2019-11-11   21:47:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Utmanaren 20170924 Täby Sim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 24/9 kl 17.00

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Utmanaren 2017-09-24    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed  Finaler (14) 
Guldtid: 0.23 
Silvertid: 0.26 
Bronstid: Genomföra 
 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
329  Stina Bentley  2009    TÄBY SIM    25m   
271  Mochu Jia  2007    TÄBY SIM    25m   
319  Oscar Avellan-Hultman  2007    TÄBY SIM    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Raoul Danes  2008    TÄBY SIM    25m   
330  Xujia Yang  2009    TÄBY SIM    25m   
159  Alva Bennetter  2009    TÄBY SIM    25m   
318  Shrihaan Potdar  2008    TÄBY SIM    25m   
253  Damien Brooks  2008    TÄBY SIM    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Arvid Larsson  2009    TÄBY SIM    25m   
235  Oscar Smids  2009    TÄBY SIM    25m   
236  Isabel Bastani  2008    TÄBY SIM    25m   
183  Ellen Franzén  2009    TÄBY SIM    25m   
163  Stina Hjertén  2010    TÄBY SIM    25m   
306  Leo Möller  2005    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
328  Felicia Wu  2007    TÄBY SIM    25m   
324  Julia Widman  2009    TÄBY SIM    25m   
246  Liv Larsen  2008    TÄBY SIM    25m   
322  Luke Granlund  2009    TÄBY SIM    25m   
260  Alexander Bengtsson  2008    TÄBY SIM    25m   
199  Ebba Paulsson  2009    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
207  Anna Olsson  2010    TÄBY SIM    25m   
228  Viktor Holmen  2010    TÄBY SIM    25m   
332  Selma Bhuyan  2007    TÄBY SIM    25m   
225  Max Alsén  2009    TÄBY SIM    25m   
307  Caesar Sparacio  2007    TÄBY SIM    25m   
227  Linnéa Patring  2006    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Hilda Törnlöv  2010    TÄBY SIM    25m  48.41 
241  David Sommar  2010    TÄBY SIM    25m  40.04 
168  Christoffer Lenstad  2008    TÄBY SIM    25m  35.41 
315  Lovisa Östberg  2009    TÄBY SIM    25m  35.59 
238  Akina Sehasa Wanasinghe  2010    TÄBY SIM    25m  43.36 
308  Molly Bäckmark  2007    TÄBY SIM    25m   

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Vilma Snabb  2009    TÄBY SIM    25m  33.71 
285  Max Lidholm  2008    TÄBY SIM    25m  32.82 
317  Elin Javehed  2009    TÄBY SIM    25m  32.23 
158  Ebba Hansson  2008    TÄBY SIM    25m  32.79 
192  Clara Elander  2008    TÄBY SIM    25m  33.38 
249  Chengtai Li  2008    TÄBY SIM    25m  34.25 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Elias Christensson  2007    TÄBY SIM    25m  32.04 
316  Maria Bebenek  2010    TÄBY SIM    25m  31.88 
278  Chenwei (nina) Zhang  2008    TÄBY SIM    25m  30.25 
166  Tage Carlén  2010    TÄBY SIM    25m  30.94 
250  Filip Mijalkovic Sköld  2009    TÄBY SIM    25m  32.03 
280  Julia Sieppi  2008    TÄBY SIM    25m  32.10 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
229  Noel Lundström  2007    TÄBY SIM    25m  29.54 
205  Ryan Koulahi  2008    TÄBY SIM    25m  29.24 
303  Elis Bergman  2007    TÄBY SIM    25m  28.65 
305  Molly Ju  2007    TÄBY SIM    25m  28.72 
186  Embla Thorgrimsdottir  2006    TÄBY SIM    25m  29.52 
262  Lakira Sasnima Wanasinghe  2007    TÄBY SIM    25m  29.79 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
171  Julian Watson  2010    TÄBY SIM    25m  27.77 
162  Cecilia Wang  2006    TÄBY SIM    25m  27.41 
275  Johanna Ahlberg  2009    TÄBY SIM    25m  27.13 
282  Fredrik Bentley  2006    TÄBY SIM    25m  27.34 
268  Anneli Gonsalves  2006    TÄBY SIM    25m  27.43 
243  Axel Norlin  2006    TÄBY SIM    25m  28.14 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
237  Hugo Envall  2007    TÄBY SIM    25m  26.85 
255  Amila Honic  2006    TÄBY SIM    25m  26.67 
270  Otto Nordin Törnemo  2007    TÄBY SIM    25m  26.45 
164  Hugo Zuhr  2007    TÄBY SIM    25m  26.57 
256  Filippa Östberg  2006    TÄBY SIM    25m  26.69 
184  Siri Lagergren  2008    TÄBY SIM    25m  26.90 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
272  Tilda Carlsson  2006    TÄBY SIM    25m  26.32 
239  Julia Olander  2006    TÄBY SIM    25m  26.24 
215  Alexandra Sandberg  2009    TÄBY SIM    25m  26.00 
277  Tyra Törnqvist  2006    TÄBY SIM    25m  26.04 
304  August Svensson  2007    TÄBY SIM    25m  26.29 
279  Ester von Goës  2008    TÄBY SIM    25m  26.33 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
181  Leandro Pereira  2008    TÄBY SIM    25m  25.87 
274  Oliver Bronsdon  2008    TÄBY SIM    25m  25.75 
258  Dion Eriksson  2007    TÄBY SIM    25m  25.63 
182  Alva Björk  2008    TÄBY SIM    25m  25.72 
208  Hedda Härning-Nilsson  2008    TÄBY SIM    25m  25.78 
214  Teya Degerbalkan  2009    TÄBY SIM    25m  25.91 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
302  Liam Koulahi  2006    TÄBY SIM    25m  24.73 
191  Anton Thermaenius  2009    TÄBY SIM    25m  24.13 
259  Erik Stein  2005    TÄBY SIM    25m  22.71 
211  Jack Åstrand  2007    TÄBY SIM    25m  23.82 
217  Elsa Samuelsson  2006    TÄBY SIM    25m  24.20 
266  Satoshi Shirabe  2006    TÄBY SIM    25m  25.38 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  16:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner