2020-04-04   17:57:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Septembersim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Septembersim 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Tyresö    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Tyresö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Elin Yavuz  2007  AW9807  SPÅRVÄGEN    25m   
215  Vera Tjäder  2005  AX3405  SPÅRVÄGEN    25m   
Mikaela Erneholm  2006  BA7606  DANDERYD    25m   
217  Liv Dahl  2005  BL0805  SPÅRVÄGEN    25m   
58  Agnes Salmi  2006  AL2606  SKURU IK    25m   
60  Amanda Widhe  2007  AR5607  SKURU IK    25m   
52  Signe Mueller  2007  AZ5207  SKURU IK    25m   
103  Moa Slättegård  2006  BL8406  SPÅRVÄGEN    25m   

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Julia Hellberg  2007  AR8607  SPÅRVÄGEN    50m  2:03.69 
57  Aurora Pinho  2006  BJ3206  SKURU IK    25m  1:50.87 
77  Emma Goulet  2006  BB5806  SPÅRVÄGEN    25m  1:45.47 
100  Lea Rosenholm  2006  BH0606  SPÅRVÄGEN    25m  1:43.11 
109  Iris Wik  2006  BC8406  SPÅRVÄGEN    25m  1:43.73 
97  Smilla Palmborg  2007  AR9807  SPÅRVÄGEN    50m  1:49.49 
84  Engla Hellenius  2008  AA2808  SPÅRVÄGEN    50m  1:50.92 
197  Wilma Söderlind  2007  AH7207  TYRESÖ SS    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Nina Nilsson  2005  BL5205  SKURU IK    25m  1:35.33 
99  Carla Rollvén  2006  BA4406  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.30 
94  Frida Loqvist  2006  BB6806  SPÅRVÄGEN    25m  1:33.70 
48  Tyra Jalmert  2004  BO2204  SKURU IK    25m  1:31.92 
68  Stella Egmar  2006  AW9806  SPÅRVÄGEN    25m  1:33.04 
135  Nellie Häger  2006  AN8206  SKK    25m  1:34.28 
95  Karolina Nivenius  2005  BC8405  SPÅRVÄGEN    25m  1:34.90 
Hanna Bolinder  2006  BD4206  DANDERYD    25m  1:41.08 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Laura Midby  2006  AG9806  SALTSJÖB    25m  1:31.01 
179  Philippa Ledo Antunes  2004  BR7804  TYRESÖ SS    25m  1:30.13 
188  Elma Ridhagen  2004  BS9804  TYRESÖ SS    50m  1:29.00 
42  Alice Belic  2005  AU7605  SKURU IK    25m  1:28.16 
105  Agnes Thunberg  2007  AD8807  SPÅRVÄGEN    25m  1:28.96 
89  Matilda Karlsson  2007  AD4807  SPÅRVÄGEN    50m  1:29.16 
43  Filippa Bergman  2005  AU6605  SKURU IK    25m  1:30.67 
118  Emelie Bilands  2006  AN4206  SKK    25m  1:31.27 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Astrid Öhlén  2006  AV5206  SPÅRVÄGEN    25m  1:26.48 
74  Jennifer Geaney  2005  AS9805  SPÅRVÄGEN    50m  1:25.92 
86  Ella Holmberg  2006  AK7406  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.58 
Rebecka Barkvall  2007  AK8807  DANDERYD    25m  1:23.75 
83  Alva Hellenius  2006  AB3806  SPÅRVÄGEN    25m  1:24.19 
131  Vida Haesert  2006  AN0206  SKK    25m  1:24.73 
29  Anna Kristiansson  2007  AB5807  SALTSJÖB    25m  1:26.02 
85  Lola Hjort Mowitz  2006  AI8406  SPÅRVÄGEN    25m  1:27.23 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Elsa Jonsson  2004  BY3404  ÄLVSJÖ SF    25m  1:23.30 
79  Wilma Groth  2005  AV2605  SPÅRVÄGEN    25m  1:22.77 
177  Alva Jacobsson  2005  AJ1605  TYRESÖ SS    25m  1:22.21 
12  Ebba Rosander  2005  BH9605  DANDERYD    25m  1:21.46 
142  Sofia Lövqvist  2006  AN2206  SKK    25m  1:21.53 
Irma Ehrengren  2005  BN9605  DANDERYD    25m  1:22.66 
10  Felicia Malkan-Juvelin  2005  BH1805  DANDERYD    25m  1:22.90 
54  Frida Nilsson  2004  BP8604  SKURU IK    25m  1:23.34 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Alina Färm  2005  AV3605  SPÅRVÄGEN    25m  1:20.05 
21  Cornelia Dahlén  2004  AX1404  SALTSJÖB    25m  1:19.19 
106  Lisa Uddeholt  2005  AX6405  SPÅRVÄGEN    25m  1:18.52 
202  Frida Wallman  2005  AQ6405  TYRESÖ SS    25m  1:17.20 
53  Stella Nelson  2004  BR4204  SKURU IK    25m  1:18.09 
196  Alicia Söderlind  2005  AQ5805  TYRESÖ SS    25m  1:18.94 
171  Freya Ebert Westerberg  2005  BB3805  TYRESÖ SS    25m  1:19.97 
134  Alva Herlitz  2005  BF4805  SKK    25m  1:21.32 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Lina Ahlström  2005  AS6805  SKK    25m  1:16.75 
146  Matilda Sandquist  2005  AG1805  SKK    25m  1:16.42 
122  Amanda Bäck  2005  BM9205  SKK    50m  1:14.43 
Tova Lindbom  2002  BV8802  DANDERYD    25m  1:11.88 
96  Veronica Olsson  2005  AG6805  SPÅRVÄGEN    50m  1:12.52 
150  Emelie Sveding  2005  AG8605  SKK    25m  1:16.03 
203  Amanda Vicente  2003  AL5403  TYRESÖ SS    25m  1:16.63 
178  Emilia Karlsson Bertoli  2005  AW9405  TYRESÖ SS    25m  1:17.09 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
180  Emelie Lindholm  2003  AL6403  TYRESÖ SS    25m  1:11.64 
164  Paulina Back  2000  AR4800  TYRESÖ SS    25m  1:11.17 
186  Emma Parsons  2002  BF8802  TYRESÖ SS    25m  1:10.16 
194  Emma Stråhle  2002  AI4802  TYRESÖ SS    25m  1:09.20 
120  Ella Bolmstrand  2004  BR5804  SKK    50m  1:10.11 
138  Elsa Kärvestedt  2005  AG9605  SKK    50m  1:10.91 
11  Sofia Montan  2004  BJ2804  DANDERYD    25m  1:11.36 
34          25m  1:11.80 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
189  Matilda Ringbom  2003  AX6803  TYRESÖ SS    25m  1:06.60 
22  Louise Ericsson  2001  AN8601  SALTSJÖB    25m  1:05.83 
167  Frida Björkman  1999  AU7499  TYRESÖ SS    25m  1:04.51 
216  Klara Alte  2002  AX1602  SKK    25m  1:03.98 
162  Tea Angerfelt  2004  AJ7404  TYRESÖ SS    25m  1:04.32 
152  Liv Tibblin Wahnberg  2002  AX5602  SKK    25m  1:05.53 
165  Sofie Back  1999  AU0699  TYRESÖ SS    25m  1:06.55 
201  Ella Törnqvist  2003  AQ1603  TYRESÖ SS    50m  1:06.74 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  Siri Selander  1999  AU1899  SKK    25m  1:03.66 
23  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    25m  1:02.07 
198  Julia Thurfjell  1994  BG3894  TYRESÖ SS    25m  59.43 
141  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    25m  58.75 
205  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SPIF SF    25m  59.27 
184  Sara Olsson  1999  AR6899  TYRESÖ SS    25m  59.56 
147  Nora Segerström  2002  BM0802  SKK    25m  1:02.65 
18  Thea Boij Du Rietz  2002  AC9602  SALTSJÖB    25m  1:03.76 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Tyresö Simsällskap  Utskriftstid  15:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner