Startliste for Vest Kortbane Mesterskaber 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 17
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Grand Prix 1/ Vest Kortbane |
|
Udskriftsdato |
25 september 2009 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
|
Arrangør |
AGF & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 26.17 2007-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
3 |
Pernille Strømbeck |
1994 |
9462AH |
OPNØR |
|
25m |
32.77 |
43 |
4 |
Tasha Mac Brayd |
1993 |
9384AJ |
HERNING |
|
25m |
32.67 |
196 |
5 |
Louise Harder |
1995 |
9506AS |
BOV |
|
25m |
32.69 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Anne Wittrup Johansen |
1993 |
9362AK |
AALBORG |
|
25m |
32.58 |
271 |
2 |
Mette Grauballe |
1995 |
9516AH |
ST ESBJERG |
|
25m |
32.55 |
139 |
3 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
50m |
31.86 |
89 |
4 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
9324AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
31.75 |
90 |
5 |
Runa Dalby |
1993 |
9372AD |
SILKEBORG |
|
25m |
31.79 |
94 |
6 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
25m |
32.18 |
194 |
7 |
Anna Krusell |
1994 |
9464AI |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
32.58 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Laura Nørreslet |
1994 |
9452AC |
TRITON V |
|
25m |
31.52 |
50 |
2 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
25m |
30.94 |
132 |
3 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
30.34 |
218 |
4 |
Anja Olsen |
1993 |
9388AE |
AGF |
|
25m |
29.23 |
288 |
5 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
30.28 |
265 |
6 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
9432AC |
THISTED |
|
50m |
30.78 |
37 |
7 |
Iben Rohde |
1994 |
9424AM |
HERNING |
|
50m |
31.35 |
127 |
8 |
Kristina K Hedegaard |
1995 |
9594AE |
AALBORG |
|
25m |
31.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
Kathrine Øgendahl |
1991 |
9178AG |
HSK |
|
25m |
32.61 |
305 |
3 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
8996AB |
FREM |
|
25m |
29.75 |
214 |
4 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
AGF |
|
25m |
28.09 |
285 |
5 |
Mathilde Pugholm Hvid |
1990 |
9054AD |
WEST SWIM |
|
25m |
29.29 |
6 |
6 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
9116AL |
GRINDSTED |
|
25m |
31.61 |
191 |
7 |
Lea Hoffmann |
1991 |
9188AF |
DELTA |
|
50m |
32.79 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
FREM |
|
25m |
32.16 |
304 |
3 |
Randi F. Nielsen |
1989 |
8948AC |
OSLF |
|
25m |
29.65 |
32 |
4 |
Heidi Mikkelsen |
1985 |
8516AA |
HERNING |
|
25m |
27.78 |
81 |
5 |
Tine Aagaard |
1989 |
8986AA |
OSK |
|
25m |
28.62 |
269 |
6 |
Laura Jacobsen Barlo |
1992 |
9224AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
30.64 |
4 |
7 |
Line Møller Pedersen |
1989 |
8986AB |
FREM |
|
50m |
32.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
25 september 2009 |
Licens til Dansk Svømmeunion Region Vest |
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|