2019-08-25   03:18:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP1 2017-2018, Mölndal (OLKA sPORTRESOR)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 21 oktober

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 OLKA Sportresor 2017    Utskriftsdatum  20 oktober 2017   
  Tävlingsort  Mölndal    Utskriftstid  19:29   
  Arrangör  Mölndals Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (6) 
Sponsor: Speedo 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
243  Nils Skallsjö  2004  AS9304  MASS    25m   
176  Albin Alami  2004  AS2304  MASS    25m   
385  Alfred Hedberg  2004  AO4904  VARBERG    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Felix Sjögren  2005  AN0705  MASS    50m  1:57.47 
337  Erik Olsson  2004  AI0504  SK LAXEN    25m  1:35.63 
227  Alexander Nilsson  2005  AH6305  MASS    25m  1:32.93 
136  Fredrik Ekholm  2004  AN2904  KUNGSBACKA    25m  1:32.79 
207  Arvid Höglund  2005  AI5505  MASS    25m  1:32.88 
334  Joel Meuller  2004  AN1704  SK LAXEN    25m  1:34.77 
203  Alexander Hellqvist  2005  AN8505  MASS    25m  1:43.94 
148  Hektor Kvarnlöf  2004  AT0504  KUNGSBACKA    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Isak Andersson  2004  AP4304  MASS    25m  1:28.21 
210  Elliot Iséni  2003  AF1103  MASS    25m  1:26.00 
159  Gustaf Wänt  2004  AT8304  KUNGSBACKA    25m  1:19.64 
320  Albin Ekstrand  2004  AG5104  SK LAXEN    25m  1:17.50 
393  Teo Mravac  2004  AC8504  VARBERG    25m  1:18.09 
387  Kailan Jimenez  2005  AE4505  VARBERG    25m  1:24.73 
317  Oscar Bjering  2004  AN6504  SK LAXEN    25m  1:26.45 
181  Sixten Bohlin  2003  AY2903  MASS    25m  1:30.97 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Linus Hagedorn  2002  AI9702  MASS    25m  1:16.93 
162  Henrik Kraemer  2005  AD7505  LIDKÖPING    50m  1:15.87 
343  Simon Swedblom  2004  AN9504  SK LAXEN    25m  1:13.84 
190  Måns Evertsson  2003  AR2103  MASS    25m  1:13.16 
253  Max Swegmark  2004  AE2504  MASS    25m  1:13.21 
313  August Anderud  2004  AC1904  SK LAXEN    25m  1:15.05 
144  Alexander Johansson  2004  AV1504  KUNGSBACKA    25m  1:16.40 
160  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    25m  1:17.20 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  Lukas Fredholm  2003  AE9903  MASS    25m  1:12.00 
319  Edward Björkman  2002  AS2302  SK LAXEN    25m  1:11.76 
316  Marcus Bjering  2002  AS1302  SK LAXEN    25m  1:10.66 
43  Alexander Mcadam  2004  AE7504  FALKENBERG    25m  1:10.28 
390  Arvid Kvorning  2005  AB9705  VARBERG    25m  1:10.29 
152  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    25m  1:11.33 
226  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  1:11.89 
374  Malte Almqvist  2004  AB9904  VARBERG    25m  1:13.16 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    50m  1:08.97 
340  Momir Reljanovic  2002  AS8302  SK LAXEN    25m  1:06.13 
263  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    25m  1:05.35 
214  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    25m  1:03.62 
192  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  1:04.11 
211  Leo Iséni  2001  AE6301  MASS    25m  1:05.56 
45  Mats Rehn  2002  AW8902  FALKENBERG    25m  1:07.63 
135  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    25m  1:09.14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  20 oktober 2017 
Licensierad till: Mölndals Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  19:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner