2021-03-06   19:24:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Simklubben S77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: Derome 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
172  Joar Kivistö  2005  AP9305  SK 1970    25m   
86  Willem Barkebo Jalmgård  2005  AV3305  GÖTEBORG    25m   
98  Ludvig Eriksson  2004  AY2104  GÖTEBORG    25m   
152  Erik Isaksson  2005  AD6505  KUNGÄLV    25m  3:15.47 
121  Albert Lindroth  2005  AK0705  GÖTEBORG    50m  3:33.23 
50  Jakob Simonsson  2005  AF7705  UDDEVALLA    25m   
111  Azad Inci  2005  AT4705  GÖTEBORG    25m   
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Stefan Pettersson  2002  AR2902  S 77    25m  3:11.51 
174  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    25m  2:50.24 
42  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  2:46.76 
34  Eddie Dahlström  2004  AW0304  UDDEVALLA    50m  2:43.08 
68  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    50m  2:46.25 
53  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    50m  2:47.63 
20  William Meurling  2004  AG9704  S 77    25m  2:58.99 
63  Filip Hoff  2005  AI8505  ELFSBORG    50m  3:15.20 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Simon Karlsson  2004  AB8304  S 77    25m  2:41.12 
204  Albin Rilby  2004  AP7104  S 02    25m  2:39.72 
207  Olle Sköld  2004  AR6904  S 02    25m  2:36.93 
187  Alexandar Cicmil  2004  AK6704  S 02    25m  2:33.12 
38  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    50m  2:36.43 
72  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    50m  2:37.81 
230  Gustav Lokrantz  2004  AH6704  TROLLHÄTTA    25m  2:39.73 
179  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  2:42.96 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
221  Leon Heal  2003  AG0103  TROLLHÄTTA    25m  2:28.59 
125  Love Mellegård Fastén  2003  AS9503  GÖTEBORG    25m  2:27.15 
126  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m  2:26.00 
210  Vide Troberg Eskola  2003  AN3303  S 02    25m  2:20.54 
96  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  2:21.24 
193  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  2:26.76 
182  Noel Bohlin  2003  AM4903  S 02    25m  2:28.13 
192  Noah Emanuelsson  2003  AI8703  S 02    25m  2:31.14 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  2:18.18 
78  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  2:15.60 
240  Erik Klasson  2003  AH1503  SK 1970    25m  2:14.86 
14  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  2:02.93 
211  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  2:09.38 
61  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  2:14.93 
188  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  2:17.27 
201  Maximus Murray  2003  AB0903  S 02    25m  2:19.66 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  18:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner