2019-10-21   12:49:10
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  07:45   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
218  Ali Baba  2006  0687AJ  RINGSTED    25m   
263  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m   
94  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m   
366  Magnus Vasegaard Mark  2006  0633AL  SHS-STEVNS    25m   
206  Sebastian Rahr  2006  0633AF  NYBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m   
26  Tobias Christiansen  2006  0625AK  HERLUFSHOL    25m  1:08.63 
187  Nikolaj Kobbernagel  2007  0799AB  NYBORG    25m  1:02.53 
475  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    25m  1:00.10 
178  Lukas Skov Christiansen  2005  0539AM  NYBORG    25m  1:01.57 
39  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  1:08.00 
483  Rokkvi Helgason  2004    ICELAND    25m   
87  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
165  Lucas Sibbern-Larsen  2007  0747AE  NÆSTVED    25m  56.55 
252  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  54.31 
531  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    25m  52.01 
89  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  47.15 
377  Mathias Warberg  2007  0705AG  SHS-STEVNS    25m  48.83 
192  Emil B. Mortensen  2006  0667AF  NYBORG    25m  52.20 
242  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  55.94 
148  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  58.15 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
198  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  45.84 
337  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSØR    25m  45.81 
461  Rasmus Capion  2005  0505AH  VORDINGB    25m  45.45 
195  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG    25m  42.97 
394  Frederik Skytte Nielsen  2005  0585AJ  SK-SYD    25m  45.18 
272  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  45.59 
351  Christian Quist  2007  0709AA  KORSØR    25m  45.82 
237  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  46.17 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
164  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    25m  42.39 
374  Joakim Schnack  2004  0421AC  SHS-STEVNS    25m  41.68 
275  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  40.78 
352  Viktor Holst Rasmussen  2003  0311AL  KORSØR    25m  39.36 
336  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSØR    25m  40.03 
380  Esben Errebo Bendsen  2004  0401AQ  SK-SYD    25m  41.07 
113  August K Madsen  2004  0481AC  NAKSKOV    25m  41.73 
338  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  0441AG  KORSØR    25m  42.95 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  39.15 
401  Alexander Slente  2004  0427AM  SK-SYD    25m  36.50 
194  Mark Kronbæk Nancke  2004  0497AK  NYBORG    25m  36.11 
136  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  35.57 
370  Phillip Hausmann Olsen  2003  0325AM  SHS-STEVNS    25m  35.84 
109  Valdemar Jensen  2004  0487AH  NAKSKOV    25m  36.45 
331  Johannes Forsbæk  2004  0483AP  KORSØR    25m  38.31 
386  Tue Vestergaard Jürs  2004  0411AQ  SK-SYD    25m  39.32 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
476  Arnor Robertsson  2002    ICELAND    25m  35.00 
442  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  34.49 
153  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    25m  34.02 
414  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  33.91 
467  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    25m  33.99 
142  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    25m  34.11 
202  Andreas Pedersen  2003  0331AH  NYBORG    25m  34.91 
107  Christoffer Jensen  2002  0209AE  NAKSKOV    25m  35.12 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Mikkel Nissen  2002  0245AQ  NYBORG    25m  33.06 
103  Andreas Hausner  1999  9903AS  NAKSKOV    25m  32.83 
479  Jon Gooi Ingvarsson  2001    ICELAND    25m  30.41 
297  Emil Mølholm Johansen  2000  0093AT  SLAGELSE    25m  29.23 
468  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    25m  30.36 
390  Laurids Isling Kurtzmann  2002  0253AS  SK-SYD    25m  32.74 
232  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    25m  33.04 
306  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  33.24 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2005-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
208  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  39.40 
335  Christian Jepsen  2005  0553AF  KORSØR    25m  38.46 
209  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  37.45 
339  Tobias Rehder Knudsen  2005  0549AB  KORSØR    25m  33.67 
444  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  36.80 
189  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG    25m  38.01 
243  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  38.95 
319  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  39.64 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2003-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Casper Madsen  2004  0461AC  SLAGELSE    25m  31.81 
138  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  31.14 
207  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  30.09 
78  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  28.03 
304  Silas Lykke  2003  0339AP  SLAGELSE    25m  28.25 
316  Elias Rought  2003  0359AF  SLAGELSE    25m  30.93 
385  Ole Hovmand  2003  0345AH  SK-SYD    25m  31.24 
84  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  32.45 

 
Heat 11 (11) (Årg. 1919-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  28.14 
115  Nikolai Pagh Pedersen  2002  0235AB  NAKSKOV    25m  27.71 
395  Marius Rasmussen  1999  9937AL  SK-SYD    25m  26.94 
410  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  26.12 
104  Mads Holm  1998  9837AC  NAKSKOV    25m  26.65 
108  Sebastian Jensen  2001  0137AI  NAKSKOV    25m  27.49 
40  Magnus Løhr  2001  0173AJ  HERLUFSHOL    25m  27.94 
110  Erling Johansen  2000  0065AS  NAKSKOV    25m  28.70 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  07:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner