2020-05-26   12:51:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 09.00

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar  Finaler (6) 
SR: Erik Persson (1994) 2:03.86 2017-12-14 
 
Beräknad start 10:40 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
204  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m   
169  Alexander Persson  2004  AR9704  SK TRITON    25m  3:57.73 
157  Jonathan Lindqvist  2003  AK3303  SK TRITON    25m  4:02.96 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
271  Ville Nordqvist  2004  AF2304  S 71    50m  3:55.06 
200  Erik Simonsson  2004  AF2904  VELLINGE-N    50m  3:39.71 
166  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    25m  3:25.75 
234  Noah Andersen  2005  AD5105  ÄNGELHOLM    50m  3:30.22 
85  Ludvig Romare  2004  AA2704  MKK    50m  3:40.77 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
20  Rasmus Pedersen  2003  AQ7303  LANDSKRONA    25m  3:07.39 
217  Max Ringström  2004  AA8304  TRELLEBORG    25m  2:59.12 
93  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  2:56.49 
226  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    25m  2:56.67 
111  Simon Myrvold  2003  AK3903  POSEIDON    25m  3:07.15 
16  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  3:12.07 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  2:54.16 
136  Oskar Lövberg  2003  AC9903  SK SYDSIM    25m  2:53.21 
91  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  2:48.94 
267  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ SK    25m  2:52.36 
190  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  2:54.11 
314  Aron Persson  2004  AM4504  YSTADS SS    25m  2:54.67 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
158  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    25m  2:46.94 
74  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  2:45.53 
118  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    25m  2:42.53 
101  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    25m  2:45.06 
144  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    25m  2:46.63 
250  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    25m  2:48.13 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
29  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  2:40.72 
232  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  2:36.12 
292  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  2:32.63 
154  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  2:33.68 
105  Daniel Li  2002  AL8702  POSEIDON    25m  2:40.38 
50  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    25m  2:42.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner