2018-12-18   12:57:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar  Försök (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
381  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:35.15 
132  Hjalmar Söderberg  2005  AP7905  HS    25m  1:31.98 
390  Alexander Olsson  2004  AY9104  POSEIDON    25m  1:32.34 
80  Milton Jansons  2005  AU9905  HS    25m   
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m  1:24.54 
429  Chengyue Li  2004  AR1704  SK RAN    25m  1:20.44 
351  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  1:20.23 
630  Isak Klamming  2003  AY7903  YSTADS SS    25m  1:19.10 
360  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  1:19.67 
131  Malte Svensson  2005  AN2305  HS    25m  1:20.30 
401  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  1:24.44 
99  Vilgot Lindberg  2005  AJ6705  HS    25m  1:27.78 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
384  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    25m  1:14.70 
574  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:11.90 
David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    25m  1:01.28 
71  Felix Ferm  2005  AQ8505  HS    50m  1:59.98 
21  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    25m  58.74 
19  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  1:04.75 
111  Kasper Nygren  2004  AN5304  HS    25m  1:13.42 
164  Haris Jazavac  2002  AF0702  KSLS    25m  1:17.90 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
421  Gabriel Hachem  2005  AE0105  SK RAN    50m  1:43.72 
481  Alvin Magnusson  2004  AF1904  SK SYDSIM    50m  1:40.65 
267  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    50m  1:39.60 
422  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    50m  1:38.85 
354  Marcus Bengtsson  2005  AK0505  POSEIDON    50m  1:39.09 
428  Kim Larsson  2005  AC0105  SK RAN    50m  1:40.60 
394  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    50m  1:42.76 
414  Gustav Bach  2005  AJ5105  SK RAN    50m  1:54.18 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
114  Wille Palm  2005  AN4105  HS    50m  1:36.12 
334  Vincent Tran  2004  AK6504  MKK    50m  1:32.19 
350  Elias af Trampe  2004  AN6704  POSEIDON    50m  1:28.93 
402  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    50m  1:28.80 
477  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    50m  1:28.90 
506  Jonathan Lindqvist  2003  AK3303  SK TRITON    50m  1:31.74 
378  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    50m  1:34.72 
412  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    50m  1:36.87 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
600  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    50m  1:26.87 
667  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    50m  1:24.92 
420  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    50m  1:23.60 
581  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    50m  1:21.07 
621  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    50m  1:21.88 
73  Leo Gränse  2004  AG0904  HS    50m  1:23.66 
486  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    50m  1:25.27 
424  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    50m  1:27.96 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
336  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    50m  1:20.88 
404  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    50m  1:20.14 
325  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  1:19.25 
385  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    50m  1:18.75 
585  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    50m  1:19.22 
169  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    50m  1:19.78 
413  Arvid Axelsson  2003  AN5303  SK RAN    50m  1:20.43 
191  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    50m  1:21.02 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
597  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    50m  1:18.72 
615  Gustav Hammarstedt  2002  AL1302  VÄXJÖ SS    50m  1:18.58 
591  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    50m  1:18.44 
269  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  1:17.11 
362  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    50m  1:17.12 
670  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    50m  1:18.57 
92  Jacob Langell  2005  AG2105  HS    50m  1:18.62 
517  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  1:18.74 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
569  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    50m  1:16.76 
35  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    50m  1:16.67 
668  Gustaf Stokholm  2004  AD8504  ÄNGELHOLM    50m  1:16.05 
149  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  1:15.91 
684  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    50m  1:16.01 
379  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    50m  1:16.33 
610  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    50m  1:16.75 
105  Vlad Lupu  2003  AF8703  HS    50m  1:16.82 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
113  Olle Olsson  2004  AN7304  HS    50m  1:15.55 
70  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    50m  1:15.40 
490  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  1:15.14 
488  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  1:14.49 
406  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    50m  1:15.14 
83  Alan Jovic  2004  AG5904  HS    50m  1:15.16 
612  Kemal Cikota  2002  AS0102  VÄXJÖ SS    50m  1:15.42 
720  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    50m  1:15.79 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Filip Cederholm  2003  AI0303  LANDSKRONA    50m  1:14.31 
653  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    50m  1:14.04 
606  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    50m  1:12.82 
465  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  1:12.77 
660  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    50m  1:12.81 
395  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    50m  1:13.99 
254  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    50m  1:14.19 
158  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    50m  1:14.40 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Harry Petersson  2002  AM9302  KSLS    50m  1:12.56 
134  Viktor Wiberg  2003  AR3503  HS    50m  1:11.86 
474  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:11.63 
467  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  1:10.79 
282  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  1:10.93 
250  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    50m  1:11.85 
32  Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    50m  1:12.07 
586  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    50m  1:12.62 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
626  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    50m  1:10.31 
417  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    50m  1:09.87 
247  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    50m  1:09.34 
472  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    50m  1:08.93 
288  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    50m  1:08.98 
270  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  1:09.70 
681  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    50m  1:10.18 
261  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    50m  1:10.35 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
580  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    50m  1:07.85 
689  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  1:05.82 
308  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  1:03.24 
202  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  1:01.08 
260  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:02.97 
25  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  1:05.12 
671  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  1:06.63 
146  William Bevréus  2003  AA5703  KK KARPEN    50m  1:08.90 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
641  Erik Stoltz  1998  AV8598  YSTADS SS    50m  1:07.37 
532  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:05.62 
604  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  1:03.20 
225  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  59.95 
682  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  1:01.78 
76  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  1:04.00 
301  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    50m  1:06.63 
545  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    50m  1:08.73 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
518  Gustaf Palmqvist  2001  AC5101  SK TRITON    50m  1:07.22 
455  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  1:05.14 
530  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  1:03.00 
276  Mattias Carlsson  1990  AP3590  MKK    50m  54.85 
451  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  1:01.34 
510  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:03.87 
619  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    50m  1:06.32 
198  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  LANDSKRONA    50m  1:08.27 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner