2020-04-02   12:54:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar  Försök (9) 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
688  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    50m  2:37.79 
280  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  2:16.30 
364  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    50m  2:09.20 
721  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m   
267  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    50m  2:08.96 
244  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    50m  2:15.66 
35  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    50m  2:35.85 
402  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  2:35.66 

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
384  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    25m  2:32.63 
578  Hugo Westholm  2004  AI2904  TÄBY SIM    25m  2:25.96 
664  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    25m  2:22.04 
714  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    25m  1:59.82 
Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  2:02.63 
111  Kasper Nygren  2004  AN5304  HS    25m  2:24.57 
360  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  2:32.13 
373  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    25m  2:35.11 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  1:57.85 
23  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    25m  1:56.47 
Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    25m  1:52.29 
687  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    50m  2:34.19 
488  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  2:35.36 
Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    25m  1:53.86 
16  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    25m  1:57.46 
Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBÆK    25m  1:59.14 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Jacob Langell  2005  AG2105  HS    50m  2:32.94 
73  Leo Gränse  2004  AG0904  HS    50m  2:29.05 
113  Olle Olsson  2004  AN7304  HS    50m  2:25.72 
684  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    50m  2:21.41 
670  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    50m  2:22.99 
486  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    50m  2:27.00 
581  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    50m  2:31.65 
62  Niklas Andersson  2005  AF9905  HS    50m  2:33.28 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
597  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    50m  2:20.48 
471  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    50m  2:16.24 
510  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  2:15.07 
246  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  2:14.09 
104  William Lundblad  2004  AC9904  HS    50m  2:14.64 
587  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    50m  2:15.52 
298  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:17.58 
133  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    50m  2:21.13 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
603  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  2:13.32 
270  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  2:12.22 
472  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    50m  2:10.28 
25  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  2:09.35 
713  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  2:09.79 
70  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    50m  2:10.58 
530  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  2:12.89 
671  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  2:13.64 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  LANDSKRONA    50m  2:07.81 
315  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  2:05.26 
252  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  2:03.31 
303  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  1:59.01 
281  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  2:02.19 
188  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  2:04.27 
625  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  2:06.00 
568  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  2:09.26 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
283  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  2:07.07 
655  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  2:05.02 
67  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  2:03.22 
225  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  1:57.55 
359  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    50m  2:02.04 
689  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  2:03.73 
513  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:05.95 
389  Alexander Olsson  1996  AK1796  POSEIDON    50m  2:08.83 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
509  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  2:06.46 
205  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  LANDSKRONA    50m  2:04.48 
307  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  2:02.99 
208  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:54.45 
391  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  2:01.45 
707  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  2:03.61 
474  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  2:05.75 
282  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  2:08.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner