2018-11-16   12:43:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Arena USO 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  ARENA USO 2018    Utskriftsdatum  07 september 2018   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 september 2018         
 
 
 
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C  Försök (17) 
Heat 1 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
170  Vilda Markusson  2007  AZ5607  TROLLHÄTTA    50m  43.77 
175  Tilda Persson  2004  AH3804  VÄNERSBORG    25m  41.37 
166  Maja Ericsson  2007  AO3207  TROLLHÄTTA    50m  41.66 
               
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
168  Linnea Alfredsson  2006  BI4206  TROLLHÄTTA    50m  38.87 
313  Maja Borg  2006  BI6206  UDDEVALLA    25m  36.48 
338  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    50m  36.07 
155  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  AF4205  TROLLHÄTTA    50m  36.36 
305  Vilma Olsson  2007  AK4407  UDDEVALLA    25m  36.76 
300  Märta Skogh  2006  BC1206  TROLLHÄTTA    25m  40.13 
               

 
Heat 3 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
312  Ella Cedergren  2006  BI7206  UDDEVALLA    50m  35.39 
336  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  35.03 
161  Anna Kis  2004  BJ9204  TROLLHÄTTA    50m  34.56 
89  Saga Sillerström  2006  AO2606  S 02    25m  34.43 
176  Agnes Bennehed  2005  AC3405  VÄNERSBORG    25m  34.55 
304  Moa Blomberg  2005  AN2805  UDDEVALLA    50m  34.63 
301  Linnea Andersson  2003  BD8203  UDDEVALLA    25m  35.29 
311  Tilia Olsson  2006  BC9606  UDDEVALLA    25m  35.74 

 
Heat 4 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Ebba Kjellberg  2006  AZ2206  UDDEVALLA    50m  34.19 
110  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  33.53 
139  Moa Rödin  2004  BH8404  UDDEVALLA    25m  33.45 
               
96  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  33.43 
108  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    50m  33.52 
309  Märta Ryrrmalm  2006  BA1806  UDDEVALLA    50m  33.86 
145  Elsa Jernevad  2005  BQ9605  MARIESTAD    25m  34.35 

 
Heat 5 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  33.16 
292  Cornelia Sundqvist  2003  BP3403  ELFSBORG    25m  32.83 
164  Moa Larsson  2005  BF3805  TROLLHÄTTA    50m  32.77 
19  Klara Sillerström  2003  BR1603  S 02    50m  32.68 
190  Filippa Höglund  2005  BK3805  UDDEVALLA    50m  32.69 
189  Matilda Wassblad  2006  BA2806  UDDEVALLA    25m  32.78 
302  Isabell Holmgren  2004  AO7404  UDDEVALLA    25m  33.06 
106  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    50m  33.24 

 
Heat 6 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Emilia Simonsson  2002  AL3802  UDDEVALLA    25m  32.56 
102  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  32.49 
156  Elsa Olofsson  2004  AQ9204  TROLLHÄTTA    25m  32.26 
97  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  31.92 
85  Lova Skanse  2003  BS0203  S 02    25m  32.14 
154  Sofia Tranberg  2006  AA9606  TROLLHÄTTA    25m  32.33 
101  Emmi Engström  2005  AL3605  VARBERG    25m  32.56 
132  Matilda Östblom  2004  AO4204  UDDEVALLA    25m  32.59 

 
Heat 7 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
70  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  31.80 
322  Felicia Johansson Thörngren  2003  BA9203  ELFSBORG    25m  31.72 
34  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    50m  31.52 
125  Tilde Nordström  2004  AG0204  UDDEVALLA    25m  31.40 
138  Lova Rodin  2005  AO1205  UDDEVALLA    25m  31.48 
81  Ellen Vråmo  2004  BF8604  S 02    25m  31.56 
279  Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  31.77 
318  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  31.80 

 
Heat 8 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
187  Nora Eriksson  2005  AN1805  UDDEVALLA    25m  31.24 
90  Elsa Dittmer  2005  BR3805  S 02    25m  31.20 
334  Alexandra Olausson  2003  AP1603  VARBERG    25m  31.16 
368  Nora Dahl Elde  2002    Bærum    25m  30.94 
131  Lina Nielsen  2005  AD5605  UDDEVALLA    25m  31.03 
88  Ella Holmqvist  2005  AY3405  S 02    25m  31.18 
80  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    50m  31.22 
137  Annamaria Girnus de Sousa  2005  AO2205  UDDEVALLA    50m  31.37 

 
Heat 9 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
387  Karin Sofie Syversveen Li  2001    Bærum    25m  30.67 
33  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  30.41 
328  Tindra Olavi  2003  AH6403  TIMRÅ SK    25m  30.37 
135  Hilda Eriksson  2004  AO5204  UDDEVALLA    25m  30.29 
76  Ronja Theorin  2005  AE6605  S 02    25m  30.32 
71  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  30.40 
48  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    25m  30.56 
78  Lia Bromander  2004  AZ4604  S 02    25m  30.93 

 
Heat 10 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Evelina Wester  2004  AO6204  UDDEVALLA    25m  30.14 
246  Nora Ellingsen  2003    Haldens SK    25m  30.13 
27  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  30.01 
120  Emilia Ström  2002  AD0602  UDDEVALLA    25m  29.98 
113  Gabriella Sanftleben  1999  AD9499  UDDEVALLA    25m  29.99 
247  Amanda Fjellstad  2003    Haldens SK    25m  30.07 
149  Izabella Thompson  2003  AG0203  TROLLHÄTTA    25m  30.13 
219  Mina Mai-Linh Khuu  2005    Lambertset    25m  30.26 

 
Heat 11 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Emma Hejdengård  2006  AY7806  UDDEVALLA    25m  29.78 
35  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    25m  29.74 
115  Elin Gustafson  1999  AM5699  UDDEVALLA    25m  29.69 
87  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  29.62 
152  Tilda Hellström  2002  AX9402  TROLLHÄTTA    25m  29.63 
230  Tora Elise Nordli  2005    Lambertset    25m  29.74 
28  Thea Carlsson  2002  AM9402  VARBERG    25m  29.74 
31  Stella Warborn  2003  AW4603  VARBERG    25m  29.96 

 
Heat 12 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Martine Børresen  2003    Lambertset    25m  29.49 
45  Isabel Nordström  2001  BH1801  SS04    25m  29.44 
222  Ella Kvalvaag  2004    Lambertset    25m  29.39 
249  Nora Misund  2003    Haldens SK    25m  29.21 
207  Rebekka Valvik Christians  2001    Lambertset    25m  29.23 
22  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  29.41 
151  Daniella Alström  2003  AM7203  TROLLHÄTTA    25m  29.47 
251  Thea Aksmo Svendsby  2003    Haldens SK    25m  29.50 

 
Heat 13 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
321  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  29.15 
365  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  29.10 
375  Martine Johansen  2000    Bærum    25m  28.92 
205  Enya Ross Bustgaard  2004    Lambertset    25m  28.74 
148  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    25m  28.87 
119  Lovisa Alsop  2001  AJ9601  UDDEVALLA    25m  29.09 
289  Filippa Trollsfjord  2001  BE4601  ELFSBORG    50m  29.13 
50  Sofia Voigt  2003  BF0803  SS04    25m  29.16 

 
Heat 14 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  28.69 
214  Charlotte Hansen  2003    Lambertset    25m  28.57 
250  Synne Lauritzen  2001    Haldens SK    25m  28.55 
369  Klara Eriksson  2003    Bærum    25m  28.39 
373  Lisa Holberg  2002    Bærum    25m  28.44 
79  Madison Lind  2004  AZ4804  S 02    25m  28.56 
252  Thyra Haugland Halvorsen  2002    Haldens SK    25m  28.57 
128  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    25m  28.70 

 
Heat 15 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
13  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    25m  28.25 
146  Olivia Rudqvist  2000  AA2600  TROLLHÄTTA    25m  27.59 
385  Majken Smith  1997    Bærum    25m  27.21 
391  Stine Lise Stenseth  1994    Bærum    25m  26.05 
377  Ingeborg Vassbakk Løyning  2000    Bærum    25m  26.38 
233  Guro Skrindo Pettersen  1999    Lambertset    25m  27.55 
316  Astrid Julie Halvorsen  2001    Skjetten    25m  27.88 
114  Hilda Andersson  1999  AM7699  UDDEVALLA    25m  28.36 

 
Heat 16 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
384  Vilde Skaug  2002    Bærum    25m  28.21 
283  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  27.57 
234  Maren Helene Røsholm  2001    Lambertset    25m  27.20 
371  Jenny Marie Halden  2000    Bærum    25m  25.68 
281  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    25m  26.27 
147  Klara Hasslin  2001  AF3201  TROLLHÄTTA    25m  27.50 
38  Filippa Berndtson  1997  BD4297  SS04    25m  27.71 
Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  28.30 

 
Heat 17 (17) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Sofia Abrahamsson  2005  AB8605  UDDEVALLA    25m  27.95 
237  Caroline Marie Thingberg-  2004    Lambertset    25m  27.57 
24  Sara Westholm  2001  AL8801  VARBERG    50m  26.95 
390  Kristine Bjellvåg Braathe  2000    Bærum    25m  25.48 
228  Marte Løvberg  1999    Lambertset    25m  26.09 
217  Silje Jahr  2003    Lambertset    25m  27.42 
382  Rikke Omdahl Petersen  2002    Bærum    25m  27.65 
Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    25m  28.27 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 september 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  15:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner