2021-04-17   05:11:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21okt

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:30   
  Arrangör  Stockholms Simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer  Finaler (11) 
Beräknad start 10:00 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
428  Hanne-Lore Somers  2005  BP3205  SÖDERTÖRN    25m   
247  Jennifer Brodin  2003  BH6603  SPÅRVÄGEN    25m  1:55.91 
745  Karolina Bolander  2002  BW1202  ÄLVSJÖ SF    25m  1:51.05 
290  Lisa Uddeholt  2005  AX6405  SPÅRVÄGEN    25m  1:48.13 
377  Jenny Yelda Bibo  2004  BS7604  SÖDERTÄLJE    25m  1:50.71 
255  Jennifer Geaney  2005  AS9805  SPÅRVÄGEN    25m  1:52.82 
755  Sylvia Manoukian  2002  BY6602  ÄLVSJÖ SF    25m   
523  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Josefine Zoubairi  2003  BT7203  SÖDERTÄLJE    25m  1:46.98 
102  Lovisa Klingberg  2004  BR7604  LIDINGÖ SK    25m  1:45.44 
357  Oliwia Lange  2004  BS6604  SÖDERTÄLJE    25m  1:44.03 
219  Emma Lundberg  2005  BR0405  SKURU IK    25m  1:43.21 
692  Emma Wärn  2004  BT7404  SS04    25m  1:43.71 
38  Elvira Lannér  2005  BA8405  GUSTAVSBER    25m  1:44.37 
216  Tilda Hägbom  2005  AI5205  SKURU IK    25m  1:46.23 
390  Felicia Camacho  2004  BL9404  SÖDERTÖRN    25m  1:47.91 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
462  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  1:42.04 
11  Ida Nygren  2004  BL2404  BOTK-RÖNN    25m  1:41.19 
749  Amna Hojlas  2002  BS2602  ÄLVSJÖ SF    25m  1:39.46 
500  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    25m  1:38.61 
394  Gabriella Ehn  2003  BE5403  SÖDERTÖRN    25m  1:39.10 
460  Alva Jacobsson  2005  AJ1605  TYRESÖ SS    25m  1:40.79 
429  Laura Somers  2003  BW6603  SÖDERTÖRN    50m  1:41.97 
221  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  1:42.56 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Veronica Olsson  2005  AG6805  SPÅRVÄGEN    25m  1:37.68 
246  Thilde Brandt  2003  BK8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:37.48 
103  Beata Liljeberg  2003  BV1803  LIDINGÖ SK    25m  1:36.62 
225  Isabelle Persson  2004  AC7604  SKURU IK    25m  1:36.53 
100  Elin Glifberg  2004  AW4804  LIDINGÖ SK    25m  1:36.61 
355  Wilma Landegren  2004  AL1404  SÖDERTÄLJE    25m  1:36.66 
476  Wilma Öberg  2001  BG9201  TYRESÖ SS    25m  1:37.59 
278  Karolina Nivenius  2005  BC8405  SPÅRVÄGEN    25m  1:38.54 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
471  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  1:36.09 
209  Ida Edvinsson  2004  AE0804  SKURU IK    25m  1:34.47 
363  Evelina Porling  2002  BH9202  SÖDERTÄLJE    25m  1:34.14 
489  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  1:33.68 
475  Sandra Öberg  2001  BG0401  TYRESÖ SS    25m  1:33.78 
482  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    25m  1:34.28 
655  Maja Berngrim  2003  BR5403  SS04    25m  1:34.68 
681  Maja Palmqvist  2001  BM0401  SS04    25m  1:36.13 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
386  Zeline Bengtson  2003  BE8203  SÖDERTÖRN    25m  1:33.02 
399  Hilma Hagberg Moberg  2003  BO9803  SÖDERTÖRN    25m  1:32.71 
419  Alice Persson  2003  BP2403  SÖDERTÖRN    25m  1:31.63 
287  Linda Svensson  2000  AR8200  SPÅRVÄGEN    25m  1:30.63 
666  Anna Jonsson  2002  BP6602  SS04    25m  1:31.26 
336  Frida Bengtsson  2003  AY2803  SÖDERTÄLJE    25m  1:32.18 
644  Linn Claesson  2002  AE6402  ÖSMO SS    25m  1:32.87 
530  Ida Svensson  2002  BR3402  TÄBY SIM    50m  1:33.18 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Johanna Granhällen  2002  BO5202  SPÅRVÄGEN    25m  1:29.62 
487  Amanda Borgfors  2004  AS1804  TÄBY SIM    25m  1:28.77 
665  Rebecka Ishaq  2003  AY8403  SS04    25m  1:28.50 
526  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  1:28.22 
673  Emilia Long  2004  AO0204  SS04    25m  1:28.23 
207  Elsa Bäckström  2004  AU3204  SKURU IK    25m  1:28.60 
292  Zafira Vaamonde  2001  AU9601  SPÅRVÄGEN    25m  1:28.80 
472  Filippa Tottie-Håkansson  2003  AX9803  TYRESÖ SS    25m  1:29.86 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
211  Elin Furingsten  2004  AT1404  SKURU IK    25m  1:27.61 
361  Jennifer Mardo  2005  AW1405  SÖDERTÄLJE    25m  1:25.86 
270  Linnea Lindqvist  2001  BE7801  SPÅRVÄGEN    25m  1:25.47 
267  Maike Kuhlins  2000  BA1600  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.97 
288  Alma Thunberg  2005  AV1605  SPÅRVÄGEN    25m  1:25.36 
466  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    25m  1:25.65 
252  Alexandra Eriksson  2002  BM8602  SPÅRVÄGEN    25m  1:27.28 
510  Dina Larsson  2004  AN1804  TÄBY SIM    25m  1:28.01 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
679  Isabel Nordström  2001  BH1801  SS04    25m  1:24.06 
504  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    50m  1:22.88 
283  Elvira Schei  2003  AZ4603  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.79 
384  Rebecka Axelmalm  2003  BG7603  SÖDERTÖRN    25m  1:22.17 
249  Ioana Danes  2002  AY3802  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.48 
490  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    50m  1:22.83 
518  Viktoria Nylund  2001  BD1801  TÄBY SIM    25m  1:22.91 
272  Veronica Lythell  2003  BC0603  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.95 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
402  Veronika Hiram  2004  AK7204  SÖDERTÖRN    25m  1:21.77 
289  Sara Torstensson  2004  AW3604  SPÅRVÄGEN    25m  1:21.23 
454  Sofia Björkman  2002  AL8802  TYRESÖ SS    25m  1:21.06 
385  Alva Barrios  2005  AG4405  SÖDERTÖRN    25m  1:20.27 
511  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    25m  1:20.40 
280  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    25m  1:21.22 
659  Lisa Candelius  2003  AT9803  SS04    25m  1:21.28 
532  Maria Tavemark  2001  BA9601  TÄBY SIM    25m  1:21.79 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
375  Nadia Welin-Berger  2002  AU4402  SÖDERTÄLJE    25m  1:18.30 
261  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    25m  1:16.48 
495  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    50m  1:15.55 
488  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    25m  1:14.10 
105  Cecilia Viberg  2003  AU1603  LIDINGÖ SK    25m  1:14.83 
388  Olivia Bäckström  2005  AM0205  SÖDERTÖRN    25m  1:15.74 
502  Smilla Hedlund  2001  BH5801  TÄBY SIM    25m  1:17.39 
296  Emilia Wullrich  2003  BI8203  SPÅRVÄGEN    25m  1:18.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  08:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner