2020-05-26   13:02:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
Sponsor: ICA Maxi Löddeköpinge 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 2017-08-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  2:08.01   
279  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:12.01   
247  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:12.06   
87  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  2:12.14   
83  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  2:12.45   
297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  2:14.50   
162  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  2:15.10   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:15.46   
219  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  2:15.50   
10  145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  2:15.93   
11  300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  2:17.71   
12  52  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  2:17.94   
13  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  2:18.01   
14  150  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:18.07   
15  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  2:18.56   
16  291  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  2:20.04   
17  265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  2:20.50   
18  277  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  2:20.50   
19  61  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  2:21.00   
20  218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  2:21.13   
21  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:21.47   
22  255  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  2:21.54   
23  261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:21.69   
24  148  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  2:22.19   
25  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  2:22.27   
26  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  2:22.91   
27  288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:22.94   
28  170  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  2:23.01   
29  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  2:23.15   
30  175  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  2:23.36   
31  35  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  2:23.93   
32  68  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  2:24.86   
33  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  2:24.86   
34  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  2:25.01   
35  311  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  2:25.20   
36  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  50 m  2:25.30   
37  62  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  25 m  2:25.97   
38  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  2:26.26   
39  53  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  2:26.72   
40  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  2:26.91   
41  153  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  25 m  2:27.33   
42  100  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  2:27.46   
43  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  2:27.88   
44  92  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  2:29.29   
45  233  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  2:30.08   
46  212  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  2:30.59   
47  119  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  2:30.64   
48  191  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m  2:30.84   
49  84  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  2:31.93   
50  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  2:32.24   
51  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  2:32.27   
52  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  2:33.33   
53  309  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  2:34.02   
54  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  2:34.18   
55  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  2:34.42   
56  245  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  2:34.86   
57  220  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  2:34.93   
58  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  2:35.10   
59  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  2:36.52   
60  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  2:37.17   
61  155  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  2:37.32   
62  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  2:37.86   
63  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  2:38.00   
64  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  2:38.47   
65  55  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  2:39.10   
66  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  2:39.61   
67  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  2:40.15   
68  173  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  2:40.21   
69  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  2:41.09   
70  89  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:42.06   
71  123  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  2:42.34   
72  78  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  2:43.10   
73  147  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  2:44.07   
74  281  Nilsson-Halvardsson Hilda  2005  SJÖBO SS  AL6805  50 m  2:45.16   
75  71  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  2:45.26   
76  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  2:45.46   
77  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  2:46.05   
78  176  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  25 m  2:46.13   
79  275  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  2:46.30   
80  230  Johansson Ebba  2004  KLIPPAN  AL9404  25 m  2:46.40   
81  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  2:47.06   
82  276  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  2:47.54   
83  152  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  2:50.24   
84  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  2:50.25   
85  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  2:51.12   
86  241  Johansson Ellen  2003  ÄNGELHOLM  BF1203  50 m  2:51.14   
87  156  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  2:52.04   
88  222  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m  2:53.57  EFT 
89  125  Flemming Lova  2004  SK SYDSIM  AZ2204  25 m  2:55.35   
90  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  3:00.70   
91  37  Gustavsson Nelly  2004  SK LÖDDE  BD7804  25 m  3:02.36   
92  194  Lennartsson Julia  2005  VELLINGE-N  BJ5205  25 m  4:17.88   
93  320  Lundberg Elin  2003  KIVIKS SK  AP2403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  59.53   
159  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  59.92   
67  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:00.97   
130  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:01.47   
163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  1:01.51   
118  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  1:03.77   
160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  1:03.84   
263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:03.99   
102  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  1:04.52   
10  154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  1:04.87   
11  226  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  1:05.01  EFT 
12  306  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:05.21   
13  171  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:05.78   
14  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  1:06.03   
15  250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:06.44   
16  188  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  1:06.47   
17  259  Kwant Niels  2003  KK KARPEN  AI6103  25 m  1:06.59   
18  57  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  1:08.06   
19  210  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  1:08.31   
20  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:08.45   
21  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:08.57   
22  167  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  1:09.57   
23  85  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  1:09.82   
24  206  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:10.17   
25  113  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:10.89   
26  51  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  1:11.06   
27  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:11.45   
28  81  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m  1:11.72   
29  47  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  1:11.93   
30  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:12.02   
31  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:12.31   
32  107  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:12.55   
33  144  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:12.57   
34  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:13.61   
35  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:13.81   
36  185  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  1:14.06   
37  266  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:14.31   
38  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:14.79   
39  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:14.98   
40  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  1:15.34   
41  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:15.80   
42  98  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:16.45   
43  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  1:17.68   
44  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:18.41   
45  285  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:18.89   
46  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:18.98   
47  72  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:19.22   
48  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:19.60   
49  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  1:19.82   
50  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:21.73   
51  314  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  1:21.82   
52  104  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  1:22.72   
53  200  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:23.13   
54  Thelin Axel  2002  ESLÖVS SS  AW4902  25 m  1:23.55   
55  74  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  50 m  1:24.62   
56  146  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:25.48   
57  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:28.74   
58  166  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:30.78   
59  234  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:30.92   
60  111  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  1:45.28   
61  187  Fought Theodor  2005  VELLINGE-N  AQ6305  25 m  2:00.40   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
SR: Jennie Johansson (1988) 1:04.94 2014-11-19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
238  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  1:15.18   
82  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  1:15.66   
290  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:16.15   
265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:16.37   
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:18.35   
247  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  1:18.65   
14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:18.77   
78  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  1:18.78   
150  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:18.79   
10  148  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  1:19.44   
11  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:19.46   
12  308  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:19.63   
13  218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:19.75   
14  48  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  25 m  1:19.79   
15  219  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  1:20.09   
16  75  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  1:20.31   
17  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:20.33   
18  68  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  1:20.34   
19  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:20.70   
20  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:20.94   
21  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:20.98   
22  297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  1:21.24   
23  225  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:21.66  EFT 
24  233  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  1:21.73   
25  145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  1:21.93   
26  175  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  1:22.40   
27  170  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:22.61   
28  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:22.71   
29  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:22.82   
30  61  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:22.86   
31  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:23.06   
32  26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:23.21   
33  212  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  1:24.94   
34  147  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  1:25.01   
35  92  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  1:25.13   
36  320  Lundberg Elin  2003  KIVIKS SK  AP2403  25 m  1:25.34   
37  191  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  50 m  1:25.74   
38  156  Järnegren Moa  2003  SK TRITON  BK6803  25 m  1:25.81   
39  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:26.05   
40  17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  50 m  1:26.30   
41  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  1:26.72   
42  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  1:26.75   
43  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  1:27.00   
44  84  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  1:27.77   
45  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:28.10   
46  245  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  1:28.37   
47  83  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  1:28.61   
48  55  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  1:28.75   
49  173  Ramic Emma  2004  SK TRITON  AJ2804  25 m  1:29.29   
50  280  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  1:29.33   
51  303  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  1:29.42   
52  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:30.02   
53  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:31.62   
54  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:32.20   
55  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  1:32.35   
56  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:33.56   
57  62  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  25 m  1:34.57   
58  275  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  1:34.64   
59  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:34.96   
60  289  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  1:35.06   
61  220  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  1:35.12   
62  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  1:35.51   
63  53  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  1:35.77   
64  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  1:35.87   
65  89  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  50 m  1:36.75   
66  125  Flemming Lova  2004  SK SYDSIM  AZ2204  25 m  1:36.77   
67  71  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  1:37.02   
68  155  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  1:37.34   
69  37  Gustavsson Nelly  2004  SK LÖDDE  BD7804  25 m  1:38.67   
70  310  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  1:39.19   
71  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  50 m  1:39.81   
72  152  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:40.27   
73  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:41.57   
74  276  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  1:43.04   
75  230  Johansson Ebba  2004  KLIPPAN  AL9404  25 m  1:44.36   
76  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  1:54.50   
77  194  Lennartsson Julia  2005  VELLINGE-N  BJ5205  25 m  1:56.00   
78  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
SR: Erik Persson (1994) 2:03.86 2017-12-14 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:32.63   
154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:33.68   
232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  2:36.12   
105  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  2:40.38   
29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  2:40.72   
50  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  2:42.47   
118  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  2:42.53   
101  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  2:45.06   
74  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  2:45.53   
10  144  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  2:46.63   
11  158  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  25 m  2:46.94   
12  250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:48.13   
13  91  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  2:48.94   
14  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  2:52.36   
15  136  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  2:53.21   
16  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  2:54.11   
17  107  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:54.16   
18  314  Persson Aron  2004  YSTADS SS  AM4504  25 m  2:54.67   
19  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:56.49   
20  226  Romare Douglas  2001  MKK  AD0301  25 m  2:56.67  EFT 
21  217  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  2:59.12   
22  111  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  3:07.15   
23  20  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  3:07.39   
24  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  3:12.07   
25  166  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  3:25.75   
26  234  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  50 m  3:30.22   
27  200  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  50 m  3:39.71   
28  85  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  50 m  3:40.77   
29  271  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  50 m  3:55.06   
30  169  Persson Alexander  2004  SK TRITON  AR9704  25 m  3:57.73   
31  157  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  25 m  4:02.96   
32  204  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
SR: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  5:11.66   
95  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  5:21.14   
82  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  5:25.07   
238  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  25 m  5:25.36   
261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  5:26.33   
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  5:32.79   
19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  5:35.24   
300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  5:39.36   
294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  5:46.97   
10  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  5:52.14   
11  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  6:00.88   
12  225  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  6:07.38  EFT 
13  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  6:43.19   
14  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m     
15  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m     
16  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m     
17  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m     
18  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m     
19  231  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m     
20  319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
SR: Victor Johansson (1998) 14:34.46 2017-12-15 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  17:48.29   
263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  18:05.74   
244  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  18:50.39   
146  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  22:10.68   
126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  22:19.15   
160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  22:32.52   
98  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  22:32.96   
81  Nillund Seth  2005  MKK  AA7705  25 m     
171  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m     
10  185  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m     
11  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
SR: Victor Johansson (1998) 7:44.50 2017-11-02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  9:02.62   
163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  9:08.51   
283  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  9:12.08   
239  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  25 m  9:14.05   
57  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  9:14.31   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  9:15.27   
210  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  9:25.56   
232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  9:29.59   
Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  9:33.15   
10  130  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  9:37.81   
11  188  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  9:39.98   
12  99  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  9:42.65   
13  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  9:52.00   
14  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  9:54.15   
15  204  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  9:54.32   
16  29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  9:59.70   
17  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  10:02.91   
18  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  10:06.63   
19  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  10:10.19   
20  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  10:21.76   
21  223  Strandqvist Oskar  2004  ESLÖVS SS  AG0304  25 m  10:40.00  EFT 
22  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  10:41.79   
23  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  10:42.21   
24  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  10:52.33   
25  91  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  11:30.40   
26  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  11:36.06   
27  113  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  12:06.48   
28  228  Bengtsson Ludwig  2004  KLIPPAN  AA2904  25 m  12:47.38   
29  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  13:36.58   
30  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m     
31  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m     
32  72  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m     
33  157  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  25 m     
34  224  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
SR: Petra Granlund (1987) 2:03.82 2009-12-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
290  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  2:33.17   
272  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  2:34.08   
199  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  2:38.87   
294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  2:42.38   
52  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  2:46.93   
19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:50.48   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:52.91   
231  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m  2:53.12   
82  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:55.66   
10  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  3:02.09   
11  14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  3:07.44   
12  208  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  3:09.93   
13  147  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  3:10.75   
14  78  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m     
15  191  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:54.17 2016-11-05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  2:10.73   
Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:16.59   
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:16.59   
50  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  2:16.64   
163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:17.39   
154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:21.09   
59  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  2:21.32   
204  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  2:21.59   
57  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  2:23.21   
10  263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  2:25.05   
11  188  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  2:25.78   
12  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  2:26.70   
13  161  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:26.82   
14  306  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  2:28.60   
15  102  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  2:28.74   
16  104  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  2:28.77   
17  101  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  2:29.42   
18  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  2:29.98   
19  56  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:30.75   
20  160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:30.92   
21  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:31.81   
22  305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:32.19   
23  99  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  2:32.55   
24  259  Kwant Niels  2003  KK KARPEN  AI6103  25 m  2:32.66   
25  36  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  2:33.00   
26  58  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  2:34.93   
27  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:35.02   
28  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  2:35.34   
29  168  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  25 m  2:35.46   
30  51  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  2:35.95   
31  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:36.17   
32  185  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  2:36.62   
33  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  2:36.94   
34  244  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  2:37.15   
35  91  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  2:37.31   
36  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  2:37.48   
37  73  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  2:37.83   
38  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  2:39.15   
39  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:39.33   
40  217  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  2:39.90   
41  266  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  2:42.14   
42  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:42.30   
43  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  2:45.18   
44  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  2:45.91   
45  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  2:46.47   
46  31  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  2:47.63   
47  136  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  2:48.97   
48  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:50.35   
49  Thelin Axel  2002  ESLÖVS SS  AW4902  25 m  2:51.13   
50  107  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  2:51.47   
51  72  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  2:52.86   
52  133  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  2:53.94   
53  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:54.35   
54  234  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  2:56.42   
55  20  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  2:59.18   
56  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  3:00.16   
57  200  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  3:00.95   
58  271  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  3:03.84   
59  166  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  3:17.10   
60  287  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  3:22.88   
61  195  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m     
62  268  Härjesten Hugo  2004  RINGSJÖ SK  AV0504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:02.33 2014-11-20 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
247  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  4:32.52   
87  Stenberg Sara  2001  MKK  AA8601  25 m  4:32.88   
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  4:33.46   
83  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  25 m  4:38.19   
60  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  4:40.32   
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  4:44.54   
318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  4:46.19   
300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  4:46.71   
145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  4:47.63   
10  237  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  4:52.08   
11  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  4:52.56   
12  261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  4:53.17   
13  95  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  4:54.89   
14  148  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  4:54.92   
15  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  4:56.24   
16  311  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  4:57.10   
17  265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  4:59.17   
18  304  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  5:01.23   
19  35  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  5:02.72   
20  288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  5:05.21   
21  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  5:05.25   
22  53  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  5:05.41   
23  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  5:05.86   
24  308  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  5:12.10   
25  62  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  25 m  5:12.38   
26  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  5:14.12   
27  100  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  5:14.45   
28  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  5:15.13   
29  89  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  5:15.21   
30  84  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  5:18.37   
31  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  50 m  5:18.53   
32  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  5:20.71   
33  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  5:20.81   
34  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  5:22.49   
35  119  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  5:23.74   
36  55  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  5:26.66   
37  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  5:27.79   
38  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  5:28.04   
39  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  5:30.18   
40  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  5:32.88  EFT 
41  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  5:33.00   
42  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  5:33.53   
43  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  5:34.88   
44  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  5:35.52   
45  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  5:35.85   
46  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  5:36.85   
47  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  5:37.34   
48  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  5:38.61   
49  92  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  25 m  5:39.35   
50  179  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  5:44.81   
51  307  Jönsson Marina  2004  YSTADS SS  BB0804  25 m  5:45.23   
52  230  Johansson Ebba  2004  KLIPPAN  AL9404  25 m  5:46.93   
53  245  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  25 m  5:48.17   
54  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  5:56.89   
55  310  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  6:07.88   
56  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  6:08.02   
57  241  Johansson Ellen  2003  ÄNGELHOLM  BF1203  50 m  6:08.48   
58  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  6:08.57   
59  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  6:11.21   
60  222  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m  6:26.45  EFT 
61  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m     
62  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m     
63  281  Nilsson-Halvardsson Hilda  2005  SJÖBO SS  AL6805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
SR: Pontus Renholm (1986) 51.35 2009-12-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  1:00.72   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:01.99   
66  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:02.80   
250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:03.27   
59  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:03.71   
73  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:03.92   
293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  1:03.97   
283  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  1:04.44   
57  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  1:05.14   
10  51  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  1:05.90   
11  306  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:06.08   
12  47  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  1:06.13   
13  67  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:06.17   
14  167  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  1:06.61   
15  130  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  1:07.19   
16  113  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:08.04   
17  42  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  25 m  1:08.90   
18  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:08.94   
19  206  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:08.97   
20  232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  1:09.18   
21  185  Conradsen Gustav  2003  VELLINGE-N  AK6903  25 m  1:09.89   
22  29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:10.03   
23  144  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:10.05   
24  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  1:10.22   
25  263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:10.33   
26  105  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  1:10.41   
27  54  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:10.50   
28  223  Strandqvist Oskar  2004  ESLÖVS SS  AG0304  25 m  1:11.06  EFT 
29  58  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:12.34   
30  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:13.04   
31  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:13.07   
32  96  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:13.24   
33  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:13.95   
34  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:14.32   
35  85  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  1:14.92   
36  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:15.02   
37  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:15.21   
38  31  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:18.03   
39  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  1:19.86   
40  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  1:20.46   
41  200  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:20.88   
42  136  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:21.17   
43  111  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  1:21.49   
44  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:23.05   
45  146  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:23.10   
46  114  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:24.03   
47  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:24.41   
48  133  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:24.98   
49  166  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:25.85   
50  268  Härjesten Hugo  2004  RINGSJÖ SK  AV0504  25 m  1:27.78   
51  271  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:29.08   
52  228  Bengtsson Ludwig  2004  KLIPPAN  AA2904  25 m  1:29.78   
53  32  Wohlquist Oliver  2005  LANDSKRONA  AK8905  25 m  1:31.34   
54  187  Fought Theodor  2005  VELLINGE-N  AQ6305  25 m  1:54.48   
55  224  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
SR: Michelle Coleman (1993) 2:03.26 2014-11-22 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
134  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:26.73   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:28.97   
162  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  2:31.39   
60  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  2:31.57   
23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  2:33.42   
49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  2:34.96   
261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:35.12   
26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  2:35.15   
52  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  2:35.97   
10  153  Forsgren Cornelia  2000  SK TRITON  AC2800  25 m  2:36.28   
11  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  2:36.56   
12  218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  2:36.57   
13  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  2:36.75   
14  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  2:36.99   
15  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:37.02   
16  255  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  2:37.06   
17  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  2:37.09   
18  272  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  2:37.50   
19  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  2:37.83   
20  82  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  25 m  2:39.47   
21  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  2:39.50   
22  247  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  25 m  2:41.35   
23  35  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  2:41.46   
24  277  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  2:42.39   
25  78  Liljenfors Linnea  2004  MKK  AA0804  25 m  2:47.15   
26  119  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  2:47.33   
27  265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  2:48.29   
28  89  Sörum Hilma  2004  MKK  AX3204  25 m  2:48.46   
29  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  2:49.44   
30  212  Kjellberg Tova  2004  TRELLEBORG  AF5204  25 m  2:49.99   
31  53  Ahlbeck Nicole  2003  MKK  AR2603  25 m  2:50.13   
32  191  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N  AW9602  25 m  2:50.44   
33  55  Ask Beatrice  2005  MKK  AG3405  25 m  2:54.41   
34  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  2:55.40   
35  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  2:59.03   
36  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  2:59.57   
37  288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  50 m  3:00.56   
38  303  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  3:00.68   
39  264  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  3:00.87   
40  245  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  AJ2604  50 m  3:02.46   
41  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  3:03.15   
42  71  Johansson Hanna  2004  MKK  BJ4404  25 m  3:03.73   
43  147  Bengtsson Nimander Zinna  2005  SK TRITON  AD1405  25 m  3:04.95   
44  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  3:05.35   
45  83  Osterman Julia  2004  MKK  AS5804  50 m  3:06.65   
46  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  3:07.12   
47  62  Bredberg Jakstrand Sanna  2003  MKK  BG1803  50 m  3:14.17   
48  280  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  3:15.86   
49  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  3:19.18   
50  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  3:21.64   
51  84  Petric Teodora  2005  MKK  AP5205  25 m  3:27.55   
52  92  Virc Mikaela  2003  MKK  AV6403  50 m  3:27.81   
53  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  3:31.87   
54  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
SR: Stefan Nystrand (1981) 45.54 2009-11-10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  53.70   
67  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  54.60   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  55.07   
204  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  25 m  55.41   
130  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  25 m  55.59   
50  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  55.78   
47  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  56.10   
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  56.24   
57  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  25 m  56.47   
10  180  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  56.50   
11  163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  56.65   
12  54  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  57.14   
13  293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  57.23   
14  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  57.33   
15  232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  57.42   
16  167  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  57.71   
17  102  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  57.80   
18  99  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  57.93   
19  305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  57.93   
20  161  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  57.95   
21  158  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  25 m  58.12   
22  160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  58.13   
23  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  58.54   
24  250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  58.77   
25  36  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  59.08   
26  56  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  59.75   
27  29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  59.76   
28  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  59.96   
29  154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  59.99   
30  42  Larsson Elliot  2000  SK LÖDDE  AF3300  25 m  1:00.19   
31  171  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  1:00.32   
32  188  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  25 m  1:00.68   
33  105  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  1:00.88   
34  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  1:00.88   
35  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  1:01.10   
36  91  Vilhelmsson Svante  2003  MKK  AQ0503  25 m  1:01.22   
37  85  Romare Ludvig  2004  MKK  AA2704  25 m  1:01.39   
38  144  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:01.61   
39  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:01.65   
40  206  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  1:01.82   
41  Thelin Axel  2002  ESLÖVS SS  AW4902  25 m  1:01.85   
42  223  Strandqvist Oskar  2004  ESLÖVS SS  AG0304  25 m  1:02.08  EFT 
43  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:02.10   
44  217  Ringström Max  2004  TRELLEBORG  AA8304  25 m  1:02.54   
45  51  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  1:02.64   
46  168  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  25 m  1:02.67   
47  73  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  25 m  1:02.82   
48  58  Beckman Bill  2005  MKK  AJ6305  25 m  1:03.14   
49  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  1:03.52   
50  31  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:03.65   
51  104  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  1:03.75   
52  266  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:03.87   
53  244  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  1:03.96   
54  98  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  1:04.04   
55  72  Kazarian Aram  2005  MKK  AQ1305  25 m  1:04.10   
56  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  1:04.13   
57  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:04.51   
58  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:04.69   
59  190  Jörud Petter  2003  VELLINGE-N  AN9903  25 m  1:04.82   
60  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:04.82   
61  285  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:05.17   
62  59  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:05.26   
63  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:05.95   
64  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  1:06.22   
65  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  1:06.57   
66  96  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:07.82   
67  146  Alm Max  2003  SK TRITON  AE1103  25 m  1:08.02   
68  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  1:08.17   
69  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  1:08.40   
70  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  1:09.20   
71  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:09.42   
72  234  Andersen Noah  2005  ÄNGELHOLM  AD5105  25 m  1:10.11   
73  200  Simonsson Erik  2004  VELLINGE-N  AF2904  25 m  1:10.14   
74  20  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  1:10.61   
75  133  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:11.48   
76  114  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:11.57   
77  136  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  25 m  1:12.28   
78  271  Nordqvist Ville  2004  S 71  AF2304  25 m  1:12.32   
79  166  Palenmark Neo  2003  SK TRITON  AQ6303  25 m  1:14.17   
80  32  Wohlquist Oliver  2005  LANDSKRONA  AK8905  25 m  1:16.00   
81  268  Härjesten Hugo  2004  RINGSJÖ SK  AV0504  25 m  1:17.26   
82  287  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  1:18.31   
83  195  Lindqvist Bruno  2004  VELLINGE-N  AV5904  25 m  1:22.65   
84  187  Fought Theodor  2005  VELLINGE-N  AQ6305  25 m  1:39.89   
85  224  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
SR: Christoffer Carlsen (1992) 1:43.32 2017-11-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
45  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  1:59.64   
163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:01.15   
38  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:03.93   
159  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  2:04.15   
305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:04.49   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:04.77   
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:04.82   
283  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  2:04.86   
54  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  2:05.46   
10  250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:06.97   
11  293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  2:07.05   
12  171  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  2:07.66   
13  263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  2:09.24   
14  180  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  2:10.22   
15  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  2:10.32   
16  161  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:11.26   
17  65  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:13.47   
18  167  Palminger Jonathan  2004  SK TRITON  AB6504  25 m  2:15.32   
19  36  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:15.66   
20  214  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:15.91   
21  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:16.00   
22  206  Svensson Emil  2002  VELLINGE-N  AK2302  25 m  2:16.34   
23  98  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  2:16.61   
24  113  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  2:18.40   
25  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:18.58   
26  Thelin Axel  2002  ESLÖVS SS  AW4902  25 m  2:19.91   
27  168  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  25 m  2:20.51   
28  74  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  2:20.67   
29  223  Strandqvist Oskar  2004  ESLÖVS SS  AG0304  25 m  2:20.79  EFT 
30  285  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  2:21.60   
31  282  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  2:22.39   
32  315  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  2:22.63   
33  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:22.97   
34  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  2:24.74   
35  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  2:25.15   
36  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  2:25.56   
37  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  2:25.72   
38  31  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  2:26.50   
39  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  2:27.71   
40  96  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  2:28.31   
41  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  2:28.50   
42  266  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  2:29.52   
43  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  2:30.11   
44  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  2:31.15   
45  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  2:33.92   
46  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  2:34.01   
47  133  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  2:38.87   
48  20  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  50 m  2:39.29   
49  32  Wohlquist Oliver  2005  LANDSKRONA  AK8905  25 m  2:52.82   
50  287  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  2:54.62   
51  213  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  25 m  3:13.51   
52  224  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m    EFT 
53  278  Jemeljanov Alex  2005  SJÖBO SS  AR4305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 54.61 2014-12-07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:05.15   
290  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:07.37   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:07.50   
297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  1:07.56   
279  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  1:07.82   
288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  1:07.98   
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  1:08.90   
272  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:08.91   
193  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  1:09.51   
10  237  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  1:09.84   
11  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:10.13   
12  70  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:10.62   
13  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:11.19   
14  199  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  1:11.37   
15  150  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:11.69   
16  236  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:11.71   
17  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:12.81   
18  231  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m  1:12.86   
19  202  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  1:13.21   
20  80  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:13.74   
21  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:14.01   
22  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:14.06   
23  129  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  25 m  1:15.14   
24  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:15.73   
25  255  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:16.54   
26  14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:16.68   
27  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:16.71   
28  33  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  25 m  1:17.22   
29  76  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  1:17.56   
30  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:18.31   
31  192  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  1:18.37   
32  205  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:19.07   
33  68  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  1:19.12   
34  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  1:19.35   
35  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  50 m  1:19.40   
36  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:19.69   
37  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  1:19.71   
38  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  1:21.09   
39  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:21.24   
40  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  1:23.99   
41  257  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  1:24.24   
42  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  1:25.02   
43  189  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  25 m  1:25.35   
44  264  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  1:26.43   
45  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  1:27.93   
46  286  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  1:27.96   
47  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:29.69   
48  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  1:31.16   
49  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  1:40.36   
50  276  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  1:40.61   
51  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:41.31   
52  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  50 m  1:46.43   
53  260  Lamminsaari Katri  2005  KK KARPEN  BA6205  25 m  1:58.27   
54  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m     
55  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m     
56  201  Sjögren Annika  2004  VELLINGE-N  BT1804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
SR: Johannes Skagius (1995) 57.90 2014-12-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
63  Diaz Joaquin  2001  MKK  AH4101  25 m  1:08.24   
54  Andrén Axel  2001  MKK  AD6301  25 m  1:09.20   
Cederholm Filip  2003  LANDSKRONA  AI0303  25 m  1:10.17   
232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  1:10.45   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  1:11.25   
29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:11.57   
59  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  1:12.37   
154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  1:12.79   
158  Mickelsson Sebastian  2001  SK TRITON  AM0501  25 m  1:14.54   
10  144  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  25 m  1:14.70   
11  161  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:14.70   
12  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  1:14.73   
13  101  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  1:15.28   
14  74  Kulagowski Alexander  2002  MKK  AV3502  25 m  1:15.91   
15  250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  1:16.01   
16  47  Paulsson Isak  2002  SK LÖDDE  AG1502  25 m  1:16.15   
17  118  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  1:16.71   
18  107  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m  1:16.75   
19  168  Palmqvist Oscar  2000  SK TRITON  AF9300  25 m  1:16.99   
20  266  Hua Vincent  2004  RINGSJÖ SK  AS2704  25 m  1:17.01   
21  267  Huasson Anthon  2004  RINGSJÖ SK  AO2304  25 m  1:17.73   
22  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  1:17.82   
23  305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  1:18.19   
24  36  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  1:18.58   
25  45  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  1:19.02   
26  282  Olsson Hampus  2003  SJÖBO SS  AH6303  25 m  1:19.65   
27  196  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  1:19.73   
28  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  1:20.96   
29  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  1:21.50   
30  244  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  1:22.71   
31  20  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  1:25.23   
32  31  Thunell Alfred  2002  LANDSKRONA  AI9902  25 m  1:27.44   
33  285  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:27.76   
34  213  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  25 m  1:27.77   
35  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  1:28.33   
36  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  1:29.29   
37  133  Komstedt Erik  2005  SK SYDSIM  AE5505  25 m  1:30.14   
38  111  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m  1:32.46   
39  302  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  1:34.93   
40  287  Spoelstra Viktor  2004  SJÖBO SS  AO1904  25 m  1:38.34   
41  96  Bergstrand Joel  2003  POSEIDON  AR6303  25 m  1:43.47   
42  157  Lindqvist Jonathan  2003  SK TRITON  AK3303  25 m  1:44.22   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
262  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  2:43.59   
261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:47.35   
265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  2:47.41   
95  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  2:50.49   
148  Björnström Maja  2005  SK TRITON  AD2205  25 m  2:51.99   
68  Gustafson Agnes  2003  MKK  BH6403  25 m  2:52.46   
235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  2:52.49   
218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  2:54.20   
304  Frederiksen Julia  2001  YSTADS SS  AD4801  25 m  2:55.56   
10  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  2:56.65   
11  145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  2:56.84   
12  308  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  2:57.03   
13  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:57.13   
14  14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  2:57.26   
15  208  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:57.30   
16  75  Kulcsar Kristina  2001  MKK  AY7801  25 m  2:57.48   
17  48  Skog Olivia  2002  SK LÖDDE  AI1602  25 m  2:58.28   
18  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  2:59.07   
19  26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  2:59.45   
20  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  3:02.39   
21  115  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  3:04.35   
22  254  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  25 m  3:06.58   
23  192  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  3:06.83   
24  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  3:07.07   
25  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  3:08.96   
26  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  3:09.02   
27  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  3:12.37   
28  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  3:14.13   
29  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  3:14.29   
30  269  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  3:22.72   
31  280  Kryger Emilia  2004  SJÖBO SS  BR6804  25 m  3:22.97   
32  317  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  aj2604  25 m  3:31.71   
33  44  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  3:32.24   
34  189  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  25 m  3:37.09   
35  37  Gustavsson Nelly  2004  SK LÖDDE  BD7804  50 m  3:38.11   
36  275  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  50 m  3:40.19   
37  303  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  3:40.29   
38  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  3:41.86   
39  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  3:45.50   
40  123  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  3:49.53   
41  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m     
42  131  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m     
43  289  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:05.06 2015-12-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
59  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  25 m  4:57.72   
50  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  4:58.69   
Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  4:59.76   
154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  5:00.12   
263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  5:01.37   
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  5:05.81   
232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  5:11.57   
270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  5:22.62   
102  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  5:25.53   
10  29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  5:27.12   
11  244  Pekberg Leo  2002  ÄNGELHOLM  AF7902  25 m  5:31.36   
12  65  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  5:36.09   
13  99  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  5:45.41   
14  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  5:45.66   
15  105  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  5:52.31   
16  136  Lövberg Oskar  2003  SK SYDSIM  AC9903  50 m  6:15.15   
17  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  6:23.29   
18  104  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m     
19  107  Lindskoug Jakob  2004  POSEIDON  AN8704  25 m     
20  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
SR: Åsa Sandlund (1979) 16:14.77 2000-03-18 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  18:09.78   
248  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  25 m  19:04.94   
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  19:06.32   
311  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  19:36.77   
300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  19:37.45   
193  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  25 m  19:40.36   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  20:02.49   
297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  20:11.20   
199  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  25 m  20:26.60   
10  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  20:40.85   
11  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  20:51.15   
12  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  21:34.02   
13  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  22:05.04   
14  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  22:24.62   
15  208  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  23:07.80   
16  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  23:17.15   
17  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  23:58.63   
18  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  25:11.44   
19  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m     
20  202  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m     
21  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:19.28 2007-12-07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  9:29.81   
52  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  25 m  9:54.83   
261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  10:03.96   
140  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  10:10.83   
35  Dihle Filippa  2003  SK LÖDDE  AR6203  25 m  10:14.55   
254  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  25 m  10:17.21   
277  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  10:32.80   
181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  10:36.88   
265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  10:41.74   
10  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  10:45.57   
11  100  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  10:49.43   
12  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  10:55.04   
13  236  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  10:55.92   
14  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  11:04.76   
15  76  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  11:06.58   
16  233  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  11:07.34   
17  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  11:32.60   
18  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  11:40.31   
19  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  11:47.88   
20  303  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  12:21.96   
21  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m     
22  46  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE  AF7804  25 m     
23  222  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
21_S
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 
 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:52.89 2015-12-06 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
38  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  2:13.09   
108  Ljunghusen Linus  2000  POSEIDON  AT6900  25 m  2:15.66   
Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  2:16.28   
299  Petersen Jakob  2001  SS DELFIN  AD9901  25 m  2:16.73   
118  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  2:21.55   
66  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  2:22.79   
154  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  25 m  2:25.42   
263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  2:26.02   
50  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  25 m  2:31.29   
10  65  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  2:32.49   
11  232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  2:33.65   
12  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:36.75   
13  126  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  2:48.00   
14  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  3:22.19   
15  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Damer 
 
SR: Louise Hansson (1996) 2:06.29 2015-11-04 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
279  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:28.36   
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  2:30.05   
134  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  2:30.36   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  2:30.59   
80  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  2:31.54   
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:32.70   
95  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  2:32.90   
49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  2:33.41   
297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  2:33.73   
10  145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  2:33.77   
11  150  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  2:34.28   
12  288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  2:35.05   
13  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  2:35.30   
14  261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:36.04   
15  300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  2:36.25   
16  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  2:36.78   
17  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  2:36.92   
18  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  2:37.01   
19  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  2:37.31   
20  219  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  2:38.50   
21  202  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  2:38.94   
22  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  2:38.96   
23  265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  2:39.69   
24  236  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  2:39.97   
25  231  Johansson Jennie  2001  KLIPPAN  AX0401  25 m  2:40.40   
26  170  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  2:40.69   
27  192  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  2:41.50   
28  61  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  2:41.51   
29  237  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  2:41.74   
30  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  2:41.77   
31  26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  2:43.23   
32  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  2:43.65   
33  233  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  2:43.67   
34  14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  2:45.43   
35  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  2:46.03   
36  317  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  aj2604  25 m  2:46.13   
37  208  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  2:46.52   
38  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  2:46.74   
39  254  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  25 m  2:46.76   
40  248  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  25 m  2:47.90   
41  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  2:48.51   
42  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  2:49.26   
43  129  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  25 m  2:50.52   
44  76  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  2:52.78   
45  205  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  2:53.16   
46  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  2:53.63   
47  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  2:56.33   
48  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  2:56.49   
49  33  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  25 m  2:56.84   
50  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  2:57.10   
51  312  Mårtensson Hilma  2003  YSTADS SS  BF5403  25 m  2:57.13   
52  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  2:57.20   
53  246  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  2:57.29   
54  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  2:57.85   
55  174  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  2:58.15   
56  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  2:58.44   
57  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  2:58.85   
58  220  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  3:00.10   
59  39  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  3:00.13   
60  309  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  3:00.21   
61  189  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  25 m  3:02.04   
62  211  Fallesen Olivia  2004  TRELLEBORG  AC3404  25 m  3:02.76   
63  43  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  3:04.20   
64  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  3:04.87   
65  286  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  3:07.45   
66  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  3:08.38   
67  123  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  3:09.70   
68  281  Nilsson-Halvardsson Hilda  2005  SJÖBO SS  AL6805  25 m  3:10.00   
69  276  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  3:13.00   
70  44  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  3:20.86   
71  207  Thern Emelie  2004  VELLINGE-N  BV4404  25 m  3:25.12   
72  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  3:29.00   
73  201  Sjögren Annika  2004  VELLINGE-N  BT1804  25 m  3:41.24   
74  194  Lennartsson Julia  2005  VELLINGE-N  BJ5205  25 m  3:55.57   
75  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m     
76  289  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
23_S
Gren 23, 400m Frisim Herrar 
 
SR: Victor Johansson (1998) 3:39.35 2017-12-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
163  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  4:19.01   
Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  4:19.22   
305  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  4:21.25   
159  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  25 m  4:23.39   
293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  4:25.45   
38  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  25 m  4:30.05   
99  Hake Pontus  2001  POSEIDON  AS8501  25 m  4:31.32   
45  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  4:32.46   
171  Persson Noel  2002  SK TRITON  AG2702  25 m  4:32.96   
10  270  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  25 m  4:38.05   
11  321  Nordström Oscar  2003  KIVIKS SK  AH4303  25 m  4:39.96   
12  118  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  25 m  4:42.40   
13  102  Hörestrand Axel  2002  POSEIDON  AN0702  25 m  4:43.41   
14  56  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  4:44.14   
15  249  Vaide Axel  2005  ÄNGELHOLM  AB2705  25 m  4:44.44   
16  128  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  50 m  4:45.06   
17  160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  4:46.91   
18  36  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  25 m  4:49.89   
19  65  Ewertz Carl  2002  MKK  AP9102  25 m  4:50.67   
20  29  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  4:50.96   
21  104  Leandersson Hugo  2002  POSEIDON  AT9102  25 m  4:51.13   
22  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  4:51.91   
23  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  4:53.81   
24  210  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  50 m  4:56.53   
25  223  Strandqvist Oskar  2004  ESLÖVS SS  AG0304  25 m  4:56.62  EFT 
26  101  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  4:56.93   
27  285  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  4:57.30   
28  315  Svensson Melker  2002  YSTADS SS  AG4702  25 m  4:58.39   
29  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  4:58.52   
30  98  Elmer Carl  2003  POSEIDON  AK2103  25 m  4:58.61   
31  184  Barrett Isaac  2005  VELLINGE-N  AK6305  25 m  5:03.44   
32  105  Li Daniel  2002  POSEIDON  AL8702  25 m  5:05.28   
33  215  Ravn Rehnström Jonathan  2005  TRELLEBORG  AG1505  25 m  5:06.87   
34  24  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  5:07.61   
35  Thelin Axel  2002  ESLÖVS SS  AW4902  25 m  5:07.66   
36  Saurow Ludwig  2004  ESLÖVS SS  AC9704  25 m  5:12.19   
37  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  5:13.56   
38  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  5:21.34   
39  18  Liebenhagen Anton  2005  LANDSKRONA  AK8505  25 m  5:24.97   
40  32  Wohlquist Oliver  2005  LANDSKRONA  AK8905  25 m  6:00.25   
41  224  Milkov Toni  2004  ESLÖVS SS  AK6304  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 
 
SR: Michelle Coleman (1993) 57.24 2014-12-07 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
134  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  25 m  1:07.24   
60  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  1:08.88   
162  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:09.29   
218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:09.33   
70  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:09.34   
64  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  25 m  1:09.42   
255  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:09.57   
17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:09.82   
202  Skoglund Alice  2003  VELLINGE-N  BO5603  25 m  1:10.37   
10  272  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:10.80   
11  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:11.07   
12  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:11.26   
13  150  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  25 m  1:11.34   
14  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:11.39   
15  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  1:11.65   
16  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:12.11   
17  61  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:12.14   
18  236  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:12.43   
19  294  Joelsson Tilda  2002  SS DELFIN  AM4602  25 m  1:12.67   
20  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:13.12   
21  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:13.48   
22  140  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:13.86   
23  291  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  1:14.09   
24  170  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:14.10   
25  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:14.21   
26  26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:14.58   
27  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:14.68   
28  288  Steen Clara  2003  SJÖBO SS  BE3603  25 m  1:14.68   
29  277  Ek Emy  2003  SJÖBO SS  BK3403  25 m  1:15.06   
30  155  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  1:15.36   
31  192  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  1:15.43   
32  317  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  aj2604  25 m  1:16.18   
33  119  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  1:16.28   
34  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:16.43   
35  233  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  1:16.93   
36  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:17.07   
37  174  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  1:17.18   
38  115  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:17.54   
39  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:18.26   
40  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:18.52   
41  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  1:19.04   
42  257  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  1:19.19   
43  129  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  25 m  1:19.21   
44  39  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  1:19.51   
45  274  Stenebo Alva  2003  S 71  AY6403  25 m  1:19.74   
46  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  1:19.77   
47  205  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:20.34   
48  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:20.92   
49  100  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  1:20.96   
50  208  Wallström Maya  2004  VELLINGE-N  AT4804  25 m  1:20.97   
51  179  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:21.07   
52  275  Berild Andersen Mathilde  2004  SJÖBO SS  BF5204  25 m  1:21.16   
53  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:21.22   
54  264  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  1:21.35   
55  43  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  1:22.22   
56  46  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE  AF7804  25 m  1:22.51   
57  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:22.67   
58  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  1:22.69   
59  189  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  25 m  1:22.69   
60  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  1:23.00   
61  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:23.67   
62  246  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:24.33   
63  220  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  1:24.68   
64  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:25.23   
65  123  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:25.50   
66  211  Fallesen Olivia  2004  TRELLEBORG  AC3404  25 m  1:25.64   
67  132  Johansson Eva  2004  SK SYDSIM  AB4604  25 m  1:25.99   
68  13  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  25 m  1:26.81   
69  76  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  1:26.81   
70  176  Schmidt Matilda  2002  SK TRITON  AO4402  25 m  1:27.48   
71  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:29.16   
72  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  1:29.90   
73  44  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  1:30.14   
74  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  1:32.62   
75  269  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  1:33.47   
76  152  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:33.83   
77  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  1:34.60   
78  201  Sjögren Annika  2004  VELLINGE-N  BT1804  25 m  1:38.64   
79  207  Thern Emelie  2004  VELLINGE-N  BV4404  25 m  1:40.82   
80  131  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:41.03   
81  143  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  25 m  1:41.42   
82  194  Lennartsson Julia  2005  VELLINGE-N  BJ5205  25 m  1:49.31   
83  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  2:10.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
25_S
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 
 
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
160  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  25 m  2:12.37   
283  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  2:17.34   
292  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  25 m  2:18.23   
250  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  25 m  2:19.06   
128  Grandin Thor  2002  SK SYDSIM  AG4502  25 m  2:20.02   
293  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  25 m  2:20.96   
101  Henriksson Joel  2003  POSEIDON  AL2503  25 m  2:22.74   
113  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  2:26.17   
51  Witzell Anton  2004  SK LÖDDE  AC4904  25 m  2:26.78   
10  263  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  2:27.12   
11  210  Örmon Lucas  2003  VELLINGE-N  AF7303  25 m  2:29.82   
12  56  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  25 m  2:32.96   
13  214  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:33.86   
14  93  Alim Daniel  2003  POSEIDON  AM2903  25 m  2:33.95   
15  232  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  2:36.49   
16  110  Malm Melvin  2004  POSEIDON  AE3704  25 m  2:38.34   
17  316  Stokholm Gustaf  2004  ÄNGELHOLM  ad8504  25 m  2:43.60   
18  22  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  2:43.86   
19  16  Hoff Ludvig  2005  LANDSKRONA  AB8705  25 m  2:44.57   
20  198  Ramäng Eskil  2004  VELLINGE-N  AM6104  25 m  2:46.92   
21  302  Björnsson Axel  2005  YSTADS SS  AF8105  25 m  2:47.52   
22  139  Olofsson David  2004  SK SYDSIM  AJ9104  25 m  2:55.31   
23  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:57.22   
24  151  Borg Victor  2005  SK TRITON  AB3105  25 m  3:00.72   
25  32  Wohlquist Oliver  2005  LANDSKRONA  AK8905  25 m     
26  111  Myrvold Simon  2003  POSEIDON  AK3903  25 m     
27  278  Jemeljanov Alex  2005  SJÖBO SS  AR4305  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
SR: Sarah Sjöström (1993) 50.58 2017-08-11 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
297  Nilsson Astrid  2004  SS DELFIN  AA3604  25 m  58.69   
319  Hansson Olivia  2003  KIVIKS SK  AP5403  25 m  59.88   
70  Ingner Johanna  2002  MKK  AI4202  25 m  1:00.22   
60  Bjurnemark Lovisa  2003  MKK  BG9603  25 m  1:00.43   
279  Johnsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  1:00.59   
103  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:00.72   
64  Eilertsson Ester  2003  MKK  AE0203  25 m  1:01.20   
80  Morfelt Mollie  2003  MKK  AG8803  25 m  1:01.33   
162  Nolén Mica  2004  SK TRITON  AG1204  25 m  1:01.82   
10  219  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  25 m  1:02.24   
11  17  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:02.31   
12  145  Wivsätter Gabriella  2003  SK SYDSIM  AE4603  25 m  1:02.34   
13  95  Bergquist Boel  2003  POSEIDON  BI2803  25 m  1:02.78   
14  175  Sandblom Antonia  2003  SK TRITON  AG4603  25 m  1:02.78   
15  255  Bernspång Cornelia  2003  KK KARPEN  AW7603  25 m  1:02.83   
16  61  Björkdahl Ida  2002  MKK  AJ4202  25 m  1:02.95   
17  300  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN  AI4203  25 m  1:03.11   
18  218  Sjögren Alicia  2005  TRELLEBORG  AA8205  25 m  1:03.15   
19  237  Hellzén Ebba  2003  ÄNGELHOLM  AE3603  25 m  1:03.15   
20  318  Brünjes Thea  2004  KIVIKS SK  BF3604  25 m  1:03.24   
21  272  Permarker Anna-Luisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:03.35   
22  254  Bengtsson Alice  2000  KK KARPEN  AM0200  25 m  1:03.39   
23  19  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:03.62   
24  291  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  1:03.90   
25  49  Smideberg Isabel  2004  SK LÖDDE  AJ7804  25 m  1:04.01   
26  248  Thunberg Ellen  2001  ÄNGELHOLM  BC7401  25 m  1:04.02   
27  149  Blomliden Maja  2004  SK TRITON  AW1804  25 m  1:04.16   
28  322  Olsson Julia  2004  KIVIKS SK  AL0804  25 m  1:04.49   
29  109  Lund Sofia  2003  POSEIDON  BP4803  25 m  1:04.62   
30  236  Hansson Nelly  2004  ÄNGELHOLM  AG9204  25 m  1:04.69   
31  170  Persson Isabel  2004  SK TRITON  AB3804  25 m  1:04.74   
32  119  Twedberg Anna  2003  POSEIDON  AR4203  25 m  1:04.96   
33  140  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  25 m  1:05.08   
34  265  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:05.22   
35  209  Wicknertz Thea  2005  VELLINGE-N  AT3405  25 m  1:05.37   
36  261  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  1:05.77   
37  181  Öhlin Tyra  2004  SK TRITON  AX5204  25 m  1:06.01   
38  137  Melin Johanna  2003  SK SYDSIM  AL7403  25 m  1:06.03   
39  10  Dellhede Josefin  2003  LANDSKRONA  AD3403  25 m  1:06.18   
40  205  Svensson Elin  2002  VELLINGE-N  AW3802  25 m  1:06.21   
41  13  Haglund Katja  2003  LANDSKRONA  BW9203  25 m  1:06.23   
42  308  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:06.36   
43  23  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:06.43   
44  129  Gravrogk-Linde Serena  2000  SK SYDSIM  AM8600  25 m  1:06.57   
45  12  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:06.76   
46  26  Röiseth Tilde  2003  LANDSKRONA  AF5603  25 m  1:06.84   
47  235  Andersson Emmie  2003  ÄNGELHOLM  AR1403  25 m  1:07.00   
48  312  Mårtensson Hilma  2003  YSTADS SS  BF5403  25 m  1:07.25   
49  172  Pålsson Malin  2002  SK TRITON  AO6402  25 m  1:07.30   
50  124  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  1:07.31   
51  309  Martinsson Liv  2004  YSTADS SS  BB7604  25 m  1:07.76   
52  100  Hake Sofia  2003  POSEIDON  BD4403  25 m  1:08.07   
53  Lagergren Dikte  2003  ESLÖVS SS  BV9203  25 m  1:08.24   
54  15  Hess Fanny  2004  LANDSKRONA  AD4404  25 m  1:08.43   
55  246  Persson Erica  2005  ÄNGELHOLM  BA5605  25 m  1:08.45   
56  174  Ringström Ebba  2004  SK TRITON  AE0604  25 m  1:08.60   
57  14  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:08.76   
58  186  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N  BG8604  25 m  1:08.82   
59  192  Källkvist Nike  2004  VELLINGE-N  AZ5204  25 m  1:08.84   
60  203  Stenskepp Hanna  2005  VELLINGE-N  AJ8605  25 m  1:08.88   
61  115  Rieschel Julia  2003  POSEIDON  BF8203  25 m  1:09.09   
62  220  Westerberg Sanna  2004  TRELLEBORG  AF6204  25 m  1:09.16   
63  182  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N  AX1805  25 m  1:09.17   
64  252  Zander Felicia  2004  ÄNGELHOLM  BK9804  25 m  1:09.32   
65  11  Djuric Isabella  2004  LANDSKRONA  BJ1204  25 m  1:10.03   
66  257  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  1:10.21   
67  33  Andersson Milla  2003  SK LÖDDE  AX4203  25 m  1:10.28   
68  25  Röiseth Ella  2005  LANDSKRONA  AE0805  25 m  1:10.42   
69  179  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:10.57   
70  155  Jeppsson Ida  2004  SK TRITON  AW5804  25 m  1:10.78   
71  39  Husby Hanne  2004  SK LÖDDE  AF5804  25 m  1:11.05   
72  76  Lang Mia  2002  MKK  BO8402  25 m  1:11.16   
73  216  Rengbrandt Jacquline  2005  TRELLEBORG  BF6605  25 m  1:11.30   
74  281  Nilsson-Halvardsson Hilda  2005  SJÖBO SS  AL6805  25 m  1:11.32   
75  317  Persson Ella  2004  ÄNGELHOLM  aj2604  25 m  1:11.33   
76  97  Bontidean Emma  2003  POSEIDON  AW1803  25 m  1:11.59   
77  123  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  1:11.74   
78  106  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:11.78   
79  28  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  1:12.22   
80  264  Rohlin Lovisa  2004  KK KARPEN  AB9404  25 m  1:12.25   
81  27  Siversson Tova  2005  LANDSKRONA  AE4805  25 m  1:13.13   
82  177  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:13.30   
83  34  Berg Emilia  2005  SK LÖDDE  AJ2605  25 m  1:13.42   
84  46  Nilsson Julia  2004  SK LÖDDE  AF7804  25 m  1:13.45   
85  183  Andersson-Wulf Nina  2001  VELLINGE-N  BH0801  25 m  1:13.74   
86  152  Dalengran Mollie  2004  SK TRITON  BT1604  25 m  1:14.61   
87  189  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  25 m  1:15.07   
88  222  Blücher Isabelle  2003  ESLÖVS SS  BS3803  25 m  1:15.34  EFT 
89  43  Ljungberg Agnes  2004  SK LÖDDE  AS8204  25 m  1:15.41   
90  197  Prior Emi  2004  VELLINGE-N  BT3604  25 m  1:15.84   
91  276  Berild Andersen Victoria  2003  SJÖBO SS  BQ8603  25 m  1:16.26   
92  41  Klehn Tilde  2004  SK LÖDDE  AY8804  25 m  1:16.41   
93  132  Johansson Eva  2004  SK SYDSIM  AB4604  25 m  1:16.52   
94  289  Strömqvist-Malmström Cassandra  2005  SJÖBO SS  BG7405  25 m  1:17.23   
95  269  Hart Alicia  2005  S 71  AE3805  25 m  1:21.14   
96  286  Rosengren Sabina  2003  SJÖBO SS  AV1803  25 m  1:22.02   
97  21  Persson-Giribaldi Isabelle  2005  LANDSKRONA  BL1205  25 m  1:22.63   
98  207  Thern Emelie  2004  VELLINGE-N  BV4404  25 m  1:22.70   
99  211  Fallesen Olivia  2004  TRELLEBORG  AC3404  25 m  1:23.28   
100  44  Martinsson Emma  2004  SK LÖDDE  AZ6204  25 m  1:25.07   
101  201  Sjögren Annika  2004  VELLINGE-N  BT1804  25 m  1:25.16   
102  131  Johannisson Rakel  2004  SK SYDSIM  AQ2604  25 m  1:29.23   
103  143  Sandström Emilia  2004  SK SYDSIM  AY7204  25 m  1:29.96   
104  260  Lamminsaari Katri  2005  KK KARPEN  BA6205  25 m  1:33.16   
105  40  Keldebäk Julia  2005  SK LÖDDE  BG2405  25 m  1:37.63   
106  194  Lennartsson Julia  2005  VELLINGE-N  BJ5205  25 m  1:41.48   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner