2020-05-26   13:01:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 09.00

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (11) 
SR: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 
 
Beräknad start 09:52 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
187  Theodor Fought  2005  AQ6305  VELLINGE-N    25m  2:00.40 
234  Noah Andersen  2005  AD5105  ÄNGELHOLM    25m  1:30.92 
111  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    25m  1:45.28 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
151  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  1:28.74 
74  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m  1:24.62 
146  Max Alm  2003  AE1103  SK TRITON    25m  1:25.48 
166  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    25m  1:30.78 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    25m  1:23.13 
314  Aron Persson  2004  AM4504  YSTADS SS    25m  1:21.82 
18  Anton Liebenhagen  2005  AK8505  LANDSKRONA    25m  1:19.82 
16  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  1:21.73 
104  Hugo Leandersson  2002  AT9102  POSEIDON    25m  1:22.72 
Axel Thelin  2002  AW4902  ESLÖVS SS    25m  1:23.55 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m  1:19.22 
285  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:18.89 
215  Jonathan Ravn Rehnström  2005  AG1505  TRELLEBORG    25m  1:17.68 
198  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  1:18.41 
249  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  1:18.98 
93  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  1:19.60 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  1:15.80 
190  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  1:14.98 
266  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ SK    25m  1:14.31 
196  Philip Primetta  2002  AF8502  VELLINGE-N    25m  1:14.79 
316  Gustaf Stokholm  2004  ad8504  ÄNGELHOLM    25m  1:15.34 
98  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    25m  1:16.45 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    25m  1:13.81 
144  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  1:12.57 
Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  1:12.31 
107  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  1:12.55 
126  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    25m  1:13.61 
185  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  1:14.06 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
47  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m  1:11.93 
22  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m  1:11.45 
113  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    25m  1:10.89 
51  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    25m  1:11.06 
81  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  1:11.72 
139  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  1:12.02 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    25m  1:09.82 
110  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  1:08.57 
210  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  1:08.31 
270  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    25m  1:08.45 
167  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    25m  1:09.57 
206  Emil Svensson  2002  AK2302  VELLINGE-N    25m  1:10.17 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Niels Kwant  2003  AI6103  KK KARPEN    25m  1:06.59 
250  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    25m  1:06.44 
171  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    25m  1:05.78 
24  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  1:06.03 
188  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  1:06.47 
57  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  1:08.06 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
226  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  1:05.01 
102  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    25m  1:04.52 
160  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  1:03.84 
263  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  1:03.99 
154  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  1:04.87 
306  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  1:05.21 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  1:01.51 
67  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  1:00.97 
299  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  59.53 
159  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    25m  59.92 
130  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  1:01.47 
118  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  1:03.77 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner