2020-05-26   12:57:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 09.00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer  Finaler (13) 
SR: Jennie Johansson (1988) 1:04.94 2014-11-19 
 
Beräknad start 10:13 
Heat 1 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Julia Lennartsson  2005  BJ5205  VELLINGE-N    25m  1:56.00 
230  Ebba Johansson  2004  AL9404  KLIPPAN    25m  1:44.36 
252  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  1:41.57 
276  Victoria Berild Andersen  2003  BQ8603  SJÖBO SS    25m  1:43.04 
40  Julia Keldebäk  2005  BG2405  SK LÖDDE    25m  1:54.50 
183  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m   

 
Heat 2 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    50m  1:39.81 
37  Nelly Gustavsson  2004  BD7804  SK LÖDDE    25m  1:38.67 
71  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:37.02 
155  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    25m  1:37.34 
310  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  1:39.19 
152  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  1:40.27 

 
Heat 3 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
89  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    50m  1:36.75 
53  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    25m  1:35.77 
220  Sanna Westerberg  2004  AF6204  TRELLEBORG    25m  1:35.12 
34  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:35.51 
25  Ella Röiseth  2005  AE0805  LANDSKRONA    25m  1:35.87 
125  Lova Flemming  2004  AZ2204  SK SYDSIM    25m  1:36.77 

 
Heat 4 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:34.96 
62  Sanna Bredberg Jakstrand  2003  BG1803  MKK    25m  1:34.57 
216  Jacquline Rengbrandt  2005  BF6605  TRELLEBORG    25m  1:32.35 
97  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:33.56 
275  Mathilde Berild Andersen  2004  BF5204  SJÖBO SS    25m  1:34.64 
289  Cassandra Strömqvist-Malmström  2005  BG7405  SJÖBO SS    25m  1:35.06 

 
Heat 5 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:31.62 
303  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  1:29.42 
173  Emma Ramic  2004  AJ2804  SK TRITON    25m  1:29.29 
280  Emilia Kryger  2004  BR6804  SJÖBO SS    25m  1:29.33 
109  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  1:30.02 
137  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:32.20 

 
Heat 6 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    25m  1:28.61 
23  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:28.10 
Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:27.00 
84  Teodora Petric  2005  AP5205  MKK    25m  1:27.77 
245  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  1:28.37 
55  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:28.75 

 
Heat 7 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Hanna Stenskepp  2005  AJ8605  VELLINGE-N    25m  1:26.72 
177  Julia Stenström  2002  AO5402  SK TRITON    25m  1:26.05 
191  Mathilda Kamper-Johnsson  2002  AW9602  VELLINGE-N    50m  1:25.74 
156  Moa Järnegren  2003  BK6803  SK TRITON    25m  1:25.81 
17  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    50m  1:26.30 
11  Isabella Djuric  2004  BJ1204  LANDSKRONA    25m  1:26.75 

 
Heat 8 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
92  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:25.13 
212  Tova Kjellberg  2004  AF5204  TRELLEBORG    25m  1:24.94 
318  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIKS SK    25m  1:23.06 
26  Tilde Röiseth  2003  AF5603  LANDSKRONA    25m  1:23.21 
147  Zinna Bengtsson Nimander  2005  AD1405  SK TRITON    25m  1:25.01 
320  Elin Lundberg  2003  AP2403  KIVIKS SK    25m  1:25.34 

 
Heat 9 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
124  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:22.82 
170  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:22.61 
145  Gabriella Wivsätter  2003  AE4603  SK SYDSIM    25m  1:21.93 
175  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:22.40 
209  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:22.71 
61  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:22.86 

 
Heat 10 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
225  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:21.66 
19  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  1:20.98 
235  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  1:20.70 
49  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  1:20.94 
297  Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  1:21.24 
233  Belinda Vedlugaite  2000  BK5200  KLIPPAN    25m  1:21.73 

 
Heat 11 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  1:20.33 
219  Frida Tunheim-Glad  2001  BU5201  TRELLEBORG    25m  1:20.09 
218  Alicia Sjögren  2005  AA8205  TRELLEBORG    25m  1:19.75 
48  Olivia Skog  2002  AI1602  SK LÖDDE    25m  1:19.79 
75  Kristina Kulcsar  2001  AY7801  MKK    25m  1:20.31 
68  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:20.34 

 
Heat 12 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:19.46 
150  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  1:18.79 
14  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  1:18.77 
78  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:18.78 
148  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:19.44 
308  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  1:19.63 

 
Heat 13 (13) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
103  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:18.35 
290  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:16.15 
238  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:15.18 
82  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:15.66 
265  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:16.37 
247  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  1:18.65 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner