2020-01-28   02:05:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Trollsim 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Trollsim 2017    Utskriftsdatum  22 september 2017   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  Trollhättans Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar  Finaler (6) 
Beräknad start 15:54 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
142  Fabian Lövgren  2005  AJ7305  SK GÖTENE    25m   
378  Oskar Nyström  2005  AB7905  S 77    25m   
450  Rasmus Faarinen  2005  AM6305  TROLLHÄTTA    25m   
254  Albin Alami  2004  AS2304  MASS    25m   
83  Lucas Larsson  2006  AN0306  GÖTEBORG    25m   
327  Viktor Sjöstedt  2006  AI3706  MASS    25m   

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
383  Stefan Pettersson  2002  AR2902  S 77    25m   
498  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  4:00.98 
82  Jonathan Larsson  2006  AN2306  GÖTEBORG    50m  3:46.16 
344  Nils Skallsjö  2004  AS9304  MASS    50m  3:26.44 
304  Erik Larsson  2005  AN2705  MASS    50m  3:45.37 
55  Max Ha  2006  AF0906  GÖTEBORG    25m  3:51.59 
288  Max Holmberg  2005  AN1705  MASS    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
311  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    50m  3:22.26 
315  Vincent Olsson  2004  AS8304  MASS    25m  3:18.19 
419  Olle Sköld  2004  AR6904  S 02    25m  3:15.54 
258  Isak Andersson  2004  AP4304  MASS    25m  3:11.89 
290  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    50m  3:13.46 
28  Gustav Arnell  2003  AR0703  GÖTEBORG    25m  3:15.61 
438  Tim Weghammar  2005  AE5105  SÄFFLE SS    25m  3:19.02 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
506  Albin Svensson  2004  AW5504  ÅMÅLS SS    50m  3:10.18 
46  Ali Elhage  2002  AX4702  GÖTEBORG    25m  3:08.82 
391  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  3:04.20 
373  Simon Karlsson  2004  AB8304  S 77    25m  3:03.19 
91  Love Mellegård Fastén  2003  AS9503  GÖTEBORG    50m  3:03.85 
197  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m  3:08.70 
262  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    50m  3:09.29 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Axel Lindström  2003  AW4503  GÖTEBORG    25m  2:56.59 
465  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  2:53.95 
455  Leon Heal  2003  AG0103  TROLLHÄTTA    25m  2:47.53 
461  William Hägg  2002  AM1502  TROLLHÄTTA    25m  2:43.73 
468  Oscar Lindblad  2003  AL1903  TROLLHÄTTA    25m  2:44.42 
103  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  2:49.63 
302  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  2:55.12 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
497  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  2:43.16 
208  Robert Sjöberg  1998  AU8798  KUNGÄLV    25m  2:38.94 
441  Hazem Alhaskir  2002  AY5702  TROLLHÄTTA    25m  2:28.39 
24  Simon Svedberg  2001  AK5701  FALKÖPING    25m  2:23.23 
121  William Segerdahl  2001  AI4301  GÖTEBORG    25m  2:28.11 
50  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG    25m  2:28.53 
42  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  2:42.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  22 september 2017 
Licensierad till: Trollhättans Simsällskap  Utskriftstid  20:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner