2018-12-18   12:20:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Försök (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Adelina Gummesson  2005  AI9805  LÖNSBODA    25m  2:28.74 
88  Ebba Jönsson  2005  AO1605  HS    25m  2:27.93 
529  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  2:25.01 
691  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  2:21.13 
348  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    25m  2:21.63 
607  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  2:26.70 
61  Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    25m  2:28.28 
678  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  2:30.59 

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  2:19.42 
695  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  2:18.01 
14  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  2:15.62 
702  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    25m  2:13.08 
512  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  2:15.10 
710  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KØGE    25m  2:16.68 
60  Elsa Andersson  2004  AO3804  HS    25m  2:19.05 
709  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    25m  2:20.85 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
65  Liv Bexell  2005  BD2205  HS    50m  2:30.94 
347  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    50m  2:27.96 
567  Tove Pettersson  2004  AF0204  TÄBY SIM    50m  2:25.54 
316  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m  2:24.23 
259  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    50m  2:25.30 
699  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    50m  2:26.11 
654  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    50m  2:28.66 
11  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  1:59.90 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
544  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    50m  2:23.38 
211  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  2:23.12 
172  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    50m  2:21.95 
393  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    50m  2:21.38 
38  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    50m  2:21.70 
273  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  2:22.28 
674  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    50m  2:23.26 
124  Nina Podric  2004  BU7604  HS    50m  2:23.54 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
452  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    50m  2:19.74 
262  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    50m  2:19.28 
386  Elin Melin  2000  AB4800  POSEIDON    50m  2:19.09 
450  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    50m  2:18.75 
594  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    50m  2:18.88 
168  Amanda Modig  1999  AJ5499  KSLS    50m  2:19.18 
598  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    50m  2:19.34 
31  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    50m  2:21.18 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  2:17.89 
438  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    50m  2:17.25 
74  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    50m  2:16.79 
87  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  2:16.28 
102  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  2:16.67 
375  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    50m  2:17.25 
44  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    50m  2:17.64 
645  Matilda Åkesson  1999  AL9699  YSTADS SS    50m  2:17.89 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
291  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  2:15.91 
317  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  2:14.69 
58  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    50m  2:13.33 
137  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    50m  2:09.57 
285  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  2:10.55 
696  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    50m  2:14.28 
439  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    50m  2:15.10 
330  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    50m  2:16.18 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  2:15.51 
686  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    50m  2:14.57 
213  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    50m  2:12.42 
444  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  2:08.11 
715  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  2:10.50 
343  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  2:14.21 
446  Tilde Anderberg-Richard  1999  AU5499  SJÖBO SS    50m  2:14.71 
29  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    50m  2:16.15 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
387  Elin Moberg  1999  AU2699  POSEIDON    50m  2:15.37 
109  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    50m  2:14.29 
18  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  2:10.91 
103  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    50m  2:06.14 
115  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  2:10.03 
554  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    50m  2:13.59 
28  Alice Möller  2000  AD9200  SS DELFIN    50m  2:14.70 
50  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    50m  2:16.06 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner