2020-01-29   15:17:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Tureberg knatte cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Start list
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 1 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
1
2
245 3 Stanislav Shabaltas 2005 TÄBY SIM
158 4 Daniel Moradpour 2005 TUREBERG
236 5 Filip Norlin 2005 TÄBY SIM
11 6 Leon Gvozdev 2004 DANDERYD
7
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 2 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
303 1 Malkolm Nömm 2005 SS04
111 2 Melvin Abrander 2005 TUREBERG
256 3 Arvid Thoresson 2005 TÄBY SIM
137 4 Alexander Holm 2005 TUREBERG 48.43
43 5 Leo Brehmer 2005 SKURU IK 57.20
206 6 Ludvig Berndtsson 2005 TÄBY SIM
247 7 Erik Stein 2005 TÄBY SIM
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 3 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
52 1 Mikael Lanestrand 2005 SKURU IK 41.70
285 2 Jakob Fridsell 2005 SS04 40.39
220 3 Oliver Haux 2005 TÄBY SIM 40.08
88 4 Oscar Flores 2005 SKK 36.15
274 5 Gustav Aglert 2004 SS04 39.74
355 6 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 SKK 40.34
195 7 Vincent Wettergren 2005 TUREBERG 40.67
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 4 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
29 1 Oskar Sundqvist 2003 GUSTAVSBER 35.58
93 2 Jonas Harju 2005 SKK 35.38
28 3 Calle Samuelsson 2003 GUSTAVSBER 34.96
108 4 Gustav Åsbrink 2005 SKK 33.94
18 5 Erik Sundström Curstedt 2005 DANDERYD 34.17
224 6 Caspian Humble 2005 TÄBY SIM 35.24
80 7 David Berggren 2005 SKK 35.45
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 5 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
24 1 Max Eriksson 2003 GUSTAVSBER 33.83
226 2 Noah Juhlin Fredriksson 2005 TÄBY SIM 33.00
21 3 Adrian Ekström 2004 GUSTAVSBER 32.71
15 4 Benjamin Poehler 2005 DANDERYD 32.46
115 5 Alexander Arnö 2005 TUREBERG 32.59
114 6 Albin Argelius 2005 TUREBERG 32.88
315 7 Alexander Youssef 2004 SS04 33.75
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 6 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
31 1 Ted Wiker 2004 GUSTAVSBER 32.29
193 2 Filip Westlund 2003 TUREBERG 31.13
22 3 Samuel Ekström 2002 GUSTAVSBER 30.48
20 4 Linus Wickström 2003 DANDERYD 30.16
172 5 Niclas Ruimeng Li 2004 TUREBERG 30.48
2 6 Wilhelm Arvidsson 2005 DANDERYD 30.85
90 7 Anton Graner 2005 SKK 31.27
Event 1, 50 m frisim po A, B Final 7 (7)
ID Lane Name Born Team Nat Qual time
19 1 Johan Sundström Curstedt 2002 DANDERYD 29.61
27 2 Arvid Nilsson 2003 GUSTAVSBER 29.38
127 3 August Eriksson 2004 TUREBERG 28.74
136 4 Ludvig Holfve 2003 TUREBERG 27.30
181 5 John Sun 2002 TUREBERG 27.80
179 6 Michael Stille 2002 TUREBERG 28.86
240 7 Marcus Persson Taylor 2005 TÄBY SIM 29.44
2017-10-07 08:56:36
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner