2018-12-13   15:06:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2017    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Vadum    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer  Finaler (16) 
Vejledende starttid 14:35 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
614  Ingeborg Gro Næser  2007    NORD    25m   
824  Emilie Sofie Hansen  2001    AALBORG    25m   
734  Helene Lavrsen  2008  0854AG  FR HAVN    25m   
581  Mathilde Hoff Sørensen  2006  0654AS  NORD    25m   
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
681  Lise Ingeborg Christianse  2007    PINGVINEN    25m   
798  Isabella Bertelsen  2007  0792AP  AALBORG    25m   
578  Nicoline Brun Eliasen  2008  0858AE  NORD    25m  52.26 
918  Amalie Vangsted Jensen  2007  0738AN  S 68    25m  55.01 
743  Anna Hostrup  2006    NORD    25m   
799  Julie Bertelsen  2005    AALBORG    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
737  Ida Jensen  2006  0682AQ  FR HAVN    25m  51.09 
682  Laura Sofie Renneberg  2005  0578AW  PINGVINEN    25m  49.18 
794  Emma Andersen  2007  0778AN  AALBORG    25m  46.88 
655  Frida Juliansdottir  2005  0558AW  PINGVINEN    25m  48.14 
680  Astrid O. Thomassen  2007  0796AK  PINGVINEN    25m  49.60 
866  Caitlin Holbæk Lundager  2007  0754AO  AALBORG    25m  51.21 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
863  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  45.65 
868  Nikoline Hedelund Madsen  2007  0774AI  AALBORG    25m  45.37 
875  Marie Mushi Pedersen  2008  0884AG  AALBORG    25m  44.88 
735  Sara Kokholm  2005  0574AS  FR HAVN    25m  44.90 
679  Ida Kold Dalsgaard  2005  0538AS  PINGVINEN    25m  45.41 
880  Mia Plougman  2007  0784AH  AALBORG    25m  45.84 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
855  Amalie Kirkegaard  2007  0768AN  AALBORG    25m  43.47 
924  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    25m  43.24 
820  Livia Weidick Frische  2007  0736AI  AALBORG    25m  42.37 
729  Clara Kornum  2007  0704AM  SØHESTEN    25m  42.48 
648  Michele Jensen  2003  0354BD  BSK08    25m  43.31 
580  Sarah Rebsdorf  2003  0314BF  NORD    25m  44.25 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
842  Nicoline Aa Høeg  2008  0876AD  AALBORG    25m  41.71 
929  Patricia Nættermann  2007  0704AG  S 68    25m  40.84 
577  Fie Frost  2003  0396BE  NORD    25m  40.39 
763  Marlena Lundkvist  2006  0656AM  JARL    25m  40.60 
790  Anna Andreasen  2001  0116BE  AABYBRO    25m  40.87 
762  Cecilie Billesø  2003  0324AW  JARL    25m  41.93 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
874  Emilie Pedersen  2007  0778AF  AALBORG    25m  39.30 
649  Emma Kjær Johannesen  2004  0498AS  BSK08    25m  38.53 
823  Kristiane Frøslev  2007  0784AI  AALBORG    25m  38.03 
789  Therese J Helt  2006  0658AK  AABYBRO    25m  38.33 
736  Allie F. Brandt  2004  0484AP  FR HAVN    25m  39.00 
801  Victoria Amdi Brinkmann  2007  0758AG  AALBORG    25m  39.87 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
657  Hannah Vixø Momme  2005  0502AS  PINGVINEN    25m  37.42 
654  Linea Lodberg Klein  2005  0536AK  PINGVINEN    25m  37.06 
723  Stine Mejdahl  2005  0548AT  SØHESTEN    25m  36.87 
689  Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    25m  36.89 
936  Anne Høgh-Rasmussen  2005  0508AO  AARS    25m  37.13 
728  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  SØHESTEN    25m  37.60 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
720  Sarah Brix  2004  0498AW  SØHESTEN    25m  36.10 
726  Sisse Ø. Nielsen  2003  0308BB  SØHESTEN    25m  35.47 
841  Louise Høeg  2003  0324AR  AALBORG    25m  35.07 
572  Astrid Jensen  2005  0566AO  NORD    25m  35.34 
685  Cassandra Spring  2005  0546AR  PINGVINEN    25m  35.70 
915  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  36.42 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Ida Jul Christensen  2004  0496AN  THISTED    25m  34.94 
797  Iben Kjær Bengtson  2002  0292AS  AALBORG    25m  34.47 
917  Sofie Jakobsen  2003  0342BC  S 68    25m  34.16 
905  Mie Asmussen  2005  0554AN  S 68    25m  34.25 
647  Caroline Bomholt Jensen  2005  0556AS  BSK08    25m  34.62 
722  Mille Fischer Hovalt  2004  0456AW  SØHESTEN    25m  34.95 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
785  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    25m  33.27 
873  Anna Christine Pedersen  2003  0372BE  AALBORG    25m  33.06 
570  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  32.77 
914  Emma Oline Gadegaard  2002  0298AR  S 68    25m  32.88 
787  Ida Rønnow  2006  0658AE  AABYBRO    25m  33.26 
840  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  33.84 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
932  Mille Winther  2003  0346AW  S 68    25m  32.54 
887  Maja M S Sørensen  2004  0448AR  AALBORG    25m  32.47 
923  Kirstine Jørgensen  2004  0422AR  S 68    25m  32.15 
571  Freja Klitgaard Larsen  2004  0494AU  NORD    25m  32.36 
592  Tilde Søe Bach  2005  0524AH  THISTED    25m  32.48 
885  Zille Haarh Svendsen  2004  0436AI  AALBORG    25m  32.70 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
784  Ophelia Kronborg Jensen  2005  0508AW  AABYBRO    25m  31.95 
563  Anne-Sophie Andersen  2004  0424AP  NORD    25m  31.93 
616  Camilla Aagaard  2000  0044AY  NORD    25m  31.69 
556  Lykke Kanstrup  2002  0244AT  NORD    25m  31.76 
780  Emma Rose Treney  2002  0216AU  AABYBRO    25m  31.94 
908  Pernille Christensen  2003  0308AR  S 68    25m  31.97 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
583  Daphne Sander  2003  0376BF  NORD    25m  31.13 
711  Josefine Weiergang  2002  0246AS  PINGVINEN    25m  30.99 
603  Lise Lindemann-Larsen  2002  0254AR  THISTED    25m  30.83 
604  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  30.96 
698  Mathilde Wisborg Fog  2003  0332BB  PINGVINEN    25m  31.04 
912  Anna Munk Fuglsang  2005  0538AI  S 68    25m  31.27 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
925  Lærke Kjærsgaard  2004  0488AQ  S 68    25m  30.53 
846  Emma Kutsko Jensen  2004  0458AO  AALBORG    25m  30.44 
687  Fenja Romanski  2005  0598AH  PINGVINEN    25m  29.87 
926  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    25m  30.23 
920  Cecilie V Jensen  2002  0298AN  S 68    25m  30.44 
803  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  AALBORG    25m  30.56 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
697  Freja Friborg  2004  0404AT  PINGVINEN    25m  29.48 
867  Nete Lund Madsen  2001  0186AZ  AALBORG    25m  28.81 
943  Anne Nielsen  1999  9968BC  AARS    25m  27.29 
882  Maria M. Porsmose  2000  0062AN  AALBORG    25m  28.20 
870  Maja Meinert  2001  0118AO  AALBORG    25m  29.19 
781  Emma Viborg Larsen  2001  0112AT  AABYBRO    25m  29.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark