2018-08-21   23:21:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Poängsim 1, 2017-18

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 2017-10-15

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  09:00   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 oktober 2017         
 
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
78  Jerome Marcks  2007  AA2707  UPSALA S    25m   
103  Alvin Pelling Trautenberger  2006  AS0106  UPSALA S    25m   
53  Edvin Isenstam  2007  AJ6907  UPSALA S    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Liam Andersson  2007  AK6907  UPSALA S    25m   
Tú Bardage  2006  AP3306  UPSALA S    25m   
113  Daniel Savin  2006  AL0906  UPSALA S    25m  58.89 
37  Svante Gudfastsson  2006  AD6706  UPSALA S    25m  59.20 
90  Oskar Nilsson  2007  AE3707  UPSALA S    25m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Malte Andersson  2007  AC7507  UPSALA S    25m  54.97 
16  Martin Carlsson  2006  AR5306  UPSALA S    25m  54.76 
133  Lego Wallin  2007  AA4307  UPSALA S    25m  53.68 
139  Lucas Yu  2010  AA0310  UPSALA S    50m  53.88 
92  Jacob Nordqvist  2004  AM3704  UPSALA S    25m  54.78 
23  Samuel Elf  2009  AB5509  UPSALA S    25m  57.38 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Hugo Åman  2007  AK8907  UPSALA S    25m  52.39 
60  Sam Kargar  2004  AF6304  UPSALA S    25m  49.90 
58  Theodore Jousefi  2007  AB6307  UPSALA S    25m  48.78 
26  Johannes Fischer  2007  AA1907  UPSALA S    25m  49.84 
41  Daniel Hamberg  2005  AL4705  UPSALA S    25m  51.48 
114  Elias Sayed  2006  AL9706  UPSALA S    25m  52.70 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Elias Nilsson  2004  AS4504  UPSALA S    25m  48.66 
57  Martin Johnsson  2007  AG2907  UPSALA S    25m  48.06 
93  Artur Norman  2005  AL2705  UPSALA S    50m  47.21 
108  Edvin Pitic  2005  AH2105  UPSALA S    25m  47.34 
51  Arvid Högström  2006  AI3306  UPSALA S    25m  48.49 
61  Zartosht Kargar  2005  AE1905  UPSALA S    25m  48.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  09:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner