2019-10-17   04:48:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Kokko-Jeppis Games 2017

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
56  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  28.95  28.95   
177  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  29.28  29.28   
250  Laiteenmäki Milla  2001  Plaani  01B318  25 m  29.55  29.55   
58  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS  98A529  25 m  29.65  29.65   
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  29.66  29.66   
46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m  29.76  29.76   
30  Härkönen Emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  29.86  29.86   
62  Rajaniemi Maiju  2002  KUS-GSS  02A716  25 m  30.41  30.41   
32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  30.48  30.48   
10  89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  30.73  30.73   
11  68  Vikström Jasmine  2002  KUS-GSS  02A972  25 m  31.09  31.09   
12  43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  31.14  31.14   
13  54  Nurkkala Olivia  2002  KUS-GSS  02A382  25 m  31.15  31.15   
14  154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  31.33  31.33   
15  164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  31.33  31.33   
16  40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  25 m  31.38  31.38   
17  23  Harju Tinja  2002  KUS-GSS  02A384  25 m  31.57  31.57   
18  24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  31.82  31.82   
19  50  Lindholm Matilda  2001  KUS-GSS  01A744  25 m  32.24  32.24   
20  93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  32.28  32.28   
21  214  Eklund Senni  2003  AU  03B193  25 m  32.30  32.30   
22  223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  32.31  32.31   
23  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  32.32  32.32   
24  157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  32.42  32.42   
25  160  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  25 m  32.43  32.43   
26  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  32.78  32.78   
27  69  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m  33.00  33.00   
28  215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  33.14  33.14   
29  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  33.23  33.23   
30  142  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  33.45  33.45   
31  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  33.72  33.72   
32  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m  34.16  34.16   
33  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m  34.17  34.17   
34  249  Uimonen Riina  2003  KuRy  03A378  25 m  34.31  34.31   
35  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  34.44  34.44   
36  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m  34.51  34.51   
37  158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  34.53  34.53   
38  224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m  34.75  34.75   
39  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  34.80  34.80   
40  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  35.93  34.93   
41  38  Kivelä Emilia  2003  KUS-GSS  03B144  25 m  35.31  35.31   
42  180  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  35.33  35.33   
43  196  Salmela Elizaveta  2005  ViesU  05A861  25 m  35.34  35.34   
44  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m  35.44  35.44   
45  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  35.45  35.45   
46  163  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  35.50  35.50   
47  57  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  50 m  36.61  35.61   
48  150  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  35.61  35.61   
49  14  Thodin Elin  2005  JS-PU  05A044  50 m  36.66  35.66   
50  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  35.72  35.72   
51  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m  36.29  36.29   
52  147  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  25 m  36.64  36.64   
53  228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  36.83  36.83   
54  161  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  25 m  36.87  36.87   
55  39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  37.39  37.39   
56  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  37.70  37.70   
57  83  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  37.84  37.84   
58  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m  37.88  37.88   
59  10  Sacklén Minea  2005  JS-PU  05A707  25 m  37.98  37.98   
60  88  Kurtti Minttu  2005  Virkiä  05B082  25 m  38.13  38.13   
61  145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m  38.24  38.24   
62  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m  38.66  38.66   
63  65  Sandkulla Charlotta  2004  KUS-GSS  04B189  25 m  38.69  38.69   
64  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  50 m  39.76  38.76   
65  44  Känsäkangas Jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  38.84  38.84   
66  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  50 m  39.86  38.86   
67  159  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m  38.89  38.89   
68  61  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m  38.97  38.97   
69  81  Ala-Fossi Emma  2004  Virkiä  04A958  25 m  38.97  38.97   
70  220  Rinta-Aho Roosa  2004  AU  04B253  25 m  39.07  39.07   
71  178  Hämäläinen Malla  2008  ViesU  08A079  25 m  39.09  39.09   
72  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  39.11  39.11   
73  103  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  39.13  39.13   
74  128  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  25 m  39.22  39.22   
75  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m  39.22  39.22   
76  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  39.24  39.24   
77  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  25 m  39.28  39.28   
78  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  39.30  39.30   
79  136  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  40.12  40.12   
80  240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  40.70  40.70   
81  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  50 m  42.04  41.04   
82  218  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m  41.07  41.07   
83  179  Hämäläinen Nella  2008  ViesU  08A081  25 m  41.10  41.10   
84  13  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  41.31  41.31   
85  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  42.68  41.68   
86  205  Kangas Katri  2006  NiSa  06A706  50 m  42.79  41.79   
87  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  42.13  42.13   
88  247  Montonen Nella  2004  KuRy  04B205  25 m  42.76  42.76   
89  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  43.15  43.15   
90  59  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m  43.37  43.37   
91  222  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  25 m  43.71  43.71   
92  25  Hautasaari-Mckie Lumi  2007  KUS-GSS  07A684  25 m  44.98  44.98   
93  241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  50 m  46.08  45.08   
94  82  Ala-Fossi Enni  2008  Virkiä  08A162  25 m  45.37  45.37   
95  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  47.03  47.03   
96  239  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  25 m  47.16  47.16   
97  87  Kurtti Mette  2009  Virkiä  09A129  25 m  47.42  47.42   
98  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m  48.19  48.19   
99  212  Välimäki Anna  2006  NiSa  06A637  25 m  49.31  49.31   
100  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  50.19  50.19   
101  29  Hiekka Neela  2006  KUS-GSS  06A641  25 m  50.98  50.98   
102  184  Kähkönen Seela  2008  ViesU  08A266  50 m  52.96  51.96   
103  28  Herronen Tessa  2008  KUS-GSS  08A430  25 m  58.65  58.65   
104  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  59.44  59.44   
105  251  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  25 m  1:05.47  1:05.47   
106  26  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m       
107  35  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  25 m       
108  204  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  25 m       
109  206  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m       
110  207  Mäkinen Aada  2007  NiSa  07A735  25 m       
111  210  Päiveröinen Lotta  2007  NiSa  07A726  25 m       
112  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
113  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
114  254  Nivukoski Siiri  2008  SeUi  08A263  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:32 
 
2_S
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
11  Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  25 m  23.08  23.08   
41  Kotomäki Jere  1997  KUS-GSS  97A175  25 m  24.39  24.39   
16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m  24.62  24.62   
20  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  25.52  25.52   
51  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  26.64  26.64   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  27.27  27.27   
135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  27.81  27.81   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  28.03  28.03   
86  Kortesoja Leevi  2003  Virkiä  03A675  25 m  28.56  28.56   
10  85  Korpela Eemi  2002  Virkiä  02A011  50 m  29.72  28.72   
11  91  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  28.87  28.87   
12  92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  29.57  29.57   
13  Nordman Ivar  2003  JS-PU  03A140  25 m  29.64  29.64   
14  80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  29.66  29.66   
15  22  Arvo Elmo  2003  KUS-GSS  03A770  25 m  30.18  30.18   
16  Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  30.22  30.22   
17  33  Jestoi Teppo  2003  KUS-GSS  03A402  25 m  30.35  30.35   
18  Eklund Alexander  2002  JS-PU  02B033  25 m  30.51  30.51   
19  138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  25 m  30.55  30.55   
20  108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  30.58  30.58   
21  216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m  30.65  30.65   
22  211  Salmela Herman  2003  NiSa  03B222  25 m  31.26  31.26   
23  Byggmästar Viktor  2002  JS-PU  02B034  25 m  31.42  31.42   
24  119  Alavillamo Ahti  2002  VUS-VSS  02A934  25 m  31.45  31.45   
25  152  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  25 m  32.49  32.49   
26  153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  34.39  33.39   
27  31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  33.41  33.41   
28  36  Karjalainen Mikko  2004  KUS-GSS  04A832  25 m  33.50  33.50   
29  105  Laihorinne Johannes  2003  SeUi  03A861  25 m  33.50  33.50   
30  137  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  33.55  33.55   
31  129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  34.20  34.20   
32  45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  25 m  34.43  34.43   
33  121  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  34.52  34.52   
34  53  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  34.64  34.64   
35  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  35.07  35.07   
36  104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  35.08  35.08   
37  27  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  50 m  36.39  35.39   
38  194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  35.80  35.80   
39  118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  25 m  35.96  35.96   
40  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  36.49  36.49   
41  127  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  25 m  36.64  36.64   
42  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  37.07  37.07   
43  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  37.11  37.11   
44  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  37.15  37.15   
45  162  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  25 m  37.19  37.19   
46  208  Mäkinen Aatu  2005  NiSa  05A920  25 m  37.76  37.76   
47  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  37.96  37.96   
48  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  37.97  37.97   
49  134  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  25 m  38.27  38.27   
50  139  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m  38.32  38.32   
51  225  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  25 m  39.02  39.02   
52  126  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  50 m  41.01  40.01   
53  60  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m  40.19  40.19   
54  181  Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  25 m  40.22  40.22   
55  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  40.33  40.33   
56  146  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  40.37  40.37   
57  151  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  40.49  40.49   
58  101  Koivuluoma Elias  2006  SeUi  06A788  25 m  40.76  40.76   
59  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  42.76  42.76   
60  203  Anttila Joona  2006  NiSa  06A866  25 m  47.83  47.83   
61  156  Riekki Elias  2005  VUS-VSS  05A735  50 m  49.36  48.36   
62  253  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  25 m  52.63  52.63   
63  49  Leino Linus  2009  KUS-GSS  09A182  25 m  53.15  53.15   
64  66  Sytchak Eemil  2008  KUS-GSS  08A432  25 m       
65  84  Arosarka Veka  2007  Virkiä  07A538  25 m       
66  182  Koskela Emil  2008  ViesU  08A434  25 m       
67  191  Poikkimäki Aatu  2008  ViesU  08A443  25 m       
68  197  Sammalmaa Leevi  2007  ViesU  07A712  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:32 
 
3_S
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Pascutti Sofia  2000  JS-PU  00B293  25 m  2:36.53  2:36.53   
48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:38.66  2:38.66   
248  Morren Jora  1999  KuRy  99B365  25 m  2:43.73  2:43.73   
55  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m  2:45.75  2:45.75   
250  Laiteenmäki Milla  2001  Plaani  01B318  25 m  2:49.65  2:49.65   
154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  2:55.18  2:55.18   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  2:56.21  2:56.21   
94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  3:00.37  3:00.37   
114  Virtanen Hanna  2002  SeUi  02A899  25 m  3:00.99  3:00.99   
10  155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  3:06.21  3:06.21   
11  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  3:21.07  3:21.07   
12  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m  3:23.60  3:23.60   
13  196  Salmela Elizaveta  2005  ViesU  05A861  50 m  3:37.01  3:32.01   
14  237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  25 m  3:35.54  3:35.54   
15  103  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  3:37.32  3:37.32   
16  178  Hämäläinen Malla  2008  ViesU  08A079  25 m  3:38.87  3:38.87   
17  136  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  3:40.17  3:40.17   
18  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  3:41.35  3:41.35   
19  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  3:47.23  3:47.23   
20  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m       
21  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m       
22  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m       
23  145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m       
24  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m       
25  150  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m       
26  158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m       
27  161  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  25 m       
28  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m       
29  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m       
30  209  Pyykkönen Paula  2005  NiSa  05A962  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
4_S
Laji 4, 200m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m  2:35.73  2:35.73   
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  50 m  2:59.83  2:54.83   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  3:00.77  3:00.77   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  3:30.21  3:30.21   
106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  3:39.01  3:39.01   
111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m       
129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
5_S
Laji 5, 100m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
142  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  1:27.87  1:27.87   
224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m  1:28.45  1:28.45   
39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  1:32.93  1:32.93   
180  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  1:34.26  1:34.26   
147  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  25 m  1:36.41  1:36.41   
232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  1:43.23  1:43.23   
102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  1:45.26  1:45.26   
179  Hämäläinen Nella  2008  ViesU  08A081  25 m  1:49.43  1:49.43   
83  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  1:49.87  1:49.87   
10  241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  25 m  1:53.66  1:53.66   
11  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  1:54.18  1:54.18   
12  Korpi Anna  2008  IK  08A026  25 m       
13  42  Kynnäs Minea  2007  KUS-GSS  07A363  25 m       
14  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m       
15  204  Ekdahl Eerika  2007  NiSa  07A734  25 m       
16  212  Välimäki Anna  2006  NiSa  06A637  25 m       
17  222  Valtonen Oona  2008  TaTU  08A125  25 m       
18  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
19  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m       
20  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
6_S
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
137  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  1:27.09  1:27.09   
152  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  25 m  1:27.46  1:27.46   
121  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  1:28.99  1:28.99   
31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  1:29.28  1:29.28   
127  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  25 m  1:29.73  1:29.73   
194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  1:31.13  1:31.13   
162  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  25 m  1:35.23  1:35.23   
226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  1:35.82  1:35.82   
Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  1:37.75  1:37.75   
10  146  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  1:42.70  1:42.70   
11  151  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  1:43.64  1:43.64   
12  139  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m  1:43.73  1:43.73   
13  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  1:46.11  1:46.11   
14  225  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  25 m  1:46.26  1:46.26   
15  52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:47.20  1:47.20   
16  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  1:55.71  1:55.71   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
7_S
Laji 7, 200m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  2:23.23  2:23.23   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  2:25.85  2:25.85   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  2:26.25  2:26.25   
164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  2:34.86  2:34.86   
160  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  25 m  2:35.79  2:35.79   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  2:36.85  2:36.85   
63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  2:40.43  2:40.43   
24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  2:46.10  2:46.10   
40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  25 m  2:46.34  2:46.34   
10  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  2:47.79  2:47.79   
11  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  2:51.33  2:51.33   
12  57  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  2:59.92  2:59.92   
13  180  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  3:09.44  3:09.44   
14  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  50 m  3:21.72  3:17.72   
15  240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  3:32.51  3:32.51   
16  44  Känsäkangas Jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m       
17  61  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m       
18  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m       
19  206  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
8_S
Laji 8, 200m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
96  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  2:01.95  2:01.95   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  2:16.74  2:16.74   
91  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  2:21.12  2:21.12   
80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  2:25.12  2:25.12   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  2:35.42  2:35.42   
36  Karjalainen Mikko  2004  KUS-GSS  04A832  25 m  2:47.82  2:47.82   
118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  3:01.92  2:57.92   
110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  2:59.03  2:59.03   
153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  3:03.06  2:59.06   
10  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  3:13.07  3:13.07   
11  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  3:14.84  3:14.84   
12  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  3:16.85  3:16.85   
13  101  Koivuluoma Elias  2006  SeUi  06A788  25 m  3:30.46  3:30.46   
14  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m       
15  126  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
9_S
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
58  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS  98A529  25 m  1:14.96  1:14.96   
67  Viitala Olivia  2000  KUS-GSS  00A356  25 m  1:18.37  1:18.37   
177  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  1:18.78  1:18.78   
46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m  1:18.98  1:18.98   
56  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  1:21.55  1:21.55   
55  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m  1:21.94  1:21.94   
32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:22.54  1:22.54   
54  Nurkkala Olivia  2002  KUS-GSS  02A382  25 m  1:22.59  1:22.59   
89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  1:22.93  1:22.93   
10  30  Härkönen Emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  1:25.49  1:25.49   
11  Pascutti Sofia  2000  JS-PU  00B293  25 m  1:26.05  1:26.05   
12  69  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m  1:27.59  1:27.59   
13  23  Harju Tinja  2002  KUS-GSS  02A384  25 m  1:28.07  1:28.07   
14  68  Vikström Jasmine  2002  KUS-GSS  02A972  25 m  1:28.77  1:28.77   
15  62  Rajaniemi Maiju  2002  KUS-GSS  02A716  25 m  1:30.86  1:30.86   
16  215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  1:31.17  1:31.17   
17  223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  1:31.35  1:31.35   
18  155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  1:31.99  1:31.99   
19  114  Virtanen Hanna  2002  SeUi  02A899  25 m  1:32.64  1:32.64   
20  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  1:33.02  1:33.02   
21  249  Uimonen Riina  2003  KuRy  03A378  25 m  1:36.20  1:36.20   
22  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  1:36.67  1:36.67   
23  145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m  1:38.30  1:38.30   
24  39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  1:38.64  1:38.64   
25  81  Ala-Fossi Emma  2004  Virkiä  04A958  25 m  1:39.31  1:39.31   
26  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  1:39.66  1:39.66   
27  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  1:40.98  1:40.98   
28  163  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  1:41.69  1:41.69   
29  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m  1:41.95  1:41.95   
30  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  1:45.29  1:45.29   
31  13  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  1:45.32  1:45.32   
32  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  50 m  1:48.40  1:45.40   
33  161  Varsanpää Veera  2004  VUS-VSS  04B272  25 m  1:45.51  1:45.51   
34  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m  1:45.60  1:45.60   
35  103  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  25 m  1:46.56  1:46.56   
36  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m  1:46.62  1:46.62   
37  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  1:46.66  1:46.66   
38  128  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  50 m  1:50.81  1:47.81   
39  136  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  1:50.23  1:50.23   
40  21  Arvo Ellen  2005  KUS-GSS  05A722  25 m  1:50.24  1:50.24   
41  65  Sandkulla Charlotta  2004  KUS-GSS  04B189  50 m  1:54.65  1:51.65   
42  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m  1:52.80  1:52.80   
43  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m  1:53.75  1:53.75   
44  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m  1:54.23  1:54.23   
45  14  Thodin Elin  2005  JS-PU  05A044  50 m  1:57.85  1:54.85   
46  237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  25 m  1:54.86  1:54.86   
47  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  1:55.01  1:55.01   
48  159  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m  1:55.33  1:55.33   
49  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  1:58.72  1:58.72   
50  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  25 m  2:00.07  2:00.07   
51  241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  25 m  2:06.78  2:06.78   
52  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  50 m  2:18.96  2:15.96   
53  239  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  25 m  2:18.91  2:18.91   
54  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  2:20.75  2:20.75   
55  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  2:24.42  2:24.42   
56  29  Hiekka Neela  2006  KUS-GSS  06A641  25 m       
57  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m       
58  205  Kangas Katri  2006  NiSa  06A706  25 m       
59  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
60  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
61  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
10_S
Laji 10, 100m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
41  Kotomäki Jere  1997  KUS-GSS  97A175  25 m  1:11.93  1:11.93   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  1:16.09  1:16.09   
119  Alavillamo Ahti  2002  VUS-VSS  02A934  50 m  1:24.66  1:21.66   
138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  50 m  1:27.25  1:24.25   
Nordman Ivar  2003  JS-PU  03A140  50 m  1:27.49  1:24.49   
Eklund Alexander  2002  JS-PU  02B033  25 m  1:26.16  1:26.16   
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m  1:27.60  1:27.60   
22  Arvo Elmo  2003  KUS-GSS  03A770  50 m  1:31.61  1:28.61   
129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  1:30.58  1:30.58   
10  92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:31.64  1:31.64   
11  Byggmästar Viktor  2002  JS-PU  02B034  25 m  1:38.00  1:38.00   
12  105  Laihorinne Johannes  2003  SeUi  03A861  25 m  1:39.55  1:39.55   
13  104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  1:42.75  1:42.75   
14  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  1:46.05  1:46.05   
15  27  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  25 m  1:50.66  1:50.66   
16  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  1:50.82  1:50.82   
17  151  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  25 m  1:51.30  1:51.30   
18  139  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m  1:53.90  1:53.90   
19  134  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  50 m  2:01.70  1:58.70   
20  156  Riekki Elias  2005  VUS-VSS  05A735  50 m  2:04.18  2:01.18   
21  146  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m  2:02.10  2:02.10   
22  101  Koivuluoma Elias  2006  SeUi  06A788  25 m  2:03.09  2:03.09   
23  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  2:09.16  2:09.16   
24  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  2:33.62  2:33.62   
25  16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m       
26  126  Halmelinna Eskil  2005  VUS-VSS  05A483  25 m       
27  208  Mäkinen Aatu  2005  NiSa  05A920  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
11_S
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
64  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  1:08.02  1:08.02   
48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  1:09.32  1:09.32   
250  Laiteenmäki Milla  2001  Plaani  01B318  25 m  1:12.10  1:12.10   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  1:13.98  1:13.98   
214  Eklund Senni  2003  AU  03B193  25 m  1:18.32  1:18.32   
157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:19.73  1:19.73   
63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  1:19.88  1:19.88   
164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  1:21.89  1:21.89   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  1:22.27  1:22.27   
10  154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  1:23.29  1:23.29   
11  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  1:24.53  1:24.53   
12  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m  1:27.46  1:27.46   
13  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  1:27.80  1:27.80   
14  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  1:28.45  1:28.45   
15  224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m  1:29.27  1:29.27   
16  228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  1:29.64  1:29.64   
17  206  Mielonen Tiia  2006  NiSa  06A625  25 m  1:29.75  1:29.75   
18  94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  1:29.86  1:29.86   
19  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m  1:33.81  1:33.81   
20  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  1:41.14  1:39.14   
21  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  1:41.44  1:41.44   
22  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  25 m  1:42.15  1:42.15   
23  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  25 m  1:42.82  1:42.82   
24  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  1:44.59  1:44.59   
25  150  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  1:44.84  1:44.84   
26  178  Hämäläinen Malla  2008  ViesU  08A079  50 m  1:48.06  1:46.06   
27  103  Kotkaniemi Elviira  2005  SeUi  05A004  50 m  1:49.22  1:47.22   
28  209  Pyykkönen Paula  2005  NiSa  05A962  25 m  1:52.78  1:52.78   
29  179  Hämäläinen Nella  2008  ViesU  08A081  50 m  2:02.10  2:00.10   
30  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  2:03.56  2:03.56   
31  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  2:06.53  2:06.53   
32  42  Kynnäs Minea  2007  KUS-GSS  07A363  25 m       
33  59  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m       
34  158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m       
35  159  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m       
36  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m       
37  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m       
38  218  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m       
39  220  Rinta-Aho Roosa  2004  AU  04B253  25 m       
40  232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
12_S
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  1:04.12  1:04.12   
20  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  1:05.45  1:05.45   
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m  1:07.71  1:07.71   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  1:12.68  1:12.68   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  1:16.17  1:16.17   
33  Jestoi Teppo  2003  KUS-GSS  03A402  25 m  1:17.27  1:17.27   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  1:25.23  1:25.23   
53  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  1:27.63  1:27.63   
45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  25 m  1:29.70  1:29.70   
10  52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:33.87  1:33.87   
11  225  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  50 m  1:44.15  1:42.15   
12  194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  50 m  1:44.21  1:42.21   
13  Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  1:43.14  1:43.14   
14  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  1:46.23  1:46.23   
15  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  1:50.97  1:50.97   
16  181  Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  50 m  1:55.89  1:53.89   
17  151  Nukala Roy  2005  VUS-VSS  05A987  50 m  1:59.37  1:57.37   
18  60  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m       
19  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m       
20  135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m       
21  139  Ketonen Werneri  2005  VUS-VSS  05A661  25 m       
22  146  Lepistö Teemu  2005  VUS-VSS  05A728  25 m       
23  156  Riekki Elias  2005  VUS-VSS  05A735  25 m       
24  211  Salmela Herman  2003  NiSa  03B222  25 m       
25  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
13_S
Laji 13, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
64  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  31.21  31.21   
58  Pihlajamäki Alexandra  1998  KUS-GSS  98A529  25 m  32.19  32.19   
56  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  32.42  32.42   
177  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  50 m  33.66  32.66   
67  Viitala Olivia  2000  KUS-GSS  00A356  50 m  34.29  33.29   
32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  33.38  33.38   
250  Laiteenmäki Milla  2001  Plaani  01B318  25 m  33.52  33.52   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  35.41  35.41   
46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m  35.54  35.54   
10  114  Virtanen Hanna  2002  SeUi  02A899  25 m  35.70  35.70   
11  62  Rajaniemi Maiju  2002  KUS-GSS  02A716  25 m  36.06  36.06   
12  40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  50 m  37.12  36.12   
13  89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  36.29  36.29   
14  248  Morren Jora  1999  KuRy  99B365  25 m  36.48  36.48   
15  223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  36.80  36.80   
16  155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  36.94  36.94   
17  214  Eklund Senni  2003  AU  03B193  25 m  38.30  38.30   
18  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  38.60  38.60   
19  215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  39.60  39.60   
20  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  40.83  40.83   
21  69  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m  41.27  41.27   
22  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  41.45  41.45   
23  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  41.58  41.58   
24  196  Salmela Elizaveta  2005  ViesU  05A861  25 m  41.81  41.81   
25  21  Arvo Ellen  2005  KUS-GSS  05A722  25 m  43.29  43.29   
26  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  50 m  44.79  43.79   
27  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  44.31  44.31   
28  150  Nielsen Amanda  2005  VUS-VSS  05A640  25 m  44.49  44.49   
29  63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  45.69  45.69   
30  44  Känsäkangas Jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  45.70  45.70   
31  180  Kiljala Riialiina  2008  ViesU  08A093  25 m  46.14  46.14   
32  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  50 m  51.51  50.51   
33  136  Kankaanpää Aino  2005  VUS-VSS  05A634  25 m  52.28  52.28   
34  57  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  53.60  53.60   
35  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  56.11  55.11   
36  247  Montonen Nella  2004  KuRy  04B205  25 m  56.33  56.33   
37  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  50 m  59.94  58.94   
38  10  Sacklén Minea  2005  JS-PU  05A707  25 m       
39  38  Kivelä Emilia  2003  KUS-GSS  03B144  25 m       
40  159  Syvänen Senni  2005  VUS-VSS  05A745  25 m       
41  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m       
42  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m       
43  218  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m       
44  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
14_S
Laji 14, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  30.28  30.28   
135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  30.30  30.30   
51  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  30.72  30.72   
15  Thodin Robin  1995  JS-PU  95A959  50 m  31.97  30.97   
138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  50 m  33.29  32.29   
Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  32.92  32.92   
85  Korpela Eemi  2002  Virkiä  02A011  50 m  34.04  33.04   
80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  35.05  35.05   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  35.31  35.31   
10  119  Alavillamo Ahti  2002  VUS-VSS  02A934  50 m  36.47  35.47   
11  92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  37.34  37.34   
12  118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  46.19  45.19   
13  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  45.55  45.55   
14  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  47.54  47.54   
15  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  51.68  51.68   
16  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  55.88  55.88   
17  36  Karjalainen Mikko  2004  KUS-GSS  04A832  25 m       
18  86  Kortesoja Leevi  2003  Virkiä  03A675  25 m       
19  153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
15_S
Laji 15, 200m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
16_S
Laji 16, 200m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m  2:22.91  2:22.91   
96  Kekola Jere  2000  SeUi  00A330  25 m  2:27.14  2:27.14   
11  Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
17_S
Laji 17, 400m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  4:56.02  4:56.02   
248  Morren Jora  1999  KuRy  99B365  25 m  5:11.88  5:11.88   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  5:12.21  5:12.21   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  5:22.40  5:22.40   
94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  5:35.76  5:35.76   
24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  5:42.96  5:42.96   
185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  5:51.87  5:51.87   
224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  50 m  6:11.64  6:03.64   
228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  6:33.32  6:33.32   
10  232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  50 m  7:15.56  7:07.56   
11  237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  25 m  7:15.86  7:15.86   
12  240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  7:34.24  7:34.24   
13  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m  7:47.36  7:47.36   
14  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m       
15  177  Hämäläinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m       
16  178  Hämäläinen Malla  2008  ViesU  08A079  25 m       
17  179  Hämäläinen Nella  2008  ViesU  08A081  25 m       
18  196  Salmela Elizaveta  2005  ViesU  05A861  25 m       
19  249  Uimonen Riina  2003  KuRy  03A378  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
18_S
Laji 18, 400m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  4:47.64  4:47.64   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  4:55.66  4:55.66   
91  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  4:57.23  4:57.23   
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m  4:59.39  4:59.39   
Nordman Ivar  2003  JS-PU  03A140  25 m  5:03.67  5:03.67   
Byggmästar Viktor  2002  JS-PU  02B034  25 m  5:15.97  5:15.97   
31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  5:53.07  5:53.07   
45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  50 m  6:33.97  6:25.97   
Korpi Lauri  2006  IK  06A056  25 m  6:32.78  6:32.78   
10  52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m       
11  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m       
12  194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m       
13  225  Kinnunen Rasmus  2007  KemTU  07A035  25 m       
14  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
19_S
Laji 19, 4X50m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
79  Kus-Gss Valkoinen  2002  KUS-GSS    25 m  2:11.14  2:11.14   
75  Kus-Gss Naiset  KUS-GSS    25 m  2:13.99  2:13.99   
70  Kus-Gss Tytsät  2005  KUS-GSS    25 m  2:17.25  2:17.25   
78  Kus-Gss Sininen  2002  KUS-GSS    25 m  2:24.79  2:24.79   
174  Rollo 1  2004  VUS-VSS    25 m  2:33.33  2:33.33   
76  Kus-Gss Pimut  2005  KUS-GSS    25 m  2:40.54  2:40.54   
198  Viesu Naiset [2002]  2002  ViesU    25 m  2:45.04  2:45.04   
170  Ikm Jr Kilpa 2  VUS-VSS    25 m  2:45.59  2:45.59   
202  Viesu Ykkönen 06  2004  ViesU    25 m  2:53.06  2:53.06   
10  72  Kus-Gss Likat  2004  KUS-GSS    25 m  3:03.82  3:03.82   
11  244  Kempy Rollo2 1  2004  KemPy    25 m  3:06.92  3:06.92   
12  199  Viesu Naiset [2004]  2004  ViesU    25 m  3:15.61  3:15.61   
13  90  Virkiä Tytöt  Virkiä    25 m       
14  116  Seui Lime  2003  SeUi    25 m       
15  117  Seui Tytöt  2005  SeUi    25 m       
16  169  Ikm Jr Kilpa 1  2004  VUS-VSS    25 m       
17  213  Nisa Naiset [2004]  2004  NiSa    25 m       
18  245  Kempy Rollo2 2  2005  KemPy    25 m       
19  246  Kempy Rollo2 3  2006  KemPy    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
20_S
Laji 20, 4X50m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
73  Kus-Gss Miehet  KUS-GSS    25 m  2:01.67  2:01.67   
17  Js-Pu Miehet  JS-PU    25 m  2:02.71  2:02.71   
174  Rollo 1  2004  VUS-VSS    25 m  2:32.13  2:32.13   
18  Js-Pu Pojat  2002  JS-PU    25 m  2:33.93  2:33.93   
116  Seui Lime  2003  SeUi    25 m  2:38.94  2:38.94   
172  Ikm Jr Kilpa 3  VUS-VSS    25 m  2:45.99  2:45.99   
115  Seui Lemon  2004  SeUi    25 m  2:57.59  2:57.59   
77  Kus-Gss Sininen  2005  KUS-GSS    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  24 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  19:33 
 
21_S
Laji 21, 100m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
11  Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  25 m  51.00  51.00   
16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m  53.52  53.52   
20  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  56.85  56.85   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  1:00.20  1:00.20   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  1:01.07  1:01.07   
135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  1:01.43  1:01.43   
91  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  1:03.00  1:03.00   
80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:04.48  1:04.48   
86  Kortesoja Leevi  2003  Virkiä  03A675  25 m  1:04.90  1:04.90   
10  138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  25 m  1:05.85  1:05.85   
11  Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  1:06.77  1:06.77   
12  33  Jestoi Teppo  2003  KUS-GSS  03A402  25 m  1:07.24  1:07.24   
13  92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:07.51  1:07.51   
14  Nordman Ivar  2003  JS-PU  03A140  25 m  1:07.85  1:07.85   
15  108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  1:09.13  1:09.13   
16  Byggmästar Viktor  2002  JS-PU  02B034  25 m  1:09.93  1:09.93   
17  153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m  1:13.06  1:13.06   
18  31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  1:13.08  1:13.08   
19  152  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  25 m  1:13.73  1:13.73   
20  137  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  25 m  1:14.54  1:14.54   
21  45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  25 m  1:14.82  1:14.82   
22  36  Karjalainen Mikko  2004  KUS-GSS  04A832  25 m  1:14.91  1:14.91   
23  129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  1:15.68  1:15.68   
24  231  Kauppila Elmeri  2004  OuLo  04A668  25 m  1:16.00  1:16.00   
25  53  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  1:16.08  1:16.08   
26  105  Laihorinne Johannes  2003  SeUi  03A861  25 m  1:17.87  1:17.87   
27  118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  1:20.08  1:18.08   
28  104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  1:18.31  1:18.31   
29  52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  1:18.63  1:18.63   
30  121  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  1:18.83  1:18.83   
31  194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  1:20.08  1:20.08   
32  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  1:20.23  1:20.23   
33  27  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  25 m  1:20.56  1:20.56   
34  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  1:24.33  1:24.33   
35  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  50 m  1:27.28  1:25.28   
36  134  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  25 m  1:25.88  1:25.88   
37  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  1:26.16  1:26.16   
38  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  1:26.84  1:26.84   
39  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  1:31.12  1:31.12   
40  60  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m  1:31.21  1:31.21   
41  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  1:32.24  1:32.24   
42  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  1:35.99  1:35.99   
43  101  Koivuluoma Elias  2006  SeUi  06A788  25 m  1:36.46  1:36.46   
44  181  Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  25 m  1:40.57  1:40.57   
45  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  1:46.86  1:46.86   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
22_S
Laji 22, 100m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Renvall Fanny  2000  JS-PU  00A799  25 m  59.83  59.83   
46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m  1:04.65  1:04.65   
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  1:04.99  1:04.99   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  1:05.90  1:05.90   
30  Härkönen Emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  1:05.98  1:05.98   
67  Viitala Olivia  2000  KUS-GSS  00A356  25 m  1:07.53  1:07.53   
120  Björkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  25 m  1:07.62  1:07.62   
54  Nurkkala Olivia  2002  KUS-GSS  02A382  25 m  1:07.68  1:07.68   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  1:07.71  1:07.71   
10  55  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m  1:07.94  1:07.94   
11  164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  1:08.14  1:08.14   
12  89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  1:09.28  1:09.28   
13  23  Harju Tinja  2002  KUS-GSS  02A384  25 m  1:09.44  1:09.44   
14  32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:09.45  1:09.45   
15  24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  1:10.28  1:10.28   
16  158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  1:10.74  1:10.74   
17  160  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  25 m  1:10.96  1:10.96   
18  214  Eklund Senni  2003  AU  03B193  25 m  1:11.49  1:11.49   
19  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  1:11.74  1:11.74   
20  69  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m  1:11.92  1:11.92   
21  40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  25 m  1:12.47  1:12.47   
22  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  1:12.74  1:12.74   
23  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  1:13.12  1:13.12   
24  155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  1:13.43  1:13.43   
25  215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  1:14.16  1:14.16   
26  223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  1:14.41  1:14.41   
27  94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  1:15.42  1:15.42   
28  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m  1:16.36  1:16.36   
29  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m  1:16.49  1:16.49   
30  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  1:16.83  1:16.83   
31  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  1:17.58  1:17.58   
32  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  1:18.43  1:18.43   
33  57  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  50 m  1:20.97  1:18.97   
34  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  1:19.50  1:19.50   
35  163  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  1:19.75  1:19.75   
36  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m  1:20.53  1:20.53   
37  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  25 m  1:20.73  1:20.73   
38  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m  1:21.52  1:21.52   
39  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m  1:21.86  1:21.86   
40  14  Thodin Elin  2005  JS-PU  05A044  25 m  1:21.97  1:21.97   
41  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m  1:23.14  1:23.14   
42  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m  1:24.46  1:24.46   
43  128  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  25 m  1:24.68  1:24.68   
44  10  Sacklén Minea  2005  JS-PU  05A707  25 m  1:24.86  1:24.86   
45  44  Känsäkangas Jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  1:24.89  1:24.89   
46  145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m  1:25.48  1:25.48   
47  39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  1:25.82  1:25.82   
48  65  Sandkulla Charlotta  2004  KUS-GSS  04B189  50 m  1:28.33  1:26.33   
49  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m  1:26.76  1:26.76   
50  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  50 m  1:28.84  1:26.84   
51  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  1:29.10  1:29.10   
52  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  1:29.61  1:29.61   
53  237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  50 m  1:32.42  1:30.42   
54  83  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  1:30.75  1:30.75   
55  220  Rinta-Aho Roosa  2004  AU  04B253  25 m  1:31.31  1:31.31   
56  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  1:31.52  1:31.52   
57  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  1:31.85  1:31.85   
58  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  50 m  1:33.94  1:31.94   
59  61  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  50 m  1:34.07  1:32.07   
60  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  1:33.35  1:33.35   
61  240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  50 m  1:36.72  1:34.72   
62  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  25 m  1:35.33  1:35.33   
63  218  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m  1:35.97  1:35.97   
64  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  1:41.12  1:41.12   
65  42  Kynnäs Minea  2007  KUS-GSS  07A363  25 m  1:43.25  1:43.25   
66  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  1:43.55  1:43.55   
67  239  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  50 m  1:48.25  1:46.25   
68  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  25 m  1:47.90  1:47.90   
69  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m  1:48.08  1:48.08   
70  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  2:13.15  2:13.15   
71  13  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m       
72  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
73  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
23_S
Laji 23, 200m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  25 m  2:19.78  2:19.78   
Eklund Alexander  2002  JS-PU  02B033  25 m  2:47.91  2:47.91   
99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m       
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
24_S
Laji 24, 200m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
64  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  2:24.94  2:24.94   
48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:30.98  2:30.98   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  2:38.88  2:38.88   
141  Kylkisalo Viivi  2004  VUS-VSS  04A388  25 m  2:39.42  2:39.42   
124  Haarala Anniina  2004  VUS-VSS  04A019  25 m  2:48.87  2:48.87   
133  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  25 m  2:55.12  2:55.12   
120  Björkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  50 m  3:01.19  2:57.19   
63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  2:58.51  2:58.51   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  3:01.00  3:01.00   
10  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m       
11  157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m       
12  224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m       
13  228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
25_S
Laji 25, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
121  Björkstrand Adam  2005  VUS-VSS  05A478  25 m  38.97  38.97   
194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  43.15  43.15   
Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  43.74  43.74   
31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  44.28  44.28   
226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  44.67  44.67   
97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  53.69  53.69   
112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  57.30  57.30   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
26_S
Laji 26, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
142  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  38.62  38.62   
143  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  25 m  41.26  41.26   
39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  43.83  43.83   
240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  46.97  46.97   
237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  25 m  47.15  47.15   
232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  49.07  49.07   
147  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  25 m  49.80  49.80   
241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  50 m  51.36  50.36   
102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  52.68  52.68   
10  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  56.11  55.11   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
27_S
Laji 27, 100m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m  1:02.71  1:02.71   
20  Anttila Jesse  2002  KUS-GSS  02A383  25 m  1:05.93  1:05.93   
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m  1:07.29  1:07.29   
135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  1:09.77  1:09.77   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  1:12.24  1:12.24   
138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  50 m  1:22.45  1:20.45   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  1:25.06  1:25.06   
152  Pihlaja Salomo  2005  VUS-VSS  05A900  25 m  1:31.35  1:31.35   
53  Nissinen Visa  2004  KUS-GSS  04A432  25 m  1:32.11  1:32.11   
10  137  Kaslin Adrian  2005  VUS-VSS  05A414  50 m  1:40.89  1:38.89   
11  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
28_S
Laji 28, 100m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Renvall Fanny  2000  JS-PU  00A799  25 m  1:08.30  1:08.30   
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  1:15.88  1:15.88   
56  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  25 m  1:20.00  1:20.00   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  1:24.87  1:24.87   
154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  1:25.84  1:25.84   
40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  25 m  1:29.29  1:29.29   
223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  1:32.70  1:32.70   
228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  1:43.47  1:43.47   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m       
10  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m       
11  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m       
12  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
29_S
Laji 29, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  32.88  32.88   
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m  34.99  34.99   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  50 m  37.20  36.20   
80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  36.79  36.79   
92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  36.87  36.87   
127  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  43.14  42.14   
52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  42.86  42.86   
Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  43.09  43.09   
162  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  25 m  43.53  43.53   
10  104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  43.95  43.95   
11  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  45.32  45.32   
12  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  45.64  45.64   
13  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  46.52  46.52   
14  134  Joensuu Konsta  2005  VUS-VSS  05A989  25 m  46.66  46.66   
15  31  Ikola Ville  2005  KUS-GSS  05A206  25 m  47.19  47.19   
16  60  Rajala Nicky  2007  KUS-GSS  07A356  25 m  47.76  47.76   
17  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  48.02  48.02   
18  181  Knuutila Miro  2008  ViesU  08A281  25 m  49.53  49.53   
19  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  50.62  50.62   
20  45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  25 m       
21  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m       
22  252  Kiviniemi Atte  2007  SeUi  07A253  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
30_S
Laji 30, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
214  Eklund Senni  2003  AU  03B193  25 m  35.99  35.99   
67  Viitala Olivia  2000  KUS-GSS  00A356  25 m  36.40  36.40   
164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  37.35  37.35   
158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m  37.98  37.98   
141  Kylkisalo Viivi  2004  VUS-VSS  04A388  25 m  38.24  38.24   
93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  38.37  38.37   
155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  38.40  38.40   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  38.66  38.66   
160  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  50 m  39.66  38.66   
10  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  39.46  39.46   
11  24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m  39.95  39.95   
12  133  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  25 m  39.96  39.96   
13  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m  39.96  39.96   
14  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  50 m  41.16  40.16   
15  142  Kärkkäinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  40.81  40.81   
16  124  Haarala Anniina  2004  VUS-VSS  04A019  25 m  41.06  41.06   
17  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  41.20  41.20   
18  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  41.85  41.85   
19  143  Lamminmäki Hannah  2006  VUS-VSS  06A351  25 m  42.77  42.77   
20  40  Koivisto Fanny  2001  KUS-GSS  01A809  25 m  43.31  43.31   
21  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  44.02  44.02   
22  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  25 m  44.12  44.12   
23  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  25 m  45.07  45.07   
24  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m  46.11  46.11   
25  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  46.13  46.13   
26  147  Lång Amanda  2006  VUS-VSS  06A402  25 m  47.76  47.76   
27  83  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m  48.31  48.31   
28  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  48.37  48.37   
29  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  25 m  48.80  48.80   
30  237  Moilanen Anni  2006  KemPy  06A579  50 m  50.12  49.12   
31  241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  50 m  50.60  49.60   
32  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  50.50  50.50   
33  232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  50.58  50.58   
34  220  Rinta-Aho Roosa  2004  AU  04B253  25 m  50.62  50.62   
35  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  50.69  50.69   
36  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  50.87  50.87   
37  61  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m  52.05  52.05   
38  21  Arvo Ellen  2005  KUS-GSS  05A722  25 m  52.46  52.46   
39  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  53.76  53.76   
40  218  Nieminen Oona  2004  AU  04B265  25 m  54.38  54.38   
41  42  Kynnäs Minea  2007  KUS-GSS  07A363  25 m  54.44  54.44   
42  29  Hiekka Neela  2006  KUS-GSS  06A641  50 m  56.71  55.71   
43  239  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  25 m  55.99  55.99   
44  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  1:07.11  1:07.11   
45  12  Sundvik Evelina  2006  JS-PU  06A960  25 m       
46  25  Hautasaari-Mckie Lumi  2007  KUS-GSS  07A684  25 m       
47  26  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m       
48  35  Karhulahti Siiri  2009  KUS-GSS  09A181  25 m       
49  59  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m       
50  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m       
51  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m       
52  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m       
53  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
54  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
55  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  25 m       
56  251  Syrjä Emilia  2009  SeUi  09A012  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
31_S
Laji 31, 200m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Eklund Alexander  2002  JS-PU  02B033  25 m  3:10.60  3:10.60   
129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  3:19.21  3:19.21   
110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  3:57.05  3:57.05   
36  Karjalainen Mikko  2004  KUS-GSS  04A832  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
32_S
Laji 32, 200m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
55  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m  2:58.81  2:58.81   
Pascutti Sofia  2000  JS-PU  00B293  25 m  2:59.32  2:59.32   
215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  3:12.88  3:12.88   
32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  50 m  3:20.64  3:14.64   
62  Rajaniemi Maiju  2002  KUS-GSS  02A716  25 m  3:17.27  3:17.27   
224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m  3:23.00  3:23.00   
163  Williamsson Ellen  2006  VUS-VSS  06A398  25 m  3:28.03  3:28.03   
94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  3:29.07  3:29.07   
145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m  3:30.54  3:30.54   
10  165  Yli-Renko Sini  2002  VUS-VSS  02B286  25 m  3:41.51  3:41.51   
11  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  3:43.26  3:43.26   
12  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  3:48.39  3:48.39   
13  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m  3:54.66  3:54.66   
14  46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m       
15  48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m       
16  63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m       
17  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m       
18  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m       
19  158  Strandberg Lise  2003  VUS-VSS  03B140  25 m       
20  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m       
21  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
33_S
Laji 33, 100m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
11  Smeds Kaj  1998  JS-PU  98A341  25 m  57.77  57.77   
149  Malm Ivar  2001  VUS-VSS  01A596  25 m  1:10.78  1:10.78   
135  Järvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  1:12.51  1:12.51   
138  Ketonen Oskari  2002  VUS-VSS  02A648  25 m  1:13.98  1:13.98   
91  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  1:14.39  1:14.39   
Eklund Alexander  2002  JS-PU  02B033  25 m  1:15.88  1:15.88   
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m  1:16.66  1:16.66   
33  Jestoi Teppo  2003  KUS-GSS  03A402  25 m  1:17.87  1:17.87   
92  Hanka Eeli  2003  SeUi  03A107  25 m  1:18.42  1:18.42   
10  230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  1:20.60  1:20.60   
11  80  Ahola Antti  2001  Virkiä  01A609  25 m  1:22.28  1:22.28   
12  108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  1:24.16  1:24.16   
13  Byggmästar Viktor  2002  JS-PU  02B034  25 m  1:24.18  1:24.18   
14  105  Laihorinne Johannes  2003  SeUi  03A861  25 m  1:29.10  1:29.10   
15  45  Lahtinen Lassi  2004  KUS-GSS  04A350  25 m  1:29.88  1:29.88   
16  104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  1:39.10  1:39.10   
17  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  1:41.86  1:41.86   
18  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  1:45.01  1:45.01   
19  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  1:45.69  1:45.69   
20  Nordman Ivar  2003  JS-PU  03A140  25 m       
21  118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  25 m       
22  153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
34_S
Laji 34, 100m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
64  Salin Liina  2002  KUS-GSS  02A762  25 m  1:11.27  1:11.27   
Renvall Fanny  2000  JS-PU  00A799  25 m  1:12.43  1:12.43   
47  Lahtinen Veera  2002  KUS-GSS  02A123  25 m  1:15.80  1:15.80   
141  Kylkisalo Viivi  2004  VUS-VSS  04A388  25 m  1:16.69  1:16.69   
89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  1:16.78  1:16.78   
133  Jerohin Aino  2003  VUS-VSS  03A154  25 m  1:18.75  1:18.75   
154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  1:19.01  1:19.01   
54  Nurkkala Olivia  2002  KUS-GSS  02A382  25 m  1:19.63  1:19.63   
132  Ikonen Sara  2002  VUS-VSS  02B137  25 m  1:20.15  1:20.15   
10  120  Björkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  25 m  1:20.73  1:20.73   
11  69  Yli-Yrjänäinen Erika  2001  KUS-GSS  01A999  25 m  1:21.46  1:21.46   
12  164  Vuollet Ellen  2001  VUS-VSS  01A169  25 m  1:21.77  1:21.77   
13  93  Jouppila Annukka  2003  SeUi  03A120  25 m  1:23.36  1:23.36   
14  223  Junttari Kiia  2004  KemTU  04A131  25 m  1:24.08  1:24.08   
15  124  Haarala Anniina  2004  VUS-VSS  04A019  25 m  1:24.27  1:24.27   
16  155  Rantala Ida  2002  VUS-VSS  02A937  25 m  1:24.88  1:24.88   
17  221  Runnakko Sofia  2002  AU  02A913  25 m  1:29.17  1:29.17   
18  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  1:29.82  1:29.82   
19  228  Tuisku Saga  2005  KemTU  05A593  25 m  1:32.67  1:32.67   
20  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m  1:34.27  1:34.27   
21  10  Sacklén Minea  2005  JS-PU  05A707  25 m  1:35.82  1:35.82   
22  13  Söderlund Maja  2005  JS-PU  05A701  25 m  1:38.36  1:38.36   
23  185  Linna Noora-maria  2006  ViesU  06A468  25 m  1:39.79  1:39.79   
24  14  Thodin Elin  2005  JS-PU  05A044  25 m  1:42.20  1:42.20   
25  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  1:42.64  1:42.64   
26  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  1:43.13  1:43.13   
27  122  Ehnström Emilia  2005  VUS-VSS  05A450  25 m  1:43.63  1:43.63   
28  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  25 m  1:44.63  1:44.63   
29  44  Känsäkangas Jonna  2004  KUS-GSS  04B186  25 m  1:45.23  1:45.23   
30  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  1:46.50  1:46.50   
31  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  1:54.18  1:54.18   
32  24  Harju Tuulia  2005  KUS-GSS  05A151  25 m       
33  65  Sandkulla Charlotta  2004  KUS-GSS  04B189  25 m       
34  98  Keski-Sikkilä Kaisla Annukka  2003  SeUi  03B279  25 m       
35  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m       
36  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m       
37  233  Koponen Henna  2004  KemPy  04B014  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
35_S
Laji 35, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Mattola Hugo  2001  KUS-GSS  01A074  50 m  36.57  35.07   
230  Kauppila Eemeli  2002  OuLo  02B129  25 m  37.68  37.68   
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m  37.82  37.82   
Ekstrand Frans  2002  JS-PU  02B032  25 m  40.51  40.51   
129  Hägen Roni  2003  VUS-VSS  03B272  25 m  42.27  42.27   
108  Oijennus Roope  2003  SeUi  03A110  25 m  44.06  44.06   
127  Hatunen Ilari  2006  VUS-VSS  06A076  50 m  48.36  46.86   
104  Laihorinne Iisakki  2003  SeUi  03A867  25 m  47.58  47.58   
194  Saarela Torsti  2006  ViesU  06A466  25 m  47.95  47.95   
10  111  Saarimaa Rasmus  2004  SeUi  04A341  25 m  48.16  48.16   
11  52  Määttälä Riku  2005  KUS-GSS  05A671  25 m  48.28  48.28   
12  153  Pikkala Matias  2004  VUS-VSS  04A735  50 m  49.98  48.48   
13  110  Ruuskanen Aaro-oskar  2004  SeUi  04A807  25 m  49.25  49.25   
14  162  Varsanpää Viljo  2006  VUS-VSS  06A681  25 m  50.26  50.26   
15  118  Alanko Olli  2004  VUS-VSS  04A924  50 m  52.33  50.83   
16  226  Koskinen Jesse  2006  KemTU  06A898  25 m  51.54  51.54   
17  27  Herronen Samu  2007  KUS-GSS  07A131  25 m  52.35  52.35   
18  99  Klutas Akseli  2004  SeUi  04A245  25 m  53.52  53.52   
19  97  Kekola Rasmus  2006  SeUi  06A007  25 m  53.68  53.68   
20  106  Laukkala Totti  2004  SeUi  04A227  25 m  54.97  54.97   
21  Eklund Ivar  2006  JS-PU  06A455  25 m  55.30  55.30   
22  112  Syrjä Arttu  2005  SeUi  05A121  25 m  55.47  55.47   
23  101  Koivuluoma Elias  2006  SeUi  06A788  25 m  57.07  57.07   
24  113  Tavast Oskari  2007  SeUi  07A495  25 m  1:11.15  1:11.15   
25  16  Thodin Viktor  2000  JS-PU  00A166  25 m       
26  253  Nygård Niklas  2001  KUS-GSS  01A536  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
36_S
Laji 36, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
46  Lahtinen Milja  1999  KUS-GSS  99A621  25 m  35.52  35.52   
67  Viitala Olivia  2000  KUS-GSS  00A356  25 m  35.78  35.78   
56  Nygård Nea  2002  KUS-GSS  02A188  50 m  38.01  36.51   
54  Nurkkala Olivia  2002  KUS-GSS  02A382  25 m  37.32  37.32   
32  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  37.33  37.33   
89  Mustonen Emma  2002  Virkiä  02A048  25 m  37.78  37.78   
30  Härkönen Emilia  2001  KUS-GSS  01A441  25 m  38.42  38.42   
48  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  39.82  39.82   
23  Harju Tinja  2002  KUS-GSS  02A384  25 m  40.27  40.27   
10  215  Eklund Siina  2004  AU  04B096  25 m  41.07  41.07   
11  62  Rajaniemi Maiju  2002  KUS-GSS  02A716  25 m  41.70  41.70   
12  63  Rintala Vilma  2005  KUS-GSS  05A060  25 m  41.99  41.99   
13  224  Junttari Pinja  2006  KemTU  06A106  25 m  43.44  43.44   
14  157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  43.73  43.73   
15  34  Kangas Alina  2005  KUS-GSS  05A760  25 m  44.07  44.07   
16  39  Kivelä Olivia  2006  KUS-GSS  06A624  25 m  44.41  44.41   
17  109  Rasinpää Milka-maria  2003  SeUi  03A159  25 m  44.51  44.51   
18  94  Kannosto Aamu  2005  SeUi  05A001  25 m  45.00  45.00   
19  227  Mört Jutta  2005  KemTU  05B027  25 m  45.82  45.82   
20  145  Lehtonen Viivi  2005  VUS-VSS  05A724  25 m  45.95  45.95   
21  187  Nevala Niina  2002  ViesU  02B288  25 m  45.98  45.98   
22  128  Hulkki Iina  2006  VUS-VSS  06A179  25 m  47.19  47.19   
23  125  Hakomäki Oona  2002  VUS-VSS  02B281  25 m  47.47  47.47   
24  144  Lehtonen Sanni  2004  VUS-VSS  04B019  25 m  48.00  48.00   
25  189  Ojakippola Peppi  2006  ViesU  06A464  25 m  48.67  48.67   
26  186  Nevala Jaana  2005  ViesU  05B115  25 m  48.74  48.74   
27  183  Kähkönen Saaga  2006  ViesU  06A470  25 m  48.77  48.77   
28  21  Arvo Ellen  2005  KUS-GSS  05A722  25 m  49.67  49.67   
29  37  Kauppinen Salla-maaria  2002  KUS-GSS  02A724  25 m  51.14  51.14   
30  123  Ekebohm Ida  2005  VUS-VSS  05A675  25 m  51.56  51.56   
31  14  Thodin Elin  2005  JS-PU  05A044  25 m  52.06  52.06   
32  148  Lång Emma  2004  VUS-VSS  04B005  25 m  52.80  52.80   
33  238  Näykki Aava  2007  KemPy  07A180  25 m  52.95  52.95   
34  193  Saarela Tilda  2006  ViesU  06A729  25 m  53.00  53.00   
35  192  Saarela Hanna  2003  ViesU  03B203  25 m  53.19  53.19   
36  220  Rinta-Aho Roosa  2004  AU  04B253  25 m  53.54  53.54   
37  57  Paavola Oosa  2005  KUS-GSS  05A906  25 m  53.65  53.65   
38  190  Pelkonen Elsa  2007  ViesU  07A207  25 m  54.14  54.14   
39  217  Koskinen Hertta  2005  AU  05B096  25 m  54.37  54.37   
40  236  Kärki Katariina  2005  KemPy  05B002  50 m  56.25  54.75   
41  240  Törmänen Fanni  2006  KemPy  06A582  25 m  54.76  54.76   
42  61  Rajala Ronya  2005  KUS-GSS  05A408  25 m  55.24  55.24   
43  195  Saari Sini  2007  ViesU  07A410  25 m  56.14  56.14   
44  102  Kotkaniemi Albertiina  2008  SeUi  08A010  25 m  56.25  56.25   
45  243  Ylitervo Emma  2006  KemPy  06A682  50 m  59.00  57.50   
46  232  Hakola Elli  2006  KemPy  06A435  25 m  58.56  58.56   
47  42  Kynnäs Minea  2007  KUS-GSS  07A363  25 m  1:00.13  1:00.13   
48  188  Niskanen Iida-carita  2008  ViesU  08A155  25 m  1:01.09  1:01.09   
49  241  Utriainen Ella  2007  KemPy  07A283  25 m  1:01.35  1:01.35   
50  29  Hiekka Neela  2006  KUS-GSS  06A641  25 m  1:02.43  1:02.43   
51  239  Sarajärvi Janette  2006  KemPy  06A439  50 m  1:04.26  1:02.76   
52  100  Koivisto Helmi  2009  SeUi  09A040  25 m  1:03.04  1:03.04   
53  235  Kärki Angelica  2006  KemPy  06A737  50 m  1:05.01  1:03.51   
54  107  Luomakortes Julia  2008  SeUi  08A046  25 m  1:08.45  1:08.45   
55  12  Sundvik Evelina  2006  JS-PU  06A960  25 m       
56  25  Hautasaari-Mckie Lumi  2007  KUS-GSS  07A684  25 m       
57  26  Heiskanen Sofia  2005  KUS-GSS  05B121  25 m       
58  59  Päivärinta Jenna  2005  KUS-GSS  05B119  25 m       
59  83  Antila Aada  2007  Virkiä  07A530  25 m       
60  95  Karlsson Lovisa  2006  SeUi  06A797  25 m       
61  184  Kähkönen Seela  2008  ViesU  08A266  25 m       
62  234  Kurtti Laura  2006  KemPy  06A930  25 m       
63  242  Valppu Inka  2005  KemPy  05B112  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
37_S
Laji 37, 400m Sekauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
216  Kinnunen Joona  2004  AU  04B174  25 m       
219  Nurmi Elias  2001  AU  01A638  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
38_S
Laji 38, 400m Sekauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
154  Rajamäki Sanna  2002  VUS-VSS  02B132  25 m  6:23.61  6:23.61   
43  Känsäkangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
39_S
Laji 39, 4X50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
17  Js-Pu Miehet  JS-PU    25 m  1:45.28  1:45.28   
73  Kus-Gss Miehet  KUS-GSS    25 m  1:53.31  1:53.31   
116  Seui Lime  2003  SeUi    25 m  2:08.73  2:08.73   
174  Rollo 1  2004  VUS-VSS    25 m  2:09.96  2:09.96   
18  Js-Pu Pojat  2002  JS-PU    25 m  2:10.11  2:10.11   
77  Kus-Gss Sininen  2005  KUS-GSS    25 m  2:15.98  2:15.98   
173  Ikm Jr Kilpa 3  2002  VUS-VSS    25 m  2:21.19  2:21.19   
115  Seui Lemon  2004  SeUi    25 m  2:25.78  2:25.78   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 
40_S
Laji 40, 4X50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
79  Kus-Gss Valkoinen  2002  KUS-GSS    25 m  1:57.80  1:57.80   
75  Kus-Gss Naiset  KUS-GSS    25 m  2:00.65  2:00.65   
71  Kus-Gss Tytsät  2005  KUS-GSS    25 m  2:04.30  2:04.30   
166  Ikm 1  2002  VUS-VSS    25 m  2:04.40  2:04.40   
78  Kus-Gss Sininen  2002  KUS-GSS    25 m  2:05.91  2:05.91   
168  Ikm 2  2002  VUS-VSS    25 m  2:11.76  2:11.76   
174  Rollo 1  2004  VUS-VSS    25 m  2:11.76  2:11.76   
116  Seui Lime  2003  SeUi    25 m  2:15.33  2:15.33   
229  Kemtu Tytöt [2004]  2004  KemTU    25 m  2:19.61  2:19.61   
10  76  Kus-Gss Pimut  2005  KUS-GSS    25 m  2:22.26  2:22.26   
11  171  Ikm Jr Kilpa 2  2002  VUS-VSS    25 m  2:23.06  2:23.06   
12  200  Viesu Vapari 05  2004  ViesU    25 m  2:25.39  2:25.39   
13  169  Ikm Jr Kilpa 1  2004  VUS-VSS    25 m  2:27.43  2:27.43   
14  72  Kus-Gss Likat  2004  KUS-GSS    25 m  2:33.05  2:33.05   
15  244  Kempy Rollo2 1  2004  KemPy    25 m  2:35.07  2:35.07   
16  201  Viesu Vapari 06  2004  ViesU    25 m  2:40.80  2:40.80   
17  19  Js-Pu Tytöt  2004  JS-PU    25 m  2:45.00  2:45.00   
18  246  Kempy Rollo2 3  2006  KemPy    25 m  2:47.04  2:47.04   
19  117  Seui Tytöt  2005  SeUi    25 m  3:10.89  3:10.89   
20  245  Kempy Rollo2 2  2005  KemPy    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  26 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: JS-PU, Jakobstad/Pietarsaari  Tulostusaika  09:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner