   
15  663  Fridsell Oskar  2003  SS04  AS7503  50 m  2:34.88   
16  643  Björklund Liam  2003  ÖSMO SS  AB6503  25 m  2:35.95   
17  408  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  2:36.95   
18  522  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  25 m  2:37.01   
19  662  Eknor Tobias  2000  SS04  AL1300  25 m  2:38.20   
20  356  Lange Jacob  2002  SÖDERTÄLJE  AR5702  25 m  2:41.67   
21  365  Runfjäll Casper  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7102  25 m  2:43.46   
22  496  Gabrielsson Liam  2003  TÄBY SIM  AK5503  25 m  2:43.92   
23  235  Alexanderson Aron  2003  SPÅRVÄGEN  AT0103  25 m  2:45.17   
24  230  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  2:58.69   
25  284  Siotis Jannis  2003  SPÅRVÄGEN  AL3303  25 m  2:59.12   
26  208  Bäckström Victor  2003  SKURU IK  AQ1303  50 m  3:01.09   
27  194  Dahlberg Gustav  2002  SALTSJÖB  AQ4502  25 m  3:05.68   
28  525  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  3:05.90   
29  468  Ringbom Max  2005  TYRESÖ SS  AJ9705  25 m  3:14.00   
30  248  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  50 m  3:16.93   
31  45  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  3:28.76   
32  345  Frisch Sebastian  2004  SÖDERTÄLJE  AO4104  25 m  3:35.00   
33  337  Berg Emil  2003  SÖDERTÄLJE  AK4903  25 m  3:36.66   
34  682  Ponomarjous Artjoms  2004  SS04  AV1904  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:04 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  57.40   
349  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  1:00.53   
393  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:00.97   
506  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:01.59   
295  Viinapuu Anna  2000  SPÅRVÄGEN  AH8400  25 m  1:02.10   
261  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  25 m  1:02.15   
488  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  25 m  1:02.49   
418  Pavlovic Cano Nina  2004  SÖDERTÖRN  AS7804  25 m  1:02.57   
280  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  25 m  1:02.65   
10  421  Possman Klara  2003  SÖDERTÖRN  BA6803  25 m  1:02.96   
11  265  Jansson Kristin  2001  SPÅRVÄGEN  BC4601  25 m  1:02.97   
12  283  Schei Elvira  2003  SPÅRVÄGEN  AZ4603  25 m  1:03.57   
13  358  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  25 m  1:03.62   
14  509  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:03.72   
15  528  Ström Thilda  2003  TÄBY SIM  AT5803  25 m  1:03.79   
16  747  Dellmark Sophie  2001  ÄLVSJÖ SF  AO8801  25 m  1:04.01   
17  469  Sköld Vera  2001  TYRESÖ SS  AT2401  25 m  1:04.28   
18  691  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m  1:04.29   
19  263  Holmberg Sofia  2002  SPÅRVÄGEN  AU1202  25 m  1:04.45   
20  372  Teglöf Isabel  2003  SÖDERTÄLJE  AZ3203  25 m  1:04.47   
21  243  Bagelius Johanna  2004  SPÅRVÄGEN  BB4604  25 m  1:04.50   
22  504  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  25 m  1:04.79   
23  231  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:04.82   
24  507  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:04.84   
25  414  Nilsson Amanda  2002  SÖDERTÖRN  BS9202  25 m  1:04.92   
26  411  Lundgren Elin  2003  SÖDERTÖRN  AW2603  25 m  1:04.97   
27  373  Teljstedt Linnéa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ6203  25 m  1:05.11   
28  274  Malm Lovisa  2002  SPÅRVÄGEN  BD4402  50 m  1:05.19   
29  296  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  25 m  1:05.28   
30  379  Yu Hammarsten Linnea  2002  SÖDERTÄLJE  AU7802  25 m  1:05.36   
31  435  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  25 m  1:05.49   
32  479  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  1:05.57   
33  473  Törnqvist Ella  2003  TYRESÖ SS  AQ1603  25 m  1:05.62   
34  529  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:05.63   
35  523  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:05.77   
36  270  Lindqvist Linnea  2001  SPÅRVÄGEN  BE7801  25 m  1:05.86   
37  494  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  25 m  1:05.94   
38  751  Hägesten Matilda  2000  ÄLVSJÖ SF  AF1400  50 m  1:06.00   
39  383  Aspberg Michelle  2002  SÖDERTÖRN  AT8402  50 m  1:06.05   
40  266  Karlsson Karlström Maja  2002  SPÅRVÄGEN  BF6602  50 m  1:06.22   
41  467  Ringbom Matilda  2003  TYRESÖ SS  AX6803  25 m  1:06.53   
42  502  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:06.69   
43  686  Sterling Naomi  2002  SS04  BN1402  25 m  1:06.81   
44  272  Lythell Veronica  2003  SPÅRVÄGEN  BC0603  25 m  1:07.01   
45  495  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:07.22   
46  289  Torstensson Sara  2004  SPÅRVÄGEN  AW3604  25 m  1:07.23   
47  385  Barrios Alva  2005  SÖDERTÖRN  AG4405  25 m  1:07.38   
48  267  Kuhlins Maike  2000  SPÅRVÄGEN  BA1600  25 m  1:07.42   
49  212  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:07.45   
50  486  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  25 m  1:07.47   
51  399  Hagberg Moberg Hilma  2003  SÖDERTÖRN  BO9803  25 m  1:07.55   
52  402  Hiram Veronika  2004  SÖDERTÖRN  AK7204  25 m  1:07.68   
53  193  Burmeister Mira  2003  SALTSJÖB  AD8803  25 m  1:07.71   
54  482  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  25 m  1:07.77   
55  276  Morota Nova  2005  SPÅRVÄGEN  AJ6405  25 m  1:08.11   
56  405  Jönsson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BN5403  25 m  1:08.23   
57  271  Lythell Cornelia  2003  SPÅRVÄGEN  BC2603  50 m  1:08.30   
58  395  Frejd Maja  2004  SÖDERTÖRN  BL8404  50 m  1:08.36   
59  234  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:08.41   
60  218  Langell Högblom Ella  2001  SKURU IK  BF1801  25 m  1:08.42   
61  359  Lundqvist Vendela  2002  SÖDERTÄLJE  BM3602  25 m  1:08.45   
62  361  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  1:08.48   
63  249  Danes Ioana  2002  SPÅRVÄGEN  AY3802  50 m  1:08.52   
64  491  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  25 m  1:08.63   
65  387  Birgoth Thea  2004  SÖDERTÖRN  BV8404  25 m  1:08.65   
66  454  Björkman Sofia  2002  TYRESÖ SS  AL8802  50 m  1:08.73   
67  511  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  25 m  1:08.74   
68  466  Parsons Emma  2002  TYRESÖ SS  BF8802  25 m  1:08.88   
69  250  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  1:09.00   
70  476  Öberg Wilma  2001  TYRESÖ SS  BG9201  25 m  1:09.08   
71  470  Stråhle Emma  2002  TYRESÖ SS  AI4802  25 m  1:09.16   
72  211  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:09.19   
73  374  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:09.44   
74  746  Brinne Roos Stella  2004  ÄLVSJÖ SF  BG0204  50 m  1:09.50   
75  659  Candelius Lisa  2003  SS04  AT9803  25 m  1:09.57   
76  268  Kullman Malin  2004  SPÅRVÄGEN  AW8404  25 m  1:09.65   
77  485  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  25 m  1:09.71   
78  675  Mitrovic Andrea  2002  SS04  BC7802  25 m  1:09.86   
79  207  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:09.95   
80  472  Tottie-Håkansson Filippa  2003  TYRESÖ SS  AX9803  25 m  1:09.98   
81  463  Lindholm Emelie  2003  TYRESÖ SS  AL6403  25 m  1:10.14   
82  386  Bengtson Zeline  2003  SÖDERTÖRN  BE8203  50 m  1:10.30   
83  376  Vinger Lisa  2003  SÖDERTÄLJE  AZ8203  50 m  1:10.32   
84  655  Berngrim Maja  2003  SS04  BR5403  25 m  1:10.37   
85  340  Blomberg Angelica  2002  SÖDERTÄLJE  AD8802  25 m  1:10.41   
86  215  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  1:10.63   
87  287  Svensson Linda  2000  SPÅRVÄGEN  AR8200  25 m  1:10.73   
88  102  Klingberg Lovisa  2004  LIDINGÖ SK  BR7604  25 m  1:11.45   
89  384  Axelmalm Rebecka  2003  SÖDERTÖRN  BG7603  25 m  1:11.49   
90  96  Carlberg Hanna  2003  LIDINGÖ SK  BF1803  25 m  1:11.84   
91  37  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:12.29   
92  419  Persson Alice  2003  SÖDERTÖRN  BP2403  25 m  1:12.45   
93  281  Olsson Veronica  2005  SPÅRVÄGEN  AG6805  50 m  1:12.52   
94  666  Jonsson Anna  2002  SS04  BP6602  50 m  1:12.66   
95  500  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  1:12.73   
96  665  Ishaq Rebecka  2003  SS04  AY8403  25 m  1:12.95   
97  673  Long Emilia  2004  SS04  AO0204  25 m  1:12.97   
98  209  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:12.99   
99  462  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m