2018-10-18   02:33:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Testtävling SR/JR

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 1 november 2016 kl. 09.30

Document
Start list
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 1 (7), Senior
Sponsor:
IC Control Media & Sport AB
SR: Erik Persson (1994) 2:04.42 2015-12-03
SJ: Erik Persson (1994) 2:07.07 2013-11-20
MR: Erik Persson (1994) 2:06.46 2015-11-04
EM-kval: 2:08.33 FM: Sr: Adam Paulsson 2:08.43 / Jr: William Lulek 2:13.16
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
1 25m
198 2 Felix Nilsson 1990 MKK 2:25.13 25m
350 3 Christoffer Andersson 1994 TYRESÖ SS 2:17.08 25m
15 4 Adam Paulsson 1995 ELFSBORG 2:08.43 25m
408 5 Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 2:12.21 25m
157 6 Petter Cyrén 1996 LASS 2:23.37 25m
7 25m
8
25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 2 (7), Senior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
1 25m
200 2 Anton Persson 1994 MKK 2:23.47
25m
390 3 Robert Palosaari 1992 VÄSBY SS 2:15.41 25m
130 4 Erik Persson 1994 KUNGSBACKA 2:04.83 25m
234 5 Patric Ridell 1993 SK NEPTUN 2:11.11 25m
309 6 Johannes Skagius 1995 SUNDSVALL 2:22.24 50m
7 25m
8 25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 3 (7), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
1
25m
2 25m
94 3 Erik Nicklasson 1998 JÖNKÖPING 2:30.09
25m
39 4 Albin Edvardsson 2000 HS 2:27.76 25m
141 5 Lucas Lindblom 2000 LANDSKRONA 2:28.71 50m
6 25m
7 25m
8 25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 4 (7), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
13 1 Elliot Olsson 1999 ELFSBORG 2:27.09 25m
438 2 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 2:26.57
25m
399 3 Edvin Torlakovic 2001 VÄSTERVIK 2:25.69 25m
8 4 Elias Hyvönen 2000 ELFSBORG 2:25.24
25m
389 5 Niklas Nyblom 1999 VÄSBY SS 2:25.61 25m
182 6 Anton Andersson 1997 MKK 2:26.18
25m
127 7 Anton Dahlgren 1999 KUNGSBACKA 2:27.06 25m
483 8 Gustaf Persson 2001 YSTADS SS 2:27.23 25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 5 (7), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
187 1 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 2:24.72
25m
392 2 Anton Widholm 1999 VÄSBY SS 2:24.60 25m
473 3 August Mathisen 2001 KARLSTAD 2:24.25
25m
484 4 Max Persson 2001 YSTADS SS 2:24.19 25m
404 5 Gijs Dijkhuizen 2000 VÄSTERÅS 2:24.20
25m
357 6 Isak Alin 1999 TÄBY SIM 2:24.34 25m
376 7 Erik Stensson 2002 VÄRNAMO SS 2:24.61
25m
28 8 Eldin Kadic 1999 ESKILSTUNA 2:24.83 25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 6 (7), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
272 1 Philip Chen 2000 S 71 2:23.00 25m
24 2 William Brand 1998 ESKILSTUNA 2:21.39
25m
151 3 Teodor Widerberg 1998 SK LAXEN 2:19.43 25m
319 4 Ludwig Hareskog 1998 SÖDERTÄLJE 2:18.55
25m
436 5 Daniel Andersson 1997 UDDEVALLA 2:18.91 25m
69 6 Petter Norén Vosveld 1999 HÄRNÖSAND 2:20.82
25m
440 7 Oskar Robertsson 2000 UDDEVALLA 2:22.73 25m
328 8 Filip Antlöv 1998 SÖDERTÖRN 2:23.13
25m
Event 7, 200m Bröstsim Herrar Försök 7 (7), Junior
ID
Lane
Name
Born
Team
Qual time
Pool
156 1 Tom Andersson 1998 LASS 2:17.84 25m
381 2 Karl Frylmark 1999 VÄSBY SS 2:17.12 25m
422 3 Daniel Kertes 1999 ÄNGELHOLM 2:15.94
25m
231 4 William Lulek 1998 SK NEPTUN 2:12.74 25m
60 5 Olle Williamsson 1998 HS 2:13.87
25m
76 6 Hugo Swanepoel 1998 JÄRFÄLLA S 2:16.47 25m
52 7 Gustav Persson 2000 HS 2:17.80
25m
333 8 Pontus Jonsson 2000 SÖDERTÖRN 2:18.28 25m
2017-10-24 10:04:14
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media & Sport

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner