Program för NUSS Äldre (25m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 55
|
Tävling |
NUSS Äldre (25m) 2018 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:02 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 55, 200m Bröstsim F Jun |
Finaler (3) |
NUSS-rekord: Sara Wallberg, Norrköpings KK, 2:33.78 (2015) |
|
Beräknad start 10:16 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:00.84 |
552 |
2 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
2:56.24 |
124 |
3 |
Emilia Karlberg |
2002 |
AM0602 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:54.89 |
578 |
4 |
Emilia Ström |
2002 |
AD0602 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:52.69 |
465 |
5 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:53.38 |
210 |
6 |
Sofia Wallengren |
2002 |
AW3202 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:55.18 |
211 |
7 |
Wilma Åhling |
2002 |
AU6802 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:56.26 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
335 |
1 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
2:50.00 |
375 |
2 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:48.70 |
222 |
3 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
25m |
2:47.90 |
338 |
4 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
2:47.40 |
154 |
5 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
25m |
2:47.49 |
120 |
6 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:48.11 |
236 |
7 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
2:48.98 |
54 |
8 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:50.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
480 |
1 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:45.86 |
140 |
2 |
Matilda Torén |
2001 |
AO1601 |
LIDKÖPING |
|
25m |
2:45.15 |
554 |
3 |
Lovisa Alsop |
2001 |
AJ9601 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:42.46 |
73 |
4 |
Emma Hansson |
1998 |
AP1498 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:39.26 |
558 |
5 |
Fanny Aronsson |
2000 |
BE5400 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:40.91 |
576 |
6 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
AD9499 |
UDDEVALLA |
|
25m |
2:42.80 |
161 |
7 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
25m |
2:45.54 |
105 |
8 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:46.85 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2018 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:02 |
|