2020-01-19   08:26:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sparbankssimmet 2017 Markaryd

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Sparbankssimmet 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  08:07   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2017         
 
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor  Finaler (6) 
Sponsor: Markaryds Sparbank 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
42  Mathilda Andersson  2007  AF5207  S 71    25m   
81  Frida Engvall  2004  BF0604  VÄXJÖ SS    25m  1:45.58 
41  Agnes Pehrsson  2007  AK3207  MARKARYD    25m  1:49.85 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Agnes Sjö  2004  BE9204  VÄXJÖ SS    50m  1:38.96 
19  Isabella Larsson  2002  AF4802  LJUNGBY SS    25m  1:38.31 
109  Lily Provencher  2005  AR6605  VÄXJÖ SS    25m  1:36.65 
43  Frida Christiansen  2003  AE0603  S 71    25m  1:36.99 
112  Ella Sjö  2006  AT1606  VÄXJÖ SS    25m  1:38.54 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  Kajsa Månsson  2003  BL0803  VÄXJÖ SS    25m  1:34.35 
Elly Andersson  2005  AA2605  LJUNGBY SS    25m  1:32.27 
25  Ida Rickhardsson  2003  BD9803  LJUNGBY SS    25m  1:31.27 
85  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VÄXJÖ SS    25m  1:31.45 
80  Elin Cronqvist  2005  AI1405  VÄXJÖ SS    25m  1:32.86 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Linnea Bengtsson  2003  BE7203  MARKARYD    25m  1:30.00 
117  Mina Vukosavljevic  2005  BF3605  VÄXJÖ SS    25m  1:28.90 
114  Siri Wibert  2004  AY8204  VÄXJÖ SS    25m  1:27.15 
96  Alice Hässlebro  2004  BF8404  VÄXJÖ SS    25m  1:27.22 
51  Freja Malmgren  2007  AA8207  S 71    25m  1:29.12 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Towe Andersson  2005  AC8605  VÄXJÖ SS    25m  1:25.93 
95  Zandra Hultqvist  2004  AH8604  VÄXJÖ SS    25m  1:25.35 
113  Louise Strand  2005  AL3805  VÄXJÖ SS    25m  1:22.95 
102  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    25m  1:23.90 
89  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  BF9404  VÄXJÖ SS    25m  1:25.73 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Sahlina Lundgren  2004  AI6604  LJUNGBY SS    25m  1:21.90 
24  Beatrice Pap  2003  AB6803  LJUNGBY SS    25m  1:17.86 
Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  1:12.16 
133  Tove Gustafsson  2004  AH7204  ALVESTA SS    25m  1:16.76 
122  Vilma Haglund  2002  BV6802  ÄLMHULT    25m  1:21.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner