2020-05-26   11:46:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 2 2017-2018, Löddeköpinge

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Start 09.00

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 2 2018    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  08:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar  Finaler (6) 
SR: Victor Johansson (1998) 7:44.50 2017-11-02 
 
Beräknad start 12:34 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
22  Jesper Ring  2003  AF6103  LANDSKRONA    25m   
18  Anton Liebenhagen  2005  AK8505  LANDSKRONA    25m   
224  Toni Milkov  2004  AK6304  ESLÖVS SS    25m   
72  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Ludvig Hoff  2005  AB8705  LANDSKRONA    25m  13:36.58 
113  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    25m  12:06.48 
91  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  11:30.40 
151  Victor Borg  2005  AB3105  SK TRITON    25m  11:36.06 
228  Ludwig Bengtsson  2004  AA2904  KLIPPAN    25m  12:47.38 
157  Jonathan Lindqvist  2003  AK3303  SK TRITON    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Ludwig Saurow  2004  AC9704  ESLÖVS SS    25m  10:42.21 
223  Oskar Strandqvist  2004  AG0304  ESLÖVS SS    25m  10:40.00 
198  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  10:10.19 
139  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  10:21.76 
110  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  10:41.79 
24  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  10:52.33 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
316  Gustaf Stokholm  2004  ad8504  ÄNGELHOLM    25m  10:02.91 
204  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  9:54.32 
270  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    25m  9:52.00 
249  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  9:54.15 
29  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  9:59.70 
190  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  10:06.63 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    25m  9:39.98 
Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    25m  9:33.15 
210  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  9:25.56 
232  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  9:29.59 
130  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    25m  9:37.81 
99  Pontus Hake  2001  AS8501  POSEIDON    25m  9:42.65 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  9:14.31 
283  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    25m  9:12.08 
305  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    25m  9:02.62 
163  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  9:08.51 
239  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    25m  9:14.05 
292  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  9:15.27 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  08:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner