2020-04-09   18:42:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 10
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:40   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer  Finaler (10) 
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 
 
Beräknad start 16:49 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m   
197  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    25m  6:11.21 
241  Ellen Johansson  2003  BF1203  ÄNGELHOLM    50m  6:08.48 
21  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  BL1205  LANDSKRONA    25m  6:08.57 
11  Isabella Djuric  2004  BJ1204  LANDSKRONA    25m   
281  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m   

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
27  Tova Siversson  2005  AE4805  LANDSKRONA    25m  5:56.89 
230  Ebba Johansson  2004  AL9404  KLIPPAN    25m  5:46.93 
179  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    25m  5:44.81 
307  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  5:45.23 
245  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  5:48.17 
310  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  6:07.88 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  5:38.61 
97  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  5:36.85 
252  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  5:35.52 
177  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  5:35.85 
106  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  5:37.34 
92  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  5:39.35 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  5:33.53 
186  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  5:32.88 
34  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  5:28.04 
25  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  5:30.18 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  5:33.00 
216  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  5:34.88 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
55  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  5:26.66 
23  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  5:22.49 
109  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  5:20.71 
203  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  5:20.81 
119  Anna Twedberg  2003  AR4203  POSEIDON    25m  5:23.74 
182  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  5:27.79 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
84  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  5:18.37 
209  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  5:15.13 
19  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  5:14.12 
100  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  5:14.45 
89  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    25m  5:15.21 
235  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    50m  5:18.53 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
308  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  5:12.10 
53  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  5:05.41 
288  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  5:05.21 
181  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  5:05.25 
10  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  5:05.86 
62  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    25m  5:12.38 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
304  Julia Frederiksen  2001  AD4801  YSTADS SS    25m  5:01.23 
311  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    25m  4:57.10 
148  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  4:54.92 
149  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  4:56.24 
265  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  4:59.17 
35  Filippa Dihle  2003  AR6203  SK LÖDDE    25m  5:02.72 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  4:53.17 
237  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  4:52.08 
318  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  4:46.19 
300  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  4:46.71 
322  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  4:52.56 
95  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  4:54.89 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
60  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  4:40.32 
319  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  4:33.46 
247  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  4:32.52 
87  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  4:32.88 
83  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  4:38.19 
103  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  4:44.54 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner