Program för DM kortbana 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ängelholm |
|
Utskriftstid |
07:22 |
|
|
Arrangör |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: Bjäre Kraft |
|
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
66 |
1 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:09.75 |
241 |
2 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:08.93 |
202 |
3 |
Gabriel Agardh |
2003 |
AG8103 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:08.53 |
232 |
4 |
Joel Dahlgren |
2002 |
AC1102 |
SK RAN |
|
25m |
1:06.69 |
277 |
5 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:06.81 |
284 |
6 |
Simon Ljungbeck |
2000 |
AK2700 |
SS IDEN |
|
25m |
1:08.83 |
215 |
7 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:09.65 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
216 |
1 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:06.37 |
184 |
2 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
S 71 |
|
25m |
1:05.89 |
92 |
3 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
50m |
1:05.32 |
41 |
4 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
KK KARPEN |
|
25m |
1:04.95 |
276 |
5 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:05.12 |
266 |
6 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.33 |
106 |
7 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
25m |
1:05.97 |
321 |
8 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
194 |
1 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:04.44 |
330 |
2 |
Erik Stoltz |
1998 |
AV8598 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:03.71 |
108 |
3 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
25m |
1:02.97 |
6 |
4 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:02.68 |
299 |
5 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:02.86 |
341 |
6 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
HS |
|
25m |
1:02.98 |
116 |
7 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
25m |
1:03.96 |
14 |
8 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:04.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
223 |
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:01.93 |
345 |
2 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
25m |
1:01.55 |
361 |
3 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
25m |
59.59 |
165 |
4 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
POSEIDON |
|
25m |
59.19 |
316 |
5 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
59.53 |
122 |
6 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
AO9998 |
MKK |
|
25m |
1:00.84 |
348 |
7 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:01.56 |
405 |
8 |
Jesper Lundqvist |
1999 |
AU6599 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
58.09 |
190 |
2 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
57.43 |
339 |
3 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
HS |
|
25m |
56.17 |
97 |
4 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
25m |
53.34 |
338 |
5 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
25m |
53.36 |
390 |
6 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
HS |
|
25m |
56.39 |
68 |
7 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
57.91 |
67 |
8 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
25m |
58.15 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
Utskriftstid |
07:22 |
|