Program for Ringsted cup 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
14 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Medley Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Benedichte Hallengreen |
2005 |
0552AT |
KORSØR |
|
25m |
|
371 |
2 |
Cecillie Bagge Rasmussen |
2005 |
0544AW |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
60 |
3 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
470 |
4 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
|
VORDINGB |
|
25m |
2:20.00 |
463 |
5 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
VORDINGB |
|
25m |
2:25.00 |
177 |
6 |
Freya Isabel Christensen |
2005 |
0534AV |
NYBORG |
|
25m |
|
376 |
7 |
Klara Wagner |
2004 |
0426AI |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
2:15.35 |
61 |
2 |
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:06.19 |
179 |
3 |
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
NYBORG |
|
25m |
2:02.16 |
95 |
4 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:58.09 |
465 |
5 |
Selma Frederiksen |
2008 |
0824AA |
VORDINGB |
|
25m |
2:00.52 |
466 |
6 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
|
VORDINGB |
|
25m |
2:05.00 |
533 |
7 |
Emilie Nygaard Schiøtt |
2007 |
0722AC |
TRITON B |
|
25m |
2:06.32 |
537 |
8 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
|
VORDINGB |
|
25m |
2:20.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:53.73 |
307 |
2 |
Elisabeth Tobel Nielsen |
2007 |
0782AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:50.93 |
10 |
3 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:48.81 |
288 |
4 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:48.22 |
327 |
5 |
Asta Marie Boye |
2006 |
0626AF |
KORSØR |
|
25m |
1:48.30 |
372 |
6 |
Signe Rasmussen |
2006 |
0698AE |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:50.44 |
128 |
7 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
1:53.02 |
266 |
8 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:57.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:45.64 |
469 |
2 |
Lisa Ellegaard Johansen |
2004 |
0476AJ |
VORDINGB |
|
25m |
1:45.49 |
185 |
3 |
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
0692AH |
NYBORG |
|
25m |
1:44.50 |
33 |
4 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
0494AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:42.77 |
196 |
5 |
Klara Amalie Nielsen |
2006 |
0688AP |
NYBORG |
|
25m |
1:43.23 |
210 |
6 |
Mathilde Vestergaard |
2006 |
0606AI |
NYBORG |
|
25m |
1:45.03 |
204 |
7 |
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
0646AG |
NYBORG |
|
25m |
1:45.49 |
253 |
8 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:47.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
530 |
1 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:40.15 |
105 |
2 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:38.44 |
445 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:37.60 |
436 |
4 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
1:36.72 |
139 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.89 |
134 |
6 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
25m |
1:37.81 |
289 |
7 |
Linnea Worm Thomsen |
2005 |
0548AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:39.14 |
90 |
8 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:41.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Emilia Sander-Bjerge |
2003 |
0302BD |
SK-SYD |
|
25m |
1:35.77 |
59 |
2 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:34.99 |
191 |
3 |
Laura Riber Memborg |
2004 |
0428AL |
NYBORG |
|
25m |
1:32.21 |
184 |
4 |
Karoline Elholm Juliussen |
2004 |
0496AF |
NYBORG |
|
25m |
1:29.73 |
102 |
5 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
1:31.58 |
97 |
6 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
1:34.95 |
199 |
7 |
Mathilde Nissen |
2004 |
0438AZ |
NYBORG |
|
25m |
1:35.22 |
143 |
8 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:36.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
345 |
1 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
1:29.48 |
457 |
2 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
TRITON B |
|
25m |
1:28.26 |
55 |
3 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:27.90 |
482 |
4 |
Birta Run Smaradottir |
2004 |
|
ICELAND |
|
25m |
1:27.51 |
280 |
5 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.80 |
159 |
6 |
Olivia My Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.08 |
484 |
7 |
Kolbrun Jonsdottir |
2003 |
|
ICELAND |
|
25m |
1:28.68 |
180 |
8 |
Freja S. Falkenstrøm |
2004 |
0434AK |
NYBORG |
|
25m |
1:29.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
1:26.67 |
140 |
2 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.98 |
381 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:24.71 |
217 |
4 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:23.98 |
144 |
5 |
Thea Torndal Jensen |
2004 |
0456AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:24.11 |
389 |
6 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
1:24.81 |
277 |
7 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.83 |
334 |
8 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
1:27.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.88 |
219 |
2 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:22.44 |
362 |
3 |
Julie Nedergaard Hansen |
2001 |
0136AR |
SHS-STEVNS |
|
25m |
1:21.54 |
65 |
4 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.41 |
75 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.44 |
474 |
6 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:21.78 |
480 |
7 |
Karlotta Maria Prastardottir |
1998 |
|
ICELAND |
|
25m |
1:22.85 |
448 |
8 |
Kathrine Bang Rubak |
2004 |
0486AE |
TRITON B |
|
25m |
1:23.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.89 |
422 |
2 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
1:18.43 |
473 |
3 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:16.83 |
413 |
4 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
1:15.09 |
131 |
5 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:16.04 |
135 |
6 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
1:17.52 |
449 |
7 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:20.68 |
11 |
8 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
418 |
1 |
Volena Dimitrova |
1999 |
9942BE |
TRITON B |
|
25m |
1:14.62 |
74 |
2 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:13.66 |
384 |
3 |
Isa Hovmand |
2000 |
0048BA |
SK-SYD |
|
25m |
1:12.46 |
441 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:11.04 |
147 |
5 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
25m |
1:11.85 |
393 |
6 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:12.62 |
425 |
7 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
1:13.78 |
439 |
8 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:15.01 |
|
|
Heat 12 (14) (Årg. 2006-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
534 |
1 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:35.16 |
347 |
2 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:33.69 |
152 |
3 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:33.37 |
145 |
4 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.08 |
79 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.73 |
44 |
6 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:33.60 |
151 |
7 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
1:34.00 |
20 |
8 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.39 |
|
|
Heat 13 (14) (Årg. 2004-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:19.65 |
203 |
2 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
25m |
1:18.54 |
309 |
3 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:16.86 |
453 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.69 |
354 |
5 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
1:16.62 |
63 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:17.41 |
450 |
7 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:18.77 |
43 |
8 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:20.37 |
|
|
Heat 14 (14) (Årg. 1919-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
25m |
1:10.65 |
22 |
2 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:10.11 |
416 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.39 |
437 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.42 |
443 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
1:06.39 |
64 |
6 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:09.34 |
431 |
7 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
1:10.41 |
455 |
8 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
1:10.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
14 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:46 |
|