2020-04-09   19:56:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:21   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (16) 
Sponsor: ICA Maxi Löddeköpinge 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 
 
Beräknad start 09:00 
Heat 1 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
320  Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m   
37  Nelly Gustavsson  2004  BD7804  SK LÖDDE    25m  3:02.36 
194  Julia Lennartsson  2005  BJ5205  VELLINGE-N    25m  4:17.88 
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
125  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    25m  2:55.35 
156  Moa Järnegren  2003  BK6803  SK TRITON    25m  2:52.04 
197  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    25m  2:51.12 
241  Ellen Johansson  2003  BF1203  ÄNGELHOLM    50m  2:51.14 
222  Isabelle Blücher  2003  BS3803  ESLÖVS SS    25m  2:53.57 
21  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  BL1205  LANDSKRONA    25m  3:00.70 

 
Heat 3 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  2:50.24 
41  Tilde Klehn  2004  AY8804  SK LÖDDE    25m  2:47.06 
275  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  2:46.30 
230  Ebba Johansson  2004  AL9404  KLIPPAN    25m  2:46.40 
276  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  2:47.54 
203  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  2:50.25 

 
Heat 4 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Tova Siversson  2005  AE4805  LANDSKRONA    25m  2:46.05 
71  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  2:45.26 
147  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  2:44.07 
281  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    50m  2:45.16 
182  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  2:45.46 
176  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    25m  2:46.13 

 
Heat 5 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
123  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  2:42.34 
106  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  2:41.09 
216  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  2:40.15 
173  Emma Ramic  2004  AJ2804  SK TRITON    25m  2:40.21 
89  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  2:42.06 
78  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  2:43.10 

 
Heat 6 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  2:39.10 
252  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  2:38.00 
155  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    25m  2:37.32 
183  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  2:37.86 
11  Isabella Djuric  2004  BJ1204  LANDSKRONA    25m  2:38.47 
34  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  2:39.61 

 
Heat 7 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  2:36.52 
220  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  2:34.93 
12  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  2:34.42 
245  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  2:34.86 
15  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  2:35.10 
209  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  2:37.17 

 
Heat 8 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    25m  2:34.02 
109  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  2:32.27 
84  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  2:31.93 
186  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  2:32.24 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  2:33.33 
97  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  2:34.18 

 
Heat 9 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Anna Twedberg  2003  AR4203  POSEIDON    25m  2:30.64 
233  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    25m  2:30.08 
124  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  2:27.88 
92  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  2:29.29 
212  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  2:30.59 
191  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    25m  2:30.84 

 
Heat 10 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    25m  2:27.33 
53  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  2:26.72 
62  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    25m  2:25.97 
23  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  2:26.26 
274  Alva Stenebo  2003  AY6403  S 71    25m  2:26.91 
100  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  2:27.46 

 
Heat 11 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
311  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  2:25.20 
149  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  2:24.86 
35  Filippa Dihle  2003  AR6203  SK LÖDDE    25m  2:23.93 
68  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  2:24.86 
181  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  2:25.01 
49  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    50m  2:25.30 

 
Heat 12 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  2:23.15 
288  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  2:22.94 
137  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  2:22.27 
10  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  2:22.91 
170  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  2:23.01 
175  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  2:23.36 

 
Heat 13 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:21.69 
19  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  2:21.47 
61  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  2:21.00 
218  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  2:21.13 
255  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    25m  2:21.54 
148  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  2:22.19 

 
Heat 14 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
265  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:20.50 
322  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  2:18.56 
318  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  2:18.01 
150  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  2:18.07 
291  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  2:20.04 
277  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  2:20.50 

 
Heat 15 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
300  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  2:17.71 
219  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  2:15.50 
162  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  2:15.10 
17  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  2:15.46 
145  Gabriella Wivsätter  2003  AE4603  SK SYDSIM    25m  2:15.93 
52  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    25m  2:17.94 

 
Heat 16 (16) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  2:12.45 
247  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  2:12.06 
319  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  2:08.01 
279  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:12.01 
87  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  2:12.14 
297  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  2:14.50 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner