2020-04-09   20:19:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  28 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  14:30   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (15) 
SR: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 
 
Beräknad start 18:36 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
260  Katri Lamminsaari  2005  BA6205  KK KARPEN    25m  1:33.16 
131  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:29.23 
207  Emelie Thern  2004  BV4404  VELLINGE-N    25m  1:22.70 
44  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  1:25.07 
143  Emilia Sandström  2004  AY7204  SK SYDSIM    25m  1:29.96 
40  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m  1:37.63 

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
289  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m  1:17.23 
276  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:16.26 
222  Isabelle Blücher  2003  BS3803  ESLÖVS SS    25m  1:15.34 
197  Emi Prior  2004  BT3604  VELLINGE-N    25m  1:15.84 
132  Eva Johansson  2004  AB4604  SK SYDSIM    25m  1:16.52 
286  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  1:22.02 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
152  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  1:14.61 
46  Julia Nilsson  2004  AF7804  SK LÖDDE    25m  1:13.45 
177  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  1:13.30 
34  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:13.42 
183  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  1:13.74 
189  Cornelia Hökmark  2002  BD6802  VELLINGE-N    25m  1:15.07 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
264  Lovisa Rohlin  2004  AB9404  KK KARPEN    25m  1:12.25 
106  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:11.78 
317  Ella Persson  2004  aj2604  ÄNGELHOLM    25m  1:11.33 
97  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:11.59 
28  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:12.22 
27  Tova Siversson  2005  AE4805  LANDSKRONA    25m  1:13.13 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:11.30 
39  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    25m  1:11.05 
179  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    25m  1:10.57 
155  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    25m  1:10.78 
76  Mia Lang  2002  BO8402  MKK    25m  1:11.16 
281  Hilda Nilsson-Halvardsson  2005  AL6805  SJÖBO SS    25m  1:11.32 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Milla Andersson  2003  AX4203  SK LÖDDE    25m  1:10.28 
252  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  1:09.32 
220  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  1:09.16 
182  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:09.17 
257  Agnes Delen Abrahamsson  2002  AQ3602  KK KARPEN    25m  1:10.21 
25  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  1:10.42 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
192  Nike Källkvist  2004  AZ5204  VELLINGE-N    25m  1:08.84 
14  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  1:08.76 
246  Erica Persson  2005  BA5605  ÄNGELHOLM    25m  1:08.45 
174  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  1:08.60 
186  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:08.82 
203  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  1:08.88 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:08.24 
309  Liv Martinsson  2004  BB7604  YSTADS SS    25m  1:07.76 
172  Malin Pålsson  2002  AO6402  SK TRITON    25m  1:07.30 
124  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:07.31 
100  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  1:08.07 
15  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  1:08.43 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  1:06.84 
23  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:06.43 
205  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:06.21 
308  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  1:06.36 
12  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  1:06.76 
235  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  1:07.00 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:06.03 
261  Emilia Olsson  2002  AA6802  KK KARPEN    25m  1:05.77 
265  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:05.22 
209  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:05.37 
181  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  1:06.01 
10  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  1:06.18 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
119  Anna Twedberg  2003  AR4203  POSEIDON    25m  1:04.96 
236  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  1:04.69 
322  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIKS SK    25m  1:04.49 
109  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  1:04.62 
170  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:04.74 
140  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  1:05.08 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
248  Ellen Thunberg  2001  BC7401  ÄNGELHOLM    25m  1:04.02 
291  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  1:03.90 
254  Alice Bengtsson  2000  AM0200  KK KARPEN    25m  1:03.39 
19  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  1:03.62 
49  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  1:04.01 
149  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  1:04.16 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
318  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  1:03.24 
300  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  1:03.11 
255  Cornelia Bernspång  2003  AW7603  KK KARPEN    25m  1:02.83 
61  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:02.95 
237  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  1:03.15 
272  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    25m  1:03.35 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Boel Bergquist  2003  BI2803  POSEIDON    25m  1:02.78 
219  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  1:02.24 
80  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:01.33 
162  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:01.82 
17  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:02.31 
175  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:02.78 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:00.72 
70  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:00.22 
297  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  58.69 
319  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    25m  59.88 
60  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:00.43 
64  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    25m  1:01.20 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner