Program för NUSS Äldre (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 53
|
Tävling |
NUSS Äldre (25m) 2018 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:02 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 53, 100m Ryggsim F 14-15 |
Finaler (4) |
NUSS-rekord: Lova Andersson, Ljungby SS, 1:03.12 (2015) |
|
Beräknad start 10:00 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
9 |
1 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:17.10 |
483 |
2 |
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:16.20 |
383 |
3 |
Klara Pettersson |
2004 |
AU6204 |
UPSALA S |
|
25m |
1:15.40 |
421 |
4 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.38 |
400 |
5 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:13.65 |
358 |
6 |
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
1:16.07 |
65 |
7 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:16.86 |
80 |
8 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:17.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
25m |
1:13.30 |
55 |
2 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:13.05 |
233 |
3 |
Sara Hopmark |
2004 |
AJ7204 |
MASS |
|
25m |
1:12.60 |
78 |
4 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:11.66 |
238 |
5 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
MASS |
|
25m |
1:11.69 |
226 |
6 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
25m |
1:12.76 |
152 |
7 |
Alice Fransson |
2004 |
AF4804 |
LASS |
|
25m |
1:13.11 |
231 |
8 |
Tuva Gustavsson |
2004 |
AF5604 |
MASS |
|
25m |
1:13.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
25m |
1:10.49 |
98 |
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:10.30 |
439 |
3 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.95 |
240 |
4 |
Clara Sjöstedt |
2003 |
BG6603 |
MASS |
|
25m |
1:09.58 |
122 |
5 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:09.91 |
354 |
6 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:10.10 |
437 |
7 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:10.40 |
230 |
8 |
Boiana Gradinarska |
2004 |
AJ5204 |
MASS |
|
25m |
1:11.06 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
85 |
1 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:09.03 |
568 |
2 |
Juni Karfunkel |
2004 |
AO9404 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:08.06 |
179 |
3 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
1:05.65 |
317 |
4 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:01.31 |
164 |
5 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
25m |
1:03.55 |
455 |
6 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:07.88 |
562 |
7 |
Hilda Eriksson |
2004 |
AO5204 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:08.14 |
97 |
8 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:09.04 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:02 |
|