2020-04-03   10:52:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Arena Sprint Meet    Utskriftsdatum  02 februari 2018   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 februari 2018         
 
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer  Försök (16) 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
605  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    50m  1:21.70 
550  Rebecka Hedbeck  2004  BR0604  TÄBY SIM    25m  1:36.40 
392  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
447  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  1:29.85 
86  Amanda Jälminger  2005  AO9605  HS    25m  1:23.47 
341  Clara Johansson  2005  BH9805  OSBY SS    25m  1:19.24 
374  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  1:21.91 
322  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  1:24.96 
541  Alice Davies  2004  BH5404  TÄBY SIM    25m  1:34.52 
               

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:18.50 
12  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  1:16.70 
18  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    25m  1:15.69 
497  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:11.69 
14  Mathilde Nielsen  2003  0392AH  HOLBÆK    25m  1:13.24 
136  Cajsa Wöhl  2004  AP3204  HS    25m  1:16.00 
570  Amanda Sandberg  2003  CC3403  TÄBY SIM    25m  1:17.78 
160  Astrid Elmberg  2002  AJ8202  KSLS    25m  1:18.68 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
11  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    25m  1:02.07 
496  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    50m  1:48.51 
345  Maja Olofsson  2004  AF7204  OSBY SS    50m  1:41.20 
101  Patrisia Lindén  2005  AO3605  HS    50m  1:34.35 
233  Sahlina Lundgren  2004  AI6604  LJUNGBY SS    50m  1:36.15 
634  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    50m  1:47.19 
432  Lina Malmgren  2004  BJ4604  SK RAN    50m  1:49.81 
13  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    25m  1:02.83 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
613  Elin Cronqvist  2005  AI1405  VÄXJÖ SS    50m  1:32.59 
66  Filippa Bremer  2005  BD4205  HS    50m  1:32.18 
352  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    50m  1:27.92 
224  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    50m  1:25.02 
552  Elina Hellgren  2004  BA2404  TÄBY SIM    50m  1:25.84 
347  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    50m  1:27.98 
206  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    50m  1:32.24 
549  Hannah Haux  2004  BC3804  TÄBY SIM    50m  1:33.40 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    50m  1:23.83 
609  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    50m  1:23.60 
567  Tove Pettersson  2004  AF0204  TÄBY SIM    50m  1:22.41 
537  Emelie Bergvall  2003  BC4603  TÄBY SIM    50m  1:21.31 
551  Smilla Hedlund  2001  BH5801  TÄBY SIM    50m  1:22.07 
195  Julia Voss  2001  BR7401  KUNGSBACKA    50m  1:22.51 
582  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    50m  1:23.76 
340  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    50m  1:24.10 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    50m  1:20.55 
665  Erica Persson  2005  BA5605  ÄNGELHOLM    50m  1:20.18 
608  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    50m  1:19.58 
209  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    50m  1:19.07 
147  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    50m  1:19.11 
187  Anna Graffner  2002  BW5202  KUNGSBACKA    50m  1:19.70 
316  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    50m  1:20.45 
620  Alva Wardrum  2003  AQ1805  VÄXJÖ SS    50m  1:20.67 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
699  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    50m  1:17.69 
234  Heidi Palencsar  2002  AF8602  LJUNGBY SS    50m  1:17.38 
27  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    50m  1:17.16 
264  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    50m  1:16.56 
106  Telma Maltesjö  2002  AR3602  HS    50m  1:16.83 
617  Vanja Magnusson  2004  AH7604  VÄXJÖ SS    50m  1:17.21 
538  Filippa Bolling  2004  BA8404  TÄBY SIM    50m  1:17.54 
443  Michaela Ruzic  2003  AG8203  S 71    50m  1:17.85 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Sofia Juliusson  2002  AT3802  HS    50m  1:16.40 
654  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    50m  1:15.82 
121  Hanna Pettersson  2003  AR1803  HS    50m  1:15.53 
299  Tove Lennartsson  2000  AM1800  MKK    50m  1:15.06 
372  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  1:15.31 
57  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    50m  1:15.60 
601  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    50m  1:16.17 
60  Elsa Andersson  2004  AO3804  HS    50m  1:16.48 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
540  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    50m  1:14.70 
167  Thilde Lantz  2001  AX6201  KSLS    50m  1:14.05 
109  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    50m  1:13.88 
291  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  1:13.43 
709  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  1:13.66 
31  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    50m  1:13.98 
259  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    50m  1:14.13 
204  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:15.04 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
696  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    50m  1:13.39 
711  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  1:12.95 
575  Amanda Strömdahl  2000  AL7400  TÄBY SIM    50m  1:12.62 
419  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    50m  1:12.17 
216  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    50m  1:12.26 
118  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  1:12.76 
349  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    50m  1:13.11 
599  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    50m  1:13.39 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    50m  1:12.10 
393  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    50m  1:12.08 
211  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  1:11.63 
81  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  1:11.52 
161  Linnéa Högberg  1999  BI5899  KSLS    50m  1:11.54 
142  Sara Nilsson  1998  AF3498  SS IDEN    50m  1:12.02 
213  Elin Johannesson  1999  AM4299  LANDSKRONA    50m  1:12.08 
229  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  LJUNGBY SS    50m  1:12.15 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
441  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    50m  1:11.33 
45  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    50m  1:10.94 
594  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    50m  1:10.75 
74  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    50m  1:10.53 
566  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  TÄBY SIM    50m  1:10.67 
554  Alexandra Jensen  2001  BG6801  TÄBY SIM    50m  1:10.93 
102  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  1:11.17 
461  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    50m  1:11.47 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
716  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    50m  1:10.21 
492  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  1:09.41 
450  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    50m  1:08.14 
356  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  1:05.83 
375  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    50m  1:07.59 
58  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    50m  1:08.89 
266  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  1:09.77 
685  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  1:10.31 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
179  Malin Andersson  1999  AL0899  KUNGSBACKA    50m  1:10.01 
431  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  1:09.18 
690  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  1:08.01 
148  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    50m  1:05.75 
236  Ida Persson  2002  AF7402  LJUNGBY SS    50m  1:07.20 
642  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    50m  1:08.50 
544  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    50m  1:09.71 
348  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    50m  1:10.30 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    50m  1:09.97 
197  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  LANDSKRONA    50m  1:09.17 
346  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    50m  1:07.83 
128  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  1:04.31 
77  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  1:05.88 
172  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    50m  1:08.45 
330  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    50m  1:09.62 
95  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    50m  1:10.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  02 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  22:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner