2018-12-13   21:00:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
317  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  2:14.69   
29  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  2:16.15   
102  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  2:16.67   
31  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  2:21.18   
38  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  2:21.70   
674  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  2:23.26   
124  Podric Nina  2004  HS  BU7604  50 m  2:23.54   
316  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  2:24.23   
259  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  2:25.30   
10  567  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  50 m  2:25.54   
11  699  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  50 m  2:26.11   
12  347  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  50 m  2:27.96   
13  654  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  50 m  2:28.66   
14  512  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  2:15.10   
15  695  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  2:18.01   
16  60  Andersson Elsa  2004  HS  AO3804  25 m  2:19.05   
17  691  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  2:21.13   
18  117  Pavlovic Kornelia  2004  HS  BR3204  25 m  2:24.07   
19  529  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  2:25.01   
20  607  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  25 m  2:26.70   
21  88  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  25 m  2:27.93   
22  61  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  25 m  2:28.28   
23  263  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  25 m  2:28.74   
24  319  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  25 m  2:30.03   
25  65  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  50 m  2:30.94  RES 
26  678  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  2:30.59  RES 
27  52  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  25 m  2:31.37  RES 
15 - 16 år 
444  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  2:08.11   
310  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  2:09.82   
58  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  2:13.33   
696  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  2:14.28   
109  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  2:14.29   
439  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  2:15.10   
291  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  2:15.91   
50  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  2:16.06   
87  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  2:16.28   
10  126  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  2:16.96   
11  438  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  50 m  2:17.25   
12  266  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  2:17.89   
13  594  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  2:18.88   
14  262  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  2:19.28   
15  452  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  2:19.74   
16  493  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  50 m  2:20.99   
17  393  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  2:21.38   
18  172  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  2:21.95   
19  715  Modin Thomsen Naya  2003  KØGE  0374AA  25 m  2:06.57   
20  702  Gøttrup Bagge Caroline  2003  KØGE  0322AB  25 m  2:13.08   
21  14  Nielsen Mathilde  2003  HOLBÆK  0392AH  25 m  2:15.62   
22  15  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  25 m  2:19.42   
23  709  Sofie Jensen Kathrine  2003  KØGE  0352AC  25 m  2:20.85   
24  348  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  25 m  2:21.63   
25  273  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  2:22.28  RES 
26  211  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  2:23.12  RES 
27  544  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  2:23.38  RES 
17 - 99 år 
103  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  50 m  2:06.14   
137  Ülger Olivia  2000  HS  AK3800  50 m  2:09.57   
115  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  2:10.03   
285  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  2:10.55   
18  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  2:10.91   
293  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  2:11.52   
213  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  2:12.42   
554  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  50 m  2:13.59   
343  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  2:14.21   
10  686  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:14.57   
11  28  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  2:14.70   
12  446  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  2:14.71   
13  387  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  2:15.37   
14  431  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:15.51   
15  680  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:15.54   
16  330  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  50 m  2:16.18   
17  74  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  2:16.79   
18  375  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  2:17.25   
19  44  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  2:17.64   
20  645  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  2:17.89   
21  450  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  2:18.75   
22  719  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  2:18.92   
23  11  Søby Mortensen Amalie  2001  HOLBÆK  0112AJ  25 m  1:59.90   
24  710  Aarslew Jensen Sarah  2000  KØGE  0082AF  25 m  2:16.68   
25  386  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  2:19.09  RES 
26  168  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  2:19.18  RES 
27  598  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  2:19.34  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
104  Lundblad William  2004  HS  AC9904  50 m  2:14.64   
471  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  2:16.24   
298  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:17.58   
597  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  2:20.48   
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  2:21.13   
684  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m  2:21.41   
670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  2:22.99   
113  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  50 m  2:25.72   
486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  2:27.00   
10  73  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m  2:29.05   
11  581  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  50 m  2:31.65   
12  139  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  50 m  2:32.38   
13  92  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  50 m  2:32.94   
14  62  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  50 m  2:33.28   
15  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  2:34.19   
16  488  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  2:35.36   
17  664  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  2:22.04   
18  84  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  2:22.20   
19  111  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  2:24.57   
20  578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  2:25.96   
21  271  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  2:28.72   
22  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:32.13   
23  384  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  2:32.63   
24  373  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  2:35.11   
25  35  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  50 m  2:35.85  RES 
26  688  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m  2:37.79  RES 
27  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:35.66  RES 
15 - 16 år 
281  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:02.19   
321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:02.60   
67  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:03.22   
252  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:03.31   
474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:05.75   
625  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  2:06.00   
283  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:07.07   
97  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:07.63   
568  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:09.26   
10  25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:09.35   
11  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  2:10.28   
12  70  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  2:10.58   
13  272  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:12.19   
14  270  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:12.22   
15  530  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  2:12.89   
16  603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:13.32   
17  671  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:13.64   
18  246  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:14.09   
19  510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  2:15.07   
20  587  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  2:15.52   
21  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  1:57.85   
22  H. Brown Christopher  2002  HOLBÆK  0297AQ  25 m  1:59.14   
23  713  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  2:01.16   
24  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  2:02.63   
25  244  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:15.66  RES 
26  618  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  2:15.86  RES 
27  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  2:16.30  RES 
17 - 99 år 
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:54.45   
225  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:57.55   
639  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:58.37   
303  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:59.01   
189  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:00.43   
391  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:01.45   
359  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:02.04   
307  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:02.99   
689  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:03.73   
10  188  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:04.27   
11  205  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  2:04.48   
12  655  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:05.02   
13  315  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:05.26   
14  513  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.95   
15  509  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:06.46   
16  198  Brinkhagen Tim  2001  LANDSKRONA  AC9901  50 m  2:07.81   
17  442  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  2:08.56   
18  282  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:08.64   
19  389  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  2:08.83   
20  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  1:52.29   
21  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  25 m  1:53.86   
22  23  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  1:56.47   
23  16  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  1:57.46   
24  707  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  1:57.68   
25  714  Hauge Sørensen Mads  1997  KØGE  9775AE  25 m  1:59.82   
26  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
27  267  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:08.96  RES 
28  364  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  2:09.20  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
3_S
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
674  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  36.74   
209  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  37.28   
479  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  50 m  38.13   
666  Renström Caisa  2004  ÄNGELHOLM  AH8404  50 m  38.27   
553  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  38.36   
542  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m  38.57   
224  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  38.63   
72  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  50 m  38.78   
691  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  50 m  38.90   
10  695  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  50 m  39.32   
11  347  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  50 m  39.50   
12  678  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  50 m  39.77   
13  614  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  50 m  39.95   
14  66  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  50 m  40.21   
15  558  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  40.63   
16  567  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  50 m  40.76   
17  135  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  50 m  40.99   
18  636  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  50 m  41.05   
19  607  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  41.41   
20  543  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  50 m  41.58   
21  51  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  50 m  41.68   
22  573  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  50 m  41.85   
23  722  D´aubigné Tindra  2004  SK HAJEN  AQ1204  50 m  42.01   
24  538  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  50 m  42.79   
25  47  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  43.15   
26  561  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  50 m  43.69   
27  263  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  50 m  43.75   
28  617  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  50 m  43.75   
29  632  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  50 m  44.12   
30  539  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  50 m  44.31   
31  392  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  44.35   
32  210  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  44.37   
33  466  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  50 m  44.91   
34  616  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  50 m  45.14   
35  91  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  50 m  45.15   
36  397  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  50 m  45.82   
37  563  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  50 m  45.99   
38  541  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  50 m  46.20   
39  405  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  46.69   
40  251  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  50 m  46.98   
41  245  Gustavsson Nelly  2004  SK LÖDDE  BD7804  50 m  47.13   
42  116  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  50 m  47.38   
43  613  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  47.62   
44  582  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  50 m  47.86   
45  427  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  50 m  48.52   
46  432  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  50 m  48.90   
47  515  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  50 m  49.07   
48  665  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  50 m  49.19   
49  249  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  50 m  49.53   
50  503  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  50 m  50.61   
51  96  Lesmac Livianne  2005  HS  BA5205  50 m  50.78   
52  352  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  51.45   
53  489  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  50 m  51.93   
54  241  Andréasson Ella  2005  SK LÖDDE  BG1605  50 m  52.46   
55  130  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  50 m  52.88   
56  523  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  50 m  52.89   
57  101  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  50 m  54.18   
58  494  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  50 m  55.41   
59  475  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  50 m  59.13   
60  403  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  25 m  45.21   
61  242  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  25 m  47.20   
62  552  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  25 m  48.03   
63  371  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  49.77   
64  426  Kubenia Liidia  2004  SK RAN  BX8804  25 m  55.30   
15 - 16 år 
229  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  33.65   
64  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  34.28   
444  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  34.39   
540  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  35.21   
89  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  35.44   
34  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  35.48   
346  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  35.60   
150  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  35.86   
566  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  50 m  36.08   
10  547  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  36.44   
11  148  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  37.06   
12  27  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  37.45   
13  216  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  37.49   
14  629  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  37.74   
15  180  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  37.97   
16  287  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  38.15   
17  525  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  50 m  38.21   
18  493  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  50 m  38.40   
19  559  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  38.42   
20  163  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  38.51   
21  123  Philipsson Eriksson Filippa  2003  HS  AX7203  50 m  38.72   
22  36  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  38.83   
23  147  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  38.89   
24  648  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  50 m  38.93   
25  504  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  50 m  39.05   
26  193  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  39.17   
27  425  Jepsson Elna  2002  SK RAN  BS6802  50 m  39.17   
28  690  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  39.38   
29  106  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  39.73   
30  526  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  50 m  39.75   
31  162  Jarl Halvarsson Frida  2003  KSLS  AW9603  50 m  39.91   
32  443  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  50 m  40.03   
33  696  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  40.08   
34  223  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  50 m  40.47   
35  Andersen Lea  2003  HOLBÆK  0306AI  50 m  40.91   
36  592  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  50 m  41.16   
37  537  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  50 m  41.20   
38  311  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  41.27   
39  274  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  41.33   
40  555  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  50 m  41.45   
41  342  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  50 m  41.90   
42  221  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  50 m  42.07   
43  211  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  42.08   
44  400  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  50 m  42.15   
45  576  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  50 m  42.39   
46  171  Nguyen Michelle  2002  KSLS  AW7602  50 m  42.51   
47  361  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  43.19   
48  239  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  50 m  43.52   
49  531  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  43.60   
50  383  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  43.75   
51  368  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  50 m  43.80   
52  240  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  43.90   
53  482  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  43.90   
54  120  Pettersson Cecilia  2003  HS  AR2803  50 m  43.91   
55  119  Persson Ellinor  2003  HS  BX5203  50 m  45.20   
56  534  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  50 m  46.60   
57  590  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  50 m  47.83   
58  243  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  50 m  47.84   
59  433  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  50 m  48.83   
60  20  Mørk Rasmussen Kirstine  2003  HOLBÆK  0352AQ  25 m  33.55   
61  702  Gøttrup Bagge Caroline  2003  KØGE  0322AB  25 m  35.43   
62  620  Wardrum Alva  2003  VÄXJÖ SS  AQ1805  25 m  40.17   
63  50  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  25 m  40.72   
64  570  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m     
17 - 99 år 
505  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  32.52   
431  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  33.83   
256  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  33.89   
708  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  50 m  34.65   
167  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  34.71   
356  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  34.78   
459  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  35.55   
372  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  35.60   
637  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  35.68   
10  551  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  36.09   
11  686  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  36.10   
12  197  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  36.17   
13  416  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  36.31   
14  478  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  36.32   
15  376  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  36.34   
16  462  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  36.34   
17  349  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  36.40   
18  659  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  36.75   
19  692  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  37.18   
20  680  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  37.33   
21  718  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  37.34   
22  28  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  37.50   
23  45  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  37.65   
24  306  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  37.85   
25  296  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  37.94   
26  719  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  38.43   
27  623  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  38.46   
28  152  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  38.49   
29  144  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  50 m  39.51   
30  577  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  50 m  39.56   
31  468  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  40.01   
32  155  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  41.51   
33  419  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  45.22   
34  473  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  50 m  1:02.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
4_S
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
440  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  35.27   
578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  35.37   
701  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  50 m  37.18   
670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  37.49   
471  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  37.50   
700  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  50 m  38.58   
104  Lundblad William  2004  HS  AC9904  50 m  39.17   
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  39.58   
83  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  50 m  39.67   
10  62  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  50 m  40.19   
11  385  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  40.95   
12  46  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  50 m  41.28   
13  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  42.82   
14  667  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  50 m  43.17   
15  477  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  50 m  43.59   
16  131  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  50 m  44.22   
17  373  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  50 m  46.30   
18  429  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  50 m  47.39   
19  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  50 m  49.35   
20  414  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  50 m  50.23   
21  75  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  50 m  50.29   
22  378  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  50.63   
23  401  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  50 m  50.91   
24  99  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  50 m  51.15   
25  424  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  50 m  51.49   
26  481  Magnusson Alvin  2004  SK SYDSIM  AF1904  50 m  51.70   
27  422  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  50 m  51.95   
28  428  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  53.14   
29  71  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  50 m  54.17   
30  520  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  50 m  54.87   
31  381  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  35.77   
32  53  Rogmark Carl  2004  SK HAJEN  AM7504  25 m  44.87   
33  396  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  46.02   
34  354  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  25 m  49.23   
35  80  Jansons Milton  2005  HS  AU9905  25 m    RES 
36  390  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m    RES 
15 - 16 år 
611  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  33.16   
186  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  33.21   
283  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  33.24   
25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  34.20   
260  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  34.62   
176  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  35.04   
199  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  35.15   
511  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  35.23   
589  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  35.25   
10  146  Bevréus William  2003  KK KARPEN  AA5703  50 m  35.80   
11  369  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  36.09   
12  90  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  50 m  36.55   
13  68  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  50 m  36.80   
14  660  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  36.82   
15  196  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  36.97   
16  105  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  50 m  36.98   
17  572  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  37.04   
18  413  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  37.09   
19  603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  37.12   
20  569  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  37.33   
21  254  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  37.58   
22  625  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  37.65   
23  615  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  50 m  37.69   
24  351  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  50 m  37.83   
25  295  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  38.18   
26  501  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  38.30   
27  490  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  38.47   
28  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  38.49   
29  222  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  38.50   
30  536  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  38.64   
31  562  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  39.00   
32  244  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  39.22   
33  698  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  50 m  39.22   
34  59  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  50 m  39.48   
35  39  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  50 m  40.31   
36  217  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  40.47   
37  591  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  50 m  40.59   
38  595  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  40.80   
39  331  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  41.33   
40  227  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  50 m  41.70   
41  246  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  41.70   
42  93  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  50 m  41.85   
43  556  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  41.91   
44  586  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  50 m  42.11   
45  423  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  42.18   
46  579  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  42.25   
47  560  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  42.26   
48  588  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  50 m  42.65   
49  694  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  50 m  42.91   
50  457  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  50 m  43.16   
51  480  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  50 m  43.31   
52  404  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  43.41   
53  653  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  50 m  44.19   
54  366  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  46.21   
55  399  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  47.28   
56  464  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m  47.66   
57  388  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  48.07   
58  516  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  50 m  48.17   
59  358  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  50 m  49.04   
60  484  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  50 m  49.19   
61  506  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  50 m  49.60   
62  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  33.76   
63  321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  25 m  33.84   
64  580  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  38.19   
65  164  Jazavac Haris  2002  KSLS  AF0702  25 m  40.80   
66  410  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  25 m  48.10   
67  430  Li Shi Jun David  2003  SK RAN  AN8303  25 m  51.05  RES 
17 - 99 år 
205  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  29.48   
312  Nilsson Felix  1990  MKK  AM6590  50 m  29.86   
705  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  30.02   
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  30.31   
663  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  50 m  30.71   
398  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  31.21   
22  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  31.47   
183  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  31.78   
415  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  31.82   
10  498  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  31.96   
11  184  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  31.99   
12  640  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  32.01   
13  218  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  32.26   
14  279  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  32.33   
15  277  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  32.38   
16  267  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  32.49   
17  215  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  32.82   
18  639  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  33.04   
19  153  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  33.20   
20  409  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  33.28   
21  228  Wede Jonatan  1988  LANDSKRONA  AB7388  50 m  33.30   
22  141  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  33.39   
23  408  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  50 m  33.60   
24  382  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  33.67   
25  154  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  33.99   
26  650  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  34.14   
27  565  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  34.17   
28  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  34.20   
29  194  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  34.20   
30  226  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  34.56   
31  518  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  34.79   
32  284  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  34.92   
33  704  Emil Christensen Mads  1999  KØGE  9977AE  50 m  35.20   
34  247  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  35.33   
35  100  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  50 m  36.08   
36  564  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  50 m  36.15   
37  676  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  50 m  36.72   
38  200  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  50 m  37.27   
39  519  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  37.75   
40  257  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  38.69   
41  508  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  50 m  44.47   
42  679  Laffrenzen Tobias  1995  TRELLEBORG  AA7595  50 m  46.91   
43  17  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  28.26   
44  706  L. Damgård Andreas  2000  KØGE  0099AG  25 m  30.57   
45  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
5_S
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
479  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  50 m  1:13.60   
124  Podric Nina  2004  HS  BU7604  50 m  1:14.39   
206  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  50 m  1:14.48   
558  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  1:14.99   
496  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  50 m  1:15.19   
65  Bexell Liv  2005  HS  BD2205  50 m  1:16.80   
654  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  50 m  1:16.95   
529  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  50 m  1:17.46   
61  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  50 m  1:18.84   
10  543  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  50 m  1:18.85   
11  609  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  50 m  1:19.15   
12  340  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  50 m  1:19.33   
13  699  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  50 m  1:19.57   
14  40  Henriksson Julia  2005  SK HAJEN  AQ5405  50 m  1:19.90   
15  60  Andersson Elsa  2004  HS  AO3804  50 m  1:20.64   
16  125  Raihle Svea  2004  HS  AP0204  50 m  1:20.73   
17  38  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  1:21.16   
18  112  Olsson Natasha  2005  HS  AO2805  50 m  1:21.59   
19  98  Lindberg Annika  2005  HS  BD5405  50 m  1:22.24   
20  259  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  1:22.69   
21  503  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  50 m  1:22.69   
22  88  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  50 m  1:23.12   
23  233  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  50 m  1:23.40   
24  345  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  50 m  1:23.55   
25  332  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  1:23.64   
26  352  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:24.56   
27  549  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  1:24.63   
28  317  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  1:24.71   
29  617  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  50 m  1:25.22   
30  553  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  1:25.39   
31  319  Persson Amanda  2005  MKK  AJ0805  50 m  1:25.43   
32  86  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  50 m  1:25.50   
33  52  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  1:25.58   
34  608  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  1:25.61   
35  524  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  50 m  1:25.99   
36  47  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  1:26.15   
37  224  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  1:26.60   
38  108  Nilsson Emma  2004  HS  AO8804  50 m  1:26.93   
39  542  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m  1:27.02   
40  515  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  50 m  1:27.71   
41  344  Möller Jonna  2005  OSBY SS  AA1605  50 m  1:28.23   
42  616  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  50 m  1:28.31   
43  94  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  50 m  1:28.75   
44  494  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  50 m  1:28.90   
45  72  Frisk Sofia  2005  HS  BD7205  50 m  1:29.06   
46  117  Pavlovic Kornelia  2004  HS  BR3204  25 m  1:14.73   
47  678  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  1:18.14   
48  91  Landälv Alva  2005  HS  AO4605  25 m  1:18.99   
49  135  Vollmer Vega  2005  HS  AO3805  25 m  1:19.05   
50  300  Li Emily  2004  MKK  BO5804  25 m  1:21.78   
51  573  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  25 m  1:26.99   
52  249  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  1:27.84   
15 - 16 år 
535  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  1:07.91   
452  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  1:09.39   
204  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:09.80   
81  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  1:10.24   
118  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  1:11.32   
211  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.62   
311  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  1:11.76   
273  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  1:12.06   
177  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  1:12.26   
10  555  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  50 m  1:12.59   
11  559  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  1:12.88   
12  163  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:12.95   
13  685  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:12.98   
14  278  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  1:14.08   
15  492  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:14.09   
16  216  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  1:14.15   
17  544  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  1:14.35   
18  145  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  50 m  1:14.59   
19  497  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:14.70   
20  601  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  1:15.14   
21  34  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:15.18   
22  439  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  1:15.69   
23  42  Jeppsson Ella  2003  SK HAJEN  AD0403  50 m  1:15.78   
24  221  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  50 m  1:15.95   
25  546  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  50 m  1:16.19   
26  27  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  1:16.48   
27  348  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  1:17.08   
28  353  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  1:17.18   
29  482  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  1:17.63   
30  438  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  50 m  1:17.68   
31  85  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  50 m  1:18.00   
32  236  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:18.05   
33  441  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  1:18.11   
34  223  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  50 m  1:18.38   
35  262  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  1:18.46   
36  87  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  1:18.51   
37  234  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  50 m  1:18.87   
38  309  Mattsson Emma  2003  MKK  BO5803  50 m  1:19.20   
39  274  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  1:19.23   
40  203  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  50 m  1:19.39   
41  178  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  1:19.51   
42  487  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  1:20.06   
43  400  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  50 m  1:20.24   
44  41  Huston Clara  2003  SK HAJEN  AR7603  50 m  1:20.57   
45  192  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m  1:20.74   
46  592  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  50 m  1:21.11   
47  534  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  50 m  1:21.12   
48  407  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  50 m  1:21.51   
49  24  Wendel Zara  2002  HOLBÆK  0222AW  25 m  1:05.96   
50  711  Skovdal Lorentzen Katja  2003  KØGE  0338AQ  25 m  1:07.01   
51  709  Sofie Jensen Kathrine  2003  KØGE  0352AC  25 m  1:14.00   
17 - 99 år 
305  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  1:01.14   
128  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:05.97   
435  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:07.21   
335  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  1:07.86   
179  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  1:08.80   
343  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  1:09.02   
220  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:09.90   
478  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:11.29   
659  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:11.40   
10  255  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  1:11.89   
11  717  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:11.94   
12  77  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:12.47   
13  285  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  1:12.65   
14  575  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  50 m  1:12.68   
15  598  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  1:14.40   
16  571  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  50 m  1:14.44   
17  338  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  1:15.23   
18  500  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  1:15.38   
19  652  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  1:16.87   
20  557  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  50 m  1:17.61   
21  623  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  1:17.88   
22  155  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m  1:21.50   
23  468  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:24.09   
24  473  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  50 m  1:25.25   
25  584  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  50 m  1:36.98   
26  583  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  1:43.79   
27  10  Anne Ljungstrøm Emma  1999  HOLBÆK  9908AH  25 m  1:04.94   
28  712  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  25 m  1:07.42   
29  13  Maria Nielsen Ida  2000  HOLBÆK  0002AR  25 m  1:10.13   
30  710  Aarslew Jensen Sarah  2000  KØGE  0082AF  25 m  1:13.19   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
6_S
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
261  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  50 m  1:10.35   
488  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:14.49   
83  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  50 m  1:15.16   
113  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  50 m  1:15.55   
720  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  50 m  1:15.79   
684  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m  1:16.01   
668  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  50 m  1:16.05   
35  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  50 m  1:16.67   
362  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  1:17.12   
10  670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  1:18.57   
11  92  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  50 m  1:18.62   
12  597  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  1:18.72   
13  517  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  1:18.74   
14  385  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:18.75   
15  585  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m  1:19.22   
16  325  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:19.25   
17  581  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  50 m  1:21.07   
18  621  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  50 m  1:21.88   
19  84  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  50 m  1:22.11   
20  73  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m  1:23.66   
21  667  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  50 m  1:24.92   
22  486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  1:25.27   
23  600  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  50 m  1:26.87   
24  424  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  50 m  1:27.96   
25  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  1:28.80   
26  477  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  50 m  1:28.90   
27  350  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  1:28.93   
28  334  Tran Vincent  2004  MKK  AK6504  50 m  1:32.19   
29  378  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  1:34.72   
30  114  Palm Wille  2005  HS  AN4105  50 m  1:36.12   
31  412  Alhaj Ahmad  2005  SK RAN  AC6905  50 m  1:36.87   
32  422  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  50 m  1:38.85   
33  354  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  50 m  1:39.09   
34  428  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  1:40.60   
35  481  Magnusson Alvin  2004  SK SYDSIM  AF1904  50 m  1:40.65   
36  394  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  1:42.76   
37  421  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  50 m  1:43.72   
38  111  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  1:13.42   
39  384  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  1:14.70   
40  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  1:19.67   
41  131  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  25 m  1:20.30   
42  429  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  25 m  1:20.44   
43  401  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:24.44   
44  365  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  25 m  1:24.54   
45  414  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  50 m  1:54.18  RES 
46  71  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  50 m  1:59.98  RES 
47  99  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  25 m  1:27.78  RES 
48  132  Söderberg Hjalmar  2005  HS  AP7905  25 m  1:31.98  RES 
49  390  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m  1:32.34  RES 
50  381  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:35.15  RES 
51  80  Jansons Milton  2005  HS  AU9905  25 m    RES 
15 - 16 år 
260  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:02.97   
530  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  1:03.00   
604  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  1:03.20   
510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:03.87   
25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  1:05.12   
532  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:05.62   
619  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  1:06.32   
97  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  1:06.41   
671  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  1:06.63   
10  580  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  1:07.85   
11  272  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  1:08.57   
12  146  Bevréus William  2003  KK KARPEN  AA5703  50 m  1:08.90   
13  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  1:08.93   
14  270  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  1:09.70   
15  417  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  50 m  1:09.87   
16  474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:11.63   
17  134  Wiberg Viktor  2003  HS  AR3503  50 m  1:11.86   
18  32  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  1:12.07   
19  174  Petersson Harry  2002  KSLS  AM9302  50 m  1:12.56   
20  586  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  50 m  1:12.62   
21  465  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  1:12.77   
22  660  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  1:12.81   
23  606  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  1:12.82   
24  395  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m  1:13.99   
25  653  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  50 m  1:14.04   
26  254  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  1:14.19   
27  199  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  1:14.31   
28  158  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  1:14.40   
29  406  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  1:15.14   
30  490  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:15.14   
31  70  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  1:15.40   
32  612  Cikota Kemal  2002  VÄXJÖ SS  AS0102  50 m  1:15.42   
33  149  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:15.91   
34  379  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  50 m  1:16.33   
35  610  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  50 m  1:16.75   
36  569  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  1:16.76   
37  105  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  50 m  1:16.82   
38  269  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  1:17.11   
39  591  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  50 m  1:18.44   
40  615  Hammarstedt Gustav  2002  VÄXJÖ SS  AL1302  50 m  1:18.58   
41  169  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  50 m  1:19.78   
42  404  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  1:20.14   
43  413  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:20.43   
44  336  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  50 m  1:20.88   
45  506  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  50 m  1:31.74   
46  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  1:01.28   
47  19  Pedersen Frederik  2002  HOLBÆK  0261AO  25 m  1:04.75   
48  574  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:11.90   
49  164  Jazavac Haris  2002  KSLS  AF0702  25 m  1:17.90   
50  630  Klamming Isak  2003  YSTADS SS  AY7903  25 m  1:19.10   
51  351  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:20.23   
52  191  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  1:21.02  RES 
17 - 99 år 
276  Carlsson Mattias  1990  MKK  AP3590  50 m  54.85   
189  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  59.83   
225  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  59.95   
202  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  1:01.08   
451  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  1:01.34   
682  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:01.78   
308  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  1:03.24   
290  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  1:03.75   
76  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:04.00   
10  455  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  1:05.14   
11  689  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:05.82   
12  301  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  1:06.63   
13  518  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  1:07.22   
14  641  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m  1:07.37   
15  198  Brinkhagen Tim  2001  LANDSKRONA  AC9901  50 m  1:08.27   
16  545  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  50 m  1:08.73   
17  26  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  1:08.95   
18  288  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  1:08.98   
19  247  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  1:09.34   
20  681  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  1:10.18   
21  626  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  1:10.31   
22  467  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:10.79   
23  282  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:10.93   
24  250  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  50 m  1:11.85   
25  420  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m  1:23.60   
26  267  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  1:39.60   
27  21  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  25 m  58.74   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
674  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  28.63   
29  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  28.87   
31  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  29.17   
691  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  50 m  29.65   
124  Podric Nina  2004  HS  BU7604  50 m  29.69   
102  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  29.92   
553  Håbro Karjanmaa Tindra  2004  TÄBY SIM  BA2204  50 m  30.00   
38  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m  30.22   
699  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  50 m  30.35   
10  607  Söderholm Kajsa  2004  VELLINGE-N  AN2404  50 m  30.48   
11  347  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  50 m  30.60   
12  40  Henriksson Julia  2005  SK HAJEN  AQ5405  50 m  30.64   
13  210  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  30.79   
14  538  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  50 m  30.84   
15  69  Edvinsson Tuva  2004  HS  AB7604  50 m  30.93   
16  695  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  50 m  31.13   
17  543  Ersson Clara  2004  TÄBY SIM  BA3204  50 m  31.15   
18  678  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  50 m  31.27   
19  206  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  50 m  31.29   
20  479  Liljekvist Matilda  2004  SK SYDSIM  AD7204  50 m  31.44   
21  636  Nilsson Irma  2004  YSTADS SS  AD5204  50 m  31.59   
22  209  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  31.98   
23  52  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  32.01   
24  722  D´aubigné Tindra  2004  SK HAJEN  AQ1204  50 m  32.23   
25  345  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  50 m  32.28   
26  665  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  50 m  32.39   
27  632  Martinsson Linn  2004  YSTADS SS  BB8604  50 m  32.70   
28  98  Lindberg Annika  2005  HS  BD5405  50 m  32.71   
29  549  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  32.72   
30  328  Stenberg Anna  2005  MKK  AA3405  50 m  32.73   
31  616  Hildebrand Westerberg Agnes  2004  VÄXJÖ SS  BF9404  50 m  32.73   
32  558  Larsson Dina  2004  TÄBY SIM  AN1804  50 m  32.91   
33  466  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  50 m  33.09   
34  512  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  50 m  33.14   
35  633  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  50 m  33.15   
36  567  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  50 m  33.17   
37  49  Nilsson Klara  2004  SK HAJEN  AQ3804  50 m  33.21   
38  608  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  33.24   
39  609  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  50 m  33.24   
40  47  Mårtensson Alma  2004  SK HAJEN  AD6604  50 m  33.29   
41  496  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  50 m  33.46   
42  116  Pantev Klara  2005  HS  AO6805  50 m  33.64   
43  263  Gummesson Adelina  2005  LÖNSBODA  AI9805  50 m  33.78   
44  51  Pantzar Olivia  2004  SK HAJEN  AG5404  50 m  33.81   
45  224  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  33.81   
46  582  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  50 m  33.82   
47  673  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  50 m  34.01   
48  617  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  50 m  34.27   
49  529  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  50 m  34.32   
50  494  Yngvesson Lovisa  2004  SK SYDSIM  BK5204  50 m  34.35   
51  403  Sandberg Mira  2004  POSEIDON  BS8204  50 m  34.38   
52  552  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  50 m  34.40   
53  78  Hofvendahl Johanna  2004  HS  AO6804  50 m  34.63   
54  573  Sommar Emma  2004  TÄBY SIM  BA5604  50 m  34.80   
55  374  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  50 m  34.81   
56  156  Carlqvist-Seger Alice  2004  KSLS  AJ9404  50 m  34.84   
57  88  Jönsson Ebba  2005  HS  AO1605  50 m  35.02   
58  542  Ellbrant Engla  2004  TÄBY SIM  AK2204  50 m  35.18   
59  94  Larsson Isabella  2005  HS  BD6405  50 m  35.25   
60  515  Olofsson Malin  2004  SK TRITON  AJ6804  50 m  35.67   
61  101  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  50 m  35.80   
62  61  Andersson Hildur  2005  HS  AO7605  50 m  35.96   
63  249  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  50 m  35.99   
64  503  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  50 m  36.61   
65  613  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  36.74   
66  392  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  50 m  36.88   
67  344  Möller Jonna  2005  OSBY SS  AA1605  50 m  37.04   
68  634  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  50 m  37.05   
69  245  Gustavsson Nelly  2004  SK LÖDDE  BD7804  50 m  37.07   
70  561  Lingham Maja  2004  TÄBY SIM  BC8204  50 m  37.62   
71  563  Mattsson Saga  2004  TÄBY SIM  BH9404  50 m  37.64   
72  524  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  50 m  37.66   
73  340  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  50 m  38.07   
74  242  Andréasson Hedda  2004  SK LÖDDE  AZ1204  50 m  38.09   
75  596  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  50 m  38.23   
76  138  Jarvi Tyra  2004  SS IDEN  AC6804  50 m  38.32   
77  427  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  50 m  38.59   
78  432  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  50 m  38.86   
79  251  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  50 m  39.00   
80  397  Pjanic Emma  2005  POSEIDON  BH3605  50 m  39.04   
81  241  Andréasson Ella  2005  SK LÖDDE  BG1605  50 m  39.05   
82  550  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  50 m  39.61   
83  405  Stridh Emelie  2004  POSEIDON  AW3404  50 m  39.97   
84  96  Lesmac Livianne  2005  HS  BA5205  50 m  40.85   
85  475  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  50 m  41.62   
86  523  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  50 m  42.72   
87  489  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  50 m  42.93   
88  130  Strand Agnes  2005  HS  BH7205  50 m  42.96   
89  341  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  30.70   
90  539  Borgfors Amanda  2004  TÄBY SIM  AS1804  25 m  32.59   
91  507  Löfkvist Rebecka  2004  SK TRITON  AJ0804  25 m  36.77   
92  426  Kubenia Liidia  2004  SK RAN  BX8804  25 m  39.05   
93  371  Hörup Louise  2004  POSEIDON  BN4204  25 m  39.72   
15 - 16 år 
535  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  27.78   
444  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  27.94   
50  Nobrell Sara  2002  SK HAJEN  BM1402  50 m  28.37   
58  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  28.47   
696  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  28.55   
20  Mørk Rasmussen Kirstine  2003  HOLBÆK  0352AQ  50 m  28.80   
452  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  50 m  28.98   
425  Jepsson Elna  2002  SK RAN  BS6802  50 m  28.99   
346  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  29.05   
10  64  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  29.06   
11  690  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  29.25   
12  216  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  29.42   
13  87  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  29.44   
14  291  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  29.47   
15  348  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  29.55   
16  145  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  50 m  29.58   
17  274  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  50 m  29.58   
18  449  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  50 m  29.63   
19  177  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  29.71   
20  278  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  50 m  29.73   
21  540  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  29.75   
22  211  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  29.76   
23  311  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  50 m  29.77   
24  546  Forsberg Emilia  2003  TÄBY SIM  BN9203  50 m  29.82   
25  42  Jeppsson Ella  2003  SK HAJEN  AD0403  50 m  29.89   
26  544  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  29.90   
27  493  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  50 m  29.92   
28  204  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  30.02   
29  229  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  30.11   
30  531  Alin Stella  2002  TÄBY SIM  BC1802  50 m  30.14   
31  126  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  30.18   
32  129  Stjepanetic Karla  2003  HS  AT2803  50 m  30.22   
33  525  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  50 m  30.25   
34  353  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  50 m  30.28   
35  109  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  30.33   
36  34  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  30.35   
37  547  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  30.42   
38  383  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  50 m  30.47   
39  110  Norstedt Ingrid  2002  HS  AO2802  50 m  30.51   
40  357  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  50 m  30.59   
41  187  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  30.61   
42  207  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  50 m  30.66   
43  15  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  30.79   
44  223  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  50 m  30.85   
45  221  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  50 m  30.88   
46  236  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  30.90   
47  629  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  50 m  30.91   
48  37  Dolmark Linnea  2002  SK HAJEN  AO0602  50 m  30.94   
49  273  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  50 m  30.99   
50  605  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  50 m  31.13   
51  407  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  50 m  31.30   
52  262  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  31.31   
53  36  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  31.43   
54  487  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  31.56   
55  12  Mørkedal Mie  2003  HOLBÆK  0324AD  50 m  31.64   
56  33  Barnell Hanna  2003  SK HAJEN  BF6403  50 m  31.73   
57  644  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  50 m  31.73   
58  482  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  50 m  31.77   
59  661  Jarbsjö Bianca  2003  ÄNGELHOLM  AI6603  50 m  31.79   
60  234  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  50 m  31.85   
61  559  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  31.88   
62  514  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  50 m  31.90   
63  537  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  50 m  31.91   
64  57  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  50 m  31.92   
65  118  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  31.94   
66  287  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  50 m  32.05   
67  534  Andersson Elin  2003  TÄBY SIM  BG0803  50 m  32.07   
68  123  Philipsson Eriksson Filippa  2003  HS  AX7203  50 m  32.14   
69  361  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  50 m  32.19   
70  120  Pettersson Cecilia  2003  HS  AR2803  50 m  32.26   
71  203  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  50 m  32.27   
72  55  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  50 m  32.34   
73  41  Huston Clara  2003  SK HAJEN  AR7603  50 m  32.35   
74  181  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  32.37   
75  648  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  50 m  32.50   
76  243  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  50 m  32.51   
77  342  Karlsson Felicia  2003  OSBY SS  AF1603  50 m  32.54   
78  635  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  50 m  32.62   
79  368  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  50 m  32.82   
80  576  Takolander Nina  2003  TÄBY SIM  AX0803  50 m  32.93   
81  363  Carlberg Matilda  2002  POSEIDON  AX6402  50 m  33.16   
82  297  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  50 m  33.24   
83  620  Wardrum Alva  2003  VÄXJÖ SS  AQ1805  50 m  33.31   
84  240  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  50 m  33.33   
85  400  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  50 m  33.35   
86  193  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  33.43   
87  235  Pap Beatrice  2003  LJUNGBY SS  AB6803  50 m  33.49   
88  192  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m  33.63   
89  622  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  50 m  33.73   
90  445  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  50 m  33.78   
91  180  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  33.83   
92  526  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  50 m  33.89   
93  504  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  50 m  35.06   
94  590  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  50 m  35.18   
95  433  Nimander Linnea  2002  SK RAN  BQ8802  50 m  35.25   
96  662  Johansson Ellen  2003  ÄNGELHOLM  BF1203  50 m  35.55   
97  592  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  50 m  35.78   
98  448  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  50 m  35.95   
99  239  Vorszak Kriszta  2003  LJUNGBY SS  AC2203  50 m  37.62   
100  715  Modin Thomsen Naya  2003  KØGE  0374AA  25 m  27.32   
101  24  Wendel Zara  2002  HOLBÆK  0222AW  25 m  27.63   
102  702  Gøttrup Bagge Caroline  2003  KØGE  0322AB  25 m  28.35   
103  711  Skovdal Lorentzen Katja  2003  KØGE  0338AQ  25 m  28.61   
104  Andersen Lea  2003  HOLBÆK  0306AI  25 m  30.74   
105  119  Persson Ellinor  2003  HS  BX5203  25 m  32.17   
17 - 99 år 
505  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  25.44   
491  Westergren Louise  1989  SK SYDSIM  BM3689  50 m  27.48   
686  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  27.75   
306  Lindell Nicola  2001  MKK  BV2401  50 m  27.85   
285  Grahovac Anna  1999  MKK  AM5899  50 m  27.97   
431  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  28.02   
28  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  28.05   
115  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  28.48   
256  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  28.51   
10  435  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  28.52   
11  680  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  28.52   
12  343  Karlsson Simone  2001  OSBY SS  AI2201  50 m  28.53   
13  692  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  28.62   
14  44  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  50 m  28.69   
15  416  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  28.71   
16  151  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  50 m  28.73   
17  213  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  28.80   
18  557  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  50 m  28.83   
19  450  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  28.91   
20  717  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  28.96   
21  719  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  28.97   
22  335  Vileus Emma  2001  MKK  AW1401  50 m  29.04   
23  659  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  29.13   
24  18  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  29.17   
25  386  Melin Elin  2000  POSEIDON  AB4800  50 m  29.20   
26  333  Torres Olivia  1999  MKK  BL9299  50 m  29.22   
27  338  Cato Agnes  2001  OSBY SS  AB8201  50 m  29.29   
28  708  Degner Melanie  2000  KØGE  0098AC  50 m  29.32   
29  255  Persson Emma  1999  SK LÖDDE  AM7299  50 m  29.48   
30  446  Anderberg-Richard Tilde  1999  SJÖBO SS  AU5499  50 m  29.48   
31  220  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  29.67   
32  387  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  29.67   
33  642  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  50 m  29.73   
34  478  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  29.80   
35  161  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  29.82   
36  645  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  50 m  29.89   
37  349  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  29.90   
38  483  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  29.90   
39  299  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  30.03   
40  718  Palm Elly  2001  HS  BP4401  50 m  30.09   
41  598  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  50 m  30.12   
42  54  Svensson Malin  1999  SK HAJEN  AE5499  50 m  30.13   
43  190  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  30.24   
44  571  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  50 m  30.48   
45  376  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  30.54   
46  152  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  30.64   
47  144  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  50 m  30.66   
48  168  Modig Amanda  1999  KSLS  AJ5499  50 m  30.75   
49  637  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  50 m  30.84   
50  652  Flodmark Klara  2001  ÄNGELHOLM  AE4201  50 m  30.97   
51  48  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  50 m  31.20   
52  296  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  50 m  31.20   
53  473  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  50 m  31.31   
54  623  Frederiksen Emilia  2000  YSTADS SS  AJ8800  50 m  31.32   
55  143  Sjö Elin  2001  SS IDEN  AX5801  50 m  31.75   
56  624  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  50 m  31.92   
57  551  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  31.97   
58  419  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  32.07   
59  468  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  32.49   
60  500  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  50 m  33.60   
61  577  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  50 m  34.42   
62  584  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  50 m  35.77   
63  583  Andersson-Wulf Ida  1998  VELLINGE-N  BP9498  50 m  39.83   
64  712  Pedersen Pernille  2001  KØGE  0134AC  25 m  29.39   
65  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  25 m  29.78   
66  710  Aarslew Jensen Sarah  2000  KØGE  0082AF  25 m  29.89   
67  10  Anne Ljungstrøm Emma  1999  HOLBÆK  9908AH  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  28.30   
440  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  28.41   
471  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  28.57   
670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  29.70   
261  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  50 m  30.21   
597  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  30.32   
385  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  30.44   
701  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  50 m  30.49   
700  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  50 m  30.54   
10  688  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m  30.64   
11  720  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  50 m  30.71   
12  578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  30.90   
13  664  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  50 m  31.11   
14  585  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m  31.33   
15  581  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  50 m  31.43   
16  684  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m  31.49   
17  486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  31.53   
18  488  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  31.57   
19  166  Jönsson Felix  2004  KSLS  AV2304  50 m  31.65   
20  362  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  31.65   
21  384  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  50 m  32.03   
22  35  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  50 m  32.10   
23  667  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  50 m  32.14   
24  46  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  50 m  32.22   
25  111  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  50 m  32.40   
26  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  32.59   
27  73  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m  32.76   
28  175  Rasmussen Isaac  2004  KSLS  AF8504  50 m  33.49   
29  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  50 m  33.49   
30  139  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  50 m  33.50   
31  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  33.79   
32  600  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  50 m  33.84   
33  373  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  50 m  33.91   
34  378  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  34.17   
35  477  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  50 m  34.27   
36  131  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  50 m  34.96   
37  517  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  35.12   
38  428  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  35.21   
39  114  Palm Wille  2005  HS  AN4105  50 m  35.64   
40  75  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  50 m  35.91   
41  412  Alhaj Ahmad  2005  SK RAN  AC6905  50 m  36.19   
42  414  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  50 m  36.78   
43  422  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  50 m  36.78   
44  424  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  50 m  37.13   
45  429  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  50 m  37.18   
46  460  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  50 m  37.24   
47  354  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  50 m  37.50   
48  99  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  50 m  37.51   
49  394  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  37.70   
50  365  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m  37.98   
51  481  Magnusson Alvin  2004  SK SYDSIM  AF1904  50 m  38.96   
52  401  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  50 m  43.97   
53  520  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  50 m  46.86   
54  71  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  50 m  50.26   
55  381  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  30.60   
56  132  Söderberg Hjalmar  2005  HS  AP7905  25 m  32.55   
57  396  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  33.59   
58  53  Rogmark Carl  2004  SK HAJEN  AM7504  25 m  34.56   
59  43  Koch Erik  2004  SK HAJEN  AU7904  25 m  38.47   
60  80  Jansons Milton  2005  HS  AU9905  25 m  43.03   
61  390  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m     
62  697  Hansson Rasmus  2005  KIVIKS SK  AV0305  25 m     
15 - 16 år 
321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  25.18   
604  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  25.98   
25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  26.11   
474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  26.34   
318  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  26.38   
252  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  26.50   
612  Cikota Kemal  2002  VÄXJÖ SS  AS0102  50 m  26.57   
67  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  26.75   
270  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  26.82   
10  146  Bevréus William  2003  KK KARPEN  AA5703  50 m  27.23   
11  417  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  50 m  27.31   
12  254  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  27.41   
13  603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  27.58   
14  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  27.59   
15  579  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  27.67   
16  611  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  27.74   
17  619  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  27.83   
18  671  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  27.86   
19  127  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  28.02   
20  618  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  28.03   
21  625  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  28.07   
22  510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  28.11   
23  511  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  28.13   
24  70  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  28.18   
25  465  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  28.21   
26  244  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  28.22   
27  186  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  28.30   
28  222  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  28.34   
29  580  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  28.43   
30  610  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  50 m  28.48   
31  698  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  50 m  28.50   
32  283  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  28.51   
33  568  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  28.65   
34  370  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  28.74   
35  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  28.96   
36  660  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  29.05   
37  490  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  29.08   
38  694  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  50 m  29.10   
39  196  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  29.13   
40  32  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  29.20   
41  606  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  29.35   
42  588  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  50 m  29.55   
43  501  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  29.66   
44  158  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  29.67   
45  199  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  29.67   
46  219  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  50 m  29.67   
47  377  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  50 m  29.70   
48  587  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  29.80   
49  227  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  50 m  29.84   
50  533  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  50 m  30.11   
51  589  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  30.31   
52  169  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  50 m  30.38   
53  574  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  50 m  30.40   
54  191  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  30.50   
55  369  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  30.60   
56  643  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  50 m  30.67   
57  536  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  30.80   
58  586  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  50 m  30.90   
59  591  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  50 m  30.95   
60  404  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  30.98   
61  562  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  31.07   
62  522  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  31.45   
63  683  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  50 m  31.52   
64  595  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  31.69   
65  217  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  31.70   
66  358  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  50 m  31.83   
67  366  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  31.83   
68  470  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  32.09   
69  423  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  32.11   
70  560  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  32.11   
71  556  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  32.19   
72  59  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  50 m  32.35   
73  548  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  50 m  32.35   
74  351  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  50 m  32.41   
75  140  Kristersson Jakob  2003  SS IDEN  AQ3103  50 m  32.61   
76  388  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  32.69   
77  434  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m  32.69   
78  39  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  50 m  33.07   
79  295  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  33.30   
80  269  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  33.39   
81  339  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  50 m  33.94   
82  399  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  34.27   
83  480  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  50 m  34.39   
84  484  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  50 m  34.46   
85  464  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m  34.69   
86  410  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m  35.71   
87  453  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  50 m  35.92   
88  516  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  50 m  37.41   
89  506  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  50 m  37.46   
90  713  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  24.96   
91  19  Pedersen Frederik  2002  HOLBÆK  0261AO  25 m  26.13   
92  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  26.49   
93  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  28.94   
94  630  Klamming Isak  2003  YSTADS SS  AY7903  25 m  30.52   
95  430  Li Shi Jun David  2003  SK RAN  AN8303  25 m  38.62   
96  Daugelis Alens  2002  HOLBÆK  0275AJ  50 m     
17 - 99 år 
411  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  23.92   
289  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  23.97   
201  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  24.18   
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  24.24   
467  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  24.51   
689  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  24.92   
225  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  25.02   
303  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  25.18   
451  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  25.23   
10  681  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  25.23   
11  16  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  25.35   
12  682  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  25.35   
13  415  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  25.43   
14  364  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  25.53   
15  188  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  25.54   
16  442  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  25.77   
17  498  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  25.78   
18  655  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  25.86   
19  205  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  25.92   
20  202  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  25.94   
21  307  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  26.05   
22  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  26.07   
23  639  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  26.09   
24  714  Hauge Sørensen Mads  1997  KØGE  9775AE  50 m  26.10   
25  290  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  26.12   
26  308  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  26.16   
27  398  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  26.24   
28  528  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  26.43   
29  122  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  26.45   
30  679  Laffrenzen Tobias  1995  TRELLEBORG  AA7595  50 m  26.58   
31  706  L. Damgård Andreas  2000  KØGE  0099AG  50 m  26.67   
32  26  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  26.69   
33  284  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  26.70   
34  409  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  26.74   
35  30  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  26.78   
36  663  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  50 m  26.80   
37  215  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  26.81   
38  518  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  26.88   
39  247  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  26.96   
40  509  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  27.04   
41  288  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  27.28   
42  218  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  27.34   
43  313  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  27.36   
44  154  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  27.40   
45  420  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m  27.46   
46  153  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  27.62   
47  650  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  27.67   
48  250  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  50 m  27.68   
49  545  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  50 m  27.69   
50  408  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  50 m  27.79   
51  100  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  50 m  27.85   
52  323  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  27.92   
53  141  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  27.99   
54  279  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  28.01   
55  184  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  28.12   
56  194  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  28.21   
57  508  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  50 m  28.22   
58  314  Nilsson Leonardo  2000  MKK  AS6900  50 m  28.23   
59  226  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  28.24   
60  327  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  28.30   
61  159  El Mokri Jacob  2001  KSLS  AF3301  50 m  28.43   
62  676  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  50 m  28.43   
63  277  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  28.52   
64  367  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  50 m  28.55   
65  165  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  28.71   
66  200  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  50 m  28.76   
67  329  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  28.80   
68  257  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  28.85   
69  286  Granath Joakim  2001  MKK  AT9301  50 m  29.02   
70  326  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  29.20   
71  185  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  29.31   
72  173  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  50 m  29.84   
73  519  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  29.87   
74  170  Nguyen James  2001  KSLS  AT2301  50 m  33.79   
75  705  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  22.91   
76  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  23.78   
77  707  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  24.51   
78  704  Emil Christensen Mads  1999  KØGE  9977AE  25 m  25.55   
79  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
9_S
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
29  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  50 m  1:09.97   
614  Elgaard Fonnesbech Liv  2004  VÄXJÖ SS  BC2604  50 m  1:11.16   
102  Littorin Tyra  2004  HS  AG8404  50 m  1:11.17   
31  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  50 m  1:13.98   
259  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  1:14.13   
654  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  50 m  1:15.82   
60  Andersson Elsa  2004  HS  AO3804  50 m  1:16.48   
617  Magnusson Vanja  2004  VÄXJÖ SS  AH7604  50 m  1:17.21   
538  Bolling Filippa  2004  TÄBY SIM  BA8404  50 m  1:17.54   
10  699  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  50 m  1:17.69   
11  209  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  1:19.07   
12  608  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  50 m  1:19.58   
13  665  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  50 m  1:20.18   
14  316  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:20.45   
15  567  Pettersson Tove  2004  TÄBY SIM  AF0204  50 m  1:22.41   
16  609  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  50 m  1:23.60   
17  582  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  50 m  1:23.76   
18  210  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  50 m  1:23.83   
19  340  Holgersson Elina  2005  OSBY SS  AF6605  50 m  1:24.10   
20  224  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  1:25.02   
21  52  Persson Lova  2004  SK HAJEN  AD7604  50 m  1:25.60   
22  552  Hellgren Elina  2004  TÄBY SIM  BA2404  50 m  1:25.84   
23  352  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON  AG0405  50 m  1:27.92   
24  347  Seipp Selma  2005  OSBY SS  AC6605  50 m  1:27.98   
25  332  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  1:29.76   
26  66  Bremer Filippa  2005  HS  BD4205  50 m  1:32.18   
27  206  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  50 m  1:32.24   
28  613  Cronqvist Elin  2005  VÄXJÖ SS  AI1405  50 m  1:32.59   
29  549  Haux Hannah  2004  TÄBY SIM  BC3804  50 m  1:33.40   
30  101  Lindén Patrisia  2005  HS  AO3605  50 m  1:34.35   
31  233  Lundgren Sahlina  2004  LJUNGBY SS  AI6604  50 m  1:36.15   
32  345  Olofsson Maja  2004  OSBY SS  AF7204  50 m  1:41.20   
33  634  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  50 m  1:47.19   
34  496  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  50 m  1:48.51   
35  432  Malmgren Lina  2004  SK RAN  BJ4604  50 m  1:49.81   
36  136  Wöhl Cajsa  2004  HS  AP3204  25 m  1:16.00   
37  341  Johansson Clara  2005  OSBY SS  BH9805  25 m  1:19.24   
38  374  Klasholm Alice  2004  POSEIDON  BS5204  25 m  1:21.91   
39  86  Jälminger Amanda  2005  HS  AO9605  25 m  1:23.47   
40  322  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:24.96   
41  447  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  1:29.85   
42  541  Davies Alice  2004  TÄBY SIM  BH5404  25 m  1:34.52   
43  550  Hedbeck Rebecka  2004  TÄBY SIM  BR0604  25 m  1:36.40   
44  427  Larsson Alva  2004  SK RAN  BJ8604  25 m  1:39.95   
45  392  Olsson Olivia  2004  POSEIDON  AL1804  25 m     
15 - 16 år 
148  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:05.75   
236  Persson Ida  2002  LJUNGBY SS  AF7402  50 m  1:07.20   
346  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:07.83   
690  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  1:08.01   
172  Nyborg Saga  2003  KSLS  AK9603  50 m  1:08.45   
58  Agrell Angelina  2003  HS  AR6803  50 m  1:08.89   
492  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:09.41   
544  Ewerbring Jennie  2003  TÄBY SIM  AT6603  50 m  1:09.71   
266  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:09.77   
10  348  Torkelsson Alma  2003  OSBY SS  AE5603  50 m  1:10.30   
11  685  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  50 m  1:10.31   
12  566  Nyblom Jennifer  2003  TÄBY SIM  AC1603  50 m  1:10.67   
13  594  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:10.75   
14  441  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  50 m  1:11.33   
15  461  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  50 m  1:11.47   
16  81  Johansson Alicia  2003  HS  AI2603  50 m  1:11.52   
17  211  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:11.63   
18  126  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  1:11.92   
19  393  Oredsson Ditte  2003  POSEIDON  AM9403  50 m  1:12.08   
20  229  Axelsson-Wiesel Edith  2002  LJUNGBY SS  AO3602  50 m  1:12.15   
21  216  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  50 m  1:12.26   
22  118  Persson Alice  2003  HS  AN5803  50 m  1:12.76   
23  599  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  1:13.39   
24  696  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  50 m  1:13.39   
25  291  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  50 m  1:13.43   
26  109  Nordén Emilia  2003  HS  AT3803  50 m  1:13.88   
27  540  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:14.70   
28  204  Dellhede Viktoria  2003  LANDSKRONA  AD2403  50 m  1:15.04   
29  310  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  1:15.15   
30  121  Pettersson Hanna  2003  HS  AR1803  50 m  1:15.53   
31  57  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  50 m  1:15.60   
32  601  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  50 m  1:16.17   
33  85  Juliusson Sofia  2002  HS  AT3802  50 m  1:16.40   
34  264  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  50 m  1:16.56   
35  106  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  1:16.83   
36  27  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  50 m  1:17.16   
37  234  Palencsar Heidi  2002  LJUNGBY SS  AF8602  50 m  1:17.38   
38  443  Ruzic Michaela  2003  S 71  AG8203  50 m  1:17.85   
39  147  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:19.11   
40  187  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  1:19.70   
41  711  Skovdal Lorentzen Katja  2003  KØGE  0338AQ  25 m  1:09.37   
42  709  Sofie Jensen Kathrine  2003  KØGE  0352AC  25 m  1:10.47   
43  497  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:11.69   
44  14  Nielsen Mathilde  2003  HOLBÆK  0392AH  25 m  1:13.24   
45  12  Mørkedal Mie  2003  HOLBÆK  0324AD  25 m  1:16.70   
46  570  Sandberg Amanda  2003  TÄBY SIM  CC3403  25 m  1:17.78   
47  15  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  25 m  1:18.50   
48  160  Elmberg Astrid  2002  KSLS  AJ8202  25 m  1:18.68   
49  620  Wardrum Alva  2003  VÄXJÖ SS  AQ1805  50 m  1:20.67  RES 
50  537  Bergvall Emelie  2003  TÄBY SIM  BC4603  50 m  1:21.31  RES 
51  605  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  50 m  1:21.70  RES 
17 - 99 år 
128  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  50 m  1:04.31   
356  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:05.83   
77  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  1:05.88   
717  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  50 m  1:05.96   
293  Johansson Klara  2001  MKK  AO5401  50 m  1:07.38   
375  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:07.59   
450  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  50 m  1:08.14   
642  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  50 m  1:08.50   
462  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  1:08.57   
10  197  Brinkhagen Julia  1999  LANDSKRONA  AM3299  50 m  1:09.17   
11  431  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:09.18   
12  483  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:09.53   
13  330  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  50 m  1:09.62   
14  179  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  1:10.01   
15  716  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:10.21   
16  95  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  50 m  1:10.24   
17  74  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  50 m  1:10.53   
18  554  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  50 m  1:10.93   
19  45  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  50 m  1:10.94   
20  161  Högberg Linnéa  1999  KSLS  BI5899  50 m  1:11.54   
21  142  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  50 m  1:12.02   
22  213  Johannesson Elin  1999  LANDSKRONA  AM4299  50 m  1:12.08   
23  256  Ranevi Louise  1999  SK LÖDDE  AI3299  50 m  1:12.10   
24  419  Frykholm Isabella  2001  SK RAN  BD9201  50 m  1:12.17   
25  575  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  50 m  1:12.62   
26  349  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:13.11   
27  167  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:14.05   
28  299  Lennartsson Tove  2000  MKK  AM1800  50 m  1:15.06   
29  372  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:15.31   
30  473  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  50 m  1:19.69   
31  152  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  50 m  1:20.55   
32  551  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  1:22.07   
33  195  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m  1:22.51   
34  11  Søby Mortensen Amalie  2001  HOLBÆK  0112AJ  25 m  1:02.07   
35  13  Maria Nielsen Ida  2000  HOLBÆK  0002AR  25 m  1:02.83   
36  18  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  25 m  1:15.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
10_S
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
298  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  1:06.00   
104  Lundblad William  2004  HS  AC9904  50 m  1:07.74   
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  1:12.59   
440  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  1:12.92   
385  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  1:13.04   
325  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  1:15.01   
700  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  50 m  1:15.88   
701  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  50 m  1:17.53   
261  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  50 m  1:17.96   
10  668  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  AD8504  50 m  1:18.17   
11  585  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m  1:19.37   
12  578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  1:22.18   
13  517  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  1:22.47   
14  139  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  50 m  1:22.61   
15  175  Rasmussen Isaac  2004  KSLS  AF8504  50 m  1:23.70   
16  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  1:24.29   
17  486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  1:25.25   
18  688  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m  1:26.00   
19  350  af Trampe Elias  2004  POSEIDON  AN6704  50 m  1:26.55   
20  428  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  1:34.16   
21  422  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  50 m  1:35.66   
22  378  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  1:39.08   
23  424  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  50 m  1:42.03   
24  429  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  50 m  1:42.05   
25  412  Alhaj Ahmad  2005  SK RAN  AC6905  50 m  1:49.30   
26  62  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  25 m  1:07.57   
27  271  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:11.04   
28  83  Jovic Alan  2004  HS  AG5904  25 m  1:11.59   
29  664  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  1:12.33   
30  381  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:12.55   
31  294  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:19.22   
32  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  1:19.22   
33  166  Jönsson Felix  2004  KSLS  AV2304  25 m  1:19.93   
34  421  Hachem Gabriel  2005  SK RAN  AE0105  25 m  1:21.01   
35  401  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  25 m  1:22.66   
36  600  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:23.13   
37  362  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  25 m  1:32.21   
38  396  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  1:34.08   
39  132  Söderberg Hjalmar  2005  HS  AP7905  25 m  1:38.21   
40  414  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  25 m  1:40.94   
15 - 16 år 
604  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  59.01   
281  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  1:00.53   
603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:00.92   
532  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:01.12   
246  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  1:01.66   
321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  1:01.86   
474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:03.29   
568  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  1:04.82   
653  Greiner Stig  2003  ÄNGELHOLM  AM0703  50 m  1:06.11   
10  501  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  1:06.44   
11  260  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  1:07.43   
12  510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:07.80   
13  569  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  1:07.90   
14  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  1:08.17   
15  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  1:08.61   
16  67  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  1:08.75   
17  149  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  1:09.10   
18  90  Kock Oliver  2003  HS  AK1903  50 m  1:09.30   
19  191  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  1:10.18   
20  562  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  1:10.46   
21  105  Lupu Vlad  2003  HS  AF8703  50 m  1:10.82   
22  465  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  1:11.14   
23  186  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:11.35   
24  619  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  1:11.38   
25  606  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  1:11.50   
26  618  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  1:11.91   
27  134  Wiberg Viktor  2003  HS  AR3503  50 m  1:12.79   
28  511  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  1:13.96   
29  611  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  1:13.98   
30  222  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  1:15.82   
31  219  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  50 m  1:16.18   
32  533  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  50 m  1:16.83   
33  413  Axelsson Arvid  2003  SK RAN  AN5303  50 m  1:17.05   
34  93  Larsson Alexander  2003  HS  AQ0303  50 m  1:18.06   
35  572  Seel Simon  2003  TÄBY SIM  AO0903  50 m  1:19.12   
36  536  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  1:19.21   
37  591  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  50 m  1:19.30   
38  196  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  1:20.26   
39  68  Edelhamre Kalle  2003  HS  AI3303  50 m  1:20.84   
40  457  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  50 m  1:21.04   
41  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  1:00.78   
42  H. Brown Christopher  2002  HOLBÆK  0297AQ  25 m  1:02.58   
43  698  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  1:04.58   
44  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  1:05.17   
45  127  Sandström David  2002  HS  AN5102  25 m  1:05.20   
46  522  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:05.78   
47  454  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  1:15.14   
48  351  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:19.60   
49  331  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  1:22.63  RES 
50  176  Sadoon Ahmed  2002  KSLS  AH2902  50 m  1:24.29  RES 
51  295  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  1:24.62  RES 
17 - 99 år 
212  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  54.62   
289  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  56.23   
201  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  56.92   
355  Bergenzaun Sebastian  1991  POSEIDON  AP5391  50 m  57.47   
655  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  57.97   
451  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  58.01   
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  59.19   
391  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  59.27   
315  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  59.43   
10  467  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  59.57   
11  640  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  1:00.00   
12  714  Hauge Sørensen Mads  1997  KØGE  9775AE  50 m  1:00.60   
13  228  Wede Jonatan  1988  LANDSKRONA  AB7388  50 m  1:00.70   
14  509  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  1:01.63   
15  411  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  1:01.90   
16  513  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  1:02.35   
17  631  Lundgren Sebastian  1999  YSTADS SS  AH8199  50 m  1:02.59   
18  30  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  1:02.63   
19  267  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  1:03.49   
20  323  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  1:03.72   
21  382  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  50 m  1:04.17   
22  76  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  1:05.07   
23  442  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  1:05.33   
24  313  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  1:05.38   
25  198  Brinkhagen Tim  2001  LANDSKRONA  AC9901  50 m  1:06.10   
26  282  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  1:06.14   
27  247  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  1:06.53   
28  324  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  50 m  1:06.76   
29  564  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  50 m  1:07.38   
30  290  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  1:07.49   
31  359  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  1:07.76   
32  626  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  50 m  1:07.91   
33  153  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  1:08.43   
34  389  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  1:08.54   
35  165  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  1:09.16   
36  159  El Mokri Jacob  2001  KSLS  AF3301  50 m  1:10.48   
37  257  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  1:11.13   
38  185  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  1:11.73   
39  200  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  50 m  1:13.63   
40  420  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m  1:14.21   
41  565  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  1:15.66   
42  676  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  50 m  1:17.20   
43  226  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  1:19.44   
44  17  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  57.55   
45  704  Emil Christensen Mads  1999  KØGE  9977AE  25 m  1:00.49   
46  21  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  25 m  1:00.68   
47  23  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  1:00.78   
48  22  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  25 m  1:01.35   
49  663  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  25 m  1:03.90   
50  301  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  25 m  1:08.35   
51  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
102  Littorin Tyra<