2018-12-18   12:21:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar  Försök (28) 
Heat 1 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Alexander Olsson  2004  AY9104  POSEIDON    25m   
721  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    50m   
430  David Li Shi Jun  2003  AN8303  SK RAN    25m  38.62 
396  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  33.59 
43  Erik Koch  2004  AU7904  SK HAJEN    25m  38.47 
80  Milton Jansons  2005  AU9905  HS    25m  43.03 
Alens Daugelis  2002  0275AJ  HOLBÆK    50m   
697  Rasmus Hansson  2005  AV0305  KIVIKS SK    25m   

 
Heat 2 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
381  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  30.60 
Sebastian Bonde  2002  0271AE  HOLBÆK    25m  28.94 
19  Frederik Pedersen  2002  0261AO  HOLBÆK    25m  26.13 
71  Felix Ferm  2005  AQ8505  HS    50m  50.26 
Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    25m  23.78 
Silas Bøjsen  2002  0223AF  HOLBÆK    25m  26.49 
630  Isak Klamming  2003  AY7903  YSTADS SS    25m  30.52 
132  Hjalmar Söderberg  2005  AP7905  HS    25m  32.55 

 
Heat 3 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
401  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    50m  43.97 
365  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    50m  37.98 
99  Vilgot Lindberg  2005  AJ6705  HS    50m  37.51 
506  Jonathan Lindqvist  2003  AK3303  SK TRITON    50m  37.46 
354  Marcus Bengtsson  2005  AK0505  POSEIDON    50m  37.50 
394  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    50m  37.70 
481  Alvin Magnusson  2004  AF1904  SK SYDSIM    50m  38.96 
520  Alexander Persson  2004  AR9704  SK TRITON    50m  46.86 

 
Heat 4 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
460  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    50m  37.24 
424  Mustapha Hariri  2005  AG7105  SK RAN    50m  37.13 
414  Gustav Bach  2005  AJ5105  SK RAN    50m  36.78 
453  Alexander Nilsson  2003  AY9903  SJÖBO SS    50m  35.92 
412  Ahmad Alhaj  2005  AC6905  SK RAN    50m  36.19 
422  Hadi Hariri  2005  AH8705  SK RAN    50m  36.78 
429  Chengyue Li  2004  AR1704  SK RAN    50m  37.18 
516  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    50m  37.41 

 
Heat 5 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
410  Olle Zetterström  2003  AW1103  POSEIDON    50m  35.71 
428  Kim Larsson  2005  AC0105  SK RAN    50m  35.21 
131  Malte Svensson  2005  AN2305  HS    50m  34.96 
484  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK SYDSIM    50m  34.46 
464  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    50m  34.69 
517  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  35.12 
114  Wille Palm  2005  AN4105  HS    50m  35.64 
75  Hilding Hallberg  2005  AP6105  HS    50m  35.91 

 
Heat 6 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    50m  34.27 
378  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    50m  34.17 
373  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    50m  33.91 
402  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    50m  33.79 
600  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    50m  33.84 
339  Fabian Claeson  2002  AR7902  OSBY SS    50m  33.94 
399  Johan Rauer  2002  AO9902  POSEIDON    50m  34.27 
480  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK SYDSIM    50m  34.39 

 
Heat 7 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
360  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    50m  33.49 
269  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  33.39 
39  Jacob Hansson  2002  AM8902  SK HAJEN    50m  33.07 
388  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    50m  32.69 
73  Leo Gränse  2004  AG0904  HS    50m  32.76 
295  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  33.30 
175  Isaac Rasmussen  2004  AF8504  KSLS    50m  33.49 
170  James Nguyen  2001  AT2301  KSLS    50m  33.79 

 
Heat 8 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
687  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    50m  32.59 
111  Kasper Nygren  2004  AN5304  HS    50m  32.40 
59  David Alderbrink  2003  AR1503  HS    50m  32.35 
556  Albin Kappling  2003  AS2503  TÄBY SIM    50m  32.19 
46  Malte Laurén  2004  AE1704  SK HAJEN    50m  32.22 
548  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    50m  32.35 
351  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    50m  32.41 
140  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    50m  32.61 

 
Heat 9 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
560  Karl Lingham  2002  AM0502  TÄBY SIM    50m  32.11 
35  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    50m  32.10 
384  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    50m  32.03 
358  Joel Bergstrand  2003  AR6303  POSEIDON    50m  31.83 
366  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    50m  31.83 
470  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  32.09 
423  Mohamad Hariri  2002  AK1502  SK RAN    50m  32.11 
667  Noa Rydén  2004  AC6304  ÄNGELHOLM    50m  32.14 

 
Heat 10 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
595  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    50m  31.69 
166  Felix Jönsson  2004  AV2304  KSLS    50m  31.65 
486  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    50m  31.53 
684  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    50m  31.49 
683  Erik Olsson  2002  AF9502  TRELLEBORG    50m  31.52 
488  Felix Rosenkvist  2004  AD0704  SK SYDSIM    50m  31.57 
362  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    50m  31.65 
217  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    50m  31.70 

 
Heat 11 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
581  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    50m  31.43 
664  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    50m  31.11 
404  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    50m  30.98 
578  Hugo Westholm  2004  AI2904  TÄBY SIM    50m  30.90 
591  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    50m  30.95 
562  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    50m  31.07 
585  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    50m  31.33 
522  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    50m  31.45 

 
Heat 12 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
536  Alexander Bergström  2002  AP2502  TÄBY SIM    50m  30.80 
643  Melker Svensson  2002  AG4702  YSTADS SS    50m  30.67 
369  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    50m  30.60 
191  William Olsson  2002  AT7502  KUNGSBACKA    50m  30.50 
700  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    50m  30.54 
688  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    50m  30.64 
720  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    50m  30.71 
586  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    50m  30.90 

 
Heat 13 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
385  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    50m  30.44 
169  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    50m  30.38 
589  Jonatan Holmquist  2003  AA6503  VELLINGE-N    50m  30.31 
533  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    50m  30.11 
261  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    50m  30.21 
597  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    50m  30.32 
574  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    50m  30.40 
701  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    50m  30.49 

 
Heat 14 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
173  Oliver Pavkovic  2001  AW9701  KSLS    50m  29.84 
587  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    50m  29.80 
670  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    50m  29.70 
199  Filip Cederholm  2003  AI0303  LANDSKRONA    50m  29.67 
158  Tomislav Corluka  2003  AC7703  KSLS    50m  29.67 
377  Hugo Leandersson  2002  AT9102  POSEIDON    50m  29.70 
227  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    50m  29.84 
519  Oscar Palmqvist  2000  AF9300  SK TRITON    50m  29.87 

 
Heat 15 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
501  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  29.66 
606  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    50m  29.35 
326  Samuel Schildt  2000  AP3100  MKK    50m  29.20 
196  Jonathan Zachrisson  2002  AT9502  KUNGSBACKA    50m  29.13 
32  Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    50m  29.20 
185  Jonathan Einarsson  2001  AQ4101  KUNGSBACKA    50m  29.31 
588  Linus Hiltonsson  2002  AD3902  VELLINGE-N    50m  29.55 
219  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    50m  29.67 

 
Heat 16 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
490  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  29.08 
286  Joakim Granath  2001  AT9301  MKK    50m  29.02 
257  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    50m  28.85 
200  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    50m  28.76 
329  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    50m  28.80 
280  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  28.96 
660  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    50m  29.05 
694  Maximilian Brink  2002  AL1902  KIVIKS SK    50m  29.10 

 
Heat 17 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    50m  28.71 
471  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    50m  28.57 
277  Joaquin Diaz  2001  AH4101  MKK    50m  28.52 
698  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIKS SK    50m  28.50 
283  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  28.51 
367  Pontus Hake  2001  AS8501  POSEIDON    50m  28.55 
568  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  28.65 
370  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  28.74 

 
Heat 18 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Jacob El Mokri  2001  AF3301  KSLS    50m  28.43 
676  Jesper Hansson  1998  AD8198  TRELLEBORG    50m  28.43 
222  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    50m  28.34 
133  Felix Tjärnberg  2005  AB5305  HS    50m  28.30 
327  Arvid Scott  2001  AO0901  MKK    50m  28.30 
440  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    50m  28.41 
580  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    50m  28.43 
610  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    50m  28.48 

 
Heat 19 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
226  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    50m  28.24 
244  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    50m  28.22 
465  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  28.21 
511  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    50m  28.13 
70  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    50m  28.18 
194  Sebastian Svensson  2001  AU3101  KUNGSBACKA    50m  28.21 
508  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    50m  28.22 
186  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    50m  28.30 

 
Heat 20 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
510  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  28.11 
127  David Sandström  2002  AN5102  HS    50m  28.02 
141  Simon Ljungbeck  2000  AK2700  SS IDEN    50m  27.99 
671  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  27.86 
323  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  27.92 
279  Gustav Englund  2001  AO6701  MKK    50m  28.01 
625  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  28.07 
184  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA    50m  28.12 

 
Heat 21 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
619  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    50m  27.83 
611  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    50m  27.74 
250  Elliot Larsson  2000  AF3300  SK LÖDDE    50m  27.68 
579  Axel von Goës  2002  AP1502  TÄBY SIM    50m  27.67 
650  Mattias Andersson  1996  AP3196  ÄNGELHOLM    50m  27.67 
545  Anton Forsberg  2001  AM4901  TÄBY SIM    50m  27.69 
408  Alexander Waldo  1998  AF7998  POSEIDON    50m  27.79 
100  Isac Lindén  2001  AK7901  HS    50m  27.85 

 
Heat 22 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
472  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    50m  27.59 
420  Albert Gudermanis  2000  AY6100  SK RAN    50m  27.46 
154  Marcus Skog  1996  AG1596  KLIPPAN    50m  27.40 
417  Joel Dahlgren  2002  AC1102  SK RAN    50m  27.31 
313  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    50m  27.36 
254  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    50m  27.41 
603  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  27.58 
153  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    50m  27.62 

 
Heat 23 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  William Bevréus  2003  AA5703  KK KARPEN    50m  27.23 
247  Roy Hangård  1999  AH0999  SK LÖDDE    50m  26.96 
270  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  26.82 
663  Erik Juliusson  1998  AQ2798  ÄNGELHOLM    50m  26.80 
215  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  26.81 
518  Gustaf Palmqvist  2001  AC5101  SK TRITON    50m  26.88 
509  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  27.04 
288  Tim Hagerström  1999  AH8799  MKK    50m  27.28 

 
Heat 24 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
409  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    50m  26.74 
706  Andreas L. Damgård  2000  0099AG  KØGE    50m  26.67 
707  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  26.58 
252  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  26.50 
612  Kemal Cikota  2002  AS0102  VÄXJÖ SS    50m  26.57 
679  Tobias Laffrenzen  1995  AA7595  TRELLEBORG    50m  26.58 
284  Simon Ghidini  2001  AR9701  MKK    50m  26.70 
67  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  26.75 

 
Heat 25 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
528  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    50m  26.43 
398  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    50m  26.24 
25  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  26.11 
639  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    50m  26.09 
714  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  26.10 
308  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  26.16 
474  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  26.34 
122  André Philipsson Eriksson  2001  AH1501  HS    50m  26.45 

 
Heat 26 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
604  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  25.98 
364  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    50m  25.53 
303  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    50m  25.18 
201  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  24.18 
705  Viktor Christensen  1995  9501AJ  KØGE    50m  24.87 
16  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  25.35 
655  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  25.86 
Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  26.07 

 
Heat 27 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  25.94 
415  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  25.43 
225  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    50m  25.02 
289  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  23.97 
467  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  24.51 
681  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    50m  25.23 
498  Erik Boos  1999  AD1399  SK TRITON    50m  25.78 
307  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  26.05 

 
Heat 28 (28) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  LANDSKRONA    50m  25.92 
682  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  25.35 
689  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  24.92 
411  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  23.92 
208  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  24.24 
451  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  25.23 
188  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  25.54 
713  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  25.99 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner