2020-04-09   19:25:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer  Finaler (12) 
SR: Louise Hansson (1996) 2:06.29 2015-11-04 
 
Beräknad start 16:11 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
289  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m   
197  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    25m  3:29.00 
40  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m   
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
44  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  3:20.86 
281  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  3:10.00 
276  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  3:13.00 
207  Emelie Thern  2004  BV4404  VELLINGE-N    25m  3:25.12 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  3:04.87 
39  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    25m  3:00.13 
216  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  2:58.85 
220  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  3:00.10 
189  Cornelia Hökmark  2002  BD6802  VELLINGE-N    25m  3:02.04 
286  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  3:07.45 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  2:58.15 
246  Erica Persson  2005  BA5605  ÄNGELHOLM    25m  2:57.29 
33  Milla Andersson  2003  AX4203  SK LÖDDE    25m  2:56.84 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  2:57.10 
34  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  2:57.85 
177  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  2:58.44 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
15  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  2:56.33 
205  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  2:53.16 
64  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    25m  2:51.26 
76  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    25m  2:52.78 
274  Alva Stenebo  2003  AY6403  S 71    25m  2:53.63 
186  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  2:56.49 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  2:49.26 
248  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    25m  2:47.90 
203  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  2:46.74 
254  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KK KARPEN    25m  2:46.76 
28  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  2:48.51 
277  Emy Ek  2003  BK3403  SJÖBO SS    25m  2:51.26 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Ella Persson  2004  aj2604  ÄNGELHOLM    25m  2:46.13 
14  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  2:45.43 
124  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  2:43.65 
233  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    25m  2:43.67 
137  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  2:46.03 
208  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  2:46.52 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  2:41.77 
61  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  2:41.51 
170  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  2:40.69 
192  Nike Källkvist  2004  AZ5204  VELLINGE-N    25m  2:41.50 
237  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  2:41.74 
26  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  2:43.23 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
236  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  2:39.97 
19  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  2:38.96 
219  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  2:38.50 
202  Alice Skoglund  2003  BO5603  VELLINGE-N    25m  2:38.94 
265  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:39.69 
231  Jennie Johansson  2001  AX0401  KLIPPAN    25m  2:40.40 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  2:37.01 
322  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  2:36.78 
261  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  2:36.04 
300  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  2:36.25 
149  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  2:36.92 
209  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  2:37.31 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
288  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  2:35.05 
297  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  2:33.73 
95  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  2:32.90 
49  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  2:33.41 
150  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  2:34.28 
294  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  2:35.30 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  2:31.54 
134  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    25m  2:30.36 
279  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:28.36 
319  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  2:30.05 
17  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  2:30.59 
103  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  2:32.70 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner