2020-04-01   14:45:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar  Försök (17) 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
176  Ahmed Sadoon  2002  AH2902  KSLS    50m  1:24.29 
721  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m   
132  Hjalmar Söderberg  2005  AP7905  HS    25m  1:38.21 
414  Gustav Bach  2005  AJ5105  SK RAN    25m  1:40.94 
331  Jakob Strömland  2003  AO4703  MKK    50m  1:22.63 
295  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  1:24.62 
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
362  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  1:32.21 
401  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  1:22.66 
166  Felix Jönsson  2004  AV2304  KSLS    25m  1:19.93 
402  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  1:19.22 
351  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  1:19.60 
421  Gabriel Hachem  2005  AE0105  SK RAN    25m  1:21.01 
600  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  1:23.13 
396  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  1:34.08 

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
454  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  1:15.14 
664  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    25m  1:12.33 
301  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  1:08.35 
522  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  1:05.78 
62  Niklas Andersson  2005  AF9905  HS    25m  1:07.57 
83  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    25m  1:11.59 
381  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:12.55 
294  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  1:19.22 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  1:05.17 
663  Erik Juliusson  1998  AQ2798  ÄNGELHOLM    25m  1:03.90 
22  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    25m  1:01.35 
23  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  1:00.78 
David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  1:00.78 
Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBÆK    25m  1:02.58 
698  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    25m  1:04.58 
127  David Sandström  2002  AN5102  HS    25m  1:05.20 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
17  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    25m  57.55 
429  Chengyue Li  2004  AR1704  SK RAN    50m  1:42.05 
378  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    50m  1:39.08 
428  Kim Larsson  2005  AC0105  SK RAN    50m  1:34.16 
422  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    50m  1:35.66 
424  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    50m  1:42.03 
412  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    50m  1:49.30 
21  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    25m  1:00.68 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
688  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    50m  1:26.00 
687  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    50m  1:24.29 
517  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  1:22.47 
457  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    50m  1:21.04 
578  Hugo Westholm  2004  AI2904  TÄBY SIM    50m  1:22.18 
175  Isaac Rasmussen  2004  AF8504  KSLS    50m  1:23.70 
486  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    50m  1:25.25 
350  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  1:26.55 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    50m  1:20.26 
585  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    50m  1:19.37 
536  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    50m  1:19.21 
668  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    50m  1:18.17 
572  Simon Seel  2003  AO0903  TÄBY SIM    50m  1:19.12 
591  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    50m  1:19.30 
226  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    50m  1:19.44 
68  Kalle Edelhamre  2003  AI3303  HS    50m  1:20.84 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    50m  1:17.96 
676  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    50m  1:17.20 
533  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    50m  1:16.83 
700  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    50m  1:15.88 
219  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    50m  1:16.18 
413  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    50m  1:17.05 
701  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    50m  1:17.53 
93  Alexander Larsson  2003  AQ0303  HS    50m  1:18.06 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
565  Axel Nordén  2001  AO3301  TÄBY SIM    50m  1:15.66 
420  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    50m  1:14.21 
511  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  1:13.96 
385  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    50m  1:13.04 
200  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    50m  1:13.63 
611  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    50m  1:13.98 
325  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  1:15.01 
222  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    50m  1:15.82 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Viktor Wiberg  2003  AR3503  HS    50m  1:12.79 
185  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    50m  1:11.73 
619  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    50m  1:11.38 
465  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  1:11.14 
186  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    50m  1:11.35 
606  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    50m  1:11.50 
133  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    50m  1:12.59 
440  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    50m  1:12.92 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Vlad Lupu  2003  AF8703  HS    50m  1:10.82 
562  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    50m  1:10.46 
90  Oliver Kock  2003  AK1903  HS    50m  1:09.30 
149  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  1:09.10 
165  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    50m  1:09.16 
191  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    50m  1:10.18 
159  Jacob El Mokri  2001  AF3301  KSLS    50m  1:10.48 
257  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  1:11.13 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
280  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  1:08.61 
153  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    50m  1:08.43 
626  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    50m  1:07.91 
510  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:07.80 
569  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    50m  1:07.90 
472  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    50m  1:08.17 
389  Alexander Olsson  1996  AK1796  POSEIDON    50m  1:08.54 
67  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  1:08.75 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
104  William Lundblad  2004  AC9904  HS    50m  1:07.74 
564  Wilhelm Muzikants  2001  AJ2901  TÄBY SIM    50m  1:07.38 
247  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    50m  1:06.53 
282  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  1:06.14 
501  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  1:06.44 
324  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  1:06.76 
260  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:07.43 
359  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    50m  1:07.76 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  LANDSKRONA    50m  1:06.10 
313  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    50m  1:05.38 
568  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  1:04.82 
323  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  1:03.72 
382  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    50m  1:04.17 
76  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  1:05.07 
298  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  1:06.00 
653  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    50m  1:06.11 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
513  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  1:02.35 
228  Jonatan Wede  1988  AB7388  LANDSKRONA    50m  1:00.70 
391  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  59.27 
201  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  56.92 
451  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  58.01 
640  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    50m  1:00.00 
509  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  1:01.63 
267  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    50m  1:03.49 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
411  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  1:01.90 
714  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  1:00.60 
208  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  59.19 
289  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  56.23 
655  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  57.97 
467  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  59.57 
532  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:01.12 
474  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:03.29 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  1:01.66 
281  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:00.53 
604  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  59.01 
212  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  54.62 
355  Sebastian Bergenzaun  1991  AP5391  POSEIDON    50m  57.47 
315  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  59.43 
603  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  1:00.92 
631  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    50m  1:02.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner