2019-08-26   11:49:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Mölndal (OLKA sPORTRESOR)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 OLKA Sportresor 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  13:32   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: STC Training Club 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
383  Edvin Danielsson  2005  AK6905  VARBERG    25m   
47  Emil Storberg  2004  AE8504  FALKENBERG    25m   
176  Albin Alami  2004  AS2304  MASS    25m   
325  Erik Hakopian  2004  AN2704  SK LAXEN    25m   
223  Ludvig Ling  2004  AS5304  MASS    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
334  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m   
43  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    50m  6:36.22 
232  Vincent Olsson  2004  AS8304  MASS    50m  6:28.73 
148  Hektor Kvarnlöf  2004  AT0504  KUNGSBACKA    50m  6:21.16 
144  Alexander Johansson  2004  AV1504  KUNGSBACKA    50m  6:21.62 
239  Felix Sjögren  2005  AN0705  MASS    50m  6:30.34 
381  Filip Carlqvist  2004  AS7104  VARBERG    25m  7:38.85 
395  Joseph Ornek  2005  AE5705  VARBERG    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Fredrik Ekholm  2004  AN2904  KUNGSBACKA    50m  6:13.90 
207  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    50m  6:04.05 
399  Alvin Åkesson  2005  AH4505  VARBERG    25m  5:46.85 
178  Elias Anderson  2003  AO8303  MASS    25m  5:45.54 
387  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  5:46.75 
227  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  5:57.33 
219  Rikard Kristensson  2004  AL0904  MASS    50m  6:04.51 
181  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    50m  6:16.64 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
243  Nils Skallsjö  2004  AS9304  MASS    25m  5:42.69 
162  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    25m  5:33.79 
319  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  5:32.03 
343  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  5:26.05 
317  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  5:26.84 
159  Gustaf Wänt  2004  AT8304  KUNGSBACKA    50m  5:32.41 
344  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    50m  5:34.58 
179  Isak Andersson  2004  AP4304  MASS    25m  5:42.78 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
218  Hampus Klebom  2004  AC4504  MASS    25m  5:18.99 
320  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  5:09.18 
236  Axel Rosencrantz  2002  AO5902  MASS    25m  5:07.20 
46  Carl Storberg  2002  AK5502  FALKENBERG    50m  4:54.24 
252  Marcus Sundblad  2003  AF4103  MASS    25m  4:58.65 
190  Måns Evertsson  2003  AR2103  MASS    25m  5:07.81 
390  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  5:09.69 
316  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    25m  5:21.47 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  4:47.28 
242  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  4:46.75 
263  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  4:46.36 
192  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  4:36.16 
193  Lukas Fredholm  2003  AE9903  MASS    25m  4:39.18 
184  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    25m  4:46.69 
479  William Norland  2001  AO0701  MASS    25m  4:47.07 
253  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  4:48.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner