2018-10-24   03:48:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
60 200m Bröstsim Herrar 00-99
Sponsor: Sjöbo Teleservice
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 572 Frederik Junker Neldeberg Helsinge Svømmeklub 2000 0095AI 25m 2:25.82
2 174 Gunnar Widerberg Simklubben Laxen 2000 AG3700 25m 2:28.57
3 506 Mohammed Ghizzaui Vallensbæk IF Af 1939 25m 2:29.56
2003 0371AG
4 247 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 2:30.68
5 478 Owais Hamid Hvidovre Svømme Klub 2000 0077AP 25m 2:32.51
6 480 Mads Haugård Hansen Hvidovre Svømme Klub 2000 0059AH 25m 2:33.73
7 509 Mathias Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2000 0091AC 25m 2:38.60
8 243 Daniel Li Simklubben Poseidon 25m 2:39.11
2002 AL8702
9 241 Hugo Leandersson Simklubben Poseidon 2002 AT9102 25m 2:41.22
10 275 Nils Tired Simklubben Poseidon 2003 AH2903 25m 2:42.53
11 225 Joel Henriksson Simklubben Poseidon 2003 AL2503 25m 2:45.06
12 81 Simon Ljungbeck Simsällskapet Iden 2000 AK2700 25m 2:45.60
13 28 Malte Laurén Simklubben Hajen 2004 AE1704 25m 2:46.87
14 500 Mathias Parkhøi Hvidovre Svømme Klub 2003 0383AD 50m 2:52.34
15 676 Viktor Holst Rasmussen SVØM Korsør 2003 0311AL 25m 2:52.70
16 245 Jakob Lindskoug Simklubben Poseidon 25m 2:54.16
2004 AN8704
17 104 Hannes Wrenne Karlskrona Simsällskap 2004 AC4304 25m 2:54.23
18 664 Gustav Hartig-Larsen SVØM Korsør 2003 0379AN 25m 2:54.44
19 519 Michael Elliks VAT Copenhagen-MK31 2002 0207AP 25m 2:54.95
20 54 Adam Juliusson Helsingborgs Simsällskap 2004 AG4904 25m 2:56.26
21 21 Jacob Hansson Simklubben Hajen 2002 AM8902 25m 2:58.49
22 138 Oscar Bjering Simklubben Laxen 2004 AN6504 25m 3:02.75
23 153 Gustaf Jonsson Simklubben Laxen 2003 AH3103 25m 3:02.77
24 373 Erik Komstedt Simklubben Sydsim 2005 AE5505 25m 3:05.35
25 452 Jonathan Ravn Rehnström Trelleborg Sim 2005 AG1505 25m 3:05.70
26 668 Christian Søe Jepsen SVØM Korsør 2005 0553AF 25m 3:07.70
27 139 Albin Ekstrand Simklubben Laxen 50m 3:11.21
2004 AG5104
28 344 Alfred Rosberg Sjöbo Simsällskap 2003 AJ4103 25m 3:11.47
29 161 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 25m 3:12.71
30 334 Alexander Nilsson Sjöbo Simsällskap 2003 AY9903 25m 3:14.20
31 238 Victor Khan-Amidy Simklubben Poseidon 2004 AQ8904 50m 3:15.96
32 399 Neo Palenmark Simklubben Triton 2003 AQ6303 25m 3:16.26
33 127 Viggo Thomsen Landskrona Simsällskap 2004 AE4904 25m 3:16.85
34 158 Joel Meuller Simklubben Laxen 2004 AN1704 25m 3:19.66
35 133 August Anderud Simklubben Laxen 25m 3:22.06
2004 AC1904
36 594 Mads Emil Christiansen Lyngby Svømmeklub 2006 0611AH 25m 3:25.10
37 359 Alexander Ljungdahl SK Stimmet 2006 AI0306 25m 3:26.19
38 450 Gabriel Olsson Trelleborg Sim 2004 AA3704 25m 3:30.58
39 145 Erik Hakopian Simklubben Laxen 2004 AN2704 25m 3:34.17
40 74 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 3:34.22
41 136 Petter Bergdahl Simklubben Laxen 2005 AM3105 50m 3:37.51
42 184 Vincent Johnson Osby Simsällskap 2006 AD3506 50m 3:39.80
43 368 Michal Szczesniak SK Stimmet 2002 AD9902 50m 3:40.73
44 605 Marcus Hammergart Lyngby Svømmeklub 2006 0649AG 25m 3:42.30
45 361 Sebastian Ljungdahl SK Stimmet 2004 AT9704 50m 3:42.43
46 611 Sander F. Høyrup Johnsen Lyngby Svømmeklub 25m 3:46.52
2007 0761AC
47 166 Hampus Rosdahl Simklubben Laxen 2005 AM4105 25m 3:46.78
48 675 Casper Pedersen SVØM Korsør 2004 0467AP 25m 3:50.27
49 674 Noah Vester Nielsen SVØM Korsør 2004 0439AL 25m 3:58.56
50 485 Marius Kjær Hoelgaard Hvidovre Svømme Klub 2004 0445AD 50m 4:00.75
51 498 Asbjørn Nybroe Hvidovre Svømme Klub 2006 0683AC 25m 4:02.87
52 176 Anton Ymén Simklubben Laxen 2005 AM6105 25m 4:12.45
53 407 Zach Widstrand Simklubben Triton 2006 AB7306 25m 4:15.64
54 644 John Paldan Bendtsen Rønne Svømme Klub 25m 4:16.01
2004 0425AR
55 591 Benjamin Bonde Lyngby Svømmeklub 2007 0739AF 50m 4:30.00
56 363 Samuel Nilsson SK Stimmet 2006 AE3906 25m 4:37.62
57 670 Tobias Rehder Knudsen SVØM Korsør 25m 3:12.60 EFT,RES
2005 0549AB
58 662 Konrad Clausen SVØM Korsør 2005 0547AF 50m 3:17.45 EFT,RES
59 634 Hugo Silfen-Jensen Lyngby Svømmeklub 2007 0759AH 50m 4:40.00 RES
60 217 Måns Ekström Simklubben Poseidon 2006 AG8106 50m RES
61 252 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 50m RES
62 246 Nayan Ljungholm Simklubben Poseidon 2005 AW5705 50m RES
63 421 Elliot Salih Vellinge-Näsets Simklubb 2008 AJ8308 50m RES
64 164 Georgie Reljanovic Simklubben Laxen 2006 AN6506 50m RES
65 324 Axel Krantz Sjöbo Simsällskap 50m RES
2005 AO9505
66 240 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 2006 AF6506 50m RES
2018-06-14 20:19:51 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner