2021-03-02   05:57:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  12:52   
  Arrangör  Simklubben S77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: HM Hus 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m   
172  Joar Kivistö  2005  AP9305  SK 1970    25m  1:40.05 
121  Albert Lindroth  2005  AK0705  GÖTEBORG    25m  1:31.30 
152  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  1:27.17 
98  Ludvig Eriksson  2004  AY2104  GÖTEBORG    50m  1:31.20 
86  Willem Barkebo Jalmgård  2005  AV3305  GÖTEBORG    25m  1:37.55 
111  Azad Inci  2005  AT4705  GÖTEBORG    25m  1:45.91 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Stefan Pettersson  2002  AR2902  S 77    25m  1:24.20 
17  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    50m  1:17.06 
106  Sam Heidarpour  2004  AR6504  GÖTEBORG    25m  1:16.06 
12  Rasmus Gustafsson  2001  AW3501  S 77    25m  1:14.62 
204  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m  1:15.57 
174  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  1:16.14 
84  Gustav Arnell  2003  AR0703  GÖTEBORG    25m  1:20.38 
63  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    50m  1:25.54 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  1:13.59 
16  Simon Karlsson  2004  AB8304  S 77    25m  1:12.53 
202  Robin Nilsson  2002  AB4902  S 02    25m  1:11.14 
186  Peter Cederqvist  2003  AL0503  S 02    25m  1:10.05 
217  Rasmus Faarinen  2005  AM6305  TROLLHÄTTA    25m  1:10.27 
207  Olle Sköld  2004  AR6904  S 02    25m  1:11.35 
179  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  1:12.67 
20  William Meurling  2004  AG9704  S 77    25m  1:14.22 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
187  Alexandar Cicmil  2004  AK6704  S 02    25m  1:09.18 
122  Axel Lindström  2003  AW4503  GÖTEBORG    25m  1:08.35 
125  Love Mellegård Fastén  2003  AS9503  GÖTEBORG    25m  1:07.54 
126  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  1:06.87 
193  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  1:07.03 
112  Eric Jigrup  2000  AU7700  GÖTEBORG    25m  1:07.64 
68  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  1:08.69 
230  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m  1:09.69 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  1:04.63 
210  Vide Troberg Eskola  2003  AN3303  S 02    25m  1:03.81 
23  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  1:02.42 
139  Lorand Vari  2002  AK7502  GÖTEBORG    25m  1:01.82 
188  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  1:01.82 
62  Albin Eriksson-Hemberg  2001  AI0701  ELFSBORG    25m  1:03.63 
201  Maximus Murray  2003  AB0903  S 02    25m  1:04.06 
19  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 77    25m  1:06.37 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Ivan Diep  2001  AN3901  S 02    25m  1:01.64 
240  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  1:00.74 
211  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  59.35 
14  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  55.80 
89  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    25m  59.03 
61  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  1:00.27 
171  Sebastian Johansson  2002  AF7102  SK 1970    25m  1:01.42 
78  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  1:01.69 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner