2018-11-12   19:17:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  26.78   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  27.04   
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  27.80   
147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  28.61   
384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  28.98   
228  Løvberg Marte  1999  Lambertset    25 m  29.02   
316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  29.02   
237  Marie Thingberg- Caroline  2004  Lambertset    25 m  29.17   
233  Skrindo Pettersen Guro  1999  Lambertset    25 m  29.29   
10  385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  29.38   
11  38  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  29.48   
12  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  29.58   
13  207  Valvik Christians Rebekka  2001  Lambertset    25 m  29.77   
14  281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  29.78   
15  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  29.87   
16  148  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  29.95   
17  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  29.96   
18  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  30.00   
19  252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  30.04   
20  146  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  30.10   
21  245  Oseland Aurora  2000  Haldens SK    25 m  30.13   
22  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  30.36   
23  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  30.39   
24  229  Poll Mikkelborg Silje  1998  Lambertset    25 m  30.44   
25  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  30.66   
26  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  30.67   
27  48  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  30.78   
28  13  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  30.94   
29  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  30.97   
30  22  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  30.99   
31  283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m  31.03   
32  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  50 m  31.05   
33  37  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  31.18   
34  251  Aksmo Svendsby Thea  2003  Haldens SK    25 m  31.21   
35  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  31.22   
36  215  Arstad Helmersen Andrea  2001  Lambertset    25 m  31.33   
37  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  31.43   
38  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  31.50   
39  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  31.52   
40  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  31.54   
41  209  Flesche Selma  2005  Lambertset    25 m  31.63   
42  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  50 m  31.68   
43  26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  31.70   
44  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  31.74   
45  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  31.83   
46  289  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  31.89   
47  247  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    25 m  31.96   
48  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  32.04   
49  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  32.08   
50  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  32.11   
51  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  32.18   
52  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  32.38   
53  76  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  32.39   
54  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  32.47   
55  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  32.65   
56  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  32.70   
57  79  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  32.74   
58  71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  32.88   
59  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  32.96   
60  81  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  33.07   
61  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  33.07   
62  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  33.13   
63  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  33.28   
64  87  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  33.39   
65  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  33.46   
66  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  33.56   
67  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  33.63   
68  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  33.64   
69  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  33.92   
70  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  33.93   
71  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  34.15   
72  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  34.59   
73  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  34.59   
74  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  34.62   
75  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  50 m  34.67   
76  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  34.79   
77  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  35.22   
78  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  35.53   
79  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  35.72   
80  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  35.80   
81  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  35.85   
82  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  35.86   
83  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  50 m  35.87   
84  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  36.06   
85  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  25 m  36.45   
86  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m  36.49   
87  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  50 m  36.71   
88  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  36.92   
89  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  36.93   
90  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  37.03   
91  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  50 m  37.09   
92  154  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA  AA9606  25 m  37.23   
93  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  37.29   
94  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  25 m  37.67   
95  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  25 m  37.85   
96  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  50 m  38.53   
97  89  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  38.60   
98  176  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  50 m  38.63   
99  108  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  50 m  39.17   
100  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  50 m  39.23   
101  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  25 m  39.36   
102  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  39.88   
103  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  40.62   
104  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  40.64   
105  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  50 m  40.92   
106  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m  42.81   
107  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  43.16   
108  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m  43.65   
109  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  44.82   
110  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  25 m  44.85   
111  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  25 m  44.98   
112  300  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  51.11   
113  166  Ericsson Maja  2007  TROLLHÄTTA  AO3207  25 m  54.43   
114  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
2_S
Gren 2, 50m Fjärils Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
350  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  25 m  22.93   
374  Zenimoto Hvas Tomoe  2000  Bærum    25 m  23.40   
25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  25.21   
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  25.53   
204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  25.76   
239  Veiberg Henrik  2001  Lambertset    25 m  25.79   
254  Melberg Christer  2001  Haldens SK    25 m  26.07   
238  Toth Patrick  2000  Lambertset    25 m  26.39   
43  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  26.74   
10  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  50 m  26.79   
11  379  Norheim Anders  2000  Bærum    25 m  26.84   
12  370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  27.19   
13  275  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  27.49   
14  253  Lunde Svendsen Mikkel  1999  Haldens SK    25 m  27.50   
15  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m  28.16   
16  372  Milian Hestad Solbe Jonas  2003  Bærum    25 m  28.21   
17  121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  28.22   
18  40  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  28.27   
19  218  Khuu Kevin  2002  Lambertset    25 m  28.28   
20  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  28.31   
21  174  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  28.34   
22  118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  28.38   
23  212  Hajdarpasic Benjamin  2002  Lambertset    25 m  28.50   
24  263  Aalbu Sander  2001  Haldens SK    25 m  28.50   
25  376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m  28.58   
26  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  28.71   
27  44  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  28.80   
28  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  29.13   
29  21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  29.19   
30  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  50 m  29.27   
31  41  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  29.29   
32  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  29.44   
33  46  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  29.58   
34  15  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  25 m  29.59   
35  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  29.61   
36  235  Singsaas Sander  2004  Lambertset    25 m  29.71   
37  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  29.90   
38  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  29.98   
39  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  30.09   
40  248  Aksnes Thomas  2003  Haldens SK    25 m  30.11   
41  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  30.13   
42  98  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  30.25   
43  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  30.27   
44  23  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  30.43   
45  74  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  30.60   
46  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  30.64   
47  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  30.72   
48  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  30.76   
49  20  Chen Kevin  2004  S 02  AZ2504  25 m  31.15   
50  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  31.16   
51  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  31.16   
52  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  31.87   
53  240  Øverby Timon  2005  Lambertset    25 m  32.14   
54  51  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  32.71   
55  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  50 m  32.92   
56  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  32.92   
57  158  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  25 m  32.93   
58  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  33.18   
59  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  50 m  33.33   
60  49  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  33.40   
61  47  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  50 m  33.66   
62  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  33.88   
63  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  34.11   
64  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  34.43   
65  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  50 m  34.43   
66  73  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  25 m  34.64   
67  177  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  25 m  35.63   
68  261  Bigum Andreas  2005  Haldens SK    25 m  35.74   
69  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  25 m  35.82   
70  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  50 m  36.32   
71  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  50 m  36.37   
72  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  36.53   
73  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  37.00   
74  257  Wilhelmsen Aron  2005  Haldens SK    25 m  38.03   
75  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  50 m  38.25   
76  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  50 m  38.39   
77  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  39.20   
78  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  39.25   
79  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  50 m  40.65   
80  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  25 m  40.89   
81  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  41.34   
82  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  42.51   
83  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  42.56   
84  266  Nohr Vangen Adrian  2004  Haldens SK    25 m  43.07   
85  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  43.99   
86  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  44.49   
87  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  25 m  49.46   
88  167  Ericsson Casper  2005  TROLLHÄTTA  AR8505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  27.78   
316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  29.62   
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  29.71   
250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  30.33   
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  30.42   
234  Helene Røsholm Maren  2001  Lambertset    25 m  30.47   
215  Arstad Helmersen Andrea  2001  Lambertset    25 m  30.68   
384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  30.74   
369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  30.80   
10  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  31.18   
11  217  Jahr Silje  2003  Lambertset    25 m  31.32   
12  147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  31.43   
13  391  Lise Stenseth Stine  1994  Bærum    25 m  31.48   
14  71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  31.54   
15  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  31.63   
16  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  32.15   
17  281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  32.22   
18  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  32.31   
19  79  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  32.39   
20  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  32.41   
21  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  32.50   
22  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  32.55   
23  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  32.63   
24  249  Misund Nora  2003  Haldens SK    25 m  32.63   
25  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  32.79   
26  115  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  32.81   
27  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  32.81   
28  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  32.83   
29  146  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  33.16   
30  283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m  33.46   
31  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  33.65   
32  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  34.00   
33  19  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  34.14   
34  245  Oseland Aurora  2000  Haldens SK    25 m  34.21   
35  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  34.29   
36  206  Børresen Martine  2003  Lambertset    25 m  34.37   
37  385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  34.45   
38  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  34.50   
39  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  34.69   
40  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  34.75   
41  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  34.78   
42  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  34.81   
43  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  34.86   
44  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  34.87   
45  78  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  34.92   
46  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  35.00   
47  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  35.17   
48  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  35.50   
49  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  35.52   
50  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  35.63   
51  152  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  35.83   
52  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  35.85   
53  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  35.92   
54  328  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  36.14   
55  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  36.18   
56  90  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  50 m  36.33   
57  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  36.35   
58  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  36.41   
59  213  Sortvik Hansen Agnes  2005  Lambertset    25 m  36.45   
60  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  36.77   
61  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  36.83   
62  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  37.06   
63  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  37.07   
64  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  37.24   
65  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  37.25   
66  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  37.54   
67  262  Nordgård Dorthe  2001  Haldens SK    25 m  37.61   
68  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  37.87   
69  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  38.36   
70  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m  38.44   
71  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  38.64   
72  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  38.65   
73  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  25 m  38.66   
74  154  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA  AA9606  25 m  39.03   
75  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m  39.14   
76  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  39.27   
77  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  39.41   
78  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  39.64   
79  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  25 m  39.92   
80  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  50 m  40.64   
81  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  25 m  41.29   
82  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  50 m  41.33   
83  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  50 m  41.87   
84  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  25 m  41.90   
85  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  41.90   
86  176  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  42.15   
87  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  42.51   
88  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  50 m  42.56   
89  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  42.72   
90  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  25 m  42.74   
91  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  50 m  43.65   
92  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  43.75   
93  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m  44.32   
94  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  44.94   
95  145  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  46.01   
96  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  25 m  47.82   
97  166  Ericsson Maja  2007  TROLLHÄTTA  AO3207  25 m  48.24   
98  175  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  48.82   
99  300  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  48.87   
100  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
4_S
Gren 4, 50m Ryggsim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
374  Zenimoto Hvas Tomoe  2000  Bærum    25 m  24.79   
25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  26.04   
232  Ouren Magnus  2000  Lambertset    25 m  27.00   
379  Norheim Anders  2000  Bærum    25 m  27.39   
372  Milian Hestad Solbe Jonas  2003  Bærum    25 m  27.65   
43  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  28.12   
276  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  28.15   
218  Khuu Kevin  2002  Lambertset    25 m  28.31   
204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  28.65   
10  238  Toth Patrick  2000  Lambertset    25 m  28.87   
11  40  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  28.90   
12  118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  29.23   
13  275  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  29.23   
14  370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  29.30   
15  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  29.43   
16  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  29.56   
17  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  29.61   
18  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  29.68   
19  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  30.11   
20  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  30.14   
21  174  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  30.49   
22  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  30.63   
23  212  Hajdarpasic Benjamin  2002  Lambertset    25 m  30.83   
24  220  Kristensen Elias  2003  Lambertset    25 m  30.83   
25  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  31.36   
26  15  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  25 m  31.51   
27  41  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  31.65   
28  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  31.71   
29  282  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  31.81   
30  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  32.26   
31  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  50 m  32.56   
32  98  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  32.58   
33  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  32.70   
34  255  Strand Jens-William  2003  Haldens SK    25 m  32.80   
35  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  33.15   
36  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  33.17   
37  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  33.36   
38  11  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  33.38   
39  158  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  25 m  33.62   
40  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  33.98   
41  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  34.45   
42  100  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  34.52   
43  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  34.80   
44  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  34.81   
45  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  34.85   
46  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  35.39   
47  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  50 m  36.00   
48  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  25 m  36.03   
49  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  36.06   
50  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  36.41   
51  104  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  50 m  36.58   
52  260  Ekeroth Håkon Andreas  2004  Haldens SK    25 m  37.25   
53  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  37.34   
54  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  37.64   
55  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  38.20   
56  266  Nohr Vangen Adrian  2004  Haldens SK    25 m  38.28   
57  111  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  38.82   
58  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  39.25   
59  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  39.42   
60  177  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  25 m  39.63   
61  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  40.10   
62  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  40.37   
63  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  50 m  40.73   
64  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  25 m  40.76   
65  178  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  40.98   
66  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  41.66   
67  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  42.08   
68  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  42.33   
69  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  42.45   
70  339  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  43.00   
71  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  44.29   
72  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  44.47   
73  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  50 m  47.35   
74  160  Olofsson Simon  2007  TROLLHÄTTA  AA0507  25 m  49.92   
75  167  Ericsson Casper  2005  TROLLHÄTTA  AR8505  25 m  59.33   
76  210  Fouilloux-Iaqui Sebastien  2003  Lambertset    25 m     
77  376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m     
78  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
5_S
Gren 5, 50m Bröstsim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Poll Mikkelborg Silje  1998  Lambertset    25 m  31.60   
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  32.14   
221  Kummen Eva  2001  Lambertset    25 m  32.16   
208  Kajsa Colleou Stina  1993  Lambertset    25 m  32.37   
384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  32.42   
375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  33.36   
245  Oseland Aurora  2000  Haldens SK    25 m  33.63   
123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  33.78   
26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  34.06   
10  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  34.37   
11  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  34.41   
12  281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  34.43   
13  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  34.58   
14  377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  34.63   
15  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  34.83   
16  385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  35.01   
17  250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  35.04   
18  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  35.23   
19  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  35.86   
20  37  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  35.86   
21  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  35.90   
22  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  36.23   
23  209  Flesche Selma  2005  Lambertset    25 m  36.40   
24  85  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  36.53   
25  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  36.84   
26  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  37.15   
27  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  37.18   
28  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  37.20   
29  213  Sortvik Hansen Agnes  2005  Lambertset    25 m  37.39   
30  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  37.45   
31  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  37.51   
32  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  37.65   
33  230  Elise Nordli Tora  2005  Lambertset    25 m  37.68   
34  19  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  37.80   
35  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  37.87   
36  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  38.40   
37  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  38.79   
38  283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  39.17   
39  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  39.30   
40  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  39.42   
41  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  39.70   
42  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  39.76   
43  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  50 m  39.87   
44  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  39.87   
45  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  39.89   
46  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  39.96   
47  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  39.99   
48  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  40.12   
49  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  40.32   
50  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  40.37   
51  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  40.77   
52  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  40.91   
53  154  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA  AA9606  25 m  40.95   
54  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  41.14   
55  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  41.22   
56  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  41.38   
57  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  41.38   
58  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  25 m  41.46   
59  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  41.49   
60  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  41.51   
61  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m  42.07   
62  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  42.47   
63  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  42.70   
64  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  42.80   
65  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  43.30   
66  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  25 m  43.36   
67  328  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  44.12   
68  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  50 m  44.31   
69  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  44.42   
70  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  50 m  44.49   
71  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  45.74   
72  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  45.77   
73  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  46.25   
74  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  25 m  46.29   
75  145  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  46.52   
76  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  25 m  46.61   
77  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  25 m  46.89   
78  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  46.97   
79  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m  47.44   
80  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  48.49   
81  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  25 m  49.26   
82  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  49.39   
83  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  50.35   
84  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  50 m  52.41   
85  175  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  53.04   
86  300  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  54.12   
87  166  Ericsson Maja  2007  TROLLHÄTTA  AO3207  25 m  54.19   
88  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  35.80  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
6_S
Gren 6, 50m Bröstsim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
314  Skagius Johannes  1995  SK NEPTUN  ah8595  25 m  26.43   
204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  27.81   
374  Zenimoto Hvas Tomoe  2000  Bærum    25 m  28.44   
273  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  28.58   
43  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  30.78   
25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  30.89   
121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  30.90   
116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  31.13   
23  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  31.55   
10  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m  31.87   
11  12  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  31.90   
12  21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  32.09   
13  46  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  32.49   
14  253  Lunde Svendsen Mikkel  1999  Haldens SK    25 m  32.64   
15  220  Kristensen Elias  2003  Lambertset    25 m  32.97   
16  276  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  32.99   
17  74  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  34.10   
18  259  Dahl Arthur  2003  Haldens SK    25 m  34.25   
19  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  34.26   
20  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  34.28   
21  16  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  34.32   
22  372  Milian Hestad Solbe Jonas  2003  Bærum    25 m  34.49   
23  11  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  34.87   
24  203  Augustsson Christopher  2005  Lambertset    25 m  35.01   
25  258  Gundrosen Mathias  2001  Haldens SK    25 m  35.14   
26  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  35.44   
27  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  35.66   
28  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  35.75   
29  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  35.98   
30  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  36.03   
31  47  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  25 m  36.20   
32  379  Norheim Anders  2000  Bærum    25 m  36.21   
33  49  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  36.23   
34  376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m  36.30   
35  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  36.38   
36  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  37.21   
37  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  25 m  37.31   
38  231  Ouren Erik  2003  Lambertset    25 m  38.15   
39  82  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  38.70   
40  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  38.88   
41  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  38.98   
42  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  39.14   
43  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  39.27   
44  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  50 m  39.57   
45  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  39.77   
46  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  39.85   
47  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  39.92   
48  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  39.94   
49  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  50 m  39.99   
50  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  50 m  40.01   
51  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  40.05   
52  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  40.49   
53  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  50 m  40.73   
54  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  41.01   
55  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  41.13   
56  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  50 m  41.23   
57  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  50 m  41.50   
58  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  41.50   
59  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  50 m  41.64   
60  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  41.72   
61  73  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  25 m  42.23   
62  107  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  50 m  42.82   
63  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  43.56   
64  339  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  43.64   
65  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  43.66   
66  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  43.95   
67  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  45.75   
68  173  Dahlqvist Filip  1997  VÄNERSBORG  AR9797  25 m  45.76   
69  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  47.42   
70  178  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  47.48   
71  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  50 m  49.39   
72  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  49.68   
73  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m  49.76   
74  160  Olofsson Simon  2007  TROLLHÄTTA  AA0507  50 m  54.26   
75  167  Ericsson Casper  2005  TROLLHÄTTA  AR8505  25 m  1:07.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
7_S
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  25.48   
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  25.68   
391  Lise Stenseth Stine  1994  Bærum    25 m  26.05   
228  Løvberg Marte  1999  Lambertset    25 m  26.09   
281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  26.27   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  26.38   
24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  26.95   
234  Helene Røsholm Maren  2001  Lambertset    25 m  27.20   
385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  27.21   
10  217  Jahr Silje  2003  Lambertset    25 m  27.42   
11  147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  27.50   
12  233  Skrindo Pettersen Guro  1999  Lambertset    25 m  27.55   
13  237  Marie Thingberg- Caroline  2004  Lambertset    25 m  27.57   
14  283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  27.57   
15  146  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  27.59   
16  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  27.65   
17  38  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  27.71   
18  316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  27.88   
19  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  27.95   
20  384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  28.21   
21  13  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  28.25   
22  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  28.27   
23  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  28.30   
24  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  28.36   
25  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  28.39   
26  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  28.44   
27  250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  28.55   
28  79  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  28.56   
29  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  28.57   
30  252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  28.57   
31  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  28.69   
32  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  28.70   
33  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  28.74   
34  148  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  28.87   
35  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  28.92   
36  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  29.09   
37  365  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  29.10   
38  289  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  29.13   
39  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  29.15   
40  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m  29.16   
41  249  Misund Nora  2003  Haldens SK    25 m  29.21   
42  207  Valvik Christians Rebekka  2001  Lambertset    25 m  29.23   
43  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  29.39   
44  22  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  29.41   
45  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  29.44   
46  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  29.47   
47  206  Børresen Martine  2003  Lambertset    25 m  29.49   
48  251  Aksmo Svendsby Thea  2003  Haldens SK    25 m  29.50   
49  87  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  29.62   
50  152  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  29.63   
51  115  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  29.69   
52  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  29.74   
53  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  29.74   
54  230  Elise Nordli Tora  2005  Lambertset    25 m  29.74   
55  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  29.78   
56  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  29.96   
57  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  29.98   
58  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  29.99   
59  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  30.01   
60  247  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    25 m  30.07   
61  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  30.13   
62  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  30.13   
63  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  30.14   
64  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  30.26   
65  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  30.29   
66  76  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  30.32   
67  328  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  30.37   
68  71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  30.40   
69  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  30.41   
70  48  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  30.56   
71  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  30.67   
72  78  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  30.93   
73  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  30.94   
74  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  31.03   
75  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  31.16   
76  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  31.18   
77  90  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  31.20   
78  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  50 m  31.22   
79  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  31.24   
80  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  50 m  31.37   
81  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  31.40   
82  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  31.48   
83  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  50 m  31.52   
84  81  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  31.56   
85  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  31.72   
86  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  31.77   
87  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  31.80   
88  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  31.80   
89  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  31.92   
90  85  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  32.14   
91  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  25 m  32.26   
92  154  Tranberg Sofia  2006  TROLLHÄTTA  AA9606  25 m  32.33   
93  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  32.49   
94  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  32.56   
95  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m  32.56   
96  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  32.59   
97  19  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  50 m  32.68   
98  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  50 m  32.69   
99  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  50 m  32.77   
100  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  32.78   
101  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  32.83   
102  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  33.06   
103  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  33.16   
104  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  33.24   
105  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  33.43   
106  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  33.45   
107  108  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  50 m  33.52   
108  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  33.53   
109  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  50 m  33.86   
110  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  50 m  34.19   
111  145  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  34.35   
112  89  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  34.43   
113  176  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  34.55   
114  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  50 m  34.56   
115  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  50 m  34.63   
116  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  35.03   
117  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  25 m  35.29   
118  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  50 m  35.39   
119  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  35.74   
120  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  50 m  36.07   
121  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  36.36   
122  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m  36.48   
123  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  25 m  36.76   
124  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  38.87   
125  300  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  40.13   
126  175  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  41.37   
127  166  Ericsson Maja  2007  TROLLHÄTTA  AO3207  50 m  41.66   
128  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  50 m  43.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
8_S
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
374  Zenimoto Hvas Tomoe  2000  Bærum    25 m  23.00   
25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  23.59   
204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  23.71   
275  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  23.72   
254  Melberg Christer  2001  Haldens SK    25 m  24.41   
273  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  24.42   
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  24.72   
239  Veiberg Henrik  2001  Lambertset    25 m  24.75   
218  Khuu Kevin  2002  Lambertset    25 m  24.86   
10  276  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  25.33   
11  379  Norheim Anders  2000  Bærum    25 m  25.49   
12  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  25.60   
13  253  Lunde Svendsen Mikkel  1999  Haldens SK    25 m  25.62   
14  232  Ouren Magnus  2000  Lambertset    25 m  25.64   
15  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m  25.70   
16  202  Andersen Mats  2000  Lambertset    25 m  25.73   
17  174  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  25.98   
18  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  26.00   
19  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  50 m  26.04   
20  118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  26.16   
21  372  Milian Hestad Solbe Jonas  2003  Bærum    25 m  26.16   
22  121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  26.17   
23  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  26.35   
24  12  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  26.39   
25  40  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  26.45   
26  370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  26.45   
27  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  26.74   
28  376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m  26.78   
29  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  26.86   
30  41  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  50 m  26.91   
31  44  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  26.93   
32  263  Aalbu Sander  2001  Haldens SK    25 m  27.06   
33  280  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  27.07   
34  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  27.09   
35  21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  27.15   
36  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  27.18   
37  235  Singsaas Sander  2004  Lambertset    25 m  27.24   
38  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  27.31   
39  23  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  27.48   
40  258  Gundrosen Mathias  2001  Haldens SK    25 m  27.50   
41  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  27.55   
42  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  27.56   
43  259  Dahl Arthur  2003  Haldens SK    25 m  27.67   
44  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  25 m  27.83   
45  282  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  27.83   
46  16  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  27.87   
47  248  Aksnes Thomas  2003  Haldens SK    25 m  27.88   
48  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  27.89   
49  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  27.94   
50  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  28.01   
51  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  28.02   
52  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  50 m  28.07   
53  158  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  25 m  28.27   
54  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  28.56   
55  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  28.73   
56  256  Forsstrom Andreas  2002  Haldens SK    25 m  28.82   
57  231  Ouren Erik  2003  Lambertset    25 m  28.97   
58  20  Chen Kevin  2004  S 02  AZ2504  25 m  29.04   
59  240  Øverby Timon  2005  Lambertset    25 m  29.07   
60  98  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  29.17   
61  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  50 m  29.23   
62  255  Strand Jens-William  2003  Haldens SK    25 m  29.24   
63  260  Ekeroth Håkon Andreas  2004  Haldens SK    25 m  29.36   
64  210  Fouilloux-Iaqui Sebastien  2003  Lambertset    25 m  29.45   
65  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  29.49   
66  104  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  50 m  29.60   
67  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  29.63   
68  51  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  29.67   
69  203  Augustsson Christopher  2005  Lambertset    25 m  29.77   
70  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  29.82   
71  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  30.01   
72  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  25 m  30.03   
73  82  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  30.11   
74  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  30.12   
75  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  30.13   
76  100  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  30.32   
77  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  30.74   
78  261  Bigum Andreas  2005  Haldens SK    25 m  31.11   
79  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  50 m  31.15   
80  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  31.33   
81  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  50 m  31.37   
82  257  Wilhelmsen Aron  2005  Haldens SK    25 m  31.50   
83  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  50 m  31.52   
84  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  31.67   
85  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  31.70   
86  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  31.74   
87  173  Dahlqvist Filip  1997  VÄNERSBORG  AR9797  25 m  32.00   
88  266  Nohr Vangen Adrian  2004  Haldens SK    25 m  32.15   
89  177  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  50 m  32.44   
90  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  50 m  32.51   
91  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  50 m  32.75   
92  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  33.00   
93  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  25 m  33.10   
94  107  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  50 m  33.24   
95  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m  33.81   
96  339  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  50 m  33.81   
97  111  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  33.87   
98  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  50 m  34.29   
99  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  50 m  34.91   
100  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  34.95   
101  178  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  36.10   
102  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  50 m  36.37   
103  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  50 m  36.87   
104  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  36.95   
105  160  Olofsson Simon  2007  TROLLHÄTTA  AA0507  50 m  39.07   
106  167  Ericsson Casper  2005  TROLLHÄTTA  AR8505  25 m  47.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
9_S
Gren 9, 4X100m Frisim Dam A-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
243  Lambertseter SK J1 Sr  2001  Lambertset    25 m  3:51.52   
244  Lambertseter SK J2 Sr.  2001  Lambertset    25 m  4:01.02   
359  Simklubben Elfsborg Lag 1  2000  ELFSBORG    25 m  4:02.44   
184  Föreningen Uddevalla Sim Lag 1  1999  UDDEVALLA    25 m  4:02.76   
331  Trollhättans Simsällskap Lag 1  2000  TROLLHÄTTA    25 m  4:03.40   
52  Solna Sundbyberg SS 04  1997  SS04    25 m  4:07.26   
267  Halden Lag1 Dam  2001  Haldens SK    25 m  4:09.18   
340  Föreningen Varbergs Sim  2001  VARBERG    25 m  4:12.89   
91  Simklubben S02 Lag 1  2003  S 02    25 m  4:13.80   
10  183  Föreningen Uddevalla Sim 2  2001  UDDEVALLA    25 m  4:14.96   
11  360  Simklubben Elfsborg Lag 2  2000  ELFSBORG    25 m  4:16.54   
12  185  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  1999  UDDEVALLA    25 m  4:21.11   
13  358  Simklubben Elfsborg Lag 3  2001  ELFSBORG    25 m  4:25.87   
14  92  Simklubben S02 Lag 2  2004  S 02    25 m  4:26.38   
15  341  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2003  VARBERG    25 m  4:29.18   
16  332  Trollhättans Simsällskap Lag 2  2002  TROLLHÄTTA    25 m  4:32.73   
17  269  Halden Lag2 Dam  2001  Haldens SK    25 m  4:33.88   
18  186  Föreningen Uddevalla Sim Lag 4  2004  UDDEVALLA    25 m  4:35.07   
19  188  Föreningen Uddevalla Sim Lag 5  2002  UDDEVALLA    25 m  4:44.82   
20  343  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2003  VARBERG    25 m  4:51.26   
21  342  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2003  VARBERG    25 m  4:53.19   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
10_S
Gren 10, 4X100m Frisim Herr A-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
352  Simklubben Elfsborg Lag 1  1986  ELFSBORG    25 m  3:30.23   
241  Lambertseter SK G1 Sr.  2001  Lambertset    25 m  3:36.63   
355  Simklubben Elfsborg Lag 2  1999  ELFSBORG    25 m  3:41.46   
242  Lambertseter SK G2 Sr.  2001  Lambertset    25 m  3:43.44   
194  Föreningen Uddevalla Sim  2000  UDDEVALLA    25 m  3:44.61   
53  Solna Sundbyberg SS 04  2001  SS04    25 m  3:45.75   
357  Simklubben Elfsborg Lag 3  1999  ELFSBORG    25 m  3:51.97   
347  Föreningen Varbergs Sim  2000  VARBERG    25 m  3:52.15   
192  Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2000  UDDEVALLA    25 m  3:58.28   
10  91  Simklubben S02 Lag 1  2003  S 02    25 m  3:58.79   
11  268  Halden Lag1 Herr  2001  Haldens SK    25 m  4:00.01   
12  54  Solna Sundbyberg SS 04 Lag 2  2002  SS04    25 m  4:10.36   
13  333  Trollhättans Simsällskap Lag 1  2002  TROLLHÄTTA    25 m  4:12.17   
14  348  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2000  VARBERG    25 m  4:13.49   
15  94  Simklubben S02 Lag 2  2003  S 02    25 m  4:16.48   
16  195  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  2003  UDDEVALLA    25 m  4:27.58   
17  345  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2004  VARBERG    25 m  4:39.80   
18  346  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2004  VARBERG    25 m  4:42.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
11_S
Gren 11, 100m Frisim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
350  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  25 m  49.26   
374  Zenimoto Hvas Tomoe  2000  Bærum    25 m  49.92   
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  50.65   
112  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  51.65   
275  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  52.46   
254  Melberg Christer  2001  Haldens SK    25 m  52.67   
239  Veiberg Henrik  2001  Lambertset    25 m  53.22   
202  Andersen Mats  2000  Lambertset    25 m  53.43   
370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  54.51   
10  121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  54.71   
11  43  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  54.86   
12  273  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  55.64   
13  351  Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  ae4101  25 m  55.80   
14  118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  55.83   
15  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  56.08   
16  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  56.98   
17  12  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  57.03   
18  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  50 m  57.04   
19  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  57.09   
20  44  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  57.59   
21  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  57.90   
22  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  58.03   
23  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m  58.27   
24  218  Khuu Kevin  2002  Lambertset    25 m  58.28   
25  379  Norheim Anders  2000  Bærum    25 m  58.40   
26  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  58.72   
27  165  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  25 m  58.82   
28  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  59.11   
29  174  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  59.11   
30  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  59.15   
31  280  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  59.24   
32  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  59.27   
33  235  Singsaas Sander  2004  Lambertset    25 m  59.43   
34  16  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  59.59   
35  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  59.59   
36  41  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  59.80   
37  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  59.80   
38  263  Aalbu Sander  2001  Haldens SK    25 m  59.94   
39  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  1:00.14   
40  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m  1:00.22   
41  376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m  1:00.24   
42  240  Øverby Timon  2005  Lambertset    25 m  1:00.66   
43  21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:00.68   
44  256  Forsstrom Andreas  2002  Haldens SK    25 m  1:00.79   
45  74  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  1:00.99   
46  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  25 m  1:01.18   
47  248  Aksnes Thomas  2003  Haldens SK    25 m  1:01.46   
48  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  1:01.58   
49  158  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  50 m  1:02.21   
50  23  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  1:02.44   
51  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  50 m  1:03.20   
52  15  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  25 m  1:03.23   
53  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:03.29   
54  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  1:03.39   
55  258  Gundrosen Mathias  2001  Haldens SK    25 m  1:03.46   
56  259  Dahl Arthur  2003  Haldens SK    25 m  1:03.73   
57  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  50 m  1:03.87   
58  260  Ekeroth Håkon Andreas  2004  Haldens SK    25 m  1:04.30   
59  255  Strand Jens-William  2003  Haldens SK    25 m  1:04.32   
60  98  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:04.37   
61  77  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:04.44   
62  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:04.45   
63  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  50 m  1:04.66   
64  95  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  1:04.73   
65  51  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  1:04.86   
66  162  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  1:05.30   
67  47  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  50 m  1:05.39   
68  20  Chen Kevin  2004  S 02  AZ2504  50 m  1:05.50   
69  104  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  50 m  1:05.53   
70  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  1:05.83   
71  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  1:05.84   
72  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:06.13   
73  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  1:06.41   
74  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  1:06.77   
75  73  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  25 m  1:07.03   
76  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  50 m  1:07.11   
77  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  1:07.15   
78  100  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  50 m  1:07.49   
79  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  1:08.44   
80  261  Bigum Andreas  2005  Haldens SK    25 m  1:08.47   
81  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  1:09.17   
82  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  50 m  1:09.46   
83  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  1:10.16   
84  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  1:10.43   
85  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:10.54   
86  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:10.57   
87  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  1:11.04   
88  82  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  1:11.51   
89  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  50 m  1:11.60   
90  257  Wilhelmsen Aron  2005  Haldens SK    25 m  1:11.91   
91  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  1:12.44   
92  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  50 m  1:12.79   
93  111  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  50 m  1:13.08   
94  107  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  1:13.70   
95  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  50 m  1:13.96   
96  173  Dahlqvist Filip  1997  VÄNERSBORG  AR9797  25 m  1:14.26   
97  339  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  1:14.73   
98  144  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  50 m  1:14.82   
99  177  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  50 m  1:15.42   
100  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  50 m  1:15.52   
101  266  Nohr Vangen Adrian  2004  Haldens SK    25 m  1:16.55   
102  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  50 m  1:17.30   
103  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  1:19.36   
104  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  50 m  1:22.08   
105  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  50 m  1:22.41   
106  178  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  1:24.15   
107  160  Olofsson Simon  2007  TROLLHÄTTA  AA0507  50 m  1:26.15   
108  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  1:27.59   
109  172  Nordin Theo  2007  TROLLHÄTTA  AL1907  25 m  1:37.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
12_S
Gren 12, 200m Frisim Dam A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
391  Lise Stenseth Stine  1994  Bærum    25 m  1:58.78   
228  Løvberg Marte  1999  Lambertset    25 m  1:59.10   
385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  2:04.36   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  2:05.22   
Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:08.88   
128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:09.30   
283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:10.21   
148  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:10.48   
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  2:10.52   
10  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:12.45   
11  38  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  2:13.55   
12  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  2:14.12   
13  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  2:14.48   
14  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  2:14.73   
15  71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:15.78   
16  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m  2:15.96   
17  206  Børresen Martine  2003  Lambertset    25 m  2:16.17   
18  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  2:17.30   
19  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  2:17.37   
20  252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  2:18.11   
21  289  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  25 m  2:18.84   
22  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:19.30   
23  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  2:19.66   
24  26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  2:20.33   
25  251  Aksmo Svendsby Thea  2003  Haldens SK    25 m  2:20.75   
26  247  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    25 m  2:21.16   
27  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:21.36   
28  152  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  2:21.45   
29  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  50 m  2:21.89   
30  262  Nordgård Dorthe  2001  Haldens SK    25 m  2:26.10   
31  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  2:26.64   
32  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  2:27.16   
33  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:30.74   
34  328  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  2:31.30   
35  264  Solhaug Nora  2003  Haldens SK    25 m  2:34.84   
36  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  2:35.93   
37  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  50 m  2:35.97   
38  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  2:45.52   
39  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  50 m  2:56.30   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
13_S
Gren 13, 100m Ryggsim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  56.00   
232  Ouren Magnus  2000  Lambertset    25 m  57.47   
276  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  25 m  59.33   
218  Khuu Kevin  2002  Lambertset    25 m  1:00.01   
372  Milian Hestad Solbe Jonas  2003  Bærum    25 m  1:00.23   
43  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  25 m  1:00.38   
117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:02.27   
40  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  1:02.60   
274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  1:02.90   
10  204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  1:03.00   
11  380  Christopher Norhei Henrik  2003  Bærum    25 m  1:03.19   
12  275  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  25 m  1:04.51   
13  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:04.88   
14  212  Hajdarpasic Benjamin  2002  Lambertset    25 m  1:05.54   
15  378  Nordeng Refstie Elias  2002  Bærum    25 m  1:05.91   
16  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  1:06.21   
17  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  1:06.23   
18  231  Ouren Erik  2003  Lambertset    25 m  1:06.63   
19  220  Kristensen Elias  2003  Lambertset    25 m  1:07.23   
20  282  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:08.00   
21  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  25 m  1:09.23   
22  11  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  1:09.26   
23  210  Fouilloux-Iaqui Sebastien  2003  Lambertset    25 m  1:09.29   
24  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  1:09.66   
25  255  Strand Jens-William  2003  Haldens SK    25 m  1:09.80   
26  98  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:09.95   
27  41  Böschen Isac  2002  SS04  AF3102  25 m  1:10.42   
28  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:10.91   
29  77  Bohlin Noel  2003  S 02  AM4903  25 m  1:11.37   
30  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:11.47   
31  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  1:12.81   
32  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  1:12.94   
33  73  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  25 m  1:13.98   
34  51  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  25 m  1:15.84   
35  260  Ekeroth Håkon Andreas  2004  Haldens SK    25 m  1:16.12   
36  99  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  1:16.16   
37  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:16.24   
38  100  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:16.39   
39  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:16.54   
40  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  1:17.72   
41  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  25 m  1:18.59   
42  49  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  1:18.88   
43  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:20.04   
44  104  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  50 m  1:20.21   
45  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  1:20.32   
46  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  25 m  1:20.75   
47  36  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:20.88   
48  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  1:22.22   
49  266  Nohr Vangen Adrian  2004  Haldens SK    25 m  1:22.36   
50  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  1:22.67   
51  107  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  1:23.10   
52  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  25 m  1:23.13   
53  111  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  1:24.30   
54  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  1:24.38   
55  142  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  1:24.42   
56  177  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG  AB1305  25 m  1:26.06   
57  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  1:26.16   
58  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  50 m  1:26.65   
59  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  1:26.86   
60  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  1:26.87   
61  144  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  1:26.92   
62  109  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  50 m  1:27.74   
63  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  25 m  1:29.71   
64  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m  1:29.82   
65  337  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  50 m  1:30.26   
66  178  Grönlund Pontus  2005  VÄNERSBORG  AF1105  25 m  1:30.46   
67  181  Johansson Hugo  2005  VÄNERSBORG  AQ6505  25 m  1:34.56   
68  339  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  1:35.95   
69  153  Heal Noel  2005  TROLLHÄTTA  AA5505  25 m  1:37.38   
70  160  Olofsson Simon  2007  TROLLHÄTTA  AA0507  50 m  1:45.49   
71  172  Nordin Theo  2007  TROLLHÄTTA  AL1907  50 m  1:52.70   
72  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  50 m  2:03.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
229  Poll Mikkelborg Silje  1998  Lambertset    25 m  1:07.47   
221  Kummen Eva  2001  Lambertset    25 m  1:08.28   
208  Kajsa Colleou Stina  1993  Lambertset    25 m  1:09.27   
384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  1:12.38   
385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  1:13.07   
375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  1:13.15   
26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:13.27   
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  1:13.41   
123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:13.86   
10  250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  1:14.13   
11  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  1:14.35   
12  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:15.20   
13  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:15.20   
14  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:15.37   
15  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  1:15.54   
16  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:16.34   
17  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:16.81   
18  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  1:18.13   
19  209  Flesche Selma  2005  Lambertset    25 m  1:18.38   
20  37  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  1:19.02   
21  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  1:19.86   
22  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:20.04   
23  85  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  1:20.39   
24  316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  1:20.50   
25  265  Gjosund Helle  2003  Haldens SK    25 m  1:20.89   
26  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:21.22   
27  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:21.51   
28  213  Sortvik Hansen Agnes  2005  Lambertset    25 m  1:21.90   
29  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  1:21.90   
30  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  1:22.48   
31  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  1:22.50   
32  230  Elise Nordli Tora  2005  Lambertset    25 m  1:22.69   
33  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  1:22.93   
34  249  Misund Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:22.99   
35  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:23.32   
36  264  Solhaug Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:23.78   
37  19  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  50 m  1:24.02   
38  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:24.62   
39  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  1:25.27   
40  87  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:25.47   
41  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  25 m  1:25.93   
42  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:26.21   
43  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  1:26.25   
44  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:26.59   
45  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:26.88   
46  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  1:27.84   
47  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:28.13   
48  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  1:28.16   
49  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  25 m  1:28.85   
50  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  1:28.89   
51  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  1:29.09   
52  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  1:29.69   
53  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  1:29.89   
54  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  1:29.96   
55  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  1:29.97   
56  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m  1:30.87   
57  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:32.01   
58  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:34.16   
59  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  25 m  1:35.18   
60  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  50 m  1:36.13   
61  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m  1:37.43   
62  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  25 m  1:38.41   
63  145  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  1:39.85   
64  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  1:39.89   
65  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  1:39.97   
66  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:40.13   
67  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  25 m  1:40.57   
68  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  1:40.85   
69  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  25 m  1:40.87   
70  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  50 m  1:41.55   
71  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m  1:42.23   
72  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  50 m  1:43.33   
73  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  50 m  1:44.79   
74  169  Emanuelsson Isabella  2006  TROLLHÄTTA  BJ4806  50 m  1:46.07   
75  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  1:46.11   
76  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  1:50.80   
77  159  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  50 m  1:52.57   
78  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  50 m  1:56.48   
79  166  Ericsson Maja  2007  TROLLHÄTTA  AO3207  50 m  1:57.13   
80  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  50 m  1:57.72   
81  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
15_S
Gren 15, 200m Fjärilsim Herr A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
238  Toth Patrick  2000  Lambertset    25 m  2:01.39   
285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  2:19.03   
271  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  2:19.40   
15  Emanuelsson Noah  2003  S 02  AI8703  50 m  2:22.14   
44  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  2:22.26   
42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  2:24.72   
376  Littorin Birkeland Simen  2002  Bærum    25 m  2:25.59   
118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:31.36   
174  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  25 m  2:35.45   
10  273  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  25 m  2:36.20   
11  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  3:02.06   
12  25  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
16_S
Gren 16, 100m Fjärilsim Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  59.85   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  1:00.65   
237  Marie Thingberg- Caroline  2004  Lambertset    25 m  1:04.50   
147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:05.01   
233  Skrindo Pettersen Guro  1999  Lambertset    25 m  1:05.03   
114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:05.48   
207  Valvik Christians Rebekka  2001  Lambertset    25 m  1:06.33   
126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:06.82   
384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  1:07.23   
10  13  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  1:07.48   
11  281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  1:07.97   
12  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  1:08.13   
13  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  1:08.16   
14  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  1:08.79   
15  48  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:09.17   
16  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:09.44   
17  22  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  1:09.81   
18  37  Höglind Rebecca  1998  SS04  AL7898  25 m  1:10.04   
19  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  1:10.10   
20  252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  1:10.10   
21  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  1:10.48   
22  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  50 m  1:10.50   
23  215  Arstad Helmersen Andrea  2001  Lambertset    25 m  1:10.74   
24  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  1:10.98   
25  26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:11.06   
26  247  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    25 m  1:11.34   
27  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  1:11.39   
28  84  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  50 m  1:11.80   
29  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  1:12.37   
30  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:13.28   
31  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:13.54   
32  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  50 m  1:13.68   
33  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:13.87   
34  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:13.97   
35  289  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  25 m  1:14.39   
36  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  1:14.61   
37  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  1:14.73   
38  76  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:14.91   
39  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  1:14.97   
40  81  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  1:15.34   
41  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  50 m  1:15.69   
42  265  Gjosund Helle  2003  Haldens SK    25 m  1:15.86   
43  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  1:15.98   
44  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  1:16.91   
45  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  1:17.08   
46  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:18.67   
47  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  1:18.87   
48  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  50 m  1:19.03   
49  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:20.04   
50  78  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:20.57   
51  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  50 m  1:21.20   
52  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  1:21.81   
53  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  1:22.29   
54  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  1:22.76   
55  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  50 m  1:22.82   
56  90  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  50 m  1:23.18   
57  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  1:23.77   
58  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  1:24.94   
59  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  1:25.48   
60  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  50 m  1:26.02   
61  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  1:30.53   
62  108  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  50 m  1:33.10   
63  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  1:33.73   
64  176  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  50 m  1:36.71   
65  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  1:36.93   
66  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  25 m  1:37.16   
67  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  50 m  1:41.20   
68  159  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  25 m  1:48.96   
69  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m     
70  89  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m     
71  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m     
72  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  25 m     
73  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m     
74  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  25 m     
75  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
17_S
Gren 17, 400m Frisim Herr A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  3:38.63   
202  Andersen Mats  2000  Lambertset    25 m  3:55.95   
254  Melberg Christer  2001  Haldens SK    25 m  3:58.09   
270  Jönsson Viktor  1986  ELFSBORG  AA3186  25 m  4:06.40   
271  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  4:06.84   
370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  4:13.89   
121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  4:15.20   
280  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  4:15.53   
212  Hajdarpasic Benjamin  2002  Lambertset    25 m  4:18.40   
10  232  Ouren Magnus  2000  Lambertset    25 m  4:18.44   
11  383  Riiser Agmund  2001  Bærum    25 m  4:19.90   
12  351  Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  ae4101  25 m  4:20.82   
13  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  4:21.26   
14  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  4:23.17   
15  291  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  4:29.64   
16  12  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  25 m  4:31.36   
17  203  Augustsson Christopher  2005  Lambertset    25 m  4:33.23   
18  46  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  4:36.45   
19  240  Øverby Timon  2005  Lambertset    25 m  4:36.67   
20  282  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  4:37.00   
21  210  Fouilloux-Iaqui Sebastien  2003  Lambertset    25 m  4:37.03   
22  129  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  25 m  4:41.15   
23  227  Pooi Oscar Lui Yuk  2003  Lambertset    25 m  4:44.16   
24  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  25 m  4:46.98   
25  320  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  4:47.62   
26  49  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  25 m  4:49.03   
27  29  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  4:54.51   
28  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  4:57.14   
29  18  Rilby Albin  2004  S 02  AP7104  50 m  4:58.50   
30  158  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  25 m  4:58.55   
31  14  Klebom Hampus  2004  S 02  AC4504  25 m  4:58.96   
32  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  4:59.98   
33  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  25 m  5:08.70   
34  162  Faarinen Rasmus  2005  TROLLHÄTTA  AM6305  25 m  5:11.42   
35  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  5:16.47   
36  325  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  50 m  5:19.12   
37  197  Lundberg Petter  2005  UDDEVALLA  AP6905  25 m  5:19.44   
38  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  5:20.20   
39  201  Happe David  2006  UDDEVALLA  AL9906  25 m  5:23.51   
40  326  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  50 m  5:23.80   
41  199  Östblom Marcus  2005  UDDEVALLA  AF2705  25 m  5:24.08   
42  327  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  50 m  5:27.37   
43  157  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  25 m  5:29.98   
44  105  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  5:30.09   
45  196  Simonsson Jakob  2005  UDDEVALLA  AF7705  25 m  5:31.12   
46  319  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  5:31.54   
47  130  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  5:32.00   
48  310  Forsberg Hannes  2004  UDDEVALLA  AW8104  50 m  5:35.44   
49  261  Bigum Andreas  2005  Haldens SK    25 m  5:35.62   
50  142  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  5:38.19   
51  82  Andersson Benedet Roque  2004  S 02  AP3104  25 m  5:42.92   
52  104  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  6:05.60   
53  307  Andersson Oliver  2005  UDDEVALLA  AQ5505  25 m  6:22.46   
54  30  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  6:55.12   
55  163  Olsson Viktor  2006  TROLLHÄTTA  AI2306  50 m  6:59.26   
56  100  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m     
57  141  Dahlström Eddie  2004  UDDEVALLA  AW0304  25 m     
58  306  Rössger Leon  2006  UDDEVALLA  AM5106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
18_S
Gren 18, 200m Medley Dam A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
208  Kajsa Colleou Stina  1993  Lambertset    25 m  2:18.63   
229  Poll Mikkelborg Silje  1998  Lambertset    25 m  2:20.40   
221  Kummen Eva  2001  Lambertset    25 m  2:21.18   
316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  2:21.66   
114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:24.20   
281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  25 m  2:28.43   
13  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  2:29.11   
283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:30.33   
148  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  2:30.39   
10  390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  2:31.48   
11  26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  2:32.43   
12  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  2:33.01   
13  209  Flesche Selma  2005  Lambertset    25 m  2:33.77   
14  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:33.95   
15  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  2:34.41   
16  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  2:35.05   
17  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  2:35.38   
18  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:35.43   
19  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  2:35.51   
20  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  2:35.54   
21  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  2:35.68   
22  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  2:36.04   
23  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  2:37.24   
24  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  25 m  2:37.64   
25  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  2:37.74   
26  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  2:38.28   
27  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:38.68   
28  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  2:39.81   
29  84  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  25 m  2:40.75   
30  230  Elise Nordli Tora  2005  Lambertset    25 m  2:40.75   
31  78  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  2:41.21   
32  87  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  2:41.25   
33  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  2:41.84   
34  213  Sortvik Hansen Agnes  2005  Lambertset    25 m  2:42.20   
35  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  2:42.46   
36  219  Mai-Linh Khuu Mina  2005  Lambertset    25 m  2:43.46   
37  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  2:43.80   
38  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  2:45.14   
39  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  2:45.37   
40  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  2:45.78   
41  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  2:46.31   
42  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  2:46.38   
43  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  25 m  2:46.54   
44  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  25 m  2:47.75   
45  85  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  2:48.89   
46  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:49.07   
47  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  2:49.76   
48  90  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  2:49.94   
49  76  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  2:50.58   
50  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  2:51.12   
51  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  2:52.07   
52  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  2:52.56   
53  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  2:53.94   
54  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:54.20   
55  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  2:54.28   
56  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  25 m  2:54.51   
57  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  50 m  2:54.52   
58  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  2:54.76   
59  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m  2:57.36   
60  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  50 m  2:58.82   
61  334  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  2:59.86   
62  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  3:00.51   
63  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  3:00.95   
64  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  3:02.24   
65  161  Kis Anna  2004  TROLLHÄTTA  BJ9204  25 m  3:02.34   
66  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  3:02.82   
67  108  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  25 m  3:04.48   
68  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  25 m  3:06.43   
69  156  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  25 m  3:07.28   
70  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  50 m  3:09.22   
71  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  25 m  3:10.60   
72  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  3:10.69   
73  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  50 m  3:11.48   
74  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  3:13.20   
75  159  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  50 m  3:13.53   
76  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  3:17.68   
77  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  50 m  3:18.18   
78  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  25 m  3:19.80   
79  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  25 m  3:20.51   
80  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m  3:22.34   
81  169  Emanuelsson Isabella  2006  TROLLHÄTTA  BJ4806  50 m  3:41.84   
82  89  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m     
83  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m     
84  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  25 m     
85  233  Skrindo Pettersen Guro  1999  Lambertset    25 m     
86  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:54 
 
19_S
Gren 19, 200m Bröstsim Herr A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
112  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:08.41   
314  Skagius Johannes  1995  SK NEPTUN  ah8595  25 m  2:11.07   
204  Bovey Jolann  1996  Lambertset    25 m  2:12.46   
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  2:16.20   
116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  2:18.00   
121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  2:21.67   
238  Toth Patrick  2000  Lambertset    25 m  2:28.42   
220  Kristensen Elias  2003  Lambertset    25 m  2:30.28   
21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:30.47   
10  46  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  50 m  2:35.12   
11  165  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  25 m  2:38.41   
12  11  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  25 m  2:41.75   
13  16  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  25 m  2:41.83   
14  74  Olofsson Linus  2003  S 02  AL6503  25 m  2:44.63   
15  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  25 m  2:46.52   
16  95  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  2:46.80   
17  150  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  2:55.36   
18  47  Carlberg Tim  2003  SS04  AI5503  50 m  2:58.34   
19  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  3:02.90   
20  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  3:06.02   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55 
 
20_S
Gren 20, 200m Ryggsim Dam A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  2:20.34   
217  Jahr Silje  2003  Lambertset    25 m  2:20.84   
234  Helene Røsholm Maren  2001  Lambertset    25 m  2:22.59   
128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  2:23.40   
215  Arstad Helmersen Andrea  2001  Lambertset    25 m  2:26.60   
Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:27.32   
71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:28.04   
115  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  2:30.81   
206  Børresen Martine  2003  Lambertset    25 m  2:33.20   
10  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  2:33.42   
11  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  2:33.95   
12  48  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  2:34.57   
13  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:35.61   
14  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  2:36.52   
15  152  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  2:39.13   
16  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  2:40.96   
17  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  2:48.86   
18  22  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  3:02.93   
19  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  25 m  3:04.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55 
 
21_S
Gren 21, 4X100m Medley Herrar A-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
241  Lambertseter SK G1 Sr.  2001  Lambertset    25 m  3:47.47   
354  Simklubben Elfsborg Lag 1  1999  ELFSBORG    25 m  3:52.69   
242  Lambertseter SK G2 Sr.  2001  Lambertset    25 m  4:00.04   
198  Föreningen Uddevalla Sim  1992  UDDEVALLA    25 m  4:03.75   
355  Simklubben Elfsborg Lag 2  1999  ELFSBORG    25 m  4:05.70   
347  Föreningen Varbergs Sim  2000  VARBERG    25 m  4:10.01   
192  Föreningen Uddevalla Sim Lag 2  2000  UDDEVALLA    25 m  4:16.00   
358  Simklubben Elfsborg Lag 3  2001  ELFSBORG    25 m  4:19.24   
91  Simklubben S02 Lag 1  2003  S 02    25 m  4:24.93   
10  348  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2000  VARBERG    25 m  4:42.73   
11  94  Simklubben S02 Lag 2  2003  S 02    25 m  4:44.14   
12  195  Föreningen Uddevalla Sim Lag 3  2003  UDDEVALLA    25 m  4:55.11   
13  200  Föreningen Uddevalla Sim Lag 4  2003  UDDEVALLA    25 m  5:17.20   
14  349  Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2005  VARBERG    25 m  5:20.91   
15  345  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2004  VARBERG    25 m  5:37.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55 
 
22_S
Gren 22, 100m Frisim Damer A-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
228  Løvberg Marte  1999  Lambertset    25 m  54.32   
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  55.57   
391  Lise Stenseth Stine  1994  Bærum    25 m  55.76   
390  Bjellvåg Braathe Kristine  2000  Bærum    25 m  56.98   
281  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  58.26   
385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  58.38   
126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  58.84   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  58.91   
146  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  25 m  59.47   
10  234  Helene Røsholm Maren  2001  Lambertset    25 m  59.66   
11  147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  59.93   
12  38  Berndtson Filippa  1997  SS04  BD4297  25 m  1:00.34   
13  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:00.52   
14  237  Marie Thingberg- Caroline  2004  Lambertset    25 m  1:00.60   
15  148  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:00.64   
16  283  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  1:00.69   
17  24  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  1:00.71   
18  214  Hansen Charlotte  2003  Lambertset    25 m  1:00.84   
19  13  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  1:00.87   
20  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  1:00.87   
21  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:00.88   
22  384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  1:01.21   
23  128  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:01.23   
24  123  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:02.17   
25  369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  1:02.27   
26  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  50 m  1:02.56   
27  50  Voigt Sofia  2003  SS04  BF0803  25 m  1:02.58   
28  252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  1:02.58   
29  79  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:03.23   
30  26  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:03.32   
31  119  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  25 m  1:03.35   
32  151  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:03.36   
33  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  1:03.52   
34  365  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:03.56   
35  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:03.57   
36  289  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  25 m  1:03.70   
37  22  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  1:03.78   
38  249  Misund Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:03.88   
39  321  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  1:03.91   
40  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  1:03.93   
41  140  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA  AY7806  25 m  1:03.94   
42  152  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  1:03.96   
43  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  1:04.14   
44  71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:04.20   
45  134  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  25 m  1:04.34   
46  120  Ström Emilia  2002  UDDEVALLA  AD0602  50 m  1:04.37   
47  251  Aksmo Svendsby Thea  2003  Haldens SK    25 m  1:04.61   
48  31  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  1:04.64   
49  206  Børresen Martine  2003  Lambertset    25 m  1:04.66   
50  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  1:05.08   
51  35  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  1:05.19   
52  87  Cederqvist Amanda  2005  S 02  AY2405  25 m  1:05.35   
53  222  Kvalvaag Ella  2004  Lambertset    25 m  1:05.50   
54  230  Elise Nordli Tora  2005  Lambertset    25 m  1:05.58   
55  286  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  1:05.91   
56  247  Fjellstad Amanda  2003  Haldens SK    25 m  1:05.97   
57  84  Magnusson Elna  2004  S 02  BG1804  50 m  1:06.05   
58  113  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:06.07   
59  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:06.07   
60  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:06.33   
61  387  Sofie Syversveen Li Karin  2001  Bærum    25 m  1:06.60   
62  76  Theorin Ronja  2005  S 02  AE6605  25 m  1:06.98   
63  125  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m  1:07.00   
64  90  Dittmer Elsa  2005  S 02  BR3805  25 m  1:07.38   
65  328  Olavi Tindra  2003  TIMRÅ SK  AH6403  25 m  1:07.47   
66  33  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  50 m  1:07.52   
67  317  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  1:07.62   
68  138  Rodin Lova  2005  UDDEVALLA  AO1205  50 m  1:07.88   
69  368  Dahl Elde Nora  2002  Bærum    25 m  1:07.93   
70  81  Vråmo Ellen  2004  S 02  BF8604  25 m  1:08.22   
71  34  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  50 m  1:08.26   
72  323  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:08.61   
73  246  Ellingsen Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:08.92   
74  318  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:08.93   
75  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:09.09   
76  262  Nordgård Dorthe  2001  Haldens SK    25 m  1:09.24   
77  70  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  50 m  1:09.72   
78  137  Girnus de Sousa Annamaria  2005  UDDEVALLA  AO2205  50 m  1:09.90   
79  292  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  25 m  1:10.08   
80  322  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:10.18   
81  187  Eriksson Nora  2005  UDDEVALLA  AN1805  50 m  1:10.29   
82  189  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA  BA2806  25 m  1:10.33   
83  85  Skanse Lova  2003  S 02  BS0203  25 m  1:10.60   
84  97  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:10.66   
85  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  25 m  1:10.67   
86  122  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  50 m  1:10.89   
87  139  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  1:11.11   
88  Björkdahl Gabriella  2004  LIDKÖPING  AM1404  25 m  1:11.43   
89  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:11.69   
90  324  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  1:11.83   
91  102  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  1:12.10   
92  132  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  1:12.13   
93  190  Höglund Filippa  2005  UDDEVALLA  BK3805  25 m  1:12.49   
94  101  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  1:12.76   
95  106  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  1:13.50   
96  96  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:13.51   
97  108  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  50 m  1:13.51   
98  159  Andrée Wilma  2004  TROLLHÄTTA  AY2204  50 m  1:14.06   
99  302  Holmgren Isabell  2004  UDDEVALLA  AO7404  25 m  1:14.10   
100  89  Sillerström Saga  2006  S 02  AO2606  25 m  1:15.35   
101  110  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  1:15.91   
102  309  Ryrrmalm Märta  2006  UDDEVALLA  BA1806  50 m  1:16.58   
103  308  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA  AZ2206  25 m  1:16.67   
104  176  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG  AC3405  25 m  1:16.93   
105  304  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA  AN2805  25 m  1:16.94   
106  301  Andersson Linnea  2003  UDDEVALLA  BD8203  50 m  1:17.33   
107  164  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA  BF3805  50 m  1:17.47   
108  311  Olsson Tilia  2006  UDDEVALLA  BC9606  25 m  1:18.04   
109  313  Borg Maja  2006  UDDEVALLA  BI6206  50 m  1:18.85   
110  155  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  1:19.98   
111  338  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  50 m  1:20.32   
112  336  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  50 m  1:21.13   
113  312  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA  BI7206  50 m  1:21.26   
114  305  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA  AK4407  50 m  1:25.14   
115  168  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA  BI4206  50 m  1:26.66   
116  330  Linnarsson Alice  2006  TROLLHÄTTA  BM1606  25 m  1:26.94   
117  300  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA  BC1206  25 m  1:28.86   
118  175  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG  AH3804  25 m  1:34.61   
119  329  Arvidsson Frida  2005  TROLLHÄTTA  BR7205  25 m  1:35.63   
120  170  Markusson Vilda  2007  TROLLHÄTTA  AZ5607  50 m  1:42.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55 
 
23_S
Gren 23, 200m Frisim Herr A-B 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
315  Christiansen Henrik  1996  Skjetten    25 m  1:46.99   
254  Melberg Christer  2001  Haldens SK    25 m  1:52.77   
238  Toth Patrick  2000  Lambertset    25 m  1:53.23   
202  Andersen Mats  2000  Lambertset    25 m  1:54.03   
271  Rudqvist Samuel  1999  ELFSBORG  AA7799  25 m  1:54.47   
370  Forafonov Viktor  2002  Bærum    25 m  1:56.73   
121  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:58.78   
232  Ouren Magnus  2000  Lambertset    25 m  2:01.11   
351  Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  ae4101  25 m  2:01.65   
10  118  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:01.96   
11  124  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  25 m  2:03.26   
12  280  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:03.63   
13  44  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  25 m  2:05.01   
14  40  Bentzer Philip  2001  SS04  AH6701  25 m  2:05.18   
15  117  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  2:05.65   
16  42  Voigt Kalle  2001  SS04  AK8901  50 m  2:06.49   
17  274  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  2:07.62   
18  127  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  2:08.71   
19  46  Reuterskiöld Douglas  2002  SS04  AM1302  25 m  2:09.12   
20  116  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:12.42   
21  285  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  2:12.91   
22  21  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:12.95   
23  10  Sjöström Oscar  2003  S 02  AA2103  25 m  2:15.33   
24  231  Ouren Erik  2003  Lambertset    25 m  2:18.58   
25  49  Larsson Marcus  2003  SS04  AM0903  50 m  2:18.76   
26  133  Hanson Albin  2003  UDDEVALLA  AM1903  25 m  2:19.42   
27  51  Brouzell Simon  2003  SS04  AX3103  50 m  2:21.77   
28  236  Solhøy Sondre  2003  Lambertset    25 m  2:22.20   
29  32  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  2:27.45   
30  136  Andersson Simon  2003  UDDEVALLA  AM3903  50 m  2:27.74   
31  179  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  AY2900  50 m  2:32.05   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  14:55 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer A-B-C 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
252  Haugland Halvorsen Thyra  2002  Haldens SK    25 m  11.29   
377  Vassbakk Løyning Ingeborg  2000  Bærum    25 m  58.78   
316  Halvorsen Astrid Julie  2001  Skjetten    25 m  1:02.07   
371  Marie Halden Jenny  2000  Bærum    25 m  1:04.08   
250  Lauritzen Synne  2001  Haldens SK    25 m  1:05.16   
234  Helene Røsholm Maren  2001  Lambertset    25 m  1:05.62   
217  Jahr Silje  2003  Lambertset    25 m  1:06.28   
71  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:06.47   
369  Eriksson Klara  2003  Bærum    25 m  1:06.56   
10  215  Arstad Helmersen Andrea  2001  Lambertset    25 m  1:06.77   
11  207  Valvik Christians Rebekka  2001  Lambertset    25 m  1:06.94   
12  114  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:07.16   
13  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:07.41   
14  147  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  1:08.05   
15  249  Misund Nora  2003  Haldens SK    25 m  1:08.06   
16  382  Omdahl Petersen Rikke  2002  Bærum    25 m  1:08.12   
17  135  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  25 m  1:08.14   
18  205  Ross Bustgaard Enya  2004  Lambertset    25 m  1:08.46   
19  237  Marie Thingberg- Caroline  2004  Lambertset    25 m  1:08.47   
20  45  Nordström Isabel  2001  SS04  BH1801  25 m  1:08.55   
21  391  Lise Stenseth Stine  1994  Bærum    25 m  1:08.68   
22  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:08.99   
23  126  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  25 m  1:09.16   
24  385  Smith Majken  1997  Bærum    25 m  1:09.82   
25  115  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  1:10.07   
26  48  Lundmark Emma  2003  SS04  AT1803  25 m  1:11.32   
27  28  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  1:11.36   
28  27  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:12.03   
29  79  Lind Madison  2004  S 02  AZ4804  25 m  1:12.60   
30  384  Skaug Vilde  2002  Bærum    25 m  1:12.65   
31  131  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  25 m  1:12.77   
32  19  Sillerström Klara  2003  S 02  BR1603  25 m  1:13.05   
33  182  Torén Matilda  2001  UDDEVALLA  AO1601  25 m  1:13.06   
34  78  Bromander Lia  2004  S 02  AZ4604  25 m  1:13.79   
35  149  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:14.64   
36  279  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:14.66   
37  375  Johansen Martine  2000  Bærum    25 m  1:14.66   
38  286  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  1:15.05   
39  373  Holberg Lisa  2002  Bærum    25 m  1:15.06   
40  88  Holmqvist Ella  2005  S 02  AY3405  25 m  1:15.96   
41  80  Gripfors Nelly  2005  S 02  AL4605  50 m  1:16.02   
42  317  Sjöström Elsa