2020-03-28   22:58:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:16   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (7) 
SR: Johannes Skagius (1995) 57.90 2014-12-03 
 
Beräknad start 09:43 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
287  Viktor Spoelstra  2004  AO1904  SJÖBO SS    25m  1:38.34 
133  Erik Komstedt  2005  AE5505  SK SYDSIM    25m  1:30.14 
302  Axel Björnsson  2005  AF8105  YSTADS SS    25m  1:34.93 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  1:28.33 
285  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:27.76 
20  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  1:25.23 
31  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    25m  1:27.44 
213  Erik Olsson  2002  AF9502  TRELLEBORG    25m  1:27.77 
215  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  1:29.29 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:21.50 
196  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    25m  1:19.73 
45  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  1:19.02 
282  Hampus Olsson  2003  AH6303  SJÖBO SS    25m  1:19.65 
93  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  1:20.96 
244  Leo Pekberg  2002  AF7902  ÄNGELHOLM    25m  1:22.71 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    25m  1:18.19 
267  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    25m  1:17.73 
168  Oscar Palmqvist  2000  AF9300  SK TRITON    25m  1:16.99 
266  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    25m  1:17.01 
249  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  1:17.82 
36  Hampus Erdös  2003  AK0303  SK LÖDDE    25m  1:18.58 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  1:16.71 
250  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    25m  1:16.01 
101  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  1:15.28 
74  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  1:15.91 
47  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m  1:16.15 
107  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:16.75 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  1:14.70 
158  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    25m  1:14.54 
59  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  1:12.37 
154  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  1:12.79 
161  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  1:14.70 
270  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    25m  1:14.73 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  1:11.25 
Filip Cederholm  2003  AI0303  LANDSKRONA    25m  1:10.17 
63  Joaquin Diaz  2001  AH4101  MKK    25m  1:08.24 
54  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    25m  1:09.20 
232  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  1:10.45 
29  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  1:11.57 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner