2018-12-18   11:44:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer  Försök (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
573  Emma Sommar  2004  BA5604  TÄBY SIM    25m  1:26.99 
135  Vega Vollmer  2005  AO3805  HS    25m  1:19.05 
678  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:18.14 
91  Alva Landälv  2005  AO4605  HS    25m  1:18.99 
300  Emily Li  2004  BO5804  MKK    25m  1:21.78 
249  Tilde Klehn  2004  AY8804  SK LÖDDE    25m  1:27.84 
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    25m  1:05.96 
583  Ida Andersson-Wulf  1998  BP9498  VELLINGE-N    50m  1:43.79 
72  Sofia Frisk  2005  BD7205  HS    50m  1:29.06 
94  Isabella Larsson  2005  BD6405  HS    50m  1:28.75 
494  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    50m  1:28.90 
584  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    50m  1:36.98 
10  Emma Anne Ljungstrøm  1999  9908AH  HOLBÆK    25m  1:04.94 
13  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:10.13 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
344  Jonna Möller  2005  AA1605  OSBY SS    50m  1:28.23 
542  Engla Ellbrant  2004  AK2204  TÄBY SIM    50m  1:27.02 
224  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    50m  1:26.60 
524  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    50m  1:25.99 
47  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    50m  1:26.15 
108  Emma Nilsson  2004  AO8804  HS    50m  1:26.93 
515  Malin Olofsson  2004  AJ6804  SK TRITON    50m  1:27.71 
616  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  BF9404  VÄXJÖ SS    50m  1:28.31 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
52  Lova Persson  2004  AD7604  SK HAJEN    50m  1:25.58 
553  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  BA2204  TÄBY SIM    50m  1:25.39 
617  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    50m  1:25.22 
549  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    50m  1:24.63 
317  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  1:24.71 
473  Serena Gravrogk-Linde  2000  AM8600  SK SYDSIM    50m  1:25.25 
86  Amanda Jälminger  2005  AO9605  HS    50m  1:25.50 
608  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    50m  1:25.61 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    50m  1:24.09 
233  Sahlina Lundgren  2004  AI6604  LJUNGBY SS    50m  1:23.40 
503  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    50m  1:22.69 
98  Annika Lindberg  2005  BD5405  HS    50m  1:22.24 
259  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    50m  1:22.69 
88  Ebba Jönsson  2005  AO1605  HS    50m  1:23.12 
345  Maja Olofsson  2004  AF7204  OSBY SS    50m  1:23.55 
352  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    50m  1:24.56 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    50m  1:21.50 
534  Elin Andersson  2003  BG0803  TÄBY SIM    50m  1:21.12 
192  Moa Simonsson  2003  BN5603  KUNGSBACKA    50m  1:20.74 
60  Elsa Andersson  2004  AO3804  HS    50m  1:20.64 
125  Svea Raihle  2004  AP0204  HS    50m  1:20.73 
592  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    50m  1:21.11 
38  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    50m  1:21.16 
407  Anna Twedberg  2003  AR4203  POSEIDON    50m  1:21.51 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
487  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    50m  1:20.06 
699  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    50m  1:19.57 
203  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    50m  1:19.39 
274  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    50m  1:19.23 
340  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    50m  1:19.33 
178  Louise Andersson  2003  AY4203  KUNGSBACKA    50m  1:19.51 
40  Julia Henriksson  2005  AQ5405  SK HAJEN    50m  1:19.90 
400  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    50m  1:20.24 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
609  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    50m  1:19.15 
543  Clara Ersson  2004  BA3204  TÄBY SIM    50m  1:18.85 
709  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  1:18.80 
262  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    50m  1:18.46 
87  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  1:18.51 
61  Hildur Andersson  2005  AO7605  HS    50m  1:18.84 
234  Heidi Palencsar  2002  AF8602  LJUNGBY SS    50m  1:18.87 
309  Emma Mattsson  2003  BO5803  MKK    50m  1:19.20 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
441  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    50m  1:18.11 
85  Sofia Juliusson  2002  AT3802  HS    50m  1:18.00 
438  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    50m  1:17.68 
557  Anna Ladis  2001  BH7801  TÄBY SIM    50m  1:17.61 
482  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    50m  1:17.63 
623  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  YSTADS SS    50m  1:17.88 
236  Ida Persson  2002  AF7402  LJUNGBY SS    50m  1:18.05 
223  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    50m  1:18.38 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    50m  1:17.18 
654  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    50m  1:16.95 
65  Liv Bexell  2005  BD2205  HS    50m  1:16.80 
546  Emilia Forsberg  2003  BN9203  TÄBY SIM    50m  1:16.19 
27  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    50m  1:16.48 
652  Klara Flodmark  2001  AE4201  ÄNGELHOLM    50m  1:16.87 
348  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    50m  1:17.08 
529  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    50m  1:17.46 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Ella Jeppsson  2003  AD0403  SK HAJEN    50m  1:15.78 
500  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    50m  1:15.38 
496  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    50m  1:15.19 
601  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    50m  1:15.14 
34  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  1:15.18 
338  Agnes Cato  2001  AB8201  OSBY SS    50m  1:15.23 
439  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    50m  1:15.69 
221  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    50m  1:15.95 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
497  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    50m  1:14.70 
145  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    50m  1:14.59 
571  Malin Sangfelt  2001  AC3801  TÄBY SIM    50m  1:14.44 
124  Nina Podric  2004  BU7604  HS    50m  1:14.39 
598  Frida Rödin  2000  AI3800  VELLINGE-N    50m  1:14.40 
206  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    50m  1:14.48 
710  Sarah Aarslew Jensen  2000  0082AF  KØGE    50m  1:14.62 
558  Dina Larsson  2004  AN1804  TÄBY SIM    50m  1:14.99 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    50m  1:14.15 
278  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    50m  1:14.08 
685  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  1:12.98 
559  Izabelle Lindberg  2003  AX6603  TÄBY SIM    50m  1:12.88 
163  Olivia Jarl Halvarsson  2003  AX2203  KSLS    50m  1:12.95 
479  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    50m  1:13.60 
492  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  1:14.09 
544  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    50m  1:14.35 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  1:12.47 
211  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  1:11.62 
204  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:09.80 
435  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  1:07.21 
179  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    50m  1:08.80 
478  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    50m  1:11.29 
712  Pernille Pedersen  2001  0134AC  KØGE    50m  1:12.03 
575  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  1:12.68 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
177  Annie Thulin  2003  AK1803  KSLS    50m  1:12.26 
659  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    50m  1:11.40 
452  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    50m  1:09.39 
128  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  1:05.97 
535  Ellen Banestig  2002  BT1802  TÄBY SIM    50m  1:07.91 
711  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  1:11.01 
255  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    50m  1:11.89 
285  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  1:12.65 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
273  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    50m  1:12.06 
118  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  1:11.32 
343  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  1:09.02 
305  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    50m  1:01.14 
335  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  1:07.86 
81  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  1:10.24 
311  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  1:11.76 
555  Josephine Junehed  2002  AN1202  TÄBY SIM    50m  1:12.59 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner