2019-08-22   00:45:32
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Ringsted cup 2017

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

21_S
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
420  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  1:13.04   
453  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  1:13.98   
98  Carlsen Malou  2000  NAKSKOV  0036AO  25 m  1:18.06   
422  Frydenlund Ida-Marie  2003  TRITON B  0304AP  25 m  1:18.68   
454  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  1:19.09   
93  Uglebjerg Marie  2002  KALUNDBORG  0222AB  25 m  1:19.70   
149  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  25 m  1:20.79   
63  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  1:21.48   
203  Pedersen Kristine Kipper  2004  NYBORG  0494AV  25 m  1:21.88   
10  439  Mammen Olivia  2003  TRITON B  0374AB  25 m  1:22.90   
11  393  Neumann Clara  2001  SK-SYD  0164AC  25 m  1:22.95   
12  127  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  25 m  1:23.44   
13  425  Hansen Johanne B.  2002  TRITON B  0264AF  25 m  1:24.29   
14  477  Karaolani Abena  2000  ICELAND    25 m  1:25.62   
15  428  Hertzberg Sofie  2002  TRITON B  0262AK  25 m  1:26.25   
16  430  Hougaard Camilla  2002  TRITON B  0282AJ  25 m  1:26.82   
17  27  Hansen Frederikke B.  2005  HERLUFSHOL  0532AE  25 m  1:27.38   
18  354  Thornsen Elida  2005  KORSØR  0528AA  25 m  1:28.09   
19  398  Rübner-Petersen Trine  1997  SK-SYD  9702AZ  25 m  1:28.11   
20  478  Johannesdottir Katrin Eva  2001  ICELAND    25 m  1:30.46   
21  280  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  25 m  1:32.21   
22  450  Sandell Sophie Lærke  2005  TRITON B  0524AD  25 m  1:32.52   
23  145  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  25 m  1:34.03   
24  293  Andersen Marie Louise B  2005  SLAGELSE  0552AJ  25 m  1:34.06   
25  99  Eggertsen Melanie  2002  NAKSKOV  0232AI  25 m  1:34.52   
26  51  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  1:34.71   
27  474  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  25 m  1:34.82   
28  58  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  1:35.00   
29  159  Nielsen Olivia My  2004  NÆSTVED  0446AT  25 m  1:35.93   
30  81  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  1:37.82   
31  449  Salhauge Liv  2005  TRITON B  0586AE  25 m  1:38.21   
32  52  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  1:38.81   
33  436  Juhl Isabella Koch  2006  TRITON B  0604AH  25 m  1:39.39   
34  197  Nielsen Tenna Marie  2004  NYBORG  0428AX  25 m  1:40.73   
35  134  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  25 m  1:41.62   
36  11  Andersen Selma V Studnitz  2005  HERLUFSHOL  0518AB  25 m  1:42.23   
37  381  Frederiksen Josephine  2005  SK-SYD  0532AP  25 m  1:43.12   
38  176  Christensen Frederikke M.  2006  NYBORG  0644AI  25 m  1:43.14   
39  140  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  25 m  1:43.51   
40  313  Qwist Tilde-Sofie  2005  SLAGELSE  0568AH  25 m  1:44.67   
41  143  Jensen Asta Marie R.  2007  NÆSTVED  0742AE  25 m  1:46.43   
42  59  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  1:46.47   
43  23  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  1:46.58   
44  432  Jensen Emilie Wilms  2006  TRITON B  0658AB  25 m  1:47.03   
45  44  Meyer Laura  2006  HERLUFSHOL  0652AF  25 m  1:47.46   
46  152  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  25 m  1:49.92   
47  292  Alibasic Dzejla  2005  SLAGELSE  0552AU  25 m  1:50.49   
48  271  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  25 m  1:52.18   
49  278  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  25 m  1:52.65   
50  90  Stoklund Maria  2006  KALUNDBORG  0648AF  25 m  1:54.18   
51  20  Bentsen Kamille  2006  HERLUFSHOL  0638AL  25 m  1:54.56   
52  253  Kruuse Astrid  2005  RINGSTED  0554AQ  25 m  1:54.90   
53  49  Petersen Victoria  2008  HERLUFSHOL  0854AD  25 m  1:55.59   
54  462  Christiansen Amanda F.  2005  VORDINGB    25 m  1:56.37   
55  100  Hansen Astrid Pries  2007  NAKSKOV  0716AC  25 m  1:57.34   
56  318  Tønnesen Silke Krakau  2006  SLAGELSE  0654AC  25 m  1:57.56   
57  391  Larsen Emilie  2005  SK-SYD  0568AV  25 m  1:57.63   
58  128  Bendtsen Mathilde  2007  NÆSTVED  0758AC  25 m  1:57.91   
59  106  Jakobsen Sarah Møller  2004  NAKSKOV  0416AW  25 m  1:58.14   
60  204  Pedersen Louise Kipper  2006  NYBORG  0646AG  25 m  1:59.55   
61  161  Pedersen Masha Jul  2006  NÆSTVED  0684AG  25 m  2:01.10   
62  12  Anker Maila  2007  HERLUFSHOL  0784AF  25 m  2:01.25   
63  266  Møller Cecilie  2005  RINGSTED  0588AR  25 m  2:03.18   
64  146  Kristensen Marie-Louise  2006  NÆSTVED    25 m  2:05.09   
65  10  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  2:05.80   
66  196  Nielsen Klara Amalie  2006  NYBORG  0688AP  25 m  2:06.64   
67  465  Frederiksen Selma  2008  VORDINGB  0824AA  25 m  2:09.55   
68  288  Sørensen Emma Skjold  2004  RINGSTED  0406AX  25 m  2:17.66   
69  375  Wagner Freja  2007  SHS-STEVNS  0778AB  25 m  2:17.95   
70  31  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL    25 m  2:20.00   
71  265  Møller Anna  2007  RINGSTED  0792AG  25 m  2:24.67   
72  270  Nørregaard Emilie  2007  RINGSTED  0748AF  25 m  2:27.96   
73  32  Jensen Merle  2008  HERLUFSHOL    25 m  2:30.00   
74  56  Sørensen Julie Holm  2008  HERLUFSHOL  0896AG  25 m  2:30.00   
75  21  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL    25 m  2:40.00   
76  36  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  2:41.00   
77  199  Nissen Mathilde  2004  NYBORG  0438AZ  25 m     
78  214  Nielsen Sophie  2006  ODSHERRED  0688AR  25 m     
79  230  Giroux-Drejer Amanda  2006  RINGSTED  0636AP  25 m     
80  246  Jensen Chili Fløe  2006  RINGSTED    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner