2018-09-26   03:23:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2017, Vadum

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2017    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Vadum    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Svømmeklubben Nord         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer  Finaler (10) 
Vejledende starttid 10:41 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
762  Cecilie Billesø  2003  0324AW  JARL    25m   
794  Emma Andersen  2007  0778AN  AALBORG    25m   
579  Kristine Krogholm Haven  2005  0572AX  NORD    25m   
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
842  Nicoline Aa Høeg  2008  0876AD  AALBORG    25m   
875  Marie Mushi Pedersen  2008  0884AG  AALBORG    25m   
577  Fie Frost  2003  0396BE  NORD    25m   
578  Nicoline Brun Eliasen  2008  0858AE  NORD    25m   
868  Nikoline Hedelund Madsen  2007  0774AI  AALBORG    25m   
580  Sarah Rebsdorf  2003  0314BF  NORD    25m   

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
573  Anne K. B. Sørensen  2004  0484AX  NORD    25m  3:56.03 
729  Clara Kornum  2007  0704AM  SØHESTEN    25m  3:39.31 
924  Sofia Jørgensen  2006  0638AM  S 68    25m  3:30.03 
763  Marlena Lundkvist  2006  0656AM  JARL    25m  3:31.11 
880  Mia Plougman  2007  0784AH  AALBORG    25m  3:45.09 
824  Emilie Sofie Hansen  2001    AALBORG    25m   

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
656  Marie Elisabeth Thorsted  2006  0678AL  PINGVINEN    25m  3:25.96 
820  Livia Weidick Frische  2007  0736AI  AALBORG    25m  3:20.06 
727  Signe Møller Winther  2002  0222BE  SØHESTEN    25m  3:06.44 
649  Emma Kjær Johannesen  2004  0498AS  BSK08    25m  3:09.92 
863  Alma Bach Larsen  2006  0674AR  AALBORG    25m  3:23.12 
801  Victoria Amdi Brinkmann  2007  0758AG  AALBORG    25m  3:29.32 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
657  Hannah Vixø Momme  2005  0502AS  PINGVINEN    25m  3:00.49 
723  Stine Mejdahl  2005  0548AT  SØHESTEN    25m  2:58.13 
728  Aia Caroline Abel  2006  0666AL  SØHESTEN    25m  2:53.15 
726  Sisse Ø. Nielsen  2003  0308BB  SØHESTEN    25m  2:56.52 
915  Josefine Høgh  2005  0588AD  S 68    25m  2:58.17 
720  Sarah Brix  2004  0498AW  SØHESTEN    25m  3:03.43 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
558  Marie Martens Christensen  2004  0424AK  NORD    25m  2:48.88 
709  Amelie Thordal  2003  0378BC  PINGVINEN    25m  2:46.98 
779  Julie Heby Kanstrup  2002  0284BA  AABYBRO    25m  2:44.59 
785  Ida Troldborg  2003  0372AS  AABYBRO    25m  2:45.33 
570  Naja Laitinen Wigard  2003  0356AZ  NORD    25m  2:47.45 
840  Caroline Lærke Hyltoft  2006  0678AO  AALBORG    25m  2:51.43 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
689  Ida Overgaard Thomassen  2005  0536AR  PINGVINEN    25m  2:43.85 
872  Laura S. Olesen  2005  0538AA  AALBORG    25m  2:42.32 
796  Mathilde Bager  2005  0524AN  AALBORG    25m  2:37.14 
797  Iben Kjær Bengtson  2002  0292AS  AALBORG    25m  2:38.84 
722  Mille Fischer Hovalt  2004  0456AW  SØHESTEN    25m  2:43.82 
556  Lykke Kanstrup  2002  0244AT  NORD    25m  2:43.94 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
873  Anna Christine Pedersen  2003  0372BE  AALBORG    25m  2:35.78 
721  Emma Steen  2000  0076BC  SØHESTEN    25m  2:35.43 
803  Amalie Falk Byrgesen  1999  9904AT  AALBORG    25m  2:34.76 
856  Karoline Kjelstrup  2006  0634AK  AALBORG    25m  2:34.90 
780  Emma Rose Treney  2002  0216AU  AABYBRO    25m  2:35.46 
822  Cecilie Nørgaard Frost  2005  0598AM  AALBORG    25m  2:36.85 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
707  Camilla Tommerup Sørensen  2003  0356AJ  PINGVINEN    25m  2:30.34 
889  Thea Holm Thomsen  2003  0328AP  AALBORG    25m  2:27.21 
698  Mathilde Wisborg Fog  2003  0332BB  PINGVINEN    25m  2:25.63 
697  Freja Friborg  2004  0404AT  PINGVINEN    25m  2:25.71 
549  Karoline Nielsen  1997  9736AL  NORD    25m  2:28.83 
710  Babette Thordal  2001  0192BE  PINGVINEN    25m  2:32.66 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
867  Nete Lund Madsen  2001  0186AZ  AALBORG    25m  2:21.55 
705  Lærke Juul Nielsen  2000  0006AN  PINGVINEN    25m  2:15.85 
943  Anne Nielsen  1999  9968BC  AARS    25m  2:10.48 
739  Mary Folkedal Hole  2001  0136BE  FR HAVN    25m  2:12.36 
926  Maiken Kjærsgaard  2002  0296AN  S 68    25m  2:20.52 
604  Therese Mardal  2002  0224AY  THISTED    25m  2:25.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark