2018-10-24   03:37:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
36 100m Frisim Herrar 13-13
Sponsor: Epcon KPA Konsult
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 71 Felix Tjärnberg Helsingborgs Simsällskap 2005 AB5305 25m 56.84
2 647 Malthe Berlin Rønne Svømme Klub 2005 0525AK 25m 58.18
3 113 Anton Liebenhagen Landskrona Simsällskap 25m 1:01.08
2005 AK8505
4 541 Nicholas Simson VAT Copenhagen-MK31 2005 0527AB 25m 1:01.71
5 662 Konrad Clausen SVØM Korsør 2005 0547AF 25m 1:02.56
6 670 Tobias Rehder Knudsen SVØM Korsør 2005 0549AB 25m 1:03.59
7 80 Casper Kristensen Simsällskapet Iden 2005 AK7505 25m 1:04.49
8 209 Lucas Bontidean Simklubben Poseidon 2005 AC0305 25m 1:05.08
9 388 Victor Borg Simklubben Triton 2005 AB3105 50m 1:05.87 EFT
10 563 Asger Bols Jeppesen Helsinge Svømmeklub 2005 0513AE 25m 1:06.26
11 452 Jonathan Ravn Rehnström Trelleborg Sim 25m 1:06.40
2005 AG1505
12 207 Philip Björkman Simklubben Poseidon 2005 AC9105 25m 1:06.59
13 576 Emil Gram Peters Helsinge Svømmeklub 2005 0529AD 50m 1:07.31
14 246 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 25m 1:07.43
2005 AW5705
15 373 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 2005 AE5505 25m 1:07.76
16 111 Ludvig Hoff Landskrona Simsällskap 2005 AB8705 25m 1:07.85
17 136 Petter Bergdahl Simklubben Laxen 2005 AM3105 25m 1:08.37
18 668 Christian Søe Jepsen SVØM Korsør 2005 0553AF 25m 1:09.82
19 379 Hannes Palmgren Simklubben Sydsim 2005 AE7105 25m 1:10.34
20 551 Scott Foged Helsinge Svømmeklub 2005 0575AI 50m 1:12.87
21 267 Martin Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE1505 25m 1:13.21
22 199 Marcus Bengtsson Simklubben Poseidon 25m 1:15.20
2005 AK0505
23 265 Alfred Pettersson Simklubben Poseidon 2005 AE2505 25m 1:15.26
24 423 Lucas Stark Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AL7105 25m 1:16.86
25 270 Axel Rydström Simklubben Poseidon 2005 AF3305 25m 1:17.13
26 176 Anton Ymén Simklubben Laxen 2005 AM6105 25m 1:17.19
27 324 Axel Krantz Sjöbo Simsällskap 2005 AO9505 25m 1:19.35
28 317 Alex Jemeljanov Sjöbo Simsällskap 2005 AR4305 25m 1:20.05
29 458 Rasmus Hansson Kiviks Simklubb 2005 AV0305 25m 1:20.43
30 672 Jonas Nørmark Larsen SVØM Korsør 25m 1:25.30
2005 0513AI
31 513 August Juel Bragge VAT Copenhagen-MK31 2005 0581AO 25m 1:28.04
32 496 Magnus Hartmann Mortensen Hvidovre Svømme Klub 2005 25m 1:28.04
33 78 Ludwig Jongen Simsällskapet Iden 25m 1:28.08
2005 AU1905
34 284 Kevin Andersson Simklubben Ran 2005 AJ8905 25m 1:33.67
35 418 Adam Lindsjö Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AQ4305 25m 1:33.97
36 413 Theodor Fought Vellinge-Näsets Simklubb 2005 AQ6305 25m 1:35.70
2018-06-14 20:19:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner