2018-12-11   01:04:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

2_S
Gren 2, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
104  Lundblad William  2004  HS  AC9904  50 m  2:14.64   
471  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  2:16.24   
298  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:17.58   
597  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  2:20.48   
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  2:21.13   
684  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m  2:21.41   
670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  2:22.99   
113  Olsson Olle  2004  HS  AN7304  50 m  2:25.72   
486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  2:27.00   
10  73  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m  2:29.05   
11  581  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  50 m  2:31.65   
12  139  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  50 m  2:32.38   
13  92  Langell Jacob  2005  HS  AG2105  50 m  2:32.94   
14  62  Andersson Niklas  2005  HS  AF9905  50 m  2:33.28   
15  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  2:34.19   
16  488  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  2:35.36   
17  664  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  25 m  2:22.04   
18  84  Juliusson Adam  2004  HS  AG4904  25 m  2:22.20   
19  111  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  25 m  2:24.57   
20  578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  25 m  2:25.96   
21  271  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  2:28.72   
22  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  25 m  2:32.13   
23  384  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  25 m  2:32.63   
24  373  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  25 m  2:35.11   
25  35  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  50 m  2:35.85  RES 
26  688  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m  2:37.79  RES 
27  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  25 m  2:35.66  RES 
15 - 16 år 
281  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:02.19   
321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:02.60   
67  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:03.22   
252  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:03.31   
474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:05.75   
625  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  2:06.00   
283  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:07.07   
97  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:07.63   
568  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:09.26   
10  25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:09.35   
11  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  2:10.28   
12  70  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  2:10.58   
13  272  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:12.19   
14  270  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:12.22   
15  530  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  2:12.89   
16  603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:13.32   
17  671  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:13.64   
18  246  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:14.09   
19  510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  2:15.07   
20  587  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  2:15.52   
21  Arneskov David  2002  HOLBÆK  0287AC  25 m  1:57.85   
22  H. Brown Christopher  2002  HOLBÆK  0297AQ  25 m  1:59.14   
23  713  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  2:01.16   
24  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  2:02.63   
25  244  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:15.66  RES 
26  618  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  2:15.86  RES 
27  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  2:16.30  RES 
17 - 99 år 
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:54.45   
225  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  1:57.55   
639  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  1:58.37   
303  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  1:59.01   
189  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:00.43   
391  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  2:01.45   
359  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:02.04   
307  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:02.99   
689  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:03.73   
10  188  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:04.27   
11  205  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  2:04.48   
12  655  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  2:05.02   
13  315  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:05.26   
14  513  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.95   
15  509  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:06.46   
16  198  Brinkhagen Tim  2001  LANDSKRONA  AC9901  50 m  2:07.81   
17  442  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  2:08.56   
18  282  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  50 m  2:08.64   
19  389  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  2:08.83   
20  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  1:52.29   
21  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  25 m  1:53.86   
22  23  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  1:56.47   
23  16  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  1:57.46   
24  707  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  1:57.68   
25  714  Hauge Sørensen Mads  1997  KØGE  9775AE  25 m  1:59.82   
26  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
27  267  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  50 m  2:08.96  RES 
28  364  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  2:09.20  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner