2018-12-13   21:50:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena Sprint Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

8_S
Gren 8, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
133  Tjärnberg Felix  2005  HS  AB5305  50 m  28.30   
440  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  28.41   
471  Fröjd Jonathan  2004  SK SYDSIM  AC8704  50 m  28.57   
670  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  50 m  29.70   
261  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  50 m  30.21   
597  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  50 m  30.32   
385  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  50 m  30.44   
701  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  50 m  30.49   
700  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  50 m  30.54   
10  688  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  50 m  30.64   
11  720  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  50 m  30.71   
12  578  Westholm Hugo  2004  TÄBY SIM  AI2904  50 m  30.90   
13  664  Nilsson Joel  2005  ÄNGELHOLM  AC6505  50 m  31.11   
14  585  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  50 m  31.33   
15  581  Ahlbin Noel  2004  VELLINGE-N  AI8304  50 m  31.43   
16  684  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m  31.49   
17  486  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  50 m  31.53   
18  488  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  31.57   
19  166  Jönsson Felix  2004  KSLS  AV2304  50 m  31.65   
20  362  Bontidean Lucas  2005  POSEIDON  AC0305  50 m  31.65   
21  384  Löfström Elias  2004  POSEIDON  AI2504  50 m  32.03   
22  35  Burmester-Lysell Måns  2004  SK HAJEN  AE7704  50 m  32.10   
23  667  Rydén Noa  2004  ÄNGELHOLM  AC6304  50 m  32.14   
24  46  Laurén Malte  2004  SK HAJEN  AE1704  50 m  32.22   
25  111  Nygren Kasper  2004  HS  AN5304  50 m  32.40   
26  687  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  50 m  32.59   
27  73  Gränse Leo  2004  HS  AG0904  50 m  32.76   
28  175  Rasmussen Isaac  2004  KSLS  AF8504  50 m  33.49   
29  360  Björkman Philip  2005  POSEIDON  AC9105  50 m  33.49   
30  139  Kristensen Casper  2005  SS IDEN  AK7505  50 m  33.50   
31  402  Sandberg Axel  2004  POSEIDON  AA7307  50 m  33.79   
32  600  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  50 m  33.84   
33  373  Khan-Amidy Victor  2004  POSEIDON  AQ8904  50 m  33.91   
34  378  Levau Edvard  2004  POSEIDON  AN0904  50 m  34.17   
35  477  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  50 m  34.27   
36  131  Svensson Malte  2005  HS  AN2305  50 m  34.96   
37  517  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  50 m  35.12   
38  428  Larsson Kim  2005  SK RAN  AC0105  50 m  35.21   
39  114  Palm Wille  2005  HS  AN4105  50 m  35.64   
40  75  Hallberg Hilding  2005  HS  AP6105  50 m  35.91   
41  412  Alhaj Ahmad  2005  SK RAN  AC6905  50 m  36.19   
42  414  Bach Gustav  2005  SK RAN  AJ5105  50 m  36.78   
43  422  Hariri Hadi  2005  SK RAN  AH8705  50 m  36.78   
44  424  Hariri Mustapha  2005  SK RAN  AG7105  50 m  37.13   
45  429  Li Chengyue  2004  SK RAN  AR1704  50 m  37.18   
46  460  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  50 m  37.24   
47  354  Bengtsson Marcus  2005  POSEIDON  AK0505  50 m  37.50   
48  99  Lindberg Vilgot  2005  HS  AJ6705  50 m  37.51   
49  394  Pettersson Alfred  2005  POSEIDON  AE2505  50 m  37.70   
50  365  Dahlén Edvin  2004  POSEIDON  AQ9904  50 m  37.98   
51  481  Magnusson Alvin  2004  SK SYDSIM  AF1904  50 m  38.96   
52  401  Rydström Axel  2005  POSEIDON  AF3305  50 m  43.97   
53  520  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  50 m  46.86   
54  71  Ferm Felix  2005  HS  AQ8505  50 m  50.26   
55  381  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  30.60   
56  132  Söderberg Hjalmar  2005  HS  AP7905  25 m  32.55   
57  396  Pettersson Martin  2005  POSEIDON  AE1505  25 m  33.59   
58  53  Rogmark Carl  2004  SK HAJEN  AM7504  25 m  34.56   
59  43  Koch Erik  2004  SK HAJEN  AU7904  25 m  38.47   
60  80  Jansons Milton  2005  HS  AU9905  25 m  43.03   
61  390  Olsson Alexander  2004  POSEIDON  AY9104  25 m     
62  697  Hansson Rasmus  2005  KIVIKS SK  AV0305  25 m     
15 - 16 år 
321  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  25.18   
604  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  25.98   
25  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  26.11   
474  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  26.34   
318  Patzer Lukas  2002  MKK  AG5902  50 m  26.38   
252  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  26.50   
612  Cikota Kemal  2002  VÄXJÖ SS  AS0102  50 m  26.57   
67  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  26.75   
270  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  26.82   
10  146  Bevréus William  2003  KK KARPEN  AA5703  50 m  27.23   
11  417  Dahlgren Joel  2002  SK RAN  AC1102  50 m  27.31   
12  254  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  50 m  27.41   
13  603  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  27.58   
14  472  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  27.59   
15  579  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  50 m  27.67   
16  611  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  27.74   
17  619  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  27.83   
18  671  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  27.86   
19  127  Sandström David  2002  HS  AN5102  50 m  28.02   
20  618  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  28.03   
21  625  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  28.07   
22  510  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  28.11   
23  511  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  50 m  28.13   
24  70  Elfers Oscar  2002  HS  AL9102  50 m  28.18   
25  465  Andersson Vilhelm  2002  SK SYDSIM  AE1502  50 m  28.21   
26  244  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  28.22   
27  186  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  28.30   
28  222  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  50 m  28.34   
29  580  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  28.43   
30  610  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  50 m  28.48   
31  698  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  50 m  28.50   
32  283  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  28.51   
33  568  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  28.65   
34  370  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  50 m  28.74   
35  280  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  50 m  28.96   
36  660  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  29.05   
37  490  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  29.08   
38  694  Brink Maximilian  2002  KIVIKS SK  AL1902  50 m  29.10   
39  196  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  29.13   
40  32  Agardh Gabriel  2003  SK HAJEN  AG8103  50 m  29.20   
41  606  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  50 m  29.35   
42  588  Hiltonsson Linus  2002  VELLINGE-N  AD3902  50 m  29.55   
43  501  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  29.66   
44  158  Corluka Tomislav  2003  KSLS  AC7703  50 m  29.67   
45  199  Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  50 m  29.67   
46  219  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  50 m  29.67   
47  377  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  50 m  29.70   
48  587  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  29.80   
49  227  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  50 m  29.84   
50  533  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  50 m  30.11   
51  589  Holmquist Jonatan  2003  VELLINGE-N  AA6503  50 m  30.31   
52  169  Modig Herman  2003  KSLS  AC3903  50 m  30.38   
53  574  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  50 m  30.40   
54  191  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  30.50   
55  369  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  50 m  30.60   
56  643  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  50 m  30.67   
57  536  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  50 m  30.80   
58  586  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  50 m  30.90   
59  591  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  50 m  30.95   
60  404  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  50 m  30.98   
61  562  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  31.07   
62  522  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  50 m  31.45   
63  683  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  50 m  31.52   
64  595  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  31.69   
65  217  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  31.70   
66  358  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  50 m  31.83   
67  366  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  50 m  31.83   
68  470  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  32.09   
69  423  Hariri Mohamad  2002  SK RAN  AK1502  50 m  32.11   
70  560  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  50 m  32.11   
71  556  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  50 m  32.19   
72  59  Alderbrink David  2003  HS  AR1503  50 m  32.35   
73  548  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  50 m  32.35   
74  351  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  50 m  32.41   
75  140  Kristersson Jakob  2003  SS IDEN  AQ3103  50 m  32.61   
76  388  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  50 m  32.69   
77  434  Rafael Pavli  2002  SK RAN  AS5902  50 m  32.69   
78  39  Hansson Jacob  2002  SK HAJEN  AM8902  50 m  33.07   
79  295  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  33.30   
80  269  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  33.39   
81  339  Claeson Fabian  2002  OSBY SS  AR7902  50 m  33.94   
82  399  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  50 m  34.27   
83  480  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  50 m  34.39   
84  484  Novosel Daniel  2002  SK SYDSIM  AS3102  50 m  34.46   
85  464  Andersson Melvin  2003  SK SYDSIM  AK7903  50 m  34.69   
86  410  Zetterström Olle  2003  POSEIDON  AW1103  50 m  35.71   
87  453  Nilsson Alexander  2003  SJÖBO SS  AY9903  50 m  35.92   
88  516  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  50 m  37.41   
89  506  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  50 m  37.46   
90  713  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  25 m  24.96   
91  19  Pedersen Frederik  2002  HOLBÆK  0261AO  25 m  26.13   
92  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  26.49   
93  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  28.94   
94  630  Klamming Isak  2003  YSTADS SS  AY7903  25 m  30.52   
95  430  Li Shi Jun David  2003  SK RAN  AN8303  25 m  38.62   
96  Daugelis Alens  2002  HOLBÆK  0275AJ  50 m     
17 - 99 år 
411  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  23.92   
289  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  23.97   
201  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  24.18   
208  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  24.24   
467  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  24.51   
689  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  24.92   
225  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  25.02   
303  Lindblom William  1998  MKK  AN7798  50 m  25.18   
451  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  25.23   
10  681  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  25.23   
11  16  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  25.35   
12  682  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  25.35   
13  415  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  25.43   
14  364  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  50 m  25.53   
15  188  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  25.54   
16  442  Rantzow Philip  1999  S 71  AC7399  50 m  25.77   
17  498  Boos Erik  1999  SK TRITON  AD1399  50 m  25.78   
18  655  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  25.86   
19  205  Ekstrand Julius  1998  LANDSKRONA  AJ9798  50 m  25.92   
20  202  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  25.94   
21  307  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  26.05   
22  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  26.07   
23  639  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  26.09   
24  714  Hauge Sørensen Mads  1997  KØGE  9775AE  50 m  26.10   
25  290  Hinderup Filip  2001  MKK  AH5101  50 m  26.12   
26  308  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  50 m  26.16   
27  398  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  26.24   
28  528  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  50 m  26.43   
29  122  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  26.45   
30  679  Laffrenzen Tobias  1995  TRELLEBORG  AA7595  50 m  26.58   
31  706  L. Damgård Andreas  2000  KØGE  0099AG  50 m  26.67   
32  26  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  26.69   
33  284  Ghidini Simon  2001  MKK  AR9701  50 m  26.70   
34  409  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  26.74   
35  30  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  50 m  26.78   
36  663  Juliusson Erik  1998  ÄNGELHOLM  AQ2798  50 m  26.80   
37  215  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  26.81   
38  518  Palmqvist Gustaf  2001  SK TRITON  AC5101  50 m  26.88   
39  247  Hangård Roy  1999  SK LÖDDE  AH0999  50 m  26.96   
40  509  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  27.04   
41  288  Hagerström Tim  1999  MKK  AH8799  50 m  27.28   
42  218  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  27.34   
43  313  Nilsson Johan  1994  MKK  AW9794  50 m  27.36   
44  154  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  50 m  27.40   
45  420  Gudermanis Albert  2000  SK RAN  AY6100  50 m  27.46   
46  153  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  50 m  27.62   
47  650  Andersson Mattias  1996  ÄNGELHOLM  AP3196  50 m  27.67   
48  250  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  50 m  27.68   
49  545  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  50 m  27.69   
50  408  Waldo Alexander  1998  POSEIDON  AF7998  50 m  27.79   
51  100  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  50 m  27.85   
52  323  Ringdahl Adam  1998  MKK  AR7198  50 m  27.92   
53  141  Ljungbeck Simon  2000  SS IDEN  AK2700  50 m  27.99   
54  279  Englund Gustav  2001  MKK  AO6701  50 m  28.01   
55  184  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  28.12   
56  194  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  28.21   
57  508  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  50 m  28.22   
58  314  Nilsson Leonardo  2000  MKK  AS6900  50 m  28.23   
59  226  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  28.24   
60  327  Scott Arvid  2001  MKK  AO0901  50 m  28.30   
61  159  El Mokri Jacob  2001  KSLS  AF3301  50 m  28.43   
62  676  Hansson Jesper  1998  TRELLEBORG  AD8198  50 m  28.43   
63  277  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  50 m  28.52   
64  367  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  50 m  28.55   
65  165  Johnsson Joel  2000  KSLS  AT0500  50 m  28.71   
66  200  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  50 m  28.76   
67  329  Stenberg Philip  2001  MKK  AB9101  50 m  28.80   
68  257  Ranevi Tobias  1999  SK LÖDDE  AK7999  50 m  28.85   
69  286  Granath Joakim  2001  MKK  AT9301  50 m  29.02   
70  326  Schildt Samuel  2000  MKK  AP3100  50 m  29.20   
71  185  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  29.31   
72  173  Pavkovic Oliver  2001  KSLS  AW9701  50 m  29.84   
73  519  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  50 m  29.87   
74  170  Nguyen James  2001  KSLS  AT2301  50 m  33.79   
75  705  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  25 m  22.91   
76  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  23.78   
77  707  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  25 m  24.51   
78  704  Emil Christensen Mads  1999  KØGE  9977AE  25 m  25.55   
79  721  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  01 februari 2018 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner