2021-03-02   06:44:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Stenungsund

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stenungsund    Utskriftstid  12:52   
  Arrangör  Simklubben S77         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: Miele 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
34  Eddie Dahlström  2004  AW0304  UDDEVALLA    25m   
12  Rasmus Gustafsson  2001  AW3501  S 77    25m   
126  Marcus Nordberg  2002  AM4302  GÖTEBORG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  Albin Hanson  2003  AM1903  UDDEVALLA    25m  3:50.55 
106  Sam Heidarpour  2004  AR6504  GÖTEBORG    25m  3:19.39 
50  Jakob Simonsson  2005  AF7705  UDDEVALLA    25m  3:15.74 
53  Marcus Östblom  2005  AF2705  UDDEVALLA    25m  3:12.93 
84  Gustav Arnell  2003  AR0703  GÖTEBORG    25m  3:15.61 
174  Leon Larsson  2005  AB6905  SK 1970    50m  3:16.96 
24  Stefan Pettersson  2002  AR2902  S 77    25m  3:29.90 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
217  Rasmus Faarinen  2005  AM6305  TROLLHÄTTA    25m  3:06.53 
179  Roque Andersson Benedet  2004  AP3104  S 02    25m  3:04.20 
17  David Kjellgren  2004  AI4504  S 77    25m  3:02.74 
202  Robin Nilsson  2002  AB4902  S 02    25m  3:02.16 
16  Simon Karlsson  2004  AB8304  S 77    25m  3:02.68 
60  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    50m  3:03.90 
68  Max Lidbom  2004  AC0104  ELFSBORG    25m  3:04.76 
42  Petter Lundberg  2005  AP6905  UDDEVALLA    25m  3:09.95 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Filip Håll  2002  AT5702  KUNGÄLV    25m  2:59.64 
187  Alexandar Cicmil  2004  AK6704  S 02    25m  2:57.95 
72  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  2:56.80 
19  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 77    25m  2:54.55 
207  Olle Sköld  2004  AR6904  S 02    25m  2:54.71 
125  Love Mellegård Fastén  2003  AS9503  GÖTEBORG    25m  2:57.60 
186  Peter Cederqvist  2003  AL0503  S 02    25m  2:57.96 
23  Jens Pettersson  2001  AG9101  S 77    25m  3:01.94 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Simon Andersson  2003  AM3903  UDDEVALLA    25m  2:51.07 
182  Noel Bohlin  2003  AM4903  S 02    25m  2:45.87 
221  Leon Heal  2003  AG0103  TROLLHÄTTA    25m  2:43.76 
62  Albin Eriksson-Hemberg  2001  AI0701  ELFSBORG    25m  2:40.17 
122  Axel Lindström  2003  AW4503  GÖTEBORG    25m  2:42.32 
193  Gustav Forssell  2003  AL3503  S 02    25m  2:45.16 
112  Eric Jigrup  2000  AU7700  GÖTEBORG    25m  2:46.62 
228  Rasmus Kristiansson  2004  AH1704  TROLLHÄTTA    25m  2:53.95 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Ivan Diep  2001  AN3901  S 02    25m  2:35.72 
210  Vide Troberg Eskola  2003  AN3303  S 02    25m  2:34.88 
188  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    25m  2:29.46 
14  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    25m  2:16.56 
211  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  2:22.48 
64  Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    25m  2:32.32 
78  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  2:35.27 
96  Loke Egnell  2003  AR2703  GÖTEBORG    25m  2:36.95 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  12:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner